No 4359 Zaterdag 7 September 1929 42 ste Jaargang TWEEDE BLAD TexeSsche Berichten Gemengd Nieuws Nieuwe Modeblad ABONNEMENTEN: UITGAVE:N.V.v/h LANGEVELD&DE ROOIJ ll DEN BURG OP TEXEL ADVERTENTIÊN: TELEFOON: N°.11 POSTGIRO: N°. 652 H POSTBUS: N°. 11 Vaccinatie. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat kinde ren, die Maandag 2 September j.l. te den Burg voor de eerste maal werden inge ënt Maandag 9 September a.s. des na middags twee uur in het zelfde lokaal worden terug verwacht, voor het nazien der pokken, Texel, 6 September 1929. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. RAADSVERGADERING Dc Burgemeester der Gemeente Texel Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen dat eene ver gadering van den Gemeenteraad is belegd op Donderdag 12 Sept. 1929, des namiddags te 3 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 6 Sept. 1929. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling gemeente- rek erving over 1928. 3. Goedkeuring rekening Algem. Armbe stuur over 1928. 4. Goedkeuring rekening Algem. Wees huis over 1928. 5. Benoeming leerares Engelsche taal aan dc Zeevaartschool. 6. Benoeming leeraar in radio-telegra- fie aan de Zeevaartschool. 7. Pensioenregeling personeel N. V. T.E.M. 8. Opheffing betrekking nachtwacht te Oosterend. 9. Regeling personeel openbare werken. 9a. Aanvrage van de heer K. de Ridder om gelden ingevolge de Landarbei- derswet. 10. Vergrooting school met den Bijbel te Oosterend. 11. Bouw van twee woonhuizen te den Burg. 12. Verhuring gemeentegrond bij de Koog. 13. Verkoop bouwterrein te den Burg. 14. Aankoop bouwterrein en gronden voor aanleg en verbreeding van we gen te den Burg. Vervolg van het le blad. De spelen van Donderdag. De Donderdag bracht ons de volks spelen. Na de traditioneele muziek van de toren vingen de spelen omstreeks half tien op het terrein aan de Koogerstraat aan. We kunnen hierover kort zijn en willen allereerst de uitslagen vermelden. Baldrijven: 1. Han Bakker, vlieger; 2. Henk Broekman, bal. Eierloop: i. Reinette Wuis, spring touw; 2. Annie Koorn, bal. Kussenloop: 1. Geertje Keijser, hand- werkdoos; 2. Corrie van Groningen, por- temonnaie. Vlaggetjesteken: 1. Maartje Bremer, werkmandje; 2. Alie Tuinder, handwerk- doos. Diabolo: 1. Ank Keijser, handwerkdoos; 2. Martha Dros, doos zakdoekjes. Zakloopen: 1. Rica Bakker, werkmandje 2. Agatha Bakker, halsketting. Fietsen-hindernis: 1. Betsy Roeper, fla con odeur; 2. Jannetje Oele, fie.tstasch. Hardi.-hindernissen1. Jannetje Oele, kapdoos; 2. Annie Lap, fietstasch. Hardloopen-hindernissen: 1. Joh. van Heerwaarden, bouwdoos; 2. Jacob Ven ue1, brugspel kolv. odstrijd1. Kees Keijser, mondor gel 2. Corrk Mantje, padvindersmes en -fluit. oteltloopen; 1. Gerrit Witte, gereed- j schapskaart; 2. Wim Mulder, idem. Blokloopen: 1. Jacob Coevert, voetbal 2. Piet Sainbeek, mondorgel. Touwklimmen: 1. Tinus Bakker, fiets pomp; 2. Arie Mantje, zaklantaarn. Touwtrekken1Bert Kikkert, leesboek 2. Wim Kievit, zaklantaarn. Ringrijden: 1. A.Huisman en mej. Gon da van Sambeek, etui met 12 lepeltjes en doos sigaren; 2. dames Annie Breesnee en Joh. Kikkert, barometer; 3. N. Ver meulen en mej. A.Vermeulen, luxe klokje. Schoonst geheel: C.Koorn en mej. K Zegel, zweep (beoordeeld door de heeren Joh. Roeper en C. Koorn.) Tobbesteken: 1. S.Rijk, electr. fietslan taarn; 2. A. Huizinga, 100 sigaretten; 3. R.Bremer, pijp in etui. Hindernisrijden met luxe auto's: 1. A. Kievit, 70 punten; 2. P.Kok, 65 punten; A. Ran, 62 punten. (Prijzen moeten nog worden aangekocht.) Stoelendans: 1. Martha Lap, electr. fri seertang; 2. A.v.Sambeek, schemerlamp; 3. E. Koopman, hangklokje. Strijd om de vrouw: 1. S. Rijk, fiets lantaarn; 2. Leo Dijt, tabakszak; 3. A Huizinga, 100 sigaretten. Kinderwagenrace: 1. Jo Gieles, plateel vaas; 2. M. Molenaar, rozenbowl; 3. Alie Roeper, hangpot. Prijzen etalagewedstrijd (zie boven): 1. schilderij, 2. electr. strijkbout, 3. nog aan te koopen. In korte trekken nog enkele biezonder- heden: De middagwedstrijden vingen met de be- hendigheidsrit voor auto's aan. Een glas water moest onder het rijden van een tafeltje genomen worden. De chauffeur moest er mee doorrijden, een ronde baan, met kalk atgeteekend, nemen en op de terugreis het