Haarden en Kachels KEUNIEFEESTEN. OUDKERK VAN PRAAG Be macht van het geld. Verzuimt niet tevens te gaan zien de extra etalages van Wie goed wil „boeren" moet ons K0RBEL0GHTEMBV0EE voeren ferlrrijgbaar bijD. W. Keijser Wz. te de Waal en W. J. Benvers te de Cocksdorp. Gegarandeerd® a genezing! H0BLKCSD00P J Kennisgeving. verplaatst naar Keizerstraat 24, den Helder. nieuwe Vlak- en vandikte bank Cursus in paardenkennis te Oosterend. Cursussen in Bloembollen teelt en Pluimvéeteelt voor volwassenen boven 21 jaar of in 't bezit diploma land- of tuinbouwcursus. Het geld brandt in uw zak als u de prachtsorteering ziet in de etalage van Mil FEUILLETON Leidsche wollen dekens gegarandeerd vanaf f4,95 Gewatteerde dekens vanaf 4,95 Kapok matrassen vanaf 42,50 Ledikanten vanaf 4,95 en Meubelen Tapijten Vloerzeilen U zult verbaasd staan van de lage prijzen en onze voorraad. Spoorstraat 52-54 Spoorgracht 45-46 Den Helder. MELKEIWIÏPRODUKTEN voor PLUIMVEE te UITGEEST Bloedarmoede - Zenuwzwakte Algemeene verslapping. m klieren of klierziekte Tandheelkundige inrichting C. ACKEMA, Stationstr. 11, den Helder Spreekuur Woensdag van 10-4 uur wordt 1 October a.s. HOLlflNOSCHE MELKS1MERFASRIEK HOOGWATER ter reede van Texel, vóórmiddags; (nam. ongeveer Datum 18 19 20 21 22 23 24 Vo uur later.) Sept. Hoogwater 9,33 10,02 10,31 11,03 11,36 12.12 12,51 Zomertijd. Van H. 6,10 alleen op werkd. 8,38 Te A 7,19 alleen Z. en Fd 9,CO 7,26 sneltrein, niet op Z. en F. 9,00 9.54 alleen Z. en Fd. 12,13 10,06 Zon-en feestd. niet 12,17 12 30 alleen Zaterdags 2,52 12.47 Zaterdags niet 2,52 1,13 alleen Zaterdags 2,52 3.55 Zaterd. Z. en Fd. niet 5,51 4.19 Zon-en feestd. niet 6,32 7.20 9,34 9,09 alleen Z. en Fd. 10,44 9,31 Zon- en feestd. niet 11,35 7.42 (Donderdags) 8,34 te Schagen Vertrek Amsterdam. Aankomst den Helder 5,12 Zon-en feestd. niet 8,25 8,03 sneltr.; Zon- en feestd niet 9,37 9,17 Zon-en feestd. niet 11,19 9,22 alleen Zon- en feestd. 11,35 12,05 Zon en feestd. niet 2,39 1,45 Niet op zon- en feestdagen 3,50 3,11 alleen Zon-en feestd. 6,12 4,56 Zon-en feestd. niet 5,31 5,51 8,02 9 25 sneltrein Z. en Fd. niet 11,13 Zon-en feestd. aankomst 11,35 11,35 alleen Zon-en feestd.] 1,10 TE KOOP: weger.s overcompleet fabr. Roder en Verbeek. 60 cM. schaafbreedte, compleet met slijpmachine f 550,— bij MAARTEN SMIT, Koegras. Zij, die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, en die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, worden verzocht zich voor 20 Sept. aan te melden bij den heer E. NOORDIJK te den Burg. Aanmelding voor 20 Sept. bij de heeren S. Dijt te den Burg of M. W. de Graaf te de Cocksdorp. 1 fated 1 v*v- TL'-i?z-1 ''4 (Een boeiende roman naar bet Engelsch van Freeman Filden.) 27. Toen hij naar boven was gegaan, zei Airs. Quint tot Edith: „Vader schijnt er n et zoo gelukkig mee te zijn, als je wel zou denken. Het is werkelijk heel wat. Maar misschien is hij wat zenuwachtig, omdat hij nu iemand moet zien te krijgen, die het werk van oom Edward doet". Edith schudde het hoofd. „Neen moeder. Weet u het werkelijk niet? Om het geld geeft vader niets. Maar oom Edward betee'kent alles voor hem.. blij zou liever oom Edward hebben dan de zaak. Vader weet, dat dit het eind is." „Het e:nd