bij K. WETSTEEN, nb.de K009 BEZOEKT DEN FEESTAVOND OCHTENDVOEK 0PF0KV0ER en HARDVOER ZAAIGRANEN. Motordienst TexelRotterdam naar ROTTERDAM. Koop geen broedmachine of onderdeelen alvorens prijs gevraagd te hebben Ghabos - Haarlem - Holland Onze groote opruiming duurt nog enkele dagen. der Sportvereeniging „Texel", op Zondag 27 Januari a. s. in Hotel Texel Cabaret - Dancing - Attracties Feestelijk versierde en verlichte zaal Gebruikt ons prima samengesteld G. R. KIIJSRR Go. Coöp. Boerenleenbank. Prima getrieurde en in geplombeerde zakken: C. R. KEIJSER Co. RÏÏ3RI BIGTHNZAAD, le nabonw Svalof Gaat naar verminderde prijzen Keizerstraat 62-63-44 DEN HELDER Wie eenmaal geproefd heeft komt terug. een allerfijnst koekje, Social. Beledd aanbevelend, G. HUISMAN, Weverstraat. een bakkerswagen een schrijftafel en een kinderwagen, Ziet onze etalages. J. P. VERBERNE. Gemengd met onze electrische mengmachine. FEUILLETON De gevelgen van een lengen TE KOOP op patent assen (handwagen) met bijpas send beschuit kistje. Ook goed voor kruidenier. Aan hetzelfde adres te koop een oven mond met deur. M. WITTE, Weverstraat. vertrekt Dinsdag a.s. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam PLAATSMAN TE KOOP zoo goed als nieuw. Adres Bureau van dit blad. Vertegenwoordiger van Gratis prijscourant. Alle winterartikelen, coupons, restanten worden voor spot prijzen uitverkocht. Alle nog voorradige Heeren- en Jongensconfectie voor extra lage prijzen. Aanvang 8 uur. Zaalopening half 8. Om 9 uur wordt de zaal onherroepelijk gesloten. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. Entree 75 cents. Leden 50 cents. Kaarten verkrijgbaar bij de heeren A. DROS Az. en W. VLAS. 32 pCt eiwit en vet volgens analyse voor kuikens, volgens het recept van den Fluim veeconsulent. .Alles bereid uit prima kwaliteit grondstoffen en uiterst billijk in prijs. Neemt eens proef en gij verlangt niet anders 58). <-) Zij ging eenige schreden vooruit. Eensklaps bleef zij als aan de grond genageld staan. Een vurige gloed doorstroomde haar wangen, haar sierlijke gestalte sidderde en naar oogen staarden angstig, smee- lcend ten hemel. In weinige schreden had zij het water bereikt. Op hetzelfde oogenblik hoorde zij men- schen naderen. Haastige mannenstappen klonken in dc laan, die van de stad naar het plantsoen leidde. De maan bescheen helder het schoone landschap, waarop een lichte gedaante dicht bij de oever van het meer scherp afstak; maar op het oogenblik, dat de mannen naderbij kwamen, sprong deze met een kreet van smart en pijn ver, ver in de diepte en verdween in de gol ven, die zich weer boven het hoofd slo ten. Op hetzelfde oogenblik echter was haar een der beide mannen gevolgd. Zonder zich te bedenken en zonder dat de ander er iets van begreep, dook hij onder. Even daarna kwam hij weer boven, ter wijl hij het meisje stevig omvat hield en met een zucht van verlichting gaf hij zijn vriend de dierbare last over. Deze ontdeed zich spoedig van zijn jas, om de bewusteooze er in te wikkelen. „Zij leeft", fluisterde hij de redder van het meisje in. die nu eerst het heele gevaar begrijpend, strak, doodsbleek, de bewustelooze aanschouwde, die schoon, als in een tooversprookje op een bank lag uitgestrekt, waarop de jonge man, die zijn arm om haar heen geslagen had, haar gelegd had. „Jij, Alexander, hebt haar uit het water gered en dus komt zij jouw toe. Zij opent haar oogen, haar blik moet het eerst op jou vallen. Ik hoop, dat dit het beste ge neesmiddel voor haar zal zijn. Neem mijn plaats in, leg je arm onder haar hoofd, ik zal intusschen een rijtuig halen; het arme kind beeft van kou. Aan jouw borsl zal ze wel gauw warm worden", beproef de hij schertsend, ofschoon er een waas voor zijn oogen kwam. Haastig ging hij weg om zijn plan ten uitvoer te brengen. Von Westhorn bedekte Margo's bleeke mond met kussen, hij drukte haar koude 'lichaam