f WAAROM Wenscht U WIJNEN, enz. voordeelig te koopen bij C. HUISMAN in de Weverstraat aanloopen. de fijnste WIJNEN tegen de LAAGSTE PRIJZEN m m w* m nette woning Alles puik kokende. Net meisje Vermist een schaap, een perceel weiland, dan moet u even Die levert U C. HUISMUI, den Burg. VOOR ONZE DAMMERS. i. mm.m ADVERTENTIEN zoudt u meer betalen? Van 23 Febr. tot 2 Maart Allerfijnste Melange-boter aan natuurboter gelijk 65 cent per pond bij 5 pond 63 cent per pond C. HUISMAN, Den Burg. Eieren te koop gevraagd tegen hooge prijzen. een versch afgekalfde koe met stierkalf een kuikalf. plaatsing op kantoor. Adverteeren doetverkoopen. ijsvlet het tochtje naar de Vliekust te doen. Intusschen, wij, Vlielanders, voe len nu pas goed, wat men ons, om een paar duizend guldens te besparen, ontno men heeft. 25-jarig bestaan Coöp. Boerenleenbank. Naar men ons mededeelt, zal de Coöp. Boerenleenbank, gevestigd aan de Molen straat alhier, op 28 Februari a.s. haar 25-jarig bestaan herdenken. In de vergadering door eenige personen vóór 25 jaar in „de Zwaan" belegd en waarin tot oprichting van de bank werd besloten, werden tot leden van het Dage- lijksch bestuur gekozen de heeren H. Haakman, president, A.LangeveldPz., vice- pres., C.M.Veeger, en P.Graaf, kassier. Tot leden van de Raad van Toezicht werden benoemd de heeren notaris Cl.H. de Boer, president, Dr. H. Over, vice- president, N.Min en K.T.Bakker. Tevens werd tot aansluiting bij de Cen trale Bank te Utrecht besloten. In de sindsdien verstreken kwart eeuw heeft de Bank zich op gezonde wijze ontwikkeld tot een degelijk in stituut, tot een zaak, welke voorbeeldig floreert en nog immer naar ons van van gezaghebbende zijde wordt verze kerd in omvang en daardoor in betee- kenis toeneemt. Onder het huidige bestuur en mede door het uitnemend beleid en beheer van de heer C.Oraaf, kassier, gaat de bank stellig een nog grooter toekomst tege moet. Over „de Lohengrin-sage". Woensdag a.s. zal Ds. Raabe voor het Nut hier optreden met het onderwerp: „De Lohengrin-sage". We hebben reden aan te nemen, dat de bezoekers een goede avond wacht. Lohengrin is de naam van de hoofdper soon van een Middel-Hoogduitsch gedicht, dat dezelfde naam draagt. Het dateert van omstreeks 1285, zou door een Thu- ringsch dichter begonnen en door een Beiersch voltooid zijn. In de „Lohengrin" is de sage van de Zwaanridder met die van de Graal als mede met de wonderbaarlijke wapenfei ten van koning Hendrik I verbonden. In 185S is het werk door Rückert uitge geven. Wagner heeft, zooals de lezer ver moedelijk reeds weet, aan de „Lohengrin" sage stof voor een opera ontleend. Texelsch Fanfare-Corps. Men schrijft ons: Jaarvergadering op 19 Februari 'sav. 8 uur in „de Lindeboom". De voorz. opent de vergadering en kan het welkom toeroepen aan alle werkende leden, benevens enkele adspiranten. Spr. deelt mede, dat door een misverstand aan deze vergadering geen publiciteit is ge geven. Hij uit de wensch, dat alles, wat deze avond zal worden besloten, ook nut tig zal zijn voor het welzijn van de ver- eeniging. Hierna leest de secretaris de notulen der vorige vergadering (waarin is vastge legd een besluit tot aanvrage der Konink lijke goedkeuring, alsook een besluit tot aankoop van een perceeltje grond van mevr. Swama-Keijser) voor, welke zon der op- of aanmerkingen worden goedge keurd. Hierna volgt voorlezing van het jaar verslag, waaruit we aanstippen, dat het spreekt van een beweeglijk jaar, aan wel ke beweeglijkheid veel goeds voor de ver. is ontstaan. In de eerste plaats zou ge noemd kunnen worden de financieele vooruitgang, speciaal door de Fancy-fair verkregen. In de tweede plaats, de eerste prijs, welke het concours te Breezand bracht. En ten derde de uitvoeringen en diverse feestelijkheden, waardoor de sympathie der burgerij voor de vereen, bewaard is gebleven. Verder vermeldt het verslag 93 repe- titiën, welke gehouden werden en 4 leden die hebben bedankt. Ten slotte wordt gewezen op de slech te toestand, waarin de vereen, voor 8 jaar verkeerde, toen de heer G.Smidt het