waarvan, Edith? Ik begrijp je niet." „Het eindvan de samenwerking van de Milburn's en de Quint's, in alle op zichten," s'.amelde het meisje. „We leven niet meer in dezelfde wereld." VII. Op het kanioor van de firma Murchi- son, fabrikanten van moderne kantoor meubels, waar Arthur Milburn met een twintigtal andere jongelui werkte, voelde de jongeman zich soms gevangen als in een labyrinth van eentonig zakendoen, ot Stoombootdienst TESO Op Werkdagen van Texel 6,— 8,— 11,15 2,30 5,40 uur van Helder 7,9,55 12,15 4,15 6,55 uur Op Zon- er, Feestdagen van Texel 6,8,11,5,40 uur van Helder 7,9,12,6,40 uur Auto-diensten. Van Burg 20 min. vóór het vertrek v. d. boot Van Haven: na aankomst van de boot. Van Cocksdorp vm. 7,45,10,- en nam. 3,50 uur Van Burg vm. 8,40, 11,— en nam. 5,30 uur Zondags van den Burg 9,- vm.) vja 0osferend van de Cocksdorp 8,vm. Den Burg—de Koog en den Hoorn v.v. Zondags geen dienst. Van den Burg: vm.. 8 en nm. 5,30 u. Van de Koog g 45 g Van den Hoorn Het Post- en telegraafkantoor den Burg is geopend Zon- en feestdagen vm. 8—9; 'nam. 1—7. Werkdagen: Telegraaf en telefoon: vm. 8 tot nam. Telefoonabonnees tot nam. 9 uur. Postdienstvm. 8 tot nam. 7,30 Postwissels, kwitanties Rijksverzekeringsbank Postcheque en giro Rijkspostspaaroankvm 9 tot nam. 7,30 Zaterdagavond na 6 uur v. postdienst gesloten Licht op Rijwielen en rijtuigen 7,— uur vm. 8,30 tot nm. 3 in een achter-at straat, die doodliep en geen afwisseling bood. In dit laatste op zicht vergiste hij zich evenwel. De leiden de persoonlijkheden van de firma hielden voortdurend het oog gericht op deze jon gelui en zochten naar veelbelovend „ma teriaal" voor de toekomst. Zoo was Ar thur, al wist hij het niet, al bestemd als verkooper. Hij was nog geen 21 jaar, en men vond dat hij nog een paar jaar on dervinding in de zaak moest hebben. Mr. "I allant, de chet van de afdeeling ver koop bereidde hem geleidelijk op zijn a.s. taak voor. Het scheen een logische keuze. Arthur had dezelfde innemende manieren als zijn vader. Hij was niet alleen biezonder toon baar een knappe jongeman om te zien en wel bespraakt en opgeruimd; maar de eerlijkheid en de goede wil spraken uit zijn donkere oogen, d'e vuur schoten, als hij in geestdrift geraakte. Hij was nooit somber en nooit achterbaksch. Weliswaar daar had zijn vader gelijk in had hij niet geleerd, om bij één punt te blijven, en zoo leek het soms, dat hij zijn tijdver- beuzelde. Maar de scherpziende en erva ren Mr. Tallant en anderen wisten, dal dit alleen een gebrek dir jeugd was. Zij mochten hem met alleen graag, zij wed den zelts op hem. 1 allant voorai had een zwak voor Ar thur. Mr. Tailant was een man van meer dan middelbare leeftijd, ongehuwd, woon de bij een ongetrouwde zuster, in een dei- voorsteden en besteedde zijn tijd aan het samenstellen van radio-ontvangers, die ongelootelijk ingewikkeld en ontoereikend waren. Van de"dag at, dat Arthur Mil burn met jongensachtige rondborstigheid zijn hart had "uitgestort en een beschrij ving had gegeven van zijn diepe genegen heid voor Edith, had Mr. Tallant daar ongemeen belang in gesteld. Het voor uitzicht, dat die twee families, de Mil burn's en de Quint's, nog meer met elkaar verbonden zouden worden, door het hu welijk van Arthur en