VELO Waschmachine i BEEMSTERBOER, Knip dit uit. DE s Filmavond-Iexelsche Courant. Fijnproevers Sparrow Rijwielen Sunbeam Kinderwagens Velo Naaimachines Boreas Fornuizen itscnappi] CHABOS Jongens PUR0L Streng verboden led Star en Bravo een net dagmeisje s s. '1 exelstroom Het soliedste adres Keizerstraat 15-17, boek Californiestr., den Helder, Beemsterboer, den Helder. R090E POOL 05 ct. GELE POOL 55 ct. AD VERTE NtTëN een nieuwe damesfiets en een nieuw duivenhok. Fa. W. v. d. ZEEP en Zonen een partij Red Star pootaardappeien. naar Purtnnd Voor den zaai een partij prachtige zware Zegehaver. a contant en in Huur. Haarlem - Holland Broedmachines, Kunstmoe ders en alle onderdeeien. K. WETSTEEN, Waalenburg. Het adres is J. DE JONGH. MIJNH ARDT's Hoofdlijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ci Bij aooth. en Drogisten. mompeld woord, dan dalen zij het trapje af waar het sloepje hen wacht. Eenige minuten later zijn allen op hun plaats in het toestel, een plaats, die zij de eerste tien uur niet zullen verlaten, want de eerste etappe is Bordeaux. De Oostelijke horizon kleurt zich rood. De nacht wijkt voor de dag en het belooft een mooie dag te worden ook. Gelukkig voor de vliegers, voor wie de eerste dag vooral van zooveel beteekenis is. Met geweldige vaart stuiven zij over het water. Een kort oogenblik slechts, dan komen zij los. Nog eenmaal vliegen zij laag over het Mok-bootje en wordt van beide zijden een laatste groet gewisseld. Dan gaat het voorwaarts, het Zuiden te gemoet. De eerste marine-vliegtocht is aange vangen. Vroolijk is de zon verrezen. De zee is effen en een aangename bries speelt om ons bootje. Onder gunstige voorteekenen is de lange reis aangevangen. De Zuiderzee-film. Na het vele op deze plaats omtrent de Zuiderzee-film in het midden gebracht, meenen we thans met een enkel woord te kunnen volstaan. We hebben de film-avond thans achter de rug en aarzelen niet te schrijven, dat wij er met groote voldoening op terug zien. Liet het zich tot een paar dagen vóór de 3e April aanzien, dat de avond een nadeelig saldo zou opleveren, het be zoek heeft ons zeer bevredigd en de ont vangsten waren niet alleen voldoende om de buitengewoon hooge kosten te bestrij den, maar zelfs rest een bedrag, dat tus-i schen de kassen van Wijkverpleging en Witte Kruis gelijkelijk zal worden ver deeld. Hieromtrent zal nog bericht wor den gedaan. De heer D. J. v. d. Ven, onder wiens, leiding de film vervaardigd werd en die deze thans toelichtte, heeft zich op bie- zonder gelukkige wijze van zijn taak ge kweten, evenals de heer W. Schefer, ope rateur van de Orion-filmfabriek te den Haag, die de film opnam en deze avond projecteerde. Beiden hadden eer van hun werk. We kunnen ons dan ook niet an ders voorstellen of nagenoeg alle aan wezigen moeten ruim voldaan zijn ge weest over hetgeen de film hun heeft geboden. De heer Van der Ven, een van de wei- nige mannen, die van de folklore een diep gaande studie heeft gemaakt, sprak in zijn inleidend woord van „de cultureele daad van een toch bescheiden courantje, n.l. van de Texelsche Courant". Wij prijzen ons inderdaad gelukkig ge legenheid te hebben gevonden de Zuider zeefilm,waarvan in geestelijk, moreel en aestketisch opzicht zulk een gunstige in vloed uitgaat, op Texel te vertocnen. We meenen ons doel te hebben bereikt en hebben in velerlei opzicht reden tot dank baarheid, in het biezonder wegens de har telijke bewijzen van sympatie, reeds da delijk jegens onze plannen aan de dag gelegd. Ook de heer Burgemeester gal ons zijn instemming te kennen en deed door zijn aanwezigheid van zijn belang stelling blijken. o— Een misverstand moet nog uit de weg worden geruimd: Er konden geen plaat sen worden besproken, inderdaad. Dat spaarde geld en moeite en zou ons moge lijk maken klokke S te openen, hetgeen ook is geschied. Maar daar het de ver tooning van een met R ij k s subsidie ver vaardigde film gold hadden we voor de leden van ons gemeentebestuur (met hun introducé's) eenige stoelen gereserveerd. Tevens waren we zoo vrij voor een twee tal