RADIO. Belangrijk Bericht. KEfflEMBE MELAS88 KËMEMEH UELAME ram MELASSE a 70 cent per Gemengd Nieuws gepasteuriseerde Roomboter DE TIJD. OVERAL EENDER. door MARTIN BERDEN. De wereld is te groot Om er alles van te zien. En geld ontbreekt de meestcn Voor een reis per Zeppelin. Maar als men zooal ziet Wat er links en rechts gebeurt. Dan is er als je thuis blijft Toch niet veel aan verbeurd. De lucht die zuig je in Maar menschen zuig je uit. En als je eenmaal dood bent Vraagt het kerkhof om de buit. De boter smeer je op Maar de waren smeer je aan. Want knollen voor citroenen Daar wordt veel aan gedaan. Je neus, die heel je op Doch je naaste haal je neer. Dat geeft misschien voldoening, Maar geen indruk van een heer. Je schoenen loop je in Maar een meisje loop je na. En als je haar wilt trouwen, Ga je spreken met d'r pa. De menschen in hun doen, Ze gelijken op elkaar. Ook als ze veel verschillen ln de kleur van huid of haar. Dus acht men 't van belang, Dat men goed het menschdom kent, In plaats van veel te reizen, Kan je blijven waar je bent. Donderdag werd door de Oostersche Stad plm. 450 gld. ontvangen. De vijfhonderdste bezoeker, de heer A. Kooiman uit de Waal, ontving gister avond het electrisch strijkijzer, door Dros Auto-Centrale beschikbaar gesteld. Het boorwerk op de Groeneplaats. Het karwei op de Groeneplaats maakt onder leiding van de boormeesters J. Ka bel en M. Meyer goede vooruitgang. D'r, wordt flink aangepakt, wat blijken kan uit het feit, dat men thans op reeds plm. 20 M. diepte gekomen is. Men houde hierbij in het oog, dat na eenige lagen zwarte aarde en grof en fijn zand op 3.90 M. een laag keisteenen van 60 cM. dikte werd aangetroffen en ver volgens op een leemlaag stiet: achtereen kreeg men leem met keien, leem, leem met grint, blauwe leem en leem met wit zand. Gistermiddag was men aan een laag rood zand gekomen. Wanneer men voor tegenslag bespaard blijft kan men binnen enkele dagen met de eerste proefboring aanvangen. OOSTEREND. Kostelooze inenting tegen alastrim. Van de gelegenheid tot kostelooze vac cinatie werd* hier door 242 personen ge bruik gemaakt. De inenting geschiedde door dokter Boswijk. Schoolnieuvvs. Ter voorziening in de vacature-onder wijzeres aan de o.l. school alhier is een voordracht opgemaakt, luidende als volgt: 1. Mej. P. Landman, te den Helder., 2. Mej. A. E. Prins, te Amsterdam. 3. Mej. A. Spaans (thans tijdelijk hier werkzaam) te den Helder. OUDESCH1LD. Plan voor een radio-centrale: Naar men ons meedeelt, zou onze plaatsgenoot, de heer J. Visman Jz., voor nemens zijn hier zoo spoedig mogelijk een radio-centrale te stichten. We mee- nen te weten, dat voor een dergelijke on derneming hier veel animo bestaat, al zullen de' kosten ook een beslissende fac tor zijn. Naar het ons voorkomt is de heer Visman, die nog onlangs met succes het examen voor radio-monteur aflegde, hier de aangewezen man voor de vesti ging van een radio-centrale. Als hij nu maar concessie bekomt! De K.W.-Bcwaarschcol in moeilijkheden. De Koningin Wilhelmina Bewaarschool heeft de laatste jaren met financieele moeilijkheden te kampen. Zij werkt met een jaarlijksch tekort van f200—, terwijl de school lijdt onder de gedurige ver andering van leerkrachten, die men niet voldoende bezoldigen kan. De school, welke door gemidd. 