s.s. Burgemeester van Alkmaar II maandag tan Texel naar Purmerend Wie doet er mee 4 en 6 persoons auto's tegen uiterst billijk tarief. Voor. Allen die Sukkelen ADVERTENTIÉN met Verstopping of moeilijken, tragenen onregelmatiger. Stoelgang zijn Mijngardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp óf pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. - Bevorderd tot de 2e kl. der R.L.W.S. te Schagen de leerling F. Keijser, te de Waal. Bergingswerk. De berging van hout uit het Zw. s.s. „Malmö", in November j.l. op Ameland gestrand, is door Doeksen en Dros her vat. Een deel der lading die uit plm. 1000 standard platen en deelen bestond, is reeds te Ameland en Terschelling aange voerd. Het werk moest gedurende de wintermaanden gestaakt worden. Om het voorruim te kunnen lossen, heeft men 't dek met een brandapparaat moeten weg branden. Om het achterruim te kunnen lossen, dat onder water staat, moet een j duiker met springstoffen het dek ter plaatse wegschieten. Eergisteren heeft men weer een partij hout op het strand kunnen lossen, terwijl i gisteren de sleepboot „Texel" van Ter schelling naar de strandingplaats is ver trokken, met een lichter op sleeptouw. Het Lutine-bergingswerk zal bij gun stig weer in April worden hervat. Als de verkiezingen naderen.... Men verzoekt ons voorloopig te wil len meedeelen, dat de heer C.Thomassen, oud-Texelaar, thans woonachtig te Hil versum, en lid van de Prov. Staten, op verzoek van het bestuur der afd. Texel van de S.D.A.P. spreekbeurten vervullen zal: te Oudeschild op 5 April, te de Cocksdorp op 6 April. Schoolnieuws. Door B. en W. worden sollicitanten opgeroepen naar de weldra vaceerende be trekking van hoofd der Ulo, alsmede naar die van onderwijzer(es) aan dezelfde school. Em. pastoor J. L. Wouters, f In de nacht van Zaterdag op Zondag is in het St. Elisabeth-gasthuis te Leiden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden overleden de weleerw. heer J.L.Wouters, rustend pastoor te Vlaardin- den. Johannes Leonardus Wouters werd in 1863 te Nieuwer-Amstel geboren. In 18S7 ontving hij de H. Priesterwijding. Vervol gens was de thans ontslapene werkzaam als kapelaan te TEXEL en te Feijenoord, waar hij resp. twee en vier jaar verbleef. In 1893 volgde zijn benoeming tot leeraar aan het Klein-Seminarie „Hageveld". Van 1904 tot 1912 oefende de weleerw. heer Wouters de geestelijke bediening uit in de hoofdstad als pastoor der parochie van de H. Maria Magdalena. In 1912werd pastoor Wouters, die zich in Amsterdam aller achting had verworven en zeer ge zien was, benoemd tot pastoor der pa rochie van de H. Johannes de Dooper te Vlaardingen. In 1925 verkreeg hij wegens ziekte eervol ontslag en vestigde zich in het Liefdegesticht te Alphen aan de Rijn. Ongeveer 2 weken geleden werd pastoor Wouters in het St. Elisabethgesticht te Leiden opgenomen, waar hij Donderdag j.l. nog een operatie had ondergaan. Hij ruste in vrede. Zuiderzeefilm. We maken hen, die geen gelegenheid kunnen vinden de film op Woensdag avond 3 April in hotel „Texel" te gaan zien, attent op een reeks foto's, welke we van de heer v.d.Ven, die de film hier toelichten zal, mochten ontvangen. Ze hebben alle betrekking op het derde deel van de film, dat grootendeels op Texel vervaardigd werd, en zijn in onze platen kast aan de Parkstraat uitgestald. In beeld zijn gebracht de opnamen in de Binnen- burg met de schare van Kleine Sunder- ldaasjes, een menigte belangstellenden op ■de achtergrond; de opnamen in het Park, waar het jonge volk nog eens voor de lens genomen werd en verder de interes sante vertooningen op straat, na het in vallen van de duisternis, en binnenshuis, bij het fantastisch schijnsel van het elec- trisch licht der genie. o Ter geruststelling van hen, die de film avond wèl zullen bijwonen, deelen we mee, dat hoogstens driehonderd kaarten zullen worden verkocht, zoodat een ieder een behoorlijke plaats zal kunnen vinden. Uitslag voetbalwedstrijden: Texel I—D.T.S. I: 2—5. Helder IV—Texel II: 6-2. In het Zaterdagnummer zullen we een verslagje kunnen opnemen. Opbrengst Strandgoed. De strandvonderij-verkoop van Don derdag en Vrijdag j.l., heeft f 11.190,75 opgeleverd. Veerdienst Enkhuizen—Stavoren. Naar de Directie der Ned. Spoorwegen ons meedeelt met het verzoek dit ter kennis van belanghebbenden te willen bren gen wordt de veerdienst Enkhuizen Stavoren vandaag weer hervat. DE MOK. Proefvluchten. Twee