tegen zich aan, tot ze eindelijk als uit een angstige droom ontwaakte Ze sloeg haar oogen langzaam en met moeite op om ze met een schuwe, maar onuitsprekelijke blik op von Westhorn's feeder over haar gebogen gelaat te doen rusten; daarna sloot zij ze weer, haar TE TEXEL. Beleefd verzoek tot het toezenden van spaarboekjes voor controle en bijschrijving van rente. Boekjes welke reeds zijn toegezonden, kunnen worden teruggehaald. Het Bestuur. ..y-j Zegehaver le nabouw Svalof Goudgerst le Princessegerst Kleine Groene Erwten. Kortstroo. Bruine Boonen. Paardeboonen. Vroegbloeiers. Duivenboonen. Monsters op aanvraag verkrijgbaar. Spoedige bestelling gewensch.t. Nog een beperkt kwantum beschikbaar, waarvoor orders gaarne omgaand worden ingewacht. Jongensjassen van f 16,00 tot 2,25 Jongenspakjes 19,00 3.95 Heerenjassen 39,00 9,95 Heeren-Fietsjekkers 21,00 6,65 Heeren-Costuums 38,00 7,95 Biauwe-Costuums 42,00 13,75 Manchester Broek 8,50 2,75 Fantasie Pantalon 14,00 1,25 Manchester Pakjes vanaf 5,95 Ik bied U aan van de N.V. Beschuitfabriek Het Anker Deze munt uit door kwaliteit en prijs. Gedurende een week geef ik een blik koekjes voor den prijs van 90 cent per blik. Verder vele andere soorten KOEKJES tegen lage prijzen. Blikken SPECULAAS f 1,20 per blik, wegende 3VS pond. hoofdje zonk aan de borst van de jon ge man, haar armen omklemden stevig zijn hals; doodmoe, onbewust, vlijde zij zich tegen hem aan, die van heilige eer bied vervuld, het niet meer waagde de lippen van het meisje, juist aan de dood ontrukt, aan te raken, maar haar zacht als een moeder in zijn armen hield, tot het rijtuig, waarin dokter Meinhart ge zeten was, aankwam. Het onweer had ook de beide vrienden overvallen, maar kon hen niet weerhouden, de geheele stad, elke hoek te doorzoe ken, overal naar Margo om te zien, tot zij haar ten laatste juist op het hachelijk oogenblik, hadden gevonden. Nu hield Alexander von Westhorn haar stevig in zijn armen; terwijl hij zijnvoch- tige oogen op het nog altijd sluimerende meisje gericht hield, om wier mond een gelukkige, vredige glimlach speelde, zoo zoet, zoo kinderlijk, alsof ze nooit smart, nooit dat bittere leed gekend had, dat haar bijna tot een zelfmoord gedreven had. Toen zij het kasteel Braunfels hadden bereikt, kwam de huisknecht hen zeer ernstig tegemoet; een blik op Margo wer pend, naderde hij von Westhorn eerbie dig, terwijl hij fluisterde: „De juffrouw zal wel rust noodig heb ben, en de boodschap, die ik u over te brengen heb, zou wel eens noodlottig op haar kunnen werken, daar zij veel van onze oude gravin gehouden heeft. Voor een uur is gravin Cordula gestorven, de dokter kon nog slechts een hartverlam ming tengevolge van 'n hevige gemoeds beweging constateeren." Von Westhorn schrikte op; innig mede lijden was op zijn schoon, ernstig gelaat te lezen, toen hij zacht antwoordde: „Was er geen redding meer mogelijk? Dood! Zoo gauw het leven geëindigd, arme mevrouw," mompelde hij, „en gra vin Angela Braunfels?" voegde hij er dralend bij. „Houdt de wacht bij de overledene", antwoordde de man ernstig. „Zij was bij het overlijden niet tegenwoordig, maar toen we haar van het gebeurde kennis ga ven, is zij dadelijk aan het sterfbed geko men en is zij er nog niet weer vandaan gegaan. Weet de juffrouw reeds van het ongeluk van haar vader?" Von Westhorn schudde treurig zijn hoofd. Gedurende de laatste, bange moei lijke uren had hij niet meer aan Margo's vader gedacht en eerst nu begreep hij het treurige in al zijn omvang; nu was Margo's leed verdubbeld, want ook in gravin Cordula had zij een steun, een vriendin verloren, en nog had zij geen vermoeden, van haar dubbel verlies. (Wordt vervolgd.) 2e 2e HEELS JI 3! IS S3 33 33 33 Wij zijn 20 pCt. goedkooper dan elders, Reiskosten worden vergoed. Zondags tot 2 uur geopend -,-V ÏS7 Ty'7

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4