een partij Scheepssloophout, enz. een dagmeisje, rood en gele vlieger. INoteeriiig 0. R. Keijser Co. Gemengd Nieuws Somersproeten verdwijnen ADVERTENTIEN li Deurwaarder C. G. GUDE het hooigewas en nagras van 9 H.A. land. het hooigewas van eenige perceelen best land. prima vette schapenkaas een regenjas, spoedig door een pot Sprntol. Bij alle Drogisten, PREDIKBEURTEN MARKTBERICHT E N ku men vvo. den afgehaald. ge st stel om eens een winkeljuffrouw te ne men, (waarvan zij eerst niet willen we ten.) Als de juffrouw zich dan komt pre- senteeren, is het vermakelijk om te zien, hoe beide broeders er mee zitten om iets te zeggen. Fientje helpt ze op dreef en de zaak begint te floreeren. Zij hebben ook een huishoudster Truus (A.Dogger), die al 40 jaren bij hen is, en een zuster Pietje (G.Boon). Heel mooi spel gaven deze twee te zien, toen de tele- toon begon te rinkelen, welke Fientje Fientje op liet kantoor had laten aanbren gen. Dan hebben we nog de Nijs (mej. Bakker) de jongste bediende, waarvan mej. G.Bakker een prachtcreatie gaf. Zij speelde biezonder mooi en los. Wat wist ze te ontroeren, toen zij betrapt werd bij het stelen van 12 knoopjes, om haar zieke moeder eenig geld te verschaffen. Vergeten we niet de oude Joop (W. Burger) te noemen, die, al was zijn rol niet groot, toch zijn beste beentje voor zette. Juffrouw Fientje schijnt zulke aan trekkelijke oogen te hebben, dat zelfs de verstokte vrijgezellen-broeders op haar verliefd worden, hetgeen in verschillende tooneeltjes alleraardigst tot zijn recht komt. Als zij op hun liefde voor Fientje zinspelen, denkt deze, dat Truus haar ge heim heeft verraden, en zij op het huwe lijk van haar en Leo zinspelen. Men kan zich dus voorstellen, dat dit tot allerlei koddige tooneeltjes aanleiding geeft. Zij waren zelfs zoo verliefd, dat zij de ver-; jaardag van Truus hadden vergeten. Elk jaar kreeg deze van de gebroeders een, paar nieuwe kousen voor haar verjaardag, maar nu, dank zij Fientje, f 100 opslag en een bloemenhulde. Aan het slot komt alles op zijn pootjes terecht. Leo en Fientje krijgen elkander (zij gaven aardig samenspel) en Hendrik en Jacob worden leelijk van hun liefje beroofd. Tante Pietje was bang geweest voor haar erfenisje, doch kon nu gerust haar hypotheekje aflossen. Zooals gezegd: er werd mooi gespeeld; er is soms gebruld van het lachen. Het teit, dat men er in slaagde, met dit blij spel de gehcele avond het publiek te pak ken, is wel het beste bewijs, dat er goed gespeeld is. Voor ,,Het Klein Tooneel" wederom een succesvolle avond. (We hebben ons bij de weergave van de inhoud beperkt, omdat reeds eerder het ■stuk in ons blad besproken werd.) EIERLAND. Melkprijs „De Samenwerking" Stoomzuivelfabriek „de Samenwerking" betaalde een dezer dagen voor de gele verde melk f7.24 per 100 Ko., middelprijs. TERSCHELLING. Gestrande treiler binnengebracht. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd alhier binnengebracht door de sleepboot „Oceaan" van de firma Dock- senDros de op Ameland gestrande trei ler „IJsbrand Pieter." VLIELAND. De bouw van landhuisjes. Men schrijft ons: Met de bouw van landhuisjes op het terrein van de N.V. Zeebad Vlieland is en aanvang gemaakt. De eerste twee zijn gereed en worden nog dit seizoen in ge bruik genomen. Flet ligt in de bedoeling om regelmatig met het bouwen van land huisjes door te gaan. Het terrein is ge legen tusschen het strand en de denen- bosscheu. Vliegtuig