2-2 en een half tons Ford Truck chassis f2095 met bumper DROS' Ingenieursbureau en Autocentrale. Oude, schoons kranten, Laat da TEXELSCHE COURANT u helpen Vergelijkt U de onderdeelen- prijzen eens met de andere automobielmerken in dezelfde prijsklasse naar ïurmerend de vrachtwagen die U, als zijnde de meest economische, dient aan te schaf fen. Alvorens tot aanschaffing van een wagen over te gaan, wendt U tot ons om inlichtingen. Official FoifTService Dealer. 5 ct. per K.G. FEUILLETON Als men beieedigt s 8» 1 es el stroom VAN DER ©RAAF Co., amsterdaWsserlotterdam pn Ik wil Sanatogen gebruiken totdat mijn Zenuwen beter zijn HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmlddags(nam. ongeveer y„ uur later.) Datum 24 25 26 27 28 29 30 April Hoogwater 9,04 9,35 10,06 10,39 11,12 11,47 0,07 Wintertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,24 alleen Z. en Fd 9,01 7,27 sneltrein, niet op Z. en F. 9,01 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12,47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet, 6,32 7.20 9,34 8,58 alleen Z. en Fd, 10,33 9,34 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 7on en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,47 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 3,43 Zon-en feestd. niet 6,12 5,51 8,02 9 25 sneltrein 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,40 uur Op Zon- en Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Havenna aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. ",45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 10,45 vm.Oosterend van de Cocksdorp 9,30 vm.)viaUos1erend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15_u. Van denKHoom j vm 8,45 u en nm 6'~ u Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2, Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties i Rijksverzekeringsbank vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro I Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,20 uur r? - 'W - xg TE KOOP Bureau Texelsche Courant. ALS BROEDERS. 19. V. Een samenkomst met noodlottige gevolgen. Felix Lebart en Marie-Anna Duplessy hadden Michel tot aan het spoorwegsta tion uitgeleide gedaan. De trein was ver trokken en zij keerden met hun beiden in het gesloten rijtuig terug. Alsof zij 't elkander gezworen hadden, hieven bei den op die terugrit het stilzwijgen be waren. Eerst toen het koetsje voor het kasteel weder stilhield en zij waren uit gestapt, zei Felix, alsof dit de natuur lijkste zaak van de wereld was: „Ik heb mijn maatregelen genomen, om zoolang in de g'eterij te wonen." a En zij: „Het is goed.... Ik zelf ga voor enkele weken bij de familie Robertson in Orleans logeerenDenkelijk kom ik eerst tegen het midden van de zomer op Rozicres terug." „Bovendien moet ik je meedeelen", ging Felix voort, „dat de afwezigheid van Michel ik heb hem dat .ook ge zegd geen verandering brengt in mijn besluit om hier vandaan te gaan. Het vertrek is alleen een weinig verdaagd.... vaart Mlaaiidag a. s. Vertrek 1 uur D. METS Ik ben met hem overeengekomen, dat ik zou omzien naar een alleszins geschikte directeur, die onder mijn leiding zoo lang zal moeten werken, tot ik hem mef gerustheid het zelfstandig beheer zal kunnen toevertrouwen. Als we zoo ver gevorderd zijn ga ik toch weg." „En wanneer zal dat gebeuren, vol gens jou gissing?" „Ik denk tegen de tijd van je terug komst op Rozières." „Vaarwel dan." „Vaarwel." antwoordde Felix, die de hem toegestoken hand, welke dan ook dadelijk langs het lichaam neerviel, niet scheen te hebben gezien. Zoo was hunne scheiding. Bevend en zoo bleek als een doek ging Marie-Anna binnen en spoedde zich regelrecht naar haar kamer. Vandaar zag zij, hoe Felix, wiens tred anders zoo veerkrachtig was, thans wankelend en gebogen langzaam voortschreed, om welhaast de groote weg naar het dal te verlaten en de