van de drie Dornier Wal-vlieg- tuigen, die bestemd zijn voor de vlucht naar Indië hebben Vrijdag de tocht van Papendrecht naar hier gemaakt. Men on dervond veel moeilijkheden tengevolge van de mist. Het eerste vliegtuig was ge noodzaakt een tusschenlanding te doen te Hoek van Holland en een te IJmuiden; het tweede was genoodzaakt ter hoogte van Egmond te dalen. TERSCHELLING. De door het ijs gezakte auto. Maandagmorgen heeft het visschers- vaartuig Terschelling 37, schipper Let- tinga hier aangebracht de op 3 Maart op de Wadden tusschen Terschelling en Zwartehaan door het ijs gezakte auto, waarin zich 't lijk van de heer E.Bakker, in leven onderwijzer te Oudeschoot, bevond. Onderscheiding. Bij K.B. van 20 Maart is aan de heer D.H.Doeksen, oud-kapitein, lid der plaat selijke comm. van de N.-Z.Holl. Redd. A\ijalhier toegekend, het eereteeken, in gesteld in 1917 ter eere van de geboorte van Michiel de Ruijter voor personen, die zich door verdienstelijke daden voor de Ned. scheepvaart hebben onderscheiden, in zilver. OOSTEREND. Kerkconcert. Op 2e Paaschdag zal hier een kerkcon cert gegeven worden, waarbij optreden zal mej. J.Q.Molsbergen, zangeres te Ut recht. Verder zal de Chr. Zangver. „Ho sanna" onder directie van de heer R. v. d. Vis Rz. haar gewaardeerde medewer king verkenen. Voor nadere biezonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Ds. J. J. Buskes' bevestiging en intrede. Zaterdagnamiddag arriveerden hier met de nieuwe autobus van de heer Boekei ongeveer 40 leden der Ger. Kerk (H.V.) uit Amsterdam Zuid, teneinde tegenwoor- woordig te zijn bij de bevestiging en in trede van ds. J.J.Buskes als predikant der Ger. Kerk (H.V.) alhier. Deze bevestiging had Zondagmorgen plaats in het kerkgebouw der Doopsge zinden door Dr. Geelkerken van Amster dam-Zuid. De bevestiger had tot tekst ge kozen de 2e brief van Corinthen, het 2e hoofdstuk, vers 14 tot en met 17. „Gode zij dank die ons alle tijd doet triomfeeren in Jezus Christus" enz. Dr. Geelkerken zeide, dat het in de dienst van Christus, niet gaat om het triomfeeren van Pau- lus of van de huidige dienaren des woords, maar om de triomf van Christus. Het wordt door de predikers des woords dikwijls vergeten, dat het gaat om de zegepraal van het Evangelie. Na de bevestiging werd ds. Buskes door de talrijk opgekomen schare toege zongen, Psalm 26, vers 1. Des avonds deed ds. Buskes zijn in trede voor een stapvolle kerk. Hij sprak naar aanleiding van 2 corinthen 5 vers 14 en 2 Corinthen 4 vers 5. „De liefde van Christus dringt ons, wij prediken niet ons zelf, maar Jezus Christus den Heere". Nadat cis. Buskes deze tekst ontvouwd had, werd hij toegesproken door dr. Geel kerken, die er op wees, hoe in de drie jaren, die hij met ds. Buskes in Amster dam-Zuid had samengewerkt, dit samen werken steeds een aangenaam karakter had gedragen. Door ds. Buskes werd daarna een woord van dank gebracht aan de drie aanwezige hervormde predikan ten, aan zijn bevestiger dr. Geelkerken, aan de predikant en het bestuur der Doopsgezinde kerk voor het aanhoudend en ook nu afstaan van hun kerkgebouw. Ook werd ds. Buskes toegesproken door de heer P.P.Kuijper, ouderling van de barn van Amsterdam-Zuid. Hierna werd ds. Buskes nog in harte lijke bewoordingen toegesproken doorzijn vader. Nadat de samenkomst met dankgebed gesloten was, werd nog eenige tijd in gezellig samenzijn doorgebracht. Door de heer S. van Erk werd aan ds. Buskes een enveloppe met inhoud aange boden, als belooning voor de genoten gastvrijheid, door leden van de Ger. Kerk (H.V.) aangeboden aan ongeveer 30 le den van Amsterdam-Zuid. Dit geld zal echter worden gebruikt als bijdrage voor kerkgebouw (H.V.) te Oosterend. Ook werd nog het woörd gevoerd dooi de heer Hildering, theol. student en we derom door dr. Geelkerken, waarna ge- aan het oprichten van een strijkorkestvereeniging te den Burg onder leiding van de heer Tj. Joh. Dito Leeraar Piano, Viool, Orgel en Theorie te Den Helder. Diploma's Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereeniging. Zich te vervoegen bij mejuffrouw RAB, Binnenburg. legenheid bestond de nieuwe predikant te feliciteeren. Texels oudste inwoonster, f Gisteren werd alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Mej. de wed. H.Schellingen Zij was de oudste inwoon ster van Texel en bereikte de leeftijd van 94 jaar. (Thans geniet de heer J.Jz. Smit, woonachtig te den Burg het