glas met wat er van de, in houd nog restte weer op een tafeltje plaatsen. Vervolgens moest dezelfde weg nog eens in achterwaartsche richting wor den afgelegd; het glas water liet men daarbij op zijn plaats. De kranige staaltjes van chauffeerkunst trokken de aandacht van velen, die steeds meer opdrongen om toch maar niets van het spel te missen. De politie had haar handen vol. Ongelukkig heeft deze wedstrijd door door een ernstig ongeval een slechte in druk achtergelaten. Toen de deelnemer P. Kaan met zijn auto met gang achter uit reed om spoedig de eindstreep te ha len, liep deze de streep over en op het publiek in, dat daar onvoorzichtig ge noeg opgedrongen was De heer Kaan deelde ons later mee, dat zijn voet van de rem gegleden was, zoodat hij niet bij machte was zijn auto bijtijds tot staan te brengen. De heer H. Keijser, die juist was komen aanloopen, /ag het ongeval aankomen en deed zijn 1 est om een paar jongens, die gevaar lie pen, in allerijl weg te trekken. Evenwel met het gevolg, dat hijzelf omver gere den en een stuk vooruit geschoven werd. Wim Geus kréég een bloedende wond aan een knie. De heer Keijser werd per brancard de woning van de heer C. Keijser Hz. binnengedragen en vervolgens mej de Loot van 5.40 uur naar den Helder ver voerd, waar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. Naar men ons op onze in formatie meedeelt is een bekkenbreuk en een niet belangrijke bloeduitstorting ge constateerd; zijn toestand zou geen rede,n ■ot ongerustheid geven. Gelukkig! o— De wedstrijd werd afgebroken en latei- op de middag voortgezet, waarbij er wel degelijk voor werd gezorgd, dat ongeval len niet meer voorkwamen. o— De wedstrijden, waarover we niet zul len uitwijden, werden opgeluisterd door muziek van Texelsch Fanfare. De feeste lijkheden werden des avonds weer met openluchtbal en -bioscoop besloten. Voor al deze tweede avond was de fdmopera- ur op dreef. Het filmbeeld, vijf bij zes i: eter groot, liet aan duidelijk ieid niets vvenschen over. De films iren van on onschuldig karakter en vitten over het geheel zeer in de smaak van het over- talrijk publiek. De heer Klein zoo heette de operateur vond hierin aan leiding in het a.s. winterseizoen op Texel nog eens eenige filmavonden te geven. Plaats en tijd zullen nader worden bekend gemaakt. De programma's zullen dan nog beter worden verzorgd en ook ernstige nummers bevatten. o— Aan het eind van ons verslag gekomen meenen we met weinig woorden te kun nen volstaan. De feesten hebben we ach ter de rug en mogen over het geheel, zeer geslaagd heeten. Voor een zeer be langrijk deel mag dit succes aan het uit muntend weer worden toegeschreven. En daarnaast aan de feestcommissie, welke menig uur „tot vreugd van het algemeen" heeft opgeofferd en daarmee zeker aan spraak mag doen gelden op de dank van allen, die zich op en om haar feestterrein hebben geamuseerd. De prijsuitdeeling heeft plaats op een nader te bepalen datum. ëUÜIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIlilllllllllll EI lllllllllllllilllllllllllülllllllilüÉ Foto's tijdens de paardensportfeesten door de heer JilJ Zuidema genomen, zijn in Boekhandel Parkstraat uitgestald en wor den op bestel 20 ct. per stuk geleverd. Schoolnieuws. Voor de betrekking van hoofd der schoot te Oost en de Koog hebben zich resp. vijf en zeven sollicitanten aan gemeld. Voor die van onderwijzeres te Oosterend zeventien. Iets voor Geitenfokkers. Het bestuur van de Geitenfokvereeni- ging „Vooruitgang" alhier is voornemens in overleg met de Eierlandsche Geiten- tokvereeniging hier een lichtbeeldenavond te organiseeren, voornamelijk om cloel en streven der vereeniging in een duide lijk licht te plaatsen. Als spreker zal ver moedelijk optreden ir. De Vries, vee teelt-consulent te Alkmaar; wellicht ook de voorz. en secr. van de Noordholl. Bond van Geitenfokvereenigingen. Fokveedag op Woensdag a.s. De catalogus voor de fokveedag op Woensdag a.s. vermeldt in de afd. Scha pen 186 nummers, in de afd. koeien 52 nummers. Wanneer het weer meewerkt, belooft het de komende Woensdag een waar- feest te worden, zij het ook van een ander genre dan die van deze week. —o Het orgaan van de Holl. Mij. v. Land bouw bevat een uitnoodiging om 11 Sept. Texel wel te