directeurschap op zich nam met een handjevol leden en plm. f350 schuld, met slechte instrumenten, zonder dona teurs en zonder moreele steun. Nu het resultaat van deze acht jaar arbeid te zien stemt tot dankbaarheid. Het ver slag eindigt met een waarschuwing om nu niet op de lauweren te rusten, maar om met eendracht en samenwerking alle problemen op te lossen. De voorz. dankt de secretaris voor zijn keurig jaarverslag. Spr. zegt: ik weet, dat je niet op bedankjes gesteld bent, maar dit zal je toch moeten slikken. Volgt Financieel verslag, waaruit blijkt, dat de inkomsten bedroegen f700 en de uitgaven f600, zoodat dit jaar een batig saldo van f100 is verkregen. Deze cij fers zijn ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. De commissie, belast met het nazien der rekeningen en bescheiden, verklaart bij monde van de heer G.J.Bruin, alles in goede orde te hebben bevonden, en adviseert tot goedkeuring. De voorz. deelt verder mede, dat het geld tot stichting van het eigen gebouw op de Boerenleenbank is belegd voor de tijd van 1 jaar en de aanvrage om Kon. Erkenning in zee is. Hierna volgt stemming, wegens aftre ding van 3 bestuursleden, de heeren G. Smidt, H.Koorn en P.Zijm, allen herkies baar. Na opening der stembriefjes blij ken dezelfde heeren weer gekozen te zijn met resp. 20,20 en 21 van de 24 uitge brachte stemmen. Op een vraag van de voorz. nemen allen hun benoeming weer aan, hopende het in hun gestelde ver trouwen niet te beschamen en verder de de vereeniging tot grooter bloei te kun nen brengen. De begrooting wordt vastgesteld met inkomsten en uitgaven op f600. In het werkplan wordt gesproken van drie con certen in het Park, vier taptoe's en een winteruitvoering in 'n zaal. Tevens wordt besloten aan het concours van de West- Friesche Bond van Fanfare- en Harmo niegezelschappen, te houden te Winkel, deel te nemen. Het voorstel om tevens het Nationaal Concours, in IJmuiden te houden, bij te wonen, wordt in verband met het vele werk en de hooge kosten, niet aangenomen. De contributie wordt vastgesteld op 10 cent per week per lid, verhoogd voor hen, die „Musica" lezen, met 10 cent per maand. De minimum-donateursbijdrage is f 1.4 weken voor de uitvoering ver hoogd wordend tot minimum f 2. Komt aan de orde: bouwplannen. Zoo als bekend is, heeft het bestuur opdracht gegeven een plannetje te maken voor het stichten van een eigen gebouw, hetwelk is begroot op plm. f3650.het be schikbare kapitaal bestaat uit ongeveer f2900.—, zoodat een tekort zal ontstaan van f 750.Het bestuur stelt voor deze plannen aan te nemen en het ontbrekende bedrag te verkrijgen door het nemen van een hypotheek op het gebouw. Na eenige besprekingen wordt het voorstel met al- gemeene stemmen aangenomen. De rondvraag leverde weinig op, waar na de vergadering door de voorz. wordt gesloten. OUDESCH1LD. De vorst en de visscherij. Onze visschers liggen nog maar steeds achter het ijs en, daar het garnalenvis- schen vóór die tijd ook al niet te best is geweest, zullen bij de meesten de mui zen wel dood voor het kastje liggen. Te hopen is het nu maar, dat de garna len niet weg zijn als het weer omslaat en de visschers weer uit kunnen varen. Dit is echter wel meer voorgekomen. Voor de haringvisscherij is de winter ook te lang en te laat. Als het open wa ter was waren de haringtrekkers aan het visschen en zouden bij een weinig vangst reeds vele menschen een broodje verdie nen. Enkele kommenvisschers hadden na de eerste vorstperiode reeds palen ge slagen om een kom te plaatsen maar ze konden die slechts met veel moeite en niet eens allemaal terugkrijgen. In de voortijd worden ook in de regel de beste prijzen gemaakt. In de haringvisscherij is echter ook verandering. Thans wordt de haring ook gevangen.met netten wel ke door de motorbotters gebruikt wor den om sardien te visschen. Dit werd eenige jaren terug niet mogelijk geacht en zoo krijgt in de visscherij ook de motor de overhand. Op de Noordzee kunnen de visschers ook niets uitrichten daar de laatste dagen tijdens de strenge vorst het net, uit zee