Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. Inmaak artikelen. Staphorster Boertje Gaas voor Schelfnetten Veeboot Burgem. v. Alkmaar PALEN. Oliegoederen. oudste adres Gemengd Nieuws prYdTkbeürten ADVERTENTIEN !ii FRANS ZEGEL Kz. Prijsopgave dansvloer en verpachting buffet Paarden te koop gevraagd. FRANS ZEGEL Kz. H.H. Bloembollenkweekers. 1 uur behandelen 50 ct. 2 uur behandelen 60 ct. 3 uur behandelen 80 ct. Schitterende Electrische Waschmachine „Miele" waschmachine f 39 bij FRANS ZEGEL Kz. vaart niet Donderdag maar Woensdag 's morgens 8 uur naar Leiden. Zware eiken dampalen f 1,35 FRANS ZEGEL Kz. HET WOONHUIS Jonge kippen, bij FRANS ZEGEL Kz. MARKTBERICHTEN voor slechts f105,- en f 110,- MWM——«—a——i er toen, als we ons goed herinneren, wel 46 tenten. De menschen vonden er wat hun hart begeerde. Onze kampcorrespondent heeft er destijds in geuren en kleuren van ver teld. Overigens hebben we voor deze Lijst niets dan lof. Ze zal voor menig kam- pecrling een goede vraagbaak zijn. We zullen de samensteller op de leemte ten aanzien van Texel attent maken en twijfelen er niet aan, of men zal daarvan nota nemen. Kerknieuws. We lezen in „De Tijd" van 13 Aug., dat kapelaan J. Kijk, vroeger alhier, latei- te Honselersdijk, door Z.D.H. de Bis schop van Haarlem benoemd is tot kape laan te Voorhout; onze vroegere plaats genoot, kap. A. Kramer, later kap. te Voorhout, werd tot kap. te Leiden be noemd. Opleiding voor kommies. Sedert eenige jaren bestaat te Weesp een Instituur voor Schriftelijk en Monde ling onderwijs, dat uitsluitend ten doel heeft: volledige opleiding voor het exa men van kommies bij Rijks Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen Daarbij wordt uitgegaan van de grond gedachte, dat er op het oogenblik zeer weinig andere ambten zijn aan te wijzen, die na zoo korte voorbereiding bereikt kunnen worden en die toch zulke goede vooruitzichten bieden: een vaste en met het aantal dienstjaren toenemende bezol diging, met het daaraan verbonden eigen weduwen- en weezenpensioen. Dit Instituut, waarvan de heer J. van Kooy, Hoofd eener School en Leeraar M.O., te Weesp, directeur is, mag bo gen op zeer gunstige resultaten als ge volg van de uitnemende lessen, zóó ge geven, dat het volgen al heel eenvou dig, gemakkelijk en weinig kostbaar is. Wat de cursus bovenal aantrekkelijk maakt is, dat men elk oogenblik met de studie kan aanvangen. De stof wordt verwerkt volgens een vast leerplan, zoodat de candidaten kant en klaar op het examen komen. Daarvoor wordt ingestaan .maar d'r zal ge werkt moeten worden Red.) 't ls zelfs voorgekomen, dat leerlingen slaag den voordat ze de heele cursus hadden doorgewerkt. Zij, die slechts gewoon la ger onderwijs hebben ontvangen, kunnen meedingen, maar voor de betrekking is een speciale vakkundige voorbereiding noodig en die geeft de cursus. Voor andere betrekkingen dan kommies wordt niet opgeleid. Elders in dit blad vindt men nadere gegevens omtrent de ze cursus. (Ingezonden). DE WAAL. Zakennieuws. Naar we vernemen is de heer J.Kuipers (werktuigkundige) voornemens zijn ma- chineherstelplaats en handel in Landbouw werktuigen, motoren, rijwielen en radio toestellen te verplaatsen naar Den Burg aan het Schildereinde, waar hij een per ceel grond heeft gekocht van de heer Sijbr. C. Eelman. (verbeterd bericht.) 1 DE COCKSDORP. Een merkwaardige vondst. Eenige robbenjagers van hier, zoo ver- 1 nemen we, die met hun sloep op de Vliehors lagen, hebben dezer dagen bij het lossen van het anker diep uit het zand een zeer groot stuk gewei, vermoe delijk van een eland of rendier afkomstig, opgehaald. I Het is naar het Zoölogisch station te den Helder gezonden. Te zelfder plaatse, waar een schelpen- zuiger de bodem had losgewoeld, heb- j ben deze jagers vele afgeslepen bakstee- 1 nen en fragmenten van muurtegels uit de 17e eeuw gevonden. Daar ter plaatse ongeveer heeft lang geleden het wegge- j spoelde dorp West-Vlieland, een dorp van walvischvaarders gestaan. De nieuwe autobus. Onze plaatsgenoot, de heer Th. Reu vers, ondernemer van de autobusdienst op den Burg, heeft zijn nieuwe bus ont vangen een zes-cylinder-Chevrolet en haar Donderdagmorgen reeds „in de vaart" gebracht ook. Ze is berekend voor 18 personen en heeft haar eerste proeven van bruikbaarheid tot volle tevredenheid van eigenaar en passagiers afgelegd. De bus is van binnen luxueus afgewerkt. Wanneer straks ook haar, nu nog een kleurige, opperhuid de vereischte kleur zal hebben verkregen, zal het uiterlijk met het innerlijk in overeenstemming zijn en is Texel weer een fraaie autobus rij ker geworden. De oude autobus heeft een prachtige staat van dienst. Ze heeft, naar de heer Reuvers ons verzekerde, met minder dan 80.000 K.M. afgelegd, zonder haar baas ooit in ernstige ongelegenheid te hebben gebracht. Ze zal het voortaan wat mak kelijker hebben en alleen als reserve-wa- of voor eventueele extra ritten dienst be hoeven te doen. OUDESCH1LD. Vee vervoer. Gedurende deze week zijn van Texel verzonden: 703 schapen, 797 lammeren, 5 koeien, 11 kalveren, 6 paarden, 4 veu lens. Tegen 3 bengels van 10 jaar is te Heerlen procesverbaal opgemaakt, toen zij 223 ruiten in noodschoot op Molenberg hadden vernield. BUITENLAND. BINNENLAND. Korte berichten. De raad van Bcllingwolde heeft met op écn na algemeene stemmen besloten niet te bekrachtigen het besluit van de burgemeester tot uitvaardiging van een verbod van samenscholing in verband met de landarbeidersstaking. Het Plaswijck-park te Hilligersberg heeft Zondag zijn 150.000e bezoeker in dit seizoen gehad, de heer J. de Jong, te Rotterdam, die een zilveren horloge ontving. Onmiddellijk nadat zij als raadslid was beëedigd, is te Oudewater mevr. Ritman-Van Rhijn op voorstel van B. W. geschorst wegens leverantie aan de gemeente door haar echtgenoot vanaf de datum der toelating als raadslid. Eerst zullen Ged. St. hun oordeel moeten uit spreken. Te Winterswijk is de veehandelaar J. de L. in de weide plotseling door een stier aangevallen, zoodat hij eenige ribben brak. De gemeenteraad van Schellinkhout keurde de gemeentebegrooting 1930 zon der één woord discussie goed. Op 12 September opent de K.L.M. haar geregelde vliegdienst op NederL- Indië. Het is een veertiendaagsche dienst^ alleen de eerste twee vliegtuigen vertrek ken met een week tusschenruimte. Te Heiloo, de bedevaartplaats van O.L. Vrouw ter Nood, is voor het eerst een ziekentridium gehouden. „De Tijd" gat daar een foto van. Het dankbare Westland zal een mo nument oprichten voor pastoor Verburgh, die in de 17e eeuw de grondlegger is ge weest van de druivencultuur aldaar. Te Amsterdam is opgericht de Ne- derlandsche Verkeerscommissie, die cun. ten doel heeft verlaging te verkrijgen van treinabonnementen en opheffing van de onbewaakte overwegen. Tusschen Nederland en Denemarken is een overeenkomst gesloten voor weder- zijdsche vrijstelling van wegenbelasting voor houders van motorrijtuigen. Het congres van de R.K. Radio-Om roep wordt op 25 en 26 Augustus te Val kenburg gehouden. —De tentoonstelling te Hippolytushoef van de Noorder Kunstkring is Zondag ge sloten. Het aantal bezoekers bedroeg 70. (Met Paschen op Texel 200.) Te Twijzelerheide (Fr.) zijn bij eer rattenjacht 98 groote en 150 kleine ratten gedood. Brrr.l Te Zuidermeer (Spierdijk) zal een nieuwe R.K. Kerk worden gebouwd, waar voor tot pastoor benoemd is de heer L,^ d. Nouweland. De Raad van Uden (N.-Br.) ontving bericht, dat. het betrokken ministerie als nog bereid is te bevorderen, dat een som. van 1 10.000 zal worden terugbetacdd van destijds ingehouden distributiegelden. Beter laat dan nooit. In de Waal voor Nijmegen is ver dronken het tweejarig kind van een schip per, toen de vader het aan de moeder wilde overreiken. Het gezelschap Nap de la Mar, op fourné te Hoorn, vierde daar Dinsdag de 15de verjaardag van Siska Kremer, die er bijna voor de 200ste keer Merijntje Gij zen speelde. Nap schonk haar een mooi armbandhorloge. Het publiek was zeer enthousiast. De 61-jarige G.v.B. te Bu.tenvelden is uitgegeleden over een bananenschil en brak zijn linkerbeen. De raad van Sommelsdijk besloot aan de stichting van de lagere landbouw school bij te dragen door het verstrekken van 17000 in rentelooze aandeelen. De totstandkoming is nu gewaarborgd. Het Koninklijk bezoek aan Enschedé is vastgesteld op Maandag 2 Septembet Het bestuur van het R.K. Ziekenhuis te Venlo besloot tot aanbouw van een nieuw modern-ingericht ziekenhuis. Het zal f700.000 kosten. Te Vierlingsbeek is mej. F. in de smederij van haar vader door 'n drijfriem gegrenen. Haar haren werden met de hoofdhuid geheel afgerukt. In ernstige toestand is zij naar het ziekenhuis ver voerd. Korte Berichten. De groote land- en tuinbouwtentoon stelling te Essen werd druk bezocht, in twee weken tijds door ruim 200.000 per sonen. Het vrachtschip Ea, metende 1300 ton, 'is bij kaap Rocca met een Portug. treiler in aanvaring gekomen. De treiler zonk bijna onmiddellijk, zonder dat de bemanning gered kon worden. Te Berlijn worden gemiddeld per maand 125 miljoen personen vervoerd, n.1. ongeveer 81 miljoen door de tram, ruim 24 miljoen door de tunnelspoor en ruim 20 miljoen door de autobussen. Italië is thans van Londen uit in 15 uren te bereiken door combinatie van vliegtuig en aansluitende treinen. De pas sagiers vliegen van Parijs naar Bazel, waar dan de trein gereed staat voor Mi laan. Zondag 18 Augustus. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Plug. Waal vm. 10 uur de hr. J Kortenhoeven Diakoon te Heemstede. Extra collecte. Koog, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft. H. Doop. den Hoorn vm. half elf de hr. Adr. Oskamp Theo!. Cand. Oudeschild, vm. 10 uur ds. A. Oskamp. Oosterend vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp 's av. 8 uur ds. Plug. Zuid-Eierland vm 11 uur (Zomertijd) Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERK. Oostertnd, vm. 10 uur ds. v. d. Leer 'sav. half 8 dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. (Gemeentedag te N.-Niedorp.) Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. Puimerend, 13 Aug. 1929. Afdeeling eieren. Aanvoer: 81472 kipeieren 70 80 K.G. f 8,00 af 9.— 65/66 7,- 7,60 63/64 6,90 7,40 60,62 6,50 7,20 58,59 6,40 6,90 56 57 6,30 6,60 53 55 6,10 6,50 50 52 5,50 6,30 50417 eendeieren 6.- a 6,30 Afdeeling Pluimvee, oude kippen f 1,— a f 2,15 p. st Jonge hanen 0,11 a 1,35 Oude eenden 0,- Jonge Woerden f 0,30 a 0,85 Schagen. 15 Aug. vette koeien 250 a 440 114 kalf koeien 200 a 370 20 Gelde koeien mag. 140 a 260 35 Vette varkens 0,92 a 0,94 137 Biggen 26,— a 38, Boter 1,70 a 2,— a 0. - Eierveiling Schagen Kipeieren aanvoer 89C49. Bruin ongewogen f 6,40 a f 7,20 per 100 Wit 6,- f 6.60 ONDERTROUWD: Gr. SARIS Wed. v. d. Weled. heer M. Alderlieste en H. N. van AMESFOORT Wedn. van Mevr. M.C.E.Foesik IJmuiden, Kanaalstraat 158. Haarlem, Middenweg 59, Huize „Grietje". IJmuiden 14 Augustus 1929. INMAAKKETELS, emaille en gegalvaniseerd, INMAAKFLESSCHEN, Bade Duplex, prima en goedkoop. Verder alle onderdeelen: als ringen, beugels, thermometers, enz. enz. SNIJBOONENMOLENS SNIJBOONENMESJES. Tegen scherp concurreerende prijzen FEESTCOMMISSIE DEN BURG. vóór Zaterdagavond 8,30 uur in de „.ORANJEBOOM." L. Stegeman Pzn., Wijk E 90, Staphorst en Keizerstraat 33, den Helder. Houdt zitting bij D. Kwak, Westgracht 44, den Helder. Maandag 19 Aug. vm.Su. totnm. 8u. Dinsdag 20 Aug. vm.Su. tot um. 2u. Geassisteerd door een arts. Volgnummers verkrijgbaar a 10 cent. Brieven onder no. 400 bureau van dit blad. 12 ets. per M2. De bloembollenkokerij hoek Waalenburg is Woensdag 1.1. geopend. Aangifte onder overlegging van certifi caat op Villa „Pomona" of bij den heer J. v. LEEUWEN, controleur der „Narcis", in de Kokerij. Alles per H.L. strijkmaat. Betaling 1 Nov. '29. Tot en met f 10. contant. Villa „POMONA'L met prima motor en teakhouten kuip Waschkaehels, Waschfornuizen, Wasch- borden, Waschtobbes, Waschketels, Wringers, enz. enz. Eiken kloppalen 14 ct. Eiken heiningpalen IS ct. Eiken tuinwalpaaltjes 6 ct. Eiken palen zwaar en lang 160 cM. 27 ct. Eiken trambiels 75 ct. Creosootpalen van 4 tot 10 voet Puntdraad t 4.75 Heiningdraad 18 en 20 ct. HARMONICA- en KIPPENGAAS. Vraagt uiterste prijs bij 5 en 10 rol. Met eigen wagen franco huis. Aanbevelend, (Aanvulling adv. P. C. Roeper, 4e pag.) IS TE HUUR voor één of meer jaren en te aanvaarden 1 October. Brieven in te zenden vóór 1 September. TE KOOP: 3 maanden, f 2.50. P.KEIJSER, Harkebuurt. Oliejassen, Oliejekkers, Oliebroeken, Oliepijpen. Zuidwesters.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2