VELO ELECTRISCHE WflSCHMACHIWES Weidt i nog lieden tot ons verkoopdepötA. KNIPPERTS, Nieuwstr., den Burg. Vanaf het óögcriblik, dat Philips jzïjn „MINI WATT" Wonderserie lanceerde, heeft de radio-ont- vangst een hoogtepunt Motorschip Maria. EUG. GOYARTS 'föj INI WATT Bloembollen. Loodsgracht 37, Helder. FEUILLETON De macht van het geld. Uonof f Qfl De ïolmaal(tste, goedkoopste en erkend beste \i Vdlldl I uil]" Demonstraties ter overtuiging op aanvraag Wdfldl uUj" H.H. Bloembollenkweekers. 1 uur behandelen 50 ct. 2 uur behandelen 60 ct. 3 uur behandelen 80 ct. vaart as. maandag naar Pormerend. Afvaart 1 unr. as. Woensdag naar Leiden. Afvaart 5 nnr. Tandheelkundige Spreekuren dagelijks van 10-4 behalve Dinsdag en Vrjjdag. Avondspreekoor Donderdag v. 7-8 Let daarom op den naam PhSSips „Afliniwatt" op Uw ontvang Sampen - de isiter lijke gelijkenis al leen zou U kunnen misleiden. ii De toonaangevende Samp ©p de wereldmarkt W.ilLè De bloembollenkokerij hoek Waalenburg is Woensdag 1.1. geopend. Aangifte onder overlegging van certifi caat op Villa „Pomona" of bij den heer J. v. LEEUWEN, controleur der „Narcis", in de Kokerij. Alles per H.L. strijkmaat. Betaling 1 Nov. '29. Tot en met f 10. contant. Villa „POMONA". X* Vfo yfy, «p; Het BESTE adres voor den in- en verkoop van bloem- bollen tegen scherp concurreerende prijzen is nog STEEDS JOH. PARLEVLIET «p; «p H. KEESOM. Eigen laboratorium voor moderne tandtechniek. Kunsttanden en gebitten. Kroon- en Brugwerk. Volledige garantie. Pijnlooze behandeling -OTCT- 1 i PHI LI (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 22. Dan, bemerkend, dat zij bij Milburn een ietwat onaangename gedachte had opge wekt, trad ze op hem toe, slcfeg haar armen om zijn breede schouders, en zei: „O, vergeet wat ik zei, oom Edward. U zult doen, wat verstandig is, dat weet ik zeker." Op weg naar huis zei Mary zegevierend tot haar broer: „Nu Arthur, wat heb ik je laatst ge zegd? Als de wereld propvol met sinaas appelen hing, zou Edith overal rondzoe- ken om je een citroen te brengen./Hoorde je, hoe ze vader te verstaan gaf, dat hij die buitenkans niet moest aangrijpen? Hoe komt ze bij zoo iets?" VI. Edward Milburn ging die avond naar huis met een kloek besluit, dat hij zijn vrouw meedeelde in bewoordingen, die aan kracht en duidelijkheid niets tewen- schen overlieten. „r.orence, ik ben tot een besluit geko men. We zullen onze plannen door een ander niet in het minst laten veranderen. Ik heb de cheque gedeponeerd, en we zul len er niet meer aan denken. De volgende zal ik ook deponeeren, en daar zullen we ook niet meer aan denken; d.w.z. als er een kleinigheid is, waar jij al lang naar verlangd hebt, dan zal je natuurlijk het geld daarvoor krijgen. Maar dan zal ik het afnemen van mijn geregelde ver diensten. Ik ga morgen naar de fabriek en ga op stap met mijn monsterkoffer, net alsot er niets gebeurd is. Ik wil dat Arthur zich nog harder voor zijn werk inspant dan ooit. Als alles goed gaat, en de jongen blijk geeft, dat er wat in hem zit, dan kan de tijd komen, dat we een eigen zaak voor hem opzetten. Wat Mary betreft, ik zou je raden, die school-onzin uit je hoofd te zetten. Denk er aan, we zijn maar eenvoudige menschen en dat willen we blijven. Als ik één verandering aanbreng, dan is het deze: dat ik wat vroeger opsta en wat harder werk." „Waarom geet je op mij zoo at, Ed ward?" antwoordde Mrs. Milburn belee- digcl. „Op jou atgeven, vrouw? Ikgeetheele- maal niet op je af. Hoe kom ie op die ge dachte?" „Nu-je zegt dat allemaal net, alsof ik van plan was er maar op uit te gaan, cn van alles in de winkels te koopen en voor de rest niets anders te doen dan kaartspe len en paardrijden. De hemel weet, Ed ward, ik heb al zooveel vacantie gehad in mijn leven, dat ik die nu niet noodig heb. Wat ik noodig heb is: een tijdje hard werken." „O, Florence, spreek toch zoo niet. Je weet wat ik bedoel. Ga gerust alles koo pen wat je hebben wilt. Ik wil alleen maar zeggen, dat we het hoofd niet moe ten verliezen." „Ik zie er heelemaal geen nut in, om Enoch's geld aan te nemen", was het troostelooze antwoord. „Breng het op de bank en laat liet liggen. Dat deed Enoch ook. Ik denk als we even oud zijn als hij nu is, kunnen we het aan niemand anders geven." („Ja, als je van plan bent zoo licht ge raakt te blijven, dan heeft het geen zin, om nog verder met je te praten", snauw de Edward. Maar toen kreeg hij onmiddellijk spijt van zijn woorden. Hij sloeg zijn armen om haar heen, en kuste haar. „Zoo bedoelde ik het niet, Florence. We hebben het toch zeker al die jaren met zoo met elkaar weten te vinden, dat we nu zouden gaan kibbelen om een paar dollars. Laat het nu eens een oogen- blik aan mij over, en wacht dan eens5 af, hoe het gaat. Wil je dat?" Natuurlijk wil ik dat, Edward. Het spijt nrcwat ik daar straks zei, lieve, ik wil alleen jou en de kinderen zoo geluk kig zien." De volgende morgen begon Milburn de dag met zooveel voortvarendheid, dat hij zijn monsterkoffer vergat mee te nemen, toen hij van huis ging. Daarom kwam hij, na een poosje op het kantoor gewerkt te hebben, terug om de koffer te halen. Tot zijn verassing vond hij Marie op haar gemak aan de ontbijttafel zitten in kimo no en ochtendmuts. „Wel, wat moet dat beteekenen, Ma rie Het is half tien. Straks komt weer een telefoon van Stubbs. Wat is er aan de hand zeg „Ik ga vandaag niet werken, vader. Hadt U dat dan verwacht „Ot ik dat gedacht had Ik dacht, dat je dat zelt moest begrijpen. Je zult nog eens weggejaagd worden''. Het meisje stond op, terwijl ze haar vader met stralende oogen aankeek, hup pelde naar hemtoe en sloeg haar armen om zijn hals. „O, vadertje, U zult de kleine Mary toch niet meer laten werken op dat oude sloffige kantoor, is het wel Wat heb je er aan, als je een hoop geld hebt, ab je „Florence", riep Milburn vastberaden, terwijl hij zijn dochter zachtjes, maar be slist van zich afduwde, „praat jij met het kind. Ik heb geen tijd om een morgen met haar te verknoeien. Zeg haar, dat ze geen huizen moet bouwen "met geld, dat ze niet gezien heeft," W.v.v.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4