over de kop en in brand. Vrijdagochtend landden hier vier vlieg tuigen van Soesterberg, die tijdelijk zijn gestationneerd te den Helder. Bij het starten sloeg een der toestellen, bemand met kapitein Briet en luitenant Kamp, over de kop. Het toestel vloog in brand. Kapitein Briet kwam er oogenschijnlijk goed af; luitenant Kamp kreeg ernstige brandwonden. Na geneeskundige behan- behandeling is hij onder geleide van de gemeente-arts per rijksvaartuig naar den Helder vervoerd. Zijn toestand is gunstig. Korte Berichten. Te Ouwerkerk (Schouwen) is 'n schuur van Balyn door de bliksem getroffen. De gevel werd weggeslagen doch er is geen brand ontstaan. De koeien wisten zich los te rukken. Te Veendijk (Nijeveen) wordt de ko renmolen der familie Mikerman gesloopt wegens aanschaffing van een motor. Het bestuur van de Nieuwediepsterpol- der te Pekela (Gr.) heeft wegens electrifi- catie de watermolen met woonhuis ver kocht. llliüüüHIliiillliül BUITENLAND, lllllü lill!l:li!li!!llilliiiiilll!!il!!li!lllill!!lil!il!l!l Te iVveinir.gen is een nachtwaker, die een boekhouder een snelwerkend doode- lijk vergif in zijn bier had gegooid, ter dood veroordeeld. Bij Hopferstadt in Beieren is een vrachtauto door een weigerende rem op een groep menschen gereden. Twee per sonen werden gedood, i3 gewond. Te Balat, een voorstad van Konstanti- nopel werden vier gevallen van pest ge constateerd, waarvan twee doodelijk af liepen. De Italiaansche Koning heeft senator Marconi de erfelijke titel van markies verleend. De doorvoering van de anti-alcoholwet geving is Amerika de laatste 9 jaren op 213 miljoen dollar komen te staan. Op de lijn GentCharleroi liep een express-trein met groote snelheid op een werkliedentrein. Negen personen werden gedood. Wegens gebrek aan drinkwater heeft Weenen besloten 300.000 dollars be schikbaar te stellen om in de nood te voorzien. Op één dag zijn bij het baden in de Donau bij Weenen zeven personen ver dronken. Auguste Bro ,die uit de gevangenis van Limoges ontsnapte, is gepakt toen hij op heeterdaad betrapt werd bij een dief stal. Te Spandau is een jonge moeder ge storven, doordat een 60-jarig familielid haar abusievelijk een oplossing van zwa- vel-crosoot te drinken gaf. De namen zijn gepubliceerd van wegens muiterij ontslagen Spaansche officieren. Het zijn 6 kolonels, 6 oversten, 38 ma joors, 85 kapiteins, 70 eerste luitenants en 80 tweede luitenants. Boven een deel van Telemarken heeft een hevige hageljacht gewoed. De hagel- korrrels hadden op sommige plaatsen de grootte van kipeieren en sloegen gaten in de daken van vele huizen. Bij Quebec zijn vijf menschen verdron ken door instorting van een kanaalbrug, waarop zij zich bevonden. De hongersnood in China. De Amerikaansche overste Rancher heeft na een rondreis door het door hongers nood geteisterde gebied van China daar over aan het Amerikaansche Roode Kruis verslag uitgebracht. Volgens de overste zijn de wegen in dit gebied onbruikbaar wijl zij met lijken zijn overdekt. De bege leiders van Rancher's karavaan waren zeer dikwijls gedwongen, hun dieren te beschermen tegen overvallen van bandie ten. Overste Rancher bereikte Lantsjou, waar bijna de geheele bevolking verhon gerd was. Hij kon liet aantal verhonger den zelfs niet bij benadering schatten. Vermiste Oceaanvliegers gevonden. De Spaansche oceaanvliegers, die onder leiding van Franco getracht hebben met het vliegtuig „Numancia" van Spanje