zijweg in te slaan naar de z.g. wijnbergen. En toen Felix tenslotte genaderd was iot de boschrand van Marchenoir, liet hij, alsof zijn krachten waren uitgeput, zich languit neervallen op de grond en groef hij met de vingers der zijwaarts uitgestrekte handen diep in de daarde. Toen zond Marie-Anna, nog altijd bleek en bevend, een kushand naar de man, die haar niet kon zien, naar de zie- Van onzen invloed als hetbekendste Handels-informatie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achter stallige en betwiste vorderingen. Ons Onkosten-Verzekerlngs-tarief houdt U vrij van kosten. Vraagt conditiën. Als het werk meer inspanning kost dan vroe ger, als ge spoediger vermoeid zijt en kleine tegenslagen U prikkelbaar maken, neem dan het vaste besluit Uw lichaams- en zenuw krachten te sterken met Sanatogen. Sanatogen voert juist die stoffen toe phos phor en albumine die noodig zijn om de cellen van bloed en zenuwen te voeden, waardoor ge Uw vroegere weerstandsver mogen in korten tijd terugkrijgt. De bekende Berlijnsche Prof. Dr. Eulenburg schreef dan ook „lk schrijf Sanatogen meer en meer voor, om- dal het zonder uitzondering op den langen duur goed verdragen wordt en snel en deug delijk tot de toeneming der krachten en algemeene beterschap bijdraagt". Koop nog heden een bus Sanatogen en ge zult U weldra sterker en gezonder voelen. SANATOGEN Het Zenuwsterkend Voedsel Verkrijgbaar in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf I,— per bus. ke man, die daar te worstelen lag in zijn strijd tusschen hartstocht en plicht. Welhaast stond hij en begaf zich, zon der naar het kasteel te hebben omgezien, langs een zijweg en nu weder met snelle, vaste tred, naar de ijzergieterijen in het dal. Twee maanden lang zagen zij elkander in het geheel niet weer. Zij bleef in Or leans en hij zette geen voet op Rozières. Met koortsachtige ijver werkte hij op de fabriek. Hij had een jong ingenieur on der zijn leiding genomen, die nog maar een jaar of drie geleden de polytechnische school had verlaten, goed had gestudeerd en ook reeds vrij wat practische kennis had opgedaan. Deze jonge man, met een ijver, welke voor die van Felix niet on derdeed, en met een zeer vlug begrip, werd door Felix in alle vakken van de uitgebreide directie ingewijd. Felix'keus bleek een zeer gelukkige te zijn geweest. Hij zou weldra kunnen heengaan met de overtuiging, dat hij het beheer in daar voor geschikte handen had achtergelaten en dat de belangen van Michel met de grootste nauwgezetheid zouden worden behartigd. Eindelijk kwam dan het oogenblikvan het vertrek, maar voor zijn eigen toe komst had Felix nog hoegenaamd geen plannen gemaakt. Het eenige, waaraan hij dacht, was, dat hij weg moest, weg tot elke prijs, een we reld stellen tusschen haar en hem, en als hij zich sterk gevoelde om door te zet ten, zei hij„Ik ging het liefst heen, zon* der haar te hebben weergezien." Maar in de dagen dat hij zich zwak gevoelde, en ze kwamen bij herhaling, die dagen, dacht hij, tot tranen toe bewogen: „Zou ik haar niet een enkele maal mogen te zien krij gen, voor het allerlaatst?" En toen de dag voor het vertrek was bepaald, schreef hij haar dat, omdat hij, nietwaar, toch verplicht was, haar te waarschuwen. Zijn brief was kort, in be leefde, zakelijke vorm. „O, ze antwoordt stellig!" dacht hij. „Wat zal ze mij schrijven?' Maar de eene dag verliep na de andere en de post bracht hem geen brief van mevrouw Duplessy. Het is niet te zeggen welk een zonder- linge invloed dat stilzwijgen van Marie- Anna op hem uitoefende. Had zij zich zwak betoond, wellicht ware hij sterk ge weest. Maar nu zij zweeg, nu zij blijkbaar elk gevaar wilde vermijden, verloor hij er het hoofd bij, vergat hij wat zijn plicht hem voorschreef en verlangde hij naar haar met een onstuimig verlangen. {Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4