ITALIAN© Beschuit EUG. GOYARTS BEEMSTERBOER, Vraagt onze prima Beschuit per rol van 12 stuks 18 cent. Bakkerij „De Hoop". een net meisje, is. Burgemeester van Alkmaar li baandag van -exel naar Parinersrid een huis Het soliedste adres CHABÖS Sparrow Rijwielen Sunbeam Kinderwagens Ifelo Naaimachines Boreas Fornuizen ÏELO telmachine Br geneeskrachtig en lekker M>taris Mulder Motordienst Texel-Rotterdam naar ROTTERDAM. 8 So Texelstroom o aar Fur merend Notaris Mulder LoodsgracM 37, leider. Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrijdag Avondspreekonr Donderdag v 7-8 H. VAN MEURS Keizerstraat 15-17, hoek Caïiformestr., des Helder, Beemsterboer, den leider. ADVERTENTIEN publiek verkoopen Leeskring-den Burg. C. W. BOTTE MA, Arts publiek verkoopen Tandheelkundige Haarlem - Holland Broedmachines, Kunstmoe- ders en alle onderdeeieri. K. WETSTEEN, Waalenburg. a contant en in Huur. Vrijdagmiddag 12 uur van Rotterdam vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur BEVESTIGD Havenplein 11, Den Helder. voor een pracht klok, pendule, barometer, wekker en gouden en zilverwerken is Ook voorradig een pracht- collectie Biillant en Diamant werken. Engros bij J. F. v. LIESHOUT Alkmaar en Fa. JAC. VERFA1LLE den Helder Biezondere Vrijwillige Landstorm „Texel". Dinsdag 26 Maart 1.1. had 's avonds 8 uur in hotel „de Lindeboom" een verga dering plaats van de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm afd Texel. De voorz. van de Plaatsel. Landstorm, commissie, Burgemeester W.B.Oort, open de de vergadering die door eenige leden der 1J1. L.S.-comm., een 20-tal Landstor- mers en de heer P.J.Oolders uit Alk maar secr. der Gewestelijke L.S.-Comm. werd bijgewoond. Het hoofdpunt dei- agenda vormde de prijsuitreiking van de in 1928 gehouden plaatselijke wedstrijd. (Maximum 100 punten.) A-klasse: le pr. H.C.A.Kievits den Burg, 98 punten vulpen, 2e pr. C.Huis man den Hoorn 96 punten, portefeuille, 3e pr. J.Zijm Sz. den Burg, 95 punten, portemonnaie. B-klasse: le pr. J.Troost den Hoorn, 92 punten, pijpenrek; 2e pr. J.Brouwer Oos- rerend, 92 punten, portemonnaie; 3e pr. C.Trap, Oosterend, 91 punten, tabakspijp. C-klasse: één prijs S.HinPz., den Burg, 91 punten, sigarenkoker. De voorz. bracht dank aan de heer Oolders voor zijn goede zorgen betref fende de prijzen. Vervolgens deelde in een kort woord de heer Oolders mede, dat de in Sept. 1928 te 's Gravenhage gehouden Landdag schitterend geslaagd was, ook uit finan cieel oogpunt; er was zelfs een klein ba tig saldo, dank zij de goede bijdragen der burgerij. Hiervoor is een gedenk boekje samengesteld, dat in de loop van '29 de landstormers zal worden toege zonden. Spr. bracht namens de Geweste lijke Landstormcomm. van het verband Alkmaar, de Texelsche deelnemers dank voor de vele opofferingen die zij getroost hebben om toch met een kranig aantal op de Landdag aanwezig te zijn. Ook Texel had toen zijn eigen vlag, evenals alle afdeelingen van het verband Alkmaar. Echter ontbreekt een verbandsvaandel. Spr. hoopte, dat ook de Texelsche B.V.L. ers, evenals de overige afdeelingen zul len willen bijdragen, om het mogelijk te meken dat ons verband zijn eigen vaan del krijgt. Gerekend wordt op 15 a 20 cent per landstormer. Daarna merkte spr. op, dat het Land stormblad nog te weinig abonné's telt, plm. 28000, terwijl er minstens 62.000 landstormers zijn. Üin het aantal abonnementen gemakke lijk te verhoogen, zal in iedere afdeeling een agent van het Landstormblad optre den, wiens taak het niet is de bladen te bezorgen of de gelden te innen, want zulks geschiedt per post, doch die niets anders heeft te doen, dan lezers te wer ven, waarvoor hij dan een vastgestelde vergoeding ontvangt. Daar geen der aanwezigen zich hiervoor bereid verklaarde, zal naar een geschikt persoon uitgezien worden, liefst een, die dikwijls Texel rondgaat, dus met veel menschen