KLIERZIEKTE Bloembollen. li Vraagbaak voor Vreemdelingen De macht van het geld. Algemeene vergadering Tandarts ANSINGH is van Vrijdag 19 Juli tot 5 Augustus afwezig. driejarige koe. Staatsloterij. Denkt er aan. Be trekking begint Maandag 22 Mi. MAMS ZÏJM. J A echter alleen door M03LIN0- SIR00P prima kwaliteit en tegen scherp concurr. prijzen Doopsgezinde Gemeente. Vrije autobus Zondag 21 Juli naar den Burg. s Texelstroom naar Fur merend. Gemengd Nieuws ^FEUILLETON Nieuwe Modeblad Zuivelfabriek „de Eendracht" E3 m m a m alle soorten bollen JOH. PMLEVUET. BOEKHANDEL PARKSTRAAT prentbriefkaarten van Tesel, Sneeuwklokjes te koop gevraagd. tegen 10 ct. per ex. De erkende schuldeischers in het faillissement J. Jonk kunnen de hun toegewezen bedragen in ontvangst nemen ten kantore van Notaris Mulder. vaart Maandag a. s. Vertrek 1 uur HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer y3 uur later.) Datum 17 18 19 20 21 22 23 Juli Hoogwater 6,14 7,18 8,15 9,01 9,40 10,15 10,48 Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 allien Z. en Fd 9,00 7,26 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12 47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9,09 alleen Z. en Fd 10,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5.12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon- en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9,25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-cn feestd. 1,10 Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,— 9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- er. Feestdagen van Texel 6,— 8,— 11,— 5,40 uur van Helder 7,— 9,— 12,— 6,40 uur Auto-diensten. Van Burg: 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven na aankomst van de boot. Van Cocksdorpvm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 1!,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,—vm.) van de Cocksdorp 8,vm v|a Oosterend Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm. 8 en nm. 5,15 u. Van de Koog 0 Van den Hoorn vm 8'4° u en nm 6~ u Korte berichten. Een aantal bij de Engelsche bezettings troepen werkzame ambtenaren is tegen 1 Sept. opgezegd. Het Eng. Kabinet zal binnenkort be kend maken dat zes duikbooten van het vlootprogram geschrapt zullen worden. Een olietank Ieeggeloopen. Een olietank aer Rütgers-Werke A.G. op de Westelijke pier te Emden is plot seling lek geworden en de inhoud, 230000 ton teerolie, die onder de geweldige druk' met een reusachtige straal naar buiten spoot, dreigde het water in de haven met de gevaarlijke brandbare vloeistof te be dekken, hetgeen tot een ramp had kun nen leiden. De havenpolitie werd gealar meerd en een regeeringsstoomboot, met een schuit op sleeptouw voor het opne men van de olie, naar de plaats van het onheil gezonden. Daar de schuit niet groot genoeg bleek, liet men de olie naar een open terrein wegvloeien. Diep in de nacht was men er nog niet in geslaagd de oliestroom te bedwingen. De schade kan op het oogenblik nog niet worden ge schat, daar nog niet vaststaat, in hoe verre de olie weer bruikbaar kan worden gemaakt. De inhoud van de tank had een waarde van ca. 175.000 mark. Zeilbootje met 5 badgasten vermist. Uit de Oostzeebadplaats Koserow komt het bericht, dat Zondag een gezelschap van vijt personen, drie heeren en twee dames in een kleine zeilboot, buiten me deweten van de eigenaar, was uitgevaren om naar Rugen te varen. Sinds het ver trek bij gunstig weer, heeft men niets meer omtrent hun lotgevallen vernomen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de boot hulpeloos op zee ronddrijft of wel is vergaan. Spoorwegramp. Dichtbij Rocky Mount in Carolina heeft een spoorwegramp plaats gehad. Er wa- waren 30 gekwetsten. Het ongeluk geschiedde, doordat de trein, die een snelheid van 90 K.M. had, uit de rails liep en gedeeltelijk in een drassige plek wegzakte. Volgens de be wering was er door de zonnehitte een knik in de rails gekomen. Droogte in Hongkong. In het gebied van Hongkong heerscht al sedert geruime tijd groote droogte. De regenval in het jaar dat 30 Juni eindigde was de laagste, ooit geregistreerd. Ten gevolge van een ingesteld rantsoenee- nngssysteem zijn de werkzaamheden in de bouwvakken zoo sterk verminderd, dat 30.000 personen werkloos zijn geworden. Men vreest voor verdere beperkingen,! waardoor de geheele industrie zou ko men stii te staan en opnieuw 70.000 arbeiders werkloos zouden worden. 