opgehaald, direct bevroor. Te den Helder liggen ook reeds vele dagen alle motor- botters stil. Hardrijderij op schaatsen. Woensdagmiddag had de ijsclub een hardrijderij uitgeschreven voor mannen. Door het mooie weer was er veel volk op de baan om getuige te zijn van de spannende strijd; Het bestuur der ijsclub had prijzen uitgeloofd van f 15, f10 en 15. De heer J.v.d.Vis, van Oost, ging met de eerste prijs strijken, terwijl de tweede en derde prijs gewonnen wer den door P.Boon, van den Hoorn, en Looy, van de Waal. De heer C.Bakker, van de Waal, kreeg nog een troostprijs van f3. Een zestiental personen had aan de wedstrijd deelgenomen. Het bestuur der ijsclub heeft ook plan nog een wedstrijd voor dames te organiseeren. OOST. De Molen in het Noorden. Naar we vernemen zal binnenkort de watermolen in het Noorden, volgens systeem-Dekker ingericht en daardoor van aanzienlijk grooter capaciteit dan ooit te voren, officieel in dienst worden gesteld. Oplossing van Vraagstuk 20 Febr. 1929 Wit speelt als lokzet 39—34 en zwart meent op de bekende manier een schijf te winnen door 2429, doch door mid del van de vrije zet 3731 haalt wit ver volgens dam. Wit 39—34, 24-29,37-31, 29x40, 35x44, 14—20, 25x14, 19x10,28x19, 13x35 en zwart heeft een schijf gewon nen, maar nu wit verder 2621, 17x28, 27—21, 16x27, 3S—32, 27x3S of 2Sx37 en wit 42x2. Vraagstuk van 23 Febr. 1929. van G. H. te H. I Zwart: 12 46 47 48 49 50 Wit 10 Wit speelt en wint. Stop die rheumatiek! 132 Verwaarloos nimmer de geringste aan val van rheumatiek. Die kan u maanden lang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend is, is het de taak der nieren om dit urinezuur en an dere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren ge zond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige vei lige weg om de werking dezer allerbe langrijkste organen te versterken. Daar voor wordt geen middel sterker aanbevo len dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken hebt ge kans niet van rheumatiek verschoond te blijven. Verzuim geen kost bare tijd. Neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen zoodra ge de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en ver sterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit, is chias, rheumatiek en die ellendige urine- stoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) b(j apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 35 P. A. MEINDERTSMA en T. MEINDERTSMA—IJbeina geven met dank aan God met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon ANDR1ES. „Pietershoeve", Texel 20 Februari 1929. Hiermede vervul ik den treurigen plicht U kennis te geven van het over lijden van mijn dierbare Echtgenoote, CORNELIA ANNA DE W1LDT geboren Bakker, na voorzien te zijn van de laatste H. H. Sacramenten der stervenden in den ouderdom van 22 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, C J. DE WILDT. Castricum, 19 Februari 1929. TE HUUR voor klein gezin. Brieven onder no. 351 aan het bureau van dit blad. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, GRIETJE KEIJSER Cd. in den ouderdom van 56 jaar. den Burg-Texel, 20 Febr. 1929. den Burg R. P. Keyser Czn. F. Rab—Keyser Jn. Jac. Rab D. C. Keyser M. Keyser—Lap Utrecht W. Abspoel—Keyser de Waal N. Keyser—Keyser L. C. Keyser. 12V„ Ct p. p 18 23 25 18 42 58 55 15 52 75 80 45 met onze Groene erwten Grauwe Bruine boonen Citroenboonen Spliterwten Vet spek Mager spek Rookworst Pruimen per 5 pond Appelen le kwaliteit Abrikozen Perziken Tutti-frutti Neemt eens pr Deze is en kost slechts Beleefd aanbevelend, Aan hetzelfde adres Ze worden opgehaald over GEHEEL TEXEL. TE KOOP en te koop gevraagd J. ROEPER „de Vrijheid", Eierland. goed kunnende schrijven en rekenen zoekt Brieven onder no. 352 aan het bureau van dit blad. gemerkt roöde streep over de schoft. Inlichting verzoekt M. KOORN Cz. TE HUUR „de Dijkstal" bij den Strooppot. Te bevragen bij P. KOORN Jbz., Wittekruislaan, Den Burg. Beleefd aanbevelend, W/ajgH!2ÉÜ n n n II n n n n n

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 3