willen bezoeken. Een gouden feest. Op Woensdag 11 Sept. a.s. zal het, naar men ons meedeelt, vijftig jaar ge leden zijn, dat hier de Meisjes vereeniging Dient den Heer" werd opgericht. Sportnieuws. De Tcxel-adspiranten spelen Zaterdag avond 6,30 uur tegen Oudeschild. Het elf tal is als vo'gt samengesteld M. Vlaming M. Koorn J. Roos C. Heilsloot K. Dontje A. Huizinga P.Kikkert P.Hillen G.WitvlietBruin P.bruin !l BINNENLAND. Trein in de Smildervaart gereden. Toen Dondermorgen een trein naar Leeuwarden uit Zwolle vertrok, bleeik de brug over de Smildervaart open te staan terwijl de seinen op onveilig stonden. Niettemin reed de machinist door en stortten de locomotief en de tender in de vaart. De rijtuigen schoven gedeeltelijk in elkaar Het postrijtuig werd totaal ver meld. De postcono icteur, die zich in dat rijtuig bevond, liep daarbij verwondingen op. E r. der beid; derde-klasse-rijtu drong in een daarop volgende tweede klasse-rij tuig, waarin een reiziger uitTil- We vestigen de aan dacht van onze leze ressen op het Dit verschijnt 2 maal per maand met 16 blz. in groot formaat en bevat telkens tiental len goede modellen van dames- en kin derkleeding, alsmede van fraaie handwer ken. Een uitvoerig knippatronenblad wordt gratis bijge leverd. Prijs 95 ct per kwartaal. Franco per post f 1,25. We maken er u spe ciaal op attent, dat uitsluitend abonnees op deTexelsche Courant dit Nieuwe Modeblad tegen deze prijs kunnen bekomen. burg lag te slapen. Wonder boven wonder kwam hij met de schrik vrij. Bij onder-, zoek is gebleken, dat de brugwachter zicli had verslapen. De locomotief kwam met- het voorste gedeelte in de vaart terecht, Slechts de schoorsteen steekt nog boven het water uit. Het achterste gedeelte zan de locomo tief en de tender hangen tusschen de ival en het water. De goederenwagens, de postwagens, twee rijtuigen derde klasse en een rijtuig ttveede klasse zijn in elkaar geschoven, waarvan het postrijtuig de meeste schade heeft opgeloopen. Machi nist, leerling-machinist en hoofdconduc- teur hebben geen van allen het onveilig signaal opgemerkt. Fe Arnhem is door onvoorzichtig heid van eenige jongens een voetzoeker in een kinderwagen terecht gekomen. Een kindje van negen maanden schroeide haar handen, terwijl ook de kleertjes vlam vatten. Het vuur was spoedig gedoofd. Op de Groenendijk op de grens Dongen-Oosterhout (N.Br.) is in de sla gerij Put een koelmachine ontploft. Vrouw Put kreeg zeer ernstige verwon dingen. Onmiddellijk brak brand uit, welke gretig voedsel vond in het licht ontvlambare en droge materiaal. Twee woonhuizen en een schuur werden een prooi der vlammen. De brandweer kon niets beginnen. In Sustercn en te Eijsden heeft zich een kwaadaardige kinderziekte voorge daan. Een der kinderen is aan verlamming- bezweken. Des avonds is de bliksem geslagen in de bouwmanswoning De Vogelenzang, onder Hekelingen, bewoond door de heer C.Visser. De schuur en de geheele voor raad hooi en granen gingen in de vlam op, en een stier, juist terug van de vee- tenloonstelling te Nieuwenhoorn, waar hij met andere stieren, in een groep een eerste prijs had behaald, is verbrand. Te Harlingen is een geval van ala- stnm geconstateerd bij een persoon, die verpleegd wordt in het R.K. ziekenhuip en afkomstig is van Kornwerderzand. lllilllHllliillllllUlïllllllllÉlllllllllllllllll lililliiilllilllill BUITENLAND. ||||||jjf !!lililll!!ilfll!!llllllllll|]lll!l,lil!ill!l!i!!!l!!| In Teuschnitz heeft een brand ge woed, waardoor 117 huizen, waarvan 60 woonhuizen geheel werden verwoest. De oorzaak is onbekend. Drie straten zijn totaal verwoest. Ook in Mei 1911 werd het u 90 woonhuizen bestaande stadje met ctgcveer SüJ inwo ïers door een brand gete.s.erd, die toen 73 gebouwen m de asch legde. XELSCHE COURANT DEN BURG: 50 ct. per drie Maanden. Franco p. pest door geheel Nederland 75 ct p. 3 maanden. Losse nummers: 3 ct DE TEXELSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAG- EN ZATERDAGMORGEN Van 1-5 rogels: 50 ot. lodero regel moer: 10 ct. Dozolfdo advertentie 4 maal geplaatst wordt 3 maal borokond. BI) abonnement lagere regelprljs. ADVERTENTIÊN MOETEN DAAGS VOOR 'T VERSCHIJNEN 4 UUR NAM. IN ONS BEZIT ZIJN ndt

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 5