9. (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) Ze hadden hun eigen huis, netjes inge richt; hun kinderen hadden ze een opvoe ding gegeven en daarmee voordeelen die üe ouders niet hadden gehad; en ongerekend een paar wissels, die ze, zoo als alle zakenlui, hadden loopen, konden ze met gerechte trots verklaren, dat ze niemand een dollar schuldig waren. De firma Milburn en Quint was het resultaat geweest van een gelukkige inval die Mrs. Quint had geiiad. 1 oen üe beide tamilies in Bridgeton aankwamen, nam Milburn een betrekking als verkooper in een detail-zaak aan, terwijl Quint, die be er met gereedschappen dan in de han del thuis was, als mecanicien ging wer ken. Een paar maanden later, toen zij voorgoed hun meubels uit Bennett had- dan iaten komen, en zij al in hun nieuwe omgeving waren ingeburgerd, brachten de Milburn's eens een avond door bij de Quint's. Als onderdeel van het gastmaal diende Mrs. Quint een schotel aardappel snippers op een soort watels van aardappelen, die vlug in een volle pan met ver gebraden waren. „Allemachtig, Daisy," riep Milburn uit: We vestigen de aan dacht van onze leze ressen op het Dit verschijnt 2 maal per maand met 16 blz. in groot formaat en bevat telkens tiental len goede modellen van dames- en kin derkleeding, alsmede van fraaie handwer ken. Een uitvoerig knippatronenblad wordt gratis bijge leverd. Prijs 95 ct per kwartaal. Franco per post f 1.25. We maken er u spe ciaal op attent, dat uitsluitend abonnees op deTexelsche Courant dit Nieuwe Modeblad tegen deze prijs kunnen bekomen. van de Coöp. Vereeniging tot stichting van de op Donderdag a.s. 's avonds half 8 (O.T.) bij Westdorp. Bespreking bouwen van de fabriek en kosten daarvan. Degene, die nog iets te vorderen hebben worden verzocht binnen 3 dagen na heden hun nota's te zijnen huize aan te bieden. Na dien tijd worden geen vorderingen meei erkend. A. ZUTPHEN, „Mon Repos", Texel. Hoofdgracht 61, den Helder TE KOOP een veel melkgevende versche OEBRS. KOORN, de Koog. „die zijn kostelijk. Zijn ze niet heerlijk, Florence Zeg, Daisy, je zou een prach tig baantje in een ecrsie-klas hotel kun nen krijgen, als je die maakte." „Vind je ze fijn?" Mrs. Quint voelde zich gevleid. „Nu ze zijn heel gemakkelijk te maken. Ik heb me al eens afgevraagd, of andere menschen ze ook niet graag, zouden willen hebben, om ze te koopen, als we ze in kartonnen doosjes konden doen en ze in de winkels en op de sta tions en in dergelijke gelegenheden ver- koope». Denk je, dat zooiets gaan zou?" Quint schudde spottend het hootd bij deze buitensporige verbeelding. Maar M.ilburn, die handelsgevoel had, begon na te denken. „Het is een idee", zei hij langzaam. Dan sloeg hij op zijn knie. „Waarachtig, het is een idee. Daar is zeker een markt voor te vinden. En ik zou ze kunnen ver- koopen. Laten we er eens over denken. En als we wat geld kunnen krijgen...." Dat was het begin van de winstgevende zaak Milburn en Quint. De keuken van Mrs. Quint was al lang niet meer in staat om aan de aanvragen te voldoen. Er s.orid nu ee houten gebouw van twee verdiepingen, dicht bij het station, en op een groot bord stond met goudei letters te lezen: MILBURN EN QUINT. Aardappel-waiels Extra knapperig. Gevulde bonbons. Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; nam. 1—2. Werkdagen Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienst: vm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties j Rijksverzekeringsbank j vm. 8,30 tot nm. 3 Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 9,09 uur Nog steeds wettige Uniebriefjes ver krijgbaar bij KAN GENEZEN WORDEN? Bij alle drogisten verkrijgbaar Voor en-gros GEBR. ROTGANS Schagen. «A «A -feA «A «A *A °SA «A Alle kweekers en event, nog beginnenden kunnen waarvan de bloemen op de hier gehouden tentoonstelling door hen zijn gezien, iii geleverd worden door «SA -SA «SA «SA «SA «5A «SA «*K "SA «A «SA «s; TRACHT alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder ot Advo caat UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. De schooljeugd vatte post op de schut ting aan de straatzijde van het gebouw, en snoot de heerlijke geuren op; en soms kwam Thomas Quint, thans een welge daan uitziend, druk „chef-de-cuisine", met een stekelige bruingrijze-knevel en vriendelijke blauwe oogen in persoon naar buiten met een pan vol gebroken wal els, en nep de kinderen toe: „Komt maar hier jullie kraaien. Eet ze op, en weg met jullie." Dan kwamen de kinderen ais dollen er op at, en Tom stond de grabbelpartij goedmoedig gade te slaan. Er werkten, behalve Quint zelf, nog drie mannen en twee vrouwen in de zaak Milburn was altijd „op stap" en een flink verkooper was hij. Bovendien kocht hij het benoodigde materiaal. Zijn klanten za gen hem altijd graag komen, zelts al had den ze mets van hem noodig. Hij ademde dezelfde welwillendheid en vroolijkheid die hem in Bennett zoo eigen waren. Als de vertegenwoordigers een biezonder goe de partij aardappels hadden, zeiden ze: „Leg die opzij voor Milburn. Hij is een beste kerel en hij en de Quint's zijn men schen die vooruit wiilen." Die bloeiende zaak zochten Milburn cn Quint dus weer op, na hun bezoek aan de domeinen van Garbutt. Toen zij bij Quints huis gekomen waren, zei Milburn: „Ik zat je hier afzetten, Tom, en recht door naar de zaak gaan. Willen jullie vanavond met de kinderen bij ons ko- Vertrek de Waal plm. 9,45 uur. HYPOTHEKEN OP 1 Juni 1929 f 36.001.642.— PANDBRIEVEN OP 1 Juni 1929 f 35.890.300.— VERKRIJGBAAR: 41/2 pet. pandbrieven tegen den koers van 98y2 en 5 pet. pandbrieven tegen den koers van IOOV2. Afnemers o.a. Rijkspostspaarbank, Rijksverzekeringsbank, Kroondomein, Rijks- en Gemeentelijke pensioenfondsen, Spaarbanken, enz. Aanvragen voor hypotheken en pand brieven bij den agent J. BAKKER D.P.z. D. METS bericht de ontvangst van een nieuwe reeks en biedt thans keus uit 120 diversen. Wederverkoopers genieten de bekende korting. Spoedige bestelling wordt be leefd verzocht. Aanbieding met monsters. GEBR. KALIS. ZOMER 1929. Uitgave: BOEKHANDEL PARKSTRAAT Alom op Texel verkrijgbaar Franco per post 15 cent. Bevat o. m. drie kaarten: van Texel, de Dennen en den Burg en bovendien tien tallen bijzonderheden en wenken, welke den vreemdeling van groot nut kunnen zijn. men? Tusschen haakjes: ik heb Arthur dat stuk land laten zien onderaan de heuvel. Dat is een prachtig plekje voor voor hen, om een huis op te zetten, als ze nog eens getrouwd zullen zijn. Arthur denkt, dat hij liever aan de groote weg zou willen wonen. Die kinderen krijgen tegenwoordig heel wat ideeën, hè Tom? foen jij en ik trouwden, waren we blij, dat we een huurhuisje van Garbutt kon den krijgen. Komen jullie?" „Zeker, Mill, we komen. En ik ga naai de zaak, zoodra ik mijn andere pak heb aangetrokken." het partijtje die avond bij de Milburn's was een soort verjaardag van het Onat- hankelijkheidsteest. Het hootd van het gezin gat een gekruid verhaal van het net onaerhoud met Enoch Garbutt, waar bij hij terdege de nadruk legde op de gunstige punten daarin, en de vijand voor stelde als een zwakke en overwonnen lafaard. Dat was heel natuurlijk en het was ook menschelijk, dat Milourn 't aantal schoten, dat hij en Quint hadden afgevuurd, nog wat uitbreidde met een reeks hatelijkheden, die ze bij dezelfde gelegenheid ten beste hadden gegeven, als ze er maar aan gedacht hadden? l-L-I (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4