in aanraking komt. Niet-Landstormers kunnen zich óók abonneeren tegen minstens f 1.50 p. jaar (12 nummers). Landstormers betalenf0.75 Ondertusschen was de vergadering tweemalen een consumptie aangeboden, en werd de tijd verder doorgebracht met besprekingen over het afgeloopen schiet- jaar en de regeling voor 1929. Er zullen dit jaar aan de afdeeling Texel 3 K.S.O. geweren verstrekt worden, zoodat alle Landstormers (ook van de Motordienst) bij het daglicht kunnen schieten, zoowel te den Hoórn, als te üosterend en den Burg. Even werd er nog met nadruk op ge wezen de wapenen goed schoon te hou den. Nadat de aanwezigen nog aangespoord waren om niet alleen op de a.s. wedstrij den, maar ook bij de schietoefeningen hun beste beentje vóór te zetten, opdat er op Texel ook een klasse „Koning- schutrers" moge komen, werd de verga dering met dank voor de aanwezigheid gesloien. EIERENZOEKEN. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Bin- neniandsche Zaken en Landbouw bepaald heeft, dat in het geheele rijk: a. het zoeken, rapen en buiten openba re wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholek sters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan tot en met 28 April a.s.; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a. genoemde waterwild is toegestaan tot en met 30 April a.s. Voorts wordt er de aandacht op geves tigd: a. dat ingevolge art. 4 der Jachtwet het zoeken of rapen van eieren van bo vengenoemde vogelsoorten op gronden v. derden slechts geoorloofd is in gezel schap van de eigenaar of rechthebbende of met diens schriftelijke toestemming; b. dat volgens art. 30 der Jachtwet het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van ander wild, dus van korhoenders, patrij zen, houtsnipjDen, zwanen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren verboden is. c. het rapen van eieren van kieviten ingevolge het bepaalde in art 4 der Vo- gelvvet is toegestaan, jaarlijks van 1 Fe bruari tot en met 28 April, doch volgens, het bepaalde in art. 30 dezer wet, op gronden van derden slechts in gezelschap van den eigenaar of rechthebbende of met diens schriftelijke toestemming; d. dat het ten verkoop voohanden heb ben, te koop aanbieden, verkoopen, af leveren en binnen de bebouwde kommen der gemeente en langs de openbare we gen en voetpaden vervoeren van kievits eieren geoorloofd is tot en met 30 AjJril of, indien deze dag op Zondag valt, tot en met 1 Mei; e. dat krachtens art. 3 der Vogelwet het rapen, uithalen, ten verkoop voorhanden hebben, ten verkoop aanbieden, verkoo pen, afleveren, of vervoeren van eieren van andere in Europa in het wild levende soorten, vian vogels verboden is, uitge zonderd de eieren vin de schollevaar, blauwe reiger, sperwer, woudduif, kraai, ekster, Vlaamsche gaai, huismusch en ringmusch, welke eieren te allen tijde geraapt mogen worden. Texel, 28 Maart 1929. De Burgemeester voornoemd W. B. OORT. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter ipzage ligt een verzoek met bijlage van J. J. van Wessem te den Burg om ver gunning tot het uitbreiden van zijne in richting voor machinale houtbewerking aldaar in het perceel kadastraal bekend in sectie K. no. 1386. Op Woensdag den lOen April 1929, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. lexel, 27 Maart 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. Om jong te blijven. 