naar Amerika te vliegen en gedurende ver scheidene dagen vermist werden zijn door het Britsche vliegtuigmoederschip „Eagle" in de nabijheid van de Azoren gevonden. De vliegers bevinden zich in veiligheid. Een auto-ongeluk. Te Angola ^Indiana) zijn bij een auto botsing alle leden van een gezin gedood. Na de botsing vloog een der auto's in brand; de inzittenden, ouders met hun drie kinderen, kwamen om. Volgens een ander bericht zou de va der, die chauffeerde, er het leven hebben afgebracht. Ter dood veroordeeld. De krijgsraad te Mogilef (Wit-Rusland) heeft vijf mannen, onder wie een gewezen lid van de geheime politie, ter dood ver oordeeld, omdat zij het gehucht Sjoera- witsji door brand hebben vernietigd en nog andere misdaden hebben gepleegd. Negentien mannen, die aan de misdaden hebben deelgenomen, zijn tot gevangenis straffen veroordeeld. Een merkwaardige vrijspraak. Te Chattanoga, in de staat Tennessee, deed een beschonken winkelhouder on langs een poging om een mooi meisje uit de bergen te kussen. Het meisje, dat van deze vrijmoedigheid niet gediend was, greep een spaak van een wij iel en sloeg de beschonkene daarmede dood. Het meisje had zich deswege vorige week voor de rechter te verantwoorden. Zij ver klaarde tegenover de jury, dat zij op het oogenblik dat de man haar aanrandde, niet wist wat zij deed en dat zij liever wenschte te sterven dan dat zij haar ka rakter verloochende. De jury stelde vast dat zij niet schuldig was, waarop de rechter haar vrijsprak. Deze uitspraak had de instemming van het publiek ,dat zich verdrong om haar geluk te wenschen. De politie moest haar beschermen tegen de betoonde belangstelling, die tenslotte voor haar gevaarlijk werd. Blanken en inboorlingen. Te Durban is heftig gevochten tusschen Europeanen en inboorlingen; er zijn een 20 man gearresteerd, van wie zes zeei ernstig gewond zijn. Een Europeaan en vier inboorlingen zijn overleden. De theevelden in Assam bedreigd. In alle theecultuur-districten van Sylhet en Sichar heerscht groote ellende door de overstroomingen. Talrijke dorpen staan onder water. De bewoners hebben hun huizen verlaten en zijn op de vlucht gegaan. Duizenden lijden honger en de heerschende cholera-epidetnie verergert de toestand nog. Blank en zwart. Men zal zicli herinneren, dat mevrouw Hoover, die thans „de eerste dame van het land" is, op liet Witte Huis te Was- lington haar gastvrijheid had uitgestrekt tot mevr. Priest, een negerin, die deeclit- genoote is van een negerlid van het Huis vaii Afgevaardigden. Het geval is bij liet Huis van Afgevaardigden ter sprake ge komen, en in een resolutie keurde het Fluis het af, dat negerinnen de gasten wa ren geweest op een partij van blanke da mes. Ook in de Senaat is een resolutie van deze strekking ingediend. Dat pleit niet voor Huis en Senaat! Of zijn er geen blanken met zwarte zielen? Zondag 7 Juli. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. Waal, 'sav 7 uur ds. v. 't Hooft. Koog, vm. half 10 ds. Oskamp, den Hoorn vm. 11,15 uur ds. Oskamp. Maandcollecte. Oudeschild, vm. 10 uur ds. Plug. Oosterend urn. 3 uur ds. Oskamp. Cocksdorp nm. half 8 ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, nm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vin. half 11 ds. Smidts. Alkmaar, 28 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 687 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 10.50 a 12,50 Haver 10.a 10 40 Gerst chevalier 11,25 a 11.75 Eiervelllng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 29 Juni. Kipeieren. Aanvoer 183.000. 