27 kinderen wordt bezocht, gaat zoo een moeilijke tijd te gemoet. En toch zou men haar gaarne zien bloeien. Zij geeft immers een goedé vooropleiding voor de „groote school". Nu haar door overlijden zooveel dona teurs aan de vaste wal zijn ontvallen, worden echter de inkomsten te gering om het onderwijs nog lang gaande te houden. Het Bestuur wil daarom bij de gemeente om een jaarlijksche subsidie aankloppen. Kostelooze inenting. Gisteren werd hier gelegenheid tot kostelooze inenting gegeven. Dokter Bos wijk, gemeente-arts, entte er .314 in. DE KOOG. Ons Volksfeest. Ons volksfeest is Donderdag, trots het minder fraaie weer, tamelijk goed van stapel geloopen De uitslagen der wed strijden laten we hier volgen: Ringsteken te paard: 1. Geertrui Eelman. 2. M. Spigt. 3. N. Witte. Jassenrace: 1. P. Kikkert. 2. Jb. van Len te. 3. P. Kuip. Ringsteken op de fiets: 1.Annie Kuip. 2. M. Bakker. 3. P. Eelman. Stoelendans: 1. Alb. Kiewiet en N. Ver meulen. 2. P. Eelman en Jansje van Lente. 3. P. Vermeulen en Janie Witte. Strijd om de Man: 1. Jansje van Lente. 2. Annie Kuip. 3. KL den Braven. Strijd om de Vrouw: 1. Jan Kiewiet. 2. Alb. Kiewiet. 3. J. Eelman. De prijsuitdeeling heeft plaats in het lokaal van de:' heer Den Braven op Za terdagavond 12 October 8 uur. Eerder wudm GEEN prijzen afgegeven. Sclioolnieuws. De voordracht voor hoofd der school alhier luidt: 1. C. D. Zaal, te Rijswijk. 2. H. Zanen, te Krimpen aan de IJsel. 3. B. T. Zondervan, te Amsterdam. OOST. Schoolnleuws. Voor hoofd der school alhier luidt de voordracht: 1. H. Zanen, te Krimpen aandeljsel. 2. J. A. Wessel, te Coevorden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiii illlüllllllllllllllllll BINNENLAND. |||jj||||||||||||||||||| llllülllllllllllilllllHIIIIIHIIIIINIII Te Venlo was, op verzoek van de politie te Tegelen aangehouden de 34- jarige kleermaker C. B., uit Spekholzer- heide, die een rijwiel had ontvreemd (de man is al herhaaldelijk tot zware straften veroordeeld.) Hij werd te Tegelen opge sloten in het cachot, maar heeft het pla- tond stukgeslagen en is over het dak ont snapt. Men vermoedt, dat hij naar Duitschland is uitgeweken. Te Oegstgeest slaapt een volwassen man tengevolge van slaapziekte reeds 14 dagen achtereen. (2 Oct.) —In de gemeente Bergh (Gelderland) zijn tien gevallen van alastrim vastgesteld en wel bij de vrouw en zeven kinderen van de molenaar Berendsen, te Beek, en twee kinderen van de arbeider Conijn, te 's-Heerenberg. De tocht van de „Graf Zeppelin" op Donderdag a.s. zal langs de volgende route geschieden: Friedrichshaten, Keu len, Nijmegen, Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, 's-Hertogenbosch, Zwolle, Groningen, Friedrichshafen. Ech ter kan nog altijd wegens het weer deze route verandering ondergaan; in dit op zicht behoudt zich de leiding, zelfs nog onderweg, alle vrijheid voor. Een 54-jarige schipper te Amsterdam wilde zijn vaartuig wegens het stijgen van het water over eenige afstand verhalen, daar hij vreesde dat de bruggen niet iioog genoeg zouden zijn. Bij het door varen keek hij over een kist heen om te controleeren. Hij raakte tusschen een ijze ren dwarsbalk van de brug over de Le liegracht en de kist bekneld, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. Bijna on middellijk daarop is hij overleden. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. Men zal zich herinneren, dat de 52- jarigc J. T. te Breda, op Zaterdag 20 Juli j.l. door een drietal twintigjarige onver laten nabij de Driesprong van zijn fiets werd gesleurd en daarna vreeselijk mis- Ihandeld, zoodat zijn opname in het St. Ignatius-Ziekenhuis noodig was. Thans lieert deze heer deze inrichting kunnen verlaten. Voor zijn herstel was het echter noodzakelijk, dat het gewonde been boven de knie werd afgezet. De hoofddader, zekere De K., bevindt zich intusschen in