Edie, scheen iets te zijn, wat het huiselijk gevoel voor ro mantiek bij de vrijgezel biezonder aan trok. „Bega nu niet de tout, dat je te lang wacht, Milburn," had de chef hem aan geraden, met een ietsje van melancholie in zijn stem. "Het komt voor, dat men te vroeg trouwt, dat is zeker; maar het het komt ook voor ,dat men er een ge woonte van maakt, om niet te trouwen. Het moet een best meisje zijn. Zij zal het waard zijn, dat je voor haar werkt. Langzaam aan kom je, waar je wezen wilt. Laat je niet ontmoedigen. Dat kan toorwerk is met opwekkend, maar dat wordt je achtergrond, als je begint te verkoopen." Het was ongeveer drie maanden na de plotselinge verandering in de geldelijke omstandigheden der Milburn's, dat Mr. Tallant op zekeren dag bij Arthur bleet staan, en zeide: W In alle gevallen van bloedarmoede zenuwzwakte of algemeene slapte- toestanden, is de Sanguinose het middel dat snel en afdoende veran dering brengt. Een groot voordeel van de Sanguinose is, dat zij ook door de zwakste gestellen verdragen wordt en geen schadelijke bijwer kingen vertoont. Neem er de proef van. Maar zorg dat gij de echte Sanguinose hebt. Wacht U voor namaak. SANGUINOSE kost: per tl. f 2.— de 6 fl f 11.—, 12 tl. f 21,-. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, Joh. Dros, Oude- schild, en P. Dogger, Oost. TRACHT alvorens uw debiteur in rechten aan te spreken door bemiddeling van een Incassobureau, Deurwaarder of Advo caat UWE VORDERINGEN door onzen invloed als het bekendste Handelsinformatiebureau in Nederland te laten incasseeren. Is gerechtelijke bijstand noodzakelijk zoo hebben onze cliënten vrije keuze van Deurwaarder of Advocaat en blij ven te maken kosten desgewenscht voor onze rekening. VAN DER GRAAF Co. N.V. Amsterdam Rotterdam Brussel. Lijdt U aan Zelfs de ernstigste gevallen 9 hebben wij genezen alleen door gg Vele dankbetuigingen op aan vrage ter inzage. Verkrijgbaar bij alle drogisten. Fabriek „Noblino" Scheldestr. 165 Den Haag. „Kom even bij mij praten, voor je weg gaat, ja?" Arthur meende iets ongewoons in Tal- iant's manier van doen te bemerken, en was verbaasd. Gehoorzaam aan het bevel van zijn vader, had de jongeman niets op liet kantoor gezegd van het „meevallertje" van üarbutt. Soms was het hem bijna uit de mond gevallen, niettegenstaande zijn eerlijke wit om niets te zeggen. Een an dermaal, als de jongelui in het gebruike lijke lunch-uurtje aan het schertsen waren, moest Arthur het bijna op een loopen zet ten, om niet triomfantelijk uit te roepen: „Hoho! Er is heel wat, dat jullie met vvcet. jullie hebt er geen vermoeden van, dat ik dit baantje gerust kan neergooien, en het er goed van kon nemen. Wat denk je dat mijn vader voor inkomen heeft? We hebben zoo goed als drie miljoen dol lar in de familie gekregen, stakkerds, die •jullie bent." Toen hij Mr. Tallant's kantoor binnen kwam wenkte de chet hem de deur te sluiten. „Ga zitten," zei hij, „ik wil eens met je praten". „Hij heeft op de een of andere manier de lucht gekregen van vader's inkomen, dacht Arthur. instede daarvan echter, dacht Tallant over de raad, die hij een prijzenswaardig jougmensch, in gevaarlijke omgeving ge plaatst, wilde geven." (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 4