50 54 K G. 0,— a 0,— 56/58 K.G. 5,80 a 6,10 100stuks 58/60 K.G. 6,- a f 6.30 ae luustuks 60,62 6,20 k 6,40 62/64 6,40 a 6,60 t ruin 6,30 k 6,80 Eendeieren. Aanvoer 50000. 5.30 k 5,40 Eierveiling Texel, 1 juli. Aangevoerd werden partijen, 100302 stuks Kipeieren 46-50 K.G. f 0,-- a f 0,- 50-54 0, - 0,— 54-58 5,30 5,70 58-62 5,70 6,30 62-66 5,90 6,50 66-70 6,10 7,10 357 eendeieren f 5,10 a 5,40 Texel, 1 Juli 1929. 6 koeien 225 a 325 2 Pinken a 11 nuchtere kalveren 9, a 15, 1 Kalf 1617 lammeren 14,50 a 17,50 14 Schapen 25,a 35,— 3 Paarden 180 a 250 10 korf Jonge lianen 0,05 a 0,20 12 korf oude kippen 0,70 a 1,— Purmerend, 2 Juli. 591 Runderen waaronder 303 225 vette koeien f 0,75 a f 1 Gelde koeien Melkkoeien 67 vette kalveren per KG 246 Nuchtere kal eren 448 Vette varkens per KG 50 Magere varkens 126 Biggen 457 Schapen 671 Lammeren Kipeieren Eendeieren 10 p. KG 125 a 325 125 a 325 1,15 a 1,30 a a a a a a a a 13, 80, 24,- 25,- 28,— 15.— 5,50 5,20 17, - 88,- 60,— 37,- 44,- 23, 6,50 0,- De lieer en mevrouw VAN DER HEIjDEN- Dijt geven kennis van de geboorte van hunne dochter GRETHA HELENA EMELIE. „Aan Wal" Molenaerplein Heemstede, 2 Juli 1929. GETROUWD: A. VAN LENTEN en T. ZEGEL die mede namens wederzijdsche familie dankzeggen voor de belangstelling, bij hun huw dijk ondervonden. P.H. Poldcr-Texel, 1 Juli '-9. Heden overleed ten huize van haar zoon S. Mossel te Huizen (N.-1L) in de volle verzekerdheid des geloofs onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw BREGJE HEMELRIJK, Wed. van den Heer C. Mossel, in den ouderdom van 78 jaren en 6 maanden. Texel, IJmuiden, Huizen, IJmuiden, J. Dros-Mossel G. Dros Sz. Bremer-Mossel S. Bremer C. Trap-Mossel A. Trap S. Mossel J. Mossel-Roodnat M.i de Koning-Mossel A. de Koning. Huizen, N.-H., 29 Juni '29. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij liet overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Beliuwd- en Grootvader, CORNELIS KOORN, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Namens de familie, Wed. R. KOORN-Lap. den Burg, Juli 1929. zal op Zaterdag 6 Juli a.s. des morgens te 10 uur te Oost, publiek verkoopen: alles afkomstig van een Texels viscli- vaartuig. TE KOOP: Alb. DROS Dz., Eierland. TE KOOP: P. KEIJSER, Harkebuurt. Zondagmiddag verloren tusschen de Koog en de Westen een Inlichtingen verzoekt HANS NOORDIJK, de Koog. GEVRAAGD met Augustus Zich te vervoegen bij C. J. DE LUGT, den Burg. TE KOOP: 45 cent per pond. P. J. ZUTPHEN, de Laagte nb. Oudeschild. VERLOREN Maandag loodbruin, blauwruit gevoerd, tusschen den Hoorn-door de Dennen-de Koog, Inlichtingen verzocht door J. G. DEKKER, Schildereind. van AF OUDESCHILD Laplata Maïs 11,— Chevaliergerst 11,25 Prima Canadagerst 10,25 Gemengd kippenvoer 12,50 Ochtendvoer 14,50 Bertels kunstkorrel 16,50 Kuikenrijst 15, Haver 11,— inlandsche tarwe 12,50 Buitenl. voertarwe 9,50 Voererwten 13,- Voorslaglijnkoeken 13,75 Grondnotenkoek 12,75 Vlurwe lijnkoek W.L. 15,75 Berlels Suikerkoekjes 16,50 Kal vermeel Duyvis 17.- INL. RIJSTVOERMEEL 9,50 Gedioogde Spoeling l),zo Tarwezemelen 8, Tarwegrint 8, Delftsche Piiosphorzure kalk 13 50 Carnarina vleesch-diermeel 23 50 Vischmeel 23, - Turfstrooisel fijn 2,25 Den Burg, lexel 4 |uli 1929. u'i v o nkoo vu maïs en

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 3