voorrecht, Texels oudste inwoner te zijn. Red.) INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlage van A. Blom Jz. te Oudeschild om vergunning tot oprichting van een inrichting voor machinale houtbewerking ^ldaar in het perceel kadastraal bekend in sectie D., No. 3081. Op Dinsdag den 9en April 1929, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, 26 Maart 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Engros bij J. F. v. LIESHOUT Alkmaar en Fa. JAC. VERFAILLE den Helder. PREDIKBEURTEN Vrijdag 29 Maart (Goede Vrijdag). HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe H. Avondmaal. Waal, geen dienst. Koog, vm. 10 uur ds. van 't Hooft. Oudeschild, 'sav. 7,30 uur ds. Broekema H. Avondmaal. Den Hoorn. vm. 10 uur ds. Oskamp Collecte Gen. Kas. 'sav. 7,30 uur ds. Oskamp H. Avondmaal. Oosterend, vm 10 uur ds. Groenenberg. 's.av. 7,30 uur ds. Groenenberg H. Avondmaal. Cocksdorp, 's av half 8 ds. Plug. Avondmaalbediening. GEREF. KERK. Oosterend, 's av. 7,30 uur ds. A. A. v. d. Leer Zondag 31 Maart (le Paaschdag) HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Raabe. Paaschcollecte. Waal, vm 10 uur ds. v. 't Hooft Extra collecte. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Oskamp. Collecte Inwendige Zending in Noord-Holland. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Groenenberg. Coll. Inwendige Zending. Cocksdorp vm. 10 uur ds. Plug Extra collecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend vm. 10 uur ds. v. d. Leer. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bu g, vm. 10 uur ds. Vis. Doop. Maandag 1 April (2e Paaschdag) HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur de heer Broekema Cand. t. d. H. D. te Oudesehild. Paaschcollecte. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft Extra collecte. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Oskamp. Oudeschild, vm. 10 uur ds Broekema. Oosterend, vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Plug. Extra collecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. 10 uur ds. Smidfs. MARKTBERICHTEN Alkmaar, 22 Maart. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1897 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11,50 a 12,25 Haver 11.40 a 12 75 Gerst chevalier 11,75 a 12.75 Groene erwten kleine 18, - a 0, - Grauwe erwten 25,— a 30, Eierveiling, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 23 Maart. Kipeieren. Aanvoer 265.000. 50/54 K G. 0,— a 0,— 56/58 K.G. 5,70 a 6,10 58/60 K.G. 6,-af 6.50 de 100stuks 60/62 6,30 k 6,80 62/64 6,70 a7,- truin 6,70 a 7,50 Eendeieren. Aanvoer 45000. 7,k 7.10 Eierveiling Texel, 25 Maart. Aangevoerd werden partijen, 102395 stuks Kipeieren 46-50 K.G. f 4,70 a f 0,— 50-54 5,20 5,50 54-58 5,50 5,80 58-62 5,60 6,10 62-66 6,— 6,40 66-70 6,10 7,— eendeieren f 5,50 a 6,60 Texel, 25 Maart 1929. 4 koeien 2 kalveren 46 nuchter kalf 2 rammen 9 schapen 2 lammeren 17 schrammen 12 Biggen 8, a 13, 26,a 38,— 25, 10, a 35, - a 15,— Purmerend, 26 Maart Runderen waaronder 210 vette koeien f 0,80 a f onc Gelde koeien Melkkoeien 37 vette kalveren per KG 1105 Nuchtere kalveren 556 Vette varkens per KG 148 Magere varkens 133 Biggen 413 Schapen Kipeieren Eendeieren Piepkuikens 1,05 p. KG 125 a 325 125 a 325 1,40 a 1,60 a a a a a k a a 7,- 0.74 30,- 16,— 30,- 6,30 6,'0 1,- 36, - —.80 44, - 30,— 45,- 6,50 6,50 2,50 CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noopt ons eenige be richten voor het volgend nummer te be waren. Red. ONDERTROUWD TRIJNTJE C. EELMAN en WILLEM VLAS. Den Burg, 23 Maart 1929. Hiermede geven wij kennis, dat na een langdurig lijden is overleden onze geliefde Dochter, Zuster,/Behuwdzus ter en Tante, WILLEMINA DALMEIJER, in den leeftijd van 42 jaar. Namens de Familie, A. DALMEIJER. B. DALMEIJER-Kikkert, Oost, Texel, 24 Maart 1929. Heden overleed onze beste Man en Vader, REIER PIETER KEIJSER S.Rz., in den ouderdom van bijna 64 jaren. N. KEIJSER -Koster. S. D. KEIJSER Rz. den Burg, Texel, 23 Maart 1929. Heden overleed onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Grootmoeder en Zuster, JANNETJE KOORN, Geb. Bruin, in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, C. KOORN. Oudeschild, 23 Maart 1929. Hiermede berichten ondergeteekenden, dat zij voor de Luxeverhuur, beschikbaar hebben Beleefd aanbevelend, S. DE WAAL Co. vaart Afvaart 11 uur. De Commissaris T. C. BAKKER

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2