voor-arrest. Illliüillllülilllüllillllililüliillillllllilililll ililiiililüüllliülüi BUITENLAND. ||||||!lijj|iijj||j!i;|| !l!lllllllillilllllllll!llllliillllllliiiiililillljl!l Donderdag bereikte ons het bericht, dat Dr. Stresemann die morgen te kwart over vijt ten gevolge van een beroerte plotseling is overleden. Hij was, zooals bekend, Minister van Buitenl. Zaken in Duitschland en één der voornaamste fi guren op de laatst te den Haag gehouden Herstckonterentie. Met Dr. Stresemann is helaas iemand, heengegaan, die naast Briand, de Fran- sche Minister van Buitenlandsche Zaken, een groot ijveraar was voor de wereld vrede, en voor Duitschland is hij, met be trekking tot dc ontruiming van het bezet te gebied een sterke steun geweest. Het resultaat van zijn harde werken hiervoor heeft hij gelukkig nog mogen beleven. Voetgangers meteen rood achterlicht. Voor een rechter te Holt in Nortolk werd de eisch behandeld van iemand, die 93 p.st. schadevergoeding vroeg van een meisje op een motorfiets, dat hem in de duisternis overreden zou hebben. De rechter merkte op, dat er iets voor viel te zeggen, dat voetgangers, die op donkere avonden langs onverlichte we gen liepen, een rood achterlicht moesten dragen. In dit bepaalde geval ontzegde hij de eisch. „Ik ben geen vriend van motorwiel rijders", zeide hij, „maar zij hebben recht op een gunstige beslissing, indien ertwij- tei bestaat." Een droevig geval. De kolonie Palmyra in West-Australië is door een vreeselijke daad van een krankzinnige in rep en roer gebracht. Een krankzinnige rende in het duister door het dorp en schoot in het wilde weg op de huizen, welker bewoners in ailerijl de deuren barricadeerden en de lichten uit draaiden. Vijt menschen werden gedood. Eerst na een langdurige opwindende ver volging door de politie kon de krankzin nige achter slot en grendel gezet worden. Men neemt aan dat de krankzinnige zijn stand heeft verloren door het veelvuldig voorkomen van diefstallen op zijn bezit tingen gedurende de laatste tijd. Door een arend aangevallen. Een ondernemer, die een arbeidersploeg per auto naar Grenoble bracht, werd on derweg door een geweldige arend aange vallen. Toen hij de snelheid van de auto verhoogde om aan het dier te ontkomen, stortte de rootvogel zich op de arbeiders', wie het slechts met groote moeite ge lukte het dier met stokslagen te dooden. De vlucht van het dier bedroeg bijna 2 M. Men vermoedt, dat de arend in deze streek is verdwaald. Een drama in de lucht. Het verhaal komt uit Cincinnati en het klinkt als een sprookje. Een vliegtuigbestuurder gaat met een passagier de lucht in, probeert een kopje duikeling en valt uit het vliegtuig. Geluk kig zit hij aan een valscherm en komt on gedeerd op de grond. De passagier pakt handels beet en krijgt het vreemd ronddwarrelend vliegtuig in zijn macht. Otschoon hij een volkomen leek is op het gebied van vliegtuigeny weet hij het toestel zonder ongelukken op de grond te krijgen. Men vraagt hem na afloop van het avontuur, hoe hij het hem gelapt heeft. Het antwoord is: „Ik weet het heusch niet." Korte Berichten. Men is te Luik bezig een kerk te bouwen, die geheel in beton wordt op getrokken. Ze zal in het voorjaar klaar zijn. Te St. Jean de Maurienne in Sa- voje is een sneltrein in een ploeg spoor wegarbeiders gereden. Vijf er van zijn op slag gedood, twee zeer zwaar gewond. Allen waren afkomstig uit Servië. Gedeelten van het Eng. Indische Sind-gebied, eerst geteisterd door de over stroomingen van de Indus, worden nu door een nieuwe plaag bedreigd. Millioenen sprinkhanen trachten n.l. de heele oogst te vernielen. De