137 Het feit, dat uw gezondheid te wen schen overlaat, is waarschijnlijk de eeni ge reden, dat gij U door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten gevoelt. Mis schien zijt gij een dier noodelooze slacht offers van ëen nieraandoening. Laat deze te voorkomen nierzwakte U niet oud maken vóór uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te ivorden. Die pijn in de lendenen, die el lendige blaasstoornissen, hoofdpijn, dui zeligheid, dat afgematte, zenuwachtige ge voel behoeven U niet langer te kwellen. Alle tezamen maken uw leven tot een last Die verdwijnt zoodra ge uw nieren hebt verzorgd. verzwakte nieren kunnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zon der uitstel! Wacht niet tot gij last krijgt van rheuinatiek, ischias, spit, blaasontste- steking of waterzucht. Ook tegen derge- .ijke ernstige kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen is ai djd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiku let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 31 Onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van hulp en deelneming onder vonden tijdens ziekte, overlijden en ter aardebestelling van onze innig geliefde Moeder-, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder TRIJNTJE FLENS, Echtgenoote v. wijlen H. Schellingen FAMILIE SCHELLINGER. Oosterend, Texel, 30 Maart 1929. Allen die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan - of onder hunne berusting hebben van nu wijlen den heer A. D. RONG ER, te den Burg op Texel gewoond hebbend en aldaar den 16 Maart 1929 overleden, wordt verzocht hiervan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van Notaris MULDER, vóór of op 1 Mei a.s. zal op Vrijdag 5 April a.s. des voormid dags 10 uur op „Johanneshoeve" in den Prins-Hendrikpolder 1 .aftands paard (drachtig), 1 vosmerrie (5 jaar), 2 boerenwagens, driewielde kar, watertank (S00 L.), rolblok, akkersleep, 1 vijt balks eg, aardploeg, wiedmachine met 3 aardscharen, melkontroomer (Alfa La- val), bietenmachine, hakselmachine, zelf- binder, dogkar, hooihark, aard.rooima- chine, wielploeg, tweeschaarploeg, gier- pomp, enz. enz. Betaling 24 Juni a.s. vertrekt Dinsdag a.s. PLAATSMAN Nieuwe leden kunnen zich opgeven vóór 1 April. Het leesgeld bedraagt f 2.per 13 weken. De portefeuille bevat: Panora ma, Holl. Lelie, Stuiversblad, Wereldkro niek, Morks-Magazijn, Eigen Haard, De Aarde en haar Volken en Nederland. BOEKHANDEL PARKSTRAAT D. METS In iedere rol bevindt zich een plaatje van de mooiste plekjes van ons land, waar voor wij een album met beschrijving ver krijgbaar stellen tegen den kostenden prijs van 50 cent. Aanbevelend, GEVRAAGD van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur, of voor 4 dagen in de week. Brieven onder no. 361 aan het bureau van dit blad. Uitsluitend voor Huid- en Geslachtsziekten, Stralenbehandeling en Diathermie. Spreekuren MAANDAGS WOENSDAGS I 6 30 7 30 DONDERDAGS van ZATERDAGS DINSDAGS en VRIJDAGS van 12,30—1,30 vaart zal op Donderdag 4 April a.s. des avonds 8 uur in het café „Den Burg" ten verzoeke van de Nat. Bankv. te Utrecht, krachtens art. 1223 B.W. (waarin voorheen het kantoor der Nat. Bankvereeniging), zeer geschikt voor hotel of groote winkelzaak, met erf en schuurtje ir, den Binnenburg en een huis met onder grond daarachter in de Kantoorstr. een en ander kadastraal bekend Gemeente Tekel Sectie K no. 2053 en 2054, te zamengioot 2 aren 50 centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Betalingen kooppenningen 5 Mei a.s. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling Mandenfabriek, Koningstraat 20, den Helder, t.o. Modebazar Herschel. Moderne huiskamer en salonlampen com pleet f7,50. Nieuwste serre-, gang- en slaapkamer lampen compleet f 3,50, f 5,75. Mooi bekieede babywieg f 6,50 f 8,90. In wiegen de nieuwste modelien in stroo en pitriet voorradig. Waschmand f 4,90. Fietsmand f 4.75. Hon- denmand v.a. f 0,95. Fietsstoel f 1,48. Slagers-, bakkers- en hengselmanden. Serre-, tuin- en terrasstoelen en tafels, badstoelen. Alles in eigen fabriek vervaardigd dus veel beter van kwaliteit en 20 30 pet. goedkooper dan elders. Wederverkoopers korting. Reparatieinrichting. Beleefd aanbevelend, Agent té Texel Afvaart 11 uur. 'De Commissaris T. C. BAKKER Verkoopdepöt P. DIJKER, Oosterend, Texel.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2