de boerderij „Groningen" CONKAB m Slijpsteenen EUG. GOYARTS DE lONGH's Venduhuis ^PEfTLLiror De Gezondheid in 'n Kwatia-reep m Waarschuwing. Notaris Mulder puislisk verhuren 1. boet, waarin veestalling, Notaris Mulder publiek verhuren De gevelgen van een leugen VELO Electrische Waschmachines Gemakkelijke conditiën AANKONDIGING wetenschappelijk bereid vol-vitaminen prcduct SANGUINOSE j§ Beslist beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. j§ N. V. de Alkmaarsche Stoom Wasch- en Strijkinrichting, VARKENS - KALVEREN - PLUIMVEE Tandheelkundige Loodsgracht 37, Helder. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag. Avondspreekanr Donderdag v. 7-8 groote colioctie ameublementen DE JONG's Venduhuis EEN REÜZENGEMAK VOOR DE HUISVROUW brengt dezer dagen uit ©en .3». Volg! onze advertenties 2e Vroonstraat 115-117 Telef. 344 DEN HELDER. groot TE HUUR te Texel, groot 39 H.A. wei- en 7y;H.A., bouwland, in zijn geheel of in twee ge deelten, te weten: 1. De gebouwen met 19 H.A. wei- en 71/2 H.A. bouwland. 20 H.A. groenland. Te aanvaarden 20 Maart. Eventueele huurders zich aan te melden tusschen 21—26 Januari bij P. VAN HIJFTE, Noorden, Texel. zal op Dinsdag 22 Januari a.s. des avonds 71/2 uur in hotel „de Zwaan" voor 3 jaar, ingaande 20 Maart 1929 Voor de heeren W.J. en C. van Heer- waarde loods, varkensschuur en 1.41.51 H.A. weiland „Boetstuk" bij R.K.Kerkhof. 2. weiland „Lage Hoekje" groot 0.92.40 H.A. aldaar, afz. en gecombineerd. 3. weiland „Zandkuil", groot 0.60. H.A. aan Hollewalsweg. 4. weiland „Koeienweid van Smit", groot 1.28.80 H.A. aldaar. afz. en gecombineerd. 5. Boet, waarin veestalling, met wei land „Sluisweidje", groot 1.17.30 H.A'. aan Hollewalsweg. 6. weiland „Molenstuk" groot 1.43.60 H.A., aldaar. afz. en gecombineerd. Daarna combinatie 3t.m. 6. 7. weiland „Grietje Reijers" 2.10.80 H.A. i.d. Laag Koogen. Voor den heer W.J.Bakker Cz. 0.12.86 H.A. bouwland „Kamp" (afkom stig van den heer C.Veeger). zal op Woensdag 23 Januari a.s. des avonds 71/2 uur in het „Wapen van Am-i sterdam" te Oosterend voor 6 jaar, ingaand bouwland dadelijk en weiland 20 Maart 1929 Voor het R. K. Par. Kerkbestuur te Oosterend 0.35.H.A. bouwland „Burgje" in 3 perc. 0.71.idem „de Broek" in 4 perc. 0.09.idem „tuin van O.Vlaming" in 3 perc. 0.58.weiland „Lemshoorn" 0.57.20 „Lieshoorn" 0.50— „Geestje" 0.58.50 „de Seen" 0.45.60 „Eesje" 0.87.60 „Ettekoog" 0.92.40 hooiland „Alderskoog" 0.27.— „Sletting" Voor de H.H. P. Kooij en J. W. Bak ker q.q. I.67.10 H.A. hooiland „het Hop" nabij Zevenhuizen. Voor de H.H. H. W. Keesom, Spreeuw en Keijser q.q. 0.77.10 H.A. weiland „Wildeboerslandje" op Noorderbuurt. voor den tijd van 3 jaar: Voor de heeren Koning en Eelman q.q. 0.77.60 H.A. weiland „Sietekoog" inden polder Oosterend. 1.13.70 H.A. hooiland „Krapvoet" al daar. 1.28.80 H.A. weiland „Dijkmanskoog" al daar. 0.67.80 H.A. hooiland „Zandkoog" aldaar. 55). (-) Terwijl zij vermoeid haar hoofd met de armen ondersteunde en beelden uit het verleden haar voorbijtrokken, gevoel de zij een sterke drang om ver weg te vluchten uit de kring, waarin men haar gevangen hield en die zij wilde verlaten om van de band bevrijd te worden, waar in de liefde haar vast hield, die liefde, die haar slechts ongelukkig, ellendig, schul dig kon maken, want een bevredigend slot kon zij niet verwachten, zelfs dan niet, als haar gevoel haar niet bedroog, als von Westhorn haar beminde. Welke kloof haar van baron von West horn scheidde, hoe ver, hoe vreeselijk- ver hun wegen uitelkaar liepen, zelfs als Angela niet de bruid van de jonge edel man geweest was, werd haar nu eerst -nu zij over het verleden nadacht- goed duidelijk; zij aanschouwde haarzelf in 'r geheele nederigheid, voor de eerste maal ondervond zij sterk in welke atmospheer zij geleefd had, welke indrukken haar jonge ziel ontvangen had, dat zij zelfs als "door een wonder rein en ongeschon den uit het moeras te voorschijn was getreden, waarin zij onbewust als een argeloos onschuld:g kind geleefd en ge- GROOTE SORTEERING IN ALLE PRIJZEN Dö \/CI Mi iff e+azarle GOEDKOOPSTE zoowel in hand- als in UG »CLw UIIJll blCCUS DE BESTE electrische machines Bezoekt ons Depot: P. DljKER, Oosterend, Texel. (S cês. reep) Sanguinose is een zuiver plantaardig tonicum; en een degelijkversterkings- IH middel voor zwakken en herstellenden. Het wordt met vrucht toegepast bij bloed- pji armen, bij zenuwhoofdpijn en zenuwzwakte, bij jonge moeders, bij klierachtige kin- deren, bij herstellenden van typheuse koortsen en in alle die gevallen waar de nor- UB male bloedvorming geleden heeft. Zij werkt degelijk en geleidelijk en zonder schade- Uij lijke bijwerking. De Sanguinose is „het" middel voor alle gevallen van uitputting en algemeene verslappingstoestanden. 131 Prijs per flesch met gebruiksaanwijzing f 2,—. 6 fl f 11,—12 fl f 21,—. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. li VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros Oosterend; T. Buijs en I. Moerbeek, den Burg. P Dogger Oost, en Joh. Dros. Oudeschild. WESTERWEG TELEFOON 445 ALKMAAR. Wij halen en brengen op GEREGELDE DAGEN GRATIS per auto de wasschen in ALLE plaatsen van Noord-Holland. Prijscouranten enz. worden gaarne verstrekt (ook verkrijgbaar bij de chauffeurs). (halfvaste gecondenseerde karnemelk) voor het fokken en mesten van Rijk aan melkzuur en vitaminen. Vrij van ziektekiemen, onbederfbaar. Verkrijgbaar in heele, halve en kwart vaten. Proefbussen 10 kilo, fl 5, - franco huis, onder rembours. Vraagt inlichtingen aan N.V. Handelsraad L.T.B. Kringkantoor Texel, Oudeschild. adentd had. Zij, de arme kleine Margo, het kind van de goochelaar, van de hansworst, van de koorddanser en marskramer, al naar de omstandigheden drongen, en de voorname onberispelijke edelman, wiens naam on bezoedeld en rein was, wiens verleden helder en open lag, evenals - dat zijner voorouders, die trotsch op hun naam, en trotsch op hun daden zouden zijn. Margo von Antoni en baron von West horn Neen, niet alleen Angela stond vijandig tusschen hen, niet slechts de plicht scheid de de teerbeminde man van haar, maar haar naam en haar afkomst. O, hoe zou zij haar verachten en hoe min over haar denken, 'die getrouw aan haar zwart verleden, als een meid, zich aan zijn borst had geworpen, niet in staat haar gevoelens 111 bedwang te houden, die zich meer en meer van haar hadden meester gemaakt. Hem weerzien I11 zijn oogen misschien niet eens medelijden, neen verachting te lezen Neen, dat nooit. Zij wilde, moest vluchten, hem uit de weg gaan; zij moest zich voor hem verbergen, zeeën en bergen moesten hen scheiden, om de rust, de zielevrede weer te vinden, die zijn beeld haar had ontroofd. Wat hielp het haar, als zij zich niet bedrogen had, als hij haar werkelijk lief had? Von Westhorn zou haar niet kun nen begeeren; zijn trots zou hem ver bieden zich met haar en haar arme, door haar zoo innig geliefde vader te verbinden als hij bemerkte wie zij was en waar zij geleefd had; en toch zou zij hem alles vertellen. De man, van wie zij hield, te bedriegen, kwam haar onmogelijk voor. Zij was het heele park doorgeloopen; tot nu toe had zij de stad, waarin zij woonde, nog nooit te voet bezichtigd. Nu en dan was zij met Cordula in haar equipage uitgereden; zij hadden pijlsnel de stad en haar schoone omstreken door kruist, waar een groot, prachtig meer, dat om zijn diepte bekend stond, zich uitstrekte, maar alleen had zij nog nooit het kasteel durven verlaten; alleen wist zij waar de parkdeur was, die toegang gaf tot een stille straat; nu echter ge hoorzaamde zij de innerlijke drang van haar hart; vreesachtig, maar toch vast besloten opende zij de groote deur, welke de bezittingen van gravin Braunfels van de buitenwereld scheidde. Waarheen zij zich begeven zou wist zij nog niet, maar dit stond bij haar vast, dat zij nooit meer wilde terugkeeren, dat zij afscheid moest nemen van bet geluk en van de liefde; dat zij reizen moest, zooals vroeger, honger en dorst trotseerend, om haar vader, wiens laatste verblijf zij kende, te bereiken-, óf vlug en vastbesloten afscheid te nemen van in verschillende maten voorradig. Aanbevelend, NIC. GRAAF, Weststraat. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Pas op en gooi geen geld weg, vooral diegene die gaan trouwen, alvorens te hebben gekeken in het ruim gesorteerde waar U kunt vinden wel in 30 verschillende modellen van Trijp en Leer. Buffetten, Divans, Theemeubelen, Theekasten, Tafels, Bedden, Ledikanten, Kleeden, Dekens, Divankleeden, Spiegels, Schilderijen, te veel om op te noemen, er is beslist voor elkeen wat, en U bent 30 a 40 procent goedkooper uit als in de winkel, dus opgelet en allemaal die iets noodig hebben naar aan het einde van de straat een leven, dat haar nu niets meer waard was. Het besef harer ellende had haar vleu gels geknakt; zij was moedeloos en wan hopig geworden, en het leven, dat haar vroeger door een vlinder, een bloem, een fluitende vogel zoo mooi had geleken, kwam haar plotseling vreeselijk voor. En het denkbeeld het weg te werpen, met die ééne zoete, ofschoon smartelijke her innering, scheen hoe langer hoe begeer lijker, al deed haar liefde jegens haar vader, wiens grootste geluk zij was, haar nog aan liet leven hechten. Maar voort, voort, verder verder. Zij ging met vlugge veerkrachtige schre den door de lange eenzame straat zij keek rechts, noch links, rusteloos snel de zij voort, tot zij eindelijk na uren, zonder haar gedachten tot rust te heb ben gebracht, zonder haar moede lichaam eenige verademing te hebben geschonken, de schoone, prachtige bosschen voor zich zag liggen, waarin men urenlang zou kunnen dwalen zonder er iemand te ont moeten. Het breede meer lag daar zwijgend in al zijn pracht voor haar. (Wordt vervolgd.)/

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4