aanstaande Noordpool-exeditie der „Graf Zeppelin" heeft wetenschappe lijke doeleinden, maar indirect worden ook de economische belangen van het Noordelijk halfrond gediend. Er wordt een net van observatieposten voorbereid. Kapitein Walter Bruns, is de organisa tor en zal een van de leiders zijn van de expeditie, welke de „Grat Zeppelin" in voorjaar van 1930 naar het Noordpoolge bied zal ondernemen. Hij heeft reeds her haalde malen het bevel over een Zeppelin gevoerd en wordt beschouwd als een van de knapste desckundigen op het gebied van Noordpoolonderzoek per luchtschip. De bekende Amerikaansche zwem mer Crabbe zwom te Honolulu de 300 M. vrije slag in de tijd van 4 min. 12.2 sec., waarmede hij een nieuw wereldrecord vestigde. Eeii zwaar onweder heeft boven Va lencia gewoed. Vele straten stonden blank. Door het inslaan van de bliksem werd de electrische centrale buiten werking ge steld. In Torrente werden drie menschen, die in een schuur schuilden, getroffen. De Zwitsersche bondspresident Haab heeft besloten aan het eind van deze zit ting van het parlement af te treden. Eenige tijd, voordat Maria Orska, de bekende Berlijnsche tooneelspeelster in een Weensch sanatorium werd opgeno men, verdween uit haar woning een her melijnen mantel ter waarde van tien duizend mark, welke thans bij een met Maria Orska bevriend echtpaar is terug gevonden. Het echtpaar heeft bekend, de mantel te hebben ontvreemd. Een te Robcour te houden stieren gevecht met medewerking van speciaal uit Spanje overgekomen toreadors, waar bij echter bloedvergieten zou worden ver meden, is na stappen van de vereeniging voor dierenbescherming door de regee ring als in strijd met de bestaande wets bepalingen verboden. Een kranig be sluit! De sneltrein Messina—Palermo is bij Gesso ontspoord. Drie man personeel zijn omgekomen. Vermoedelijk heeft de trein te hard gereden. Een spoorwegbeambte uit Warmun- towitz had een aandeel in de hoofdprijs ll!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllll!llll!lllll!ll!l!lllll!l llllll Boven allen twijtel is verheven, |||j|| 11 dat de Texelsche Courant op Texel S3 HUH in alle kringen wordt gelezen en E3 hier een zoo ruime verspreiding ËJ llllll geniet, dat ge met een advertentie ||1||| Eg in dit blad vrijwel ieder Texelaar g) llllll bereikt: hij is als regel abonnee B en anders zeker medelezer. 0 llllll Oplaag 1660 ex. llllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllilllllllllllüllll van de Pruisische loterij en had een ge deelte van het gewonnen geld besteed aan de aankoop van een motorrijwiel. Hij maakte een proeftochtje, doch toen hij een kar met paard tegenkwam, ver loor hij zijn stuur en kwam met zijn mo- Tortiefs onder de wagen terecht. De man was op slag dood, terwijl de duorijder ernstig werd gewond. Op de spoorweg ST. Brieux ST. Cast stortte doordat de spoordijk door hevige regens onderspoeld was, een lo comotief in een 20 M. diepe afgrond. De stoker werd op slag gedood. Daar zijn lijk in de modder was weg gezakt kon men het pas na lang zoeken vinden. Tijdens een voorstelling in een the ater te Berlijn zagen de toeschouwers eensklaps het gordijn zakken. Een der spelers trad voor het voetlicht en verklaarde, dat het gezelschap veer tig minuten wenschte te staken als pro test tegen de wet op de werkeloosheid. Na afloop ging de vertooning verder. De Canadeesche opsporingsdienst heeft na maanden zoeken in een volko men verijsde hut in het Hooge Noorden, in N.W. Alberta, de lijken gevonden van John Hornley en zijn beide metgezellen, die 'in 1925 uitgetrokken waren om het onbewoