ït KV HET N DEIBLA No 4358 Woensdag 4 September 1929 TWEEDE BLAD 42steJaargan^ Texeisehe Berichten Gemengd Mieuws ABONNEMENTEN: UITGAVE: N.V,v/h LANGEVELD&DE ROOIJ DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIËN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°. 652 :s POSTBUS: N°. 11 DE COCKSDORP. Lijk aangespoeld. l!llli:i!l!lllll!l!l!lli!!!i!lli!lil|jj||ill!li! COURANT DEN BURG: 50 ct. psr drie Maanden. Franco p. pest door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 regals: 50 ct. ledore regel moor: 10 ct. Deiolfdo ndvortonllo 4 maal geplaatst wordt 3 maal borokond. Bij abonnement lagoro regolprljs ADVERTENTIËN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN niauMuar«Btt De Volksfeesten op heden en morgen. Omtrent de Volksfeesten, welke van daag en morgen in den Burg zullen wor den aangericht, hebben we al zooveel ge schreven, dat het moeilijk valt, er nog wat nieuws van mee te deelen. We willen hier toch'n bescheiden poging daartoe in het werk stellen. Voorop moge echter worden gesteld, dat ieder, die vol ledig van de festiviteiten op de hoogte wil zijn, verstandig doet een programma van de feesten op heden en morgen aan te koopen. Dat kost een paar dubbeltjes en geeft u de zoete voldoening, dat van alle moois u niets zal ontgaan. We zou den de organiseerende comité's afbreuk doen door een meer of minder groot deel van hun programma hier een plaatsje te verleenen en bepalen ons daarom tot slechts eenige korte mededeelingen. Vandaag staan te wachten: vm. 10 uur: Harddraverij met Texeisehe paarden. vm. 11 uur: Concours-Hippique één- en en tweespannen, nm. 2 uur: Concours tweespannen,tuig- paarden. nm. 2.30 uur: Demonstratie door de Rij- vereeniging „West-Friesland", ge vestigd te St. Maartensbrug, (carous- selrijden, behendigheidswedstrijd en springconcours.) nm. 4 uur Opening etalagewedstrijd, nm. 5 uur Vliegerwedstrijd (aan de Koo gerstraat.) nm. 7.30 uur: Rondgang met muziek van de Groeneplaats. Daarna Bal-Cham- pêtre en Ópenluchtbioscoop aan de Koogerstraat. De paardensportfeesten worden op 't land van de heer Alb. Keijser R.Jz. ge houden. Morgen Donderdag krijgen we achtereenvolgens: vm. 8 uur: Muziek van de toren, vm. 9 uur: Rondgang met muziek van de Groeneplaats. Daarna kinderspelen aan de Kooger straat. nm. 2 uur: Rondgang met muziek van de Groeneplaats. Daarna wederom wed strijden aan de Koogerstraat. De behendigheidsrit voor auto's gaat door, daar zich tien deelnemers hebben opgegeven. n.m. 7.30 uur: Rondgang met muziek vanaf de Groeneplaats. Daarna weer Bal-Champêtre en openluchtbioscoop aan de Koogerstraat. Wie er meer van wil weten, bevelen we de uitvoerige programma's, tegen de ci viele prijs van tien cent verkrijgbaar, van harte aan. Met enkele biezonderheden nog willen we nu besluiten: De fa. Gebrs. Lafeber heeft als prij zen een tweetal lederen fietstasschen gra tis beschikbaar gesteld, Dros' Ingeni eursbureau een strijkijzer. De commissie heeft maatregelen ge nomen voor een feestelijke verlichting van het terrein en zal het aan attracties bij het bal niet doen ontbreken. We vestigen speciaal de aandacht op de belangrijke wijziging, welke in het paardensportprogram moest worden aan gebracht, daar zich voor de kortebaan- draverij met geregistreerde paarden slechts twee personen hadden opgegeven. De uitvoerige programma's lichten de be langstellenden duidelijk in. öok maken we er de lezer op attent, dat de prijzen, voor de Volksspelen uit geloofd, in de etalage van Gebr. Dros, Steenenplaats, zijn uitgestald. Wat de v! egerwedstrijd aangaat, kan worden vernvid, dat prijzen worden uit geloofd voor- de grootste vlieger, de mooiste vlieger (beide moeten natuurlijk imUijjii U zuil oirou kloodiriK on onderdood vorvnardiRt, kunt U voor minder gold oleKantor ro- klcod Raan. Hot 19 vool oonvoudigor dan U donkt, mits U maar oon goed patroon hebt. Maakt gobrulk van do pratls knlppatrononblodon, govoegd bij Hot Nlouwo Modeblad, dat togon gorlngon prljo bij do Ult- gevors dozor courant vorkrljgbonr Is. Het Nleuwo Modeblad (29o jaar- gang) verschijnt 2 'x per maand. Het omvat hot gohoelo goblod dor mode on brengt con overvloed van smaakvolle modellen Hot is uiterst practisch door nuttigo wonkon cn houdt rekening óók mot oen be scheiden beurs. Abonncmontsprljs 95 ets. por 3 maanden, f 1,25 bij toezending per post. Verkrijgbaar bij do Uitgevers rieror courant. goed „staan" ook!) en voor de vlieger, welke de steilste stand aanneemt. Meer mogen we niet verklappen. Gaarne nog „plezierige feestdagen" toegewenscht en dan maar tot Zaterdag. Etalage-wedstrijd. Ter beoordeeling van de étalages zullen als jury-leden optreden mevr. Kraai en de heeren Jouwersma, hoofd der Ulo, en K. Human, van Alkmaar. Naar we verne men zal de jury nog met een dame wor den uitgebreid. De jury vangt haar rondgang vanmid dag te vier uur aan en zal ook vanavond (bij kunstlicht) de étalages beoordeelen. Koninginnedag. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin was Zaterdag van openbare en eenige particuliere gebouwen de vlag uitgestoken. Herijk van maten en gewichten. Van officieele zijde schrijft men ons: Wij herinneren belanghebbenden er aan, dat vóór 1 October van dit jaar alle ma ten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van verkoop e.d., moeten zijn voorzien van de letter d. Voor diegenen, die tot nu toe in de laatste 2 jaren verzuimd hebben hun maten en gewichten te laten herijken, be staat daartoe alsnog gelegenheid aan het IJKKANTOOR te Amsterdam, Brouwers gracht 276. Dit kantoor is voor het pu bliek geopend gedurende het geheele jaar, elke Maandag en Vrijdag van 9Vu15Va uur, en zal ditmaal bovendien open ge steld worden op Dinsdag 24, Woensdag 25, Donderdag 26 September, Dinsdag I Woensdag 2 en Donderdag 3 October van 91/2—151/2 uur. OOSTEREND. Schoolreisje. De leerlingen der laagste klassen van de School met de Bijbel gingen Zaterdag een rijtoer maken. Het schitterende weer deed de tocht goed slagen. Over Oost en Cocksdorp werd gereden naar de Vuur toren, waar de liehtwachter zoo goed was, al de kinderen, in zijn uitkijktoren, dooi de verrekijker de wijde zee te laten zien. Aan het strand bij de Koog was het pootjebaden een waar genot voor de jeugd. Na de Dennen en den Hoorn te hebben aangedaan, werd halt gehouden bij de Floogeberg. De terugreis maakten de auto's over den Burg en de Waal. Zeer voldaan kwamen allen plm. 7 uur behouden in Oosterend terug. Volksfeesten op Dinsdag 17 September. Naar aanleiding der advertentie in de Tex. Courant waren Vrijdagavond on geveer 30 personen opgekomen teneinde te bespreken of ook te Oosterend dit jaar volksfeesten zouden worden gehouden. Nadat door de heer M. Kikkert, die 't op zich had genomen, de vergadering was geopend en uit de verschillende be- besprekingen was gebleken, dat de mees ten der aanwezigen waren voor feestvie ren, (slechts 2 personen achtten het meer ewenschi om dit jaar geen feest te vie ren) werd overgegaan tot hel verkiezen van een commissie, die zich net cie ra cing der verschillende feestelijkheden •ou oe'.asten. Tot leden van aze com missie werden gekozen de heeren M. Kikkert, P.v.d.Slikke Az., J. Kuip, J. Dijt, L.Koppen, L.Kramer, S.v.Heringen, F. Koopman en J. Vlaming Gz. De heer Vlaming wenschte echter deze benoeming niet te aanvaarden, waarom zal worden getracht hiervoor iemand anders te be noemen. Maandagavond werd door deze com missie weder vergaderd in 't Wapen van Amsterdam. In deze vergadering werd een voorloopig programma vastgesteld, terwijl tevens aan B. en W. vergunning zal worden gevraagd om de bedoelde feestelijkheden te mogen doen houden en lijsten ter inteekening te mogen aanbie den ter verkrijging van de benoodigde gelden. Zoo mogelijk zal het feest gehouden worden op Dinsdag 17 September. Het officieele programma zal per advertentie worden bekend gemaakt. Gistermorgen is nabij het dorp een lijk aangespoeld, afkomstig van een mans persoon van onbekende nationaliteit, lang 1.80 M., zwaar gebouwd, vermoedelijk 45 a 50 jaar oud. Als verdere kenmerken kunnen wor den vermeld: rood haar, dik-rond ge zicht, neus ontbreekt, gave tanden, op linkerbenedenarm een dameskop geta- toueerd. Kleeding: donker-blauw tricot, blauw- katoenen werkbroek, kamgaren onder broek, bruin-lederen- gevlochten ricin, lage zwarte versleten lederen schoenen. Het lijk, dat vermoedelijk slechts eenige dagen te water heeft gelegen en niet 111 staat van ontbinding verkeerde, is naar de Algemeene Begraafplaats te den Burg vervoerd en aldaar geschouwd. Op liet lijk werden geen teekenen van geweldple ging bevonden. Na bekomen verlof van de Officier van justitie is het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde toevertrouwd. We vestigen de aan dacht van onze leze ressen op het Dit verschijnt 2 maal per maand met 16 blz. in groot formaat en bevat telkens tiental len goede modellen van dames- en kin derkleeding, alsmede van fraaie handwer ken. Een uitvoerig knlppatronenblad wordt gratis bijge leverd. Prijs 95 ct per kwartaal. Franco per post f 1,25. We maken er u spe ciaal op attent, dat uitsluitend abonnees op de Texeisehe Courant dit Nieuwe Modeblad tegen deze prijs kunnen bekomen. W- - U BINNENLAND. Il!lll!lil!!l!![||!lllll Na afloop van de 29 Aug, gehouden raadszitting te Alkmaar heeft burgemee ster Mr. W. C. Wendelaar de raadsleden uitgenoodigd gezamenlijk naar het hier tijdens de kermisweek staande Etablisse ment Porton te gaan om er poffertjes te ■eten. Vrijwel alle raadsleden zijn door de burgemeester in deze kraam vervolgens op pottertjes, bier of Ranja getracteerd. De strijd om Schagen tot een 2e klas gemeente te verheffen is opnieuw be gonnen. Men schijnt nieuwe gronden te kunnen aanvoeren, waarop de klassever- hooging zou kunnen geschieden. Schagen: De vlekziekte begint groote uitbreiding te krijgen. Men wist rr.ee te deelen, dat op de markt verdachte zwij nen varen aangekomen. Ze werden algé- zoiidevd e:i m observatie genomen. Dr. D. P. A. Verrijp heeft het vol gende adres aan de voorzitter van de Raad van Ministers gezonden: Ondergeteekende neemt de vrijheid U de vraag voor te leggen, of het toelaat-- baar is, dat een industrie (in dit geval de Kunstzijde-Industrie te Arnhem) een bevolking van ca. 80.000 menschen „in de stank" zet, zelts bij bepaalde wind richting zóó, dat voor velen een onge stoorde nachtrust onmogelijk is. Mocht een rijkswet niet bestaan, die een bevol king tegen gif- of bindergasscii, door een industrie daar op losgelaten, be schermt, dan verzoekt ondergeteekende U onverwijld maatregelen te nemen, die een zoodanige bescherming waarborgen. Op de onbewaakte overweg bij Goor is de 50-jarige gehuwde arbeider B. Brum- melhuis uit Boekelo, die op een rijwiel zat, door een trein gegrepen en gedood. Onder Simpelveld is bij het verrich- van grondwerken een dikke bruinkool- laag aangetroffen. Barneveld: Naar liet zich laat aan zien zal het jachtveld 111 deze streken in de herfst over het algemeen niet ruim van wild zijn voorzien. Met patrijzen cn fazanten schijnt het treurig gesteld te zijn. Ook de hazen hebben zich weinig vermenigvuldigd, waaraan de strenge win ter dit jaar schüldrg schijnt te zijn. Rembrandt-zegels zullen waarschijn lijk verschijnen in de loop van het eerste halfjaar van 1930. De Haagsche politie maakt een ge regeld gebruik ook des nachts van snelheidsmeters, die de daarmee toege ruste agenten in staat stellen hoogst nauw keurig de snelheid van auto's te contro- Ieeren, zonder dat zij hun standplaats verlaten. Deze meters zijn door prof. Keer.om o.a. deugdzarm bevonden. Oversehie zal op 4, 5 en 6 Septcin- i er Oranjefeesten vieren en tegelijkertijd hei duizendjarig besiaan der gemeente berdenken.

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 1