persvertegenwoordigers en een drietal zeer na-staande familieleden, alsmede voor cnszelt een plaatsje open te houden. Dat is al! Waarom dan toch ontstemming, zij het bij enkelen? Weet men dan niet dat wij ons voor deze avond veel moeite en zorg hebben gegeven? En dat wij het heele ge lag zouden betalen, wanneer de ontvang sten de hooge uitgaven niet zouden den ken? En dat wij afstand doen van de netto winst? Nochtans dat droppeltje boosheid in de vre.igde-beker mag 11 et worden geteld. Wij zuhen aan onze film-avond de meest aangename herinnering bewaren, gelijk al die pezoekers, die ons onomwonden blijk gaven van hun tevredenheid. De Macht van het Kleine. Aan het Maandblad van de Halve Stui vers-Vereen. voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte De Machr van het Kleine ontieenen we: Over December, Jan. en Febr. is voor de Suppletiekas ontvangen uit Oude- schild f 17.05, uit de Waal f 19.98. Te den Hoorn marcheert de zaak onder leiding van Ds. Oskamp zeer naar wensch. Te de Koog gaat men rustig voort. De dames collectanten wordt dank gebracht. De afdeeling telt er wel 26 leden. Te Oosterend werden wel twee leden verlo ren, maar vier kwamen er bij. Oudeschild (Mej. M.Dros) verblijdde het hoofdbe stuur met f20.05 aan contributies. Uit de Waal werd f21.78 aan contributies ontvangen. Van nat en droog. Gelukkig heeft het laatste dagen aan neerslag (sneeuw en regen) niet geheel ontbroken. Wellicht zullen statistieken uit wijzen dat reeds meer vocht viel dan in heel dè maand Maart. In Maart toch viel te Amsterdam slechts 8 mm. regen, wat sinds het begin der waarnemingen in de Hortus in 1910 niet is voorgekomen. Wat echter nog merk waardiger is, is de zeer geringe hoeveel heid over twee opeenvolgende maanden, nl. 14 mm. (Febr. en Maart). En ook Januari van dit jaar was reeds veel te droog, toen viel er 24 mm. Het afge-i loopen kwartaal heeft dus totaal 38 mm. regen, terwijl de gemiddelde hoeveelheid 152 mm. bedraagt. De luchtdrukking over Maart was ge middeld veel te hoog (769.1 mm.), een gemiddelde dat sinds liet begin der waar nemingen in 1887 slechts enkele malen is overtroffen. De Paaschstorm. Tijdens de storm van Maandag te Am sterdam kwamen de grootste windsnel heden voor tusschen 17.30 en 18.30, met als hoogste gemiddelde over vijf minuten gemeten, 21 Meter per seconde. Tusschen 15.30 en 20.00 was de snelheid steeds boven de stormgrens. stoeien en ravotten graag, maar vallen en bezeeren zich dan ook dikwijls. Zorg daarom altijd in huis voor een doos Noorder-Kunstkring. (Ingezonden.) Even nemen wij, leden van de N.K. de gelegenheid waar een korte nabetrachting te houden over de tentoonstelling. Wij mogen niet ontevreden zijn over 't bezoek. Maar, hoewel we de lokalen kos teloos tot onze beschikking kregen, is deze tentoonstelling financieel gesproken, een strop voor de vereeniging. Waarde Texelaars, klagen doen we nooit en wij danken dan ook onze be zoekers voor hun belangstelling.. Wel was die belangstelling slechts voor een oogenblik en hebben zich maar twee per sonen opgegeven als donateur (afl.— per jaar met alle voordeelen daaraan ver bonden) van de Noorder Kunstkring. Wit len we zulk een expositie herhalen dan moet er meer van die blijvende belang stelling zijn (waarvoor men zich b.v. bij de heer D. Steeman, Hoogstr. 30, den Helder, kan opgeven.) Intusschen, wij blijven tevreden en dan ken het gemeentebestuur, de pers, de be zoekers voor hun enorme medewerking tot het slagen van deze Kunstexpositie op Texel. Het hartelijke medeleven, de prettige ontvangst zal ons lange tijd bijblijven, in de hoop te eenigertijd een herhaling te krijgen. Hetgeen u hebt gezien viel gedeeltelijk wellicht niet in uw smaak, veel zal toch uw waardeering hebben verdiend. En op sommige richtingen in de Kunst zult u een geheel andere kijk hebben gekregen. Bedenk, dat Kunst aan geen grens is ge bonden, en dat het mooi of leelijk slechts van uw gevoel afhankelijk is. Wij groeten u allen, Téxelsche vrien den, en danken u voor hetgeen u ons gaf: belangstelling. De leden van de Noorder-Kunstkring te den Helder. rooken Roode of Gele Pod, omdat ze met ons zeggen „ER IS NIET BETER" per half pond U viiet Bevrijd u van die rugpijn. 126 Rugpijn waarschuwt u dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt' dan, dat ge een specifiek niermiddel dient, te gebruiken, om deze belangrijke levens organen te versterken. Waag u niet aan, uitstel. Begin onmiddellijk Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit mid del kan aan de nieren nieuwe krachten geven, zorg dragen voor goede bloedzui- vering, en rugpijn, blaasstoornissen, wa terzuchtige zwellingen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, ze nuwachtigheid, duizeligheid en urinestoor- nissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedu rende de laatste 25 jaren leden aan nier kwalen en de pijnlijke verschijnselen daar van getuigden dat Foster's Pillen hun kracht en gezondheid herstelden. Aarzel niet! De werking van dit speci fieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rug pijn Nieren Pillen dan ook algemeen aan bevolen tegen rheumatiek, lendepijn, is chias, rugpijn en andere ernstige gevol gen van nierzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 32 Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader de heer JOHANNES EELMAN, notaris te 's-Gravenhage in den ouderdom van 73 jaar. T. M. Eelman-Veenstra. C. W. J. Eelman. Th. J. M. Eelman-Ganzert en kind. Makkum (Fr) Dr. M. Eelman. 's-Gravenhage 2 April 1929. Prins Hendrikplein 9. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstel ling en deelneming, betoond bij de ziekte en het overlijden van onzen besten Man, Vader, Behuwd- en Grootvader DIRK PIETERSZ. BAKKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Den BurgTexel. M. BAKKER-Kalis. J. BAKKER. A.C. BAKKER-Keijser en Kinderen. Weltevreden. J. OUBORG-Bakker. P. OUBORG en Kind. Haarlem. E. BAKKER. Den BurgTexel, 4 April 1929. De ondergeteekenden betuigen hun harte lijken dank voor de vele blijken van be langstelling op 27—28 ondervonden. P. BREMER A. BREMER—Eelman. Den Burg, Texel. Allen die iets te vorderen hebben van - verschuldigd zijn aan - of onder hunne berusting hebben van nu wijlen den heer JACOB EELMAN Jb.Rz., gewond hebbend in de Westen te Texel en aldaar den 23 Dec. 1928 overleden, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van NOTARIS MULDER vóór 1 Mei a.s. eieren te zoeken op de hofsteden „Buiten zorg" en „Axel". A. J. KEIJSER. TE KOOP: J. HOUTWIPPER, Haven. TE KOOP J. G. FLENS, Eierland. Steenhouwers te Harlingen, bericht hiermede, dat de agentschappen voor den Burg worden voortgezet door N. MAAT en Wed. C. HUUSMAN Jzn Wenscht U een degelijke grafzerk, ver voegt u dan aan bovenstaande adressen. Beleefd aanbevelend. TE KOOP Ie nabouw. A. KEIJSER. Mevrouw DE BEURS, Natobank vraagt tegen half Mei vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur D. METS TE KOOP: Aanbevelend, N.V. Graanhandel en üraanmalerij „DE HOOP" De Cocksdorp—Texel. Verkoopdepöt P. DIJKER, Oosterend, Texel. voor een pracht klok, pendule, barometer, wekker en gouden en zilverwerken is Ook voorradig een pracht- collectie Biillant en Etiamant- werken. Beleefd aanbevelend, Agent te Texel Is het U allen wel bekend, dat al meer dan een jaar een heel groote Nieuwe en Tweedehands Meubelzaak is gevestigd in den Helder? Weet U ook wel, als dat U iets noodig heeft, U 30 a 40 pet. voor ligt dan bij welke andere zaak ook en dat er niet een zaak zoo'n groote sorteering in alles heeft en U er van alles kan vinden. Wij hebben in 20 verschillende modellen Ameublementen in trijp, moquette en leer, Buffetten, Dressoirs Divans, Divankleeden, Tafels,Theemeubelen Theekasten, Eiken linnenkasten, Ledikanten Bedden, Dekens, Spiegels, Kleeaen en Kar petten, te veel om op te noemen. Komt U eens kijken, we hebben ook een partij Tweedehands-meubelen. 2e Vroonstraat 115-117 Telef. 344 Telef. 344 aan het einde van de straat te DEN HELDER. Aanbevelend, Doos 30 c». Bevrtar de bon* root houten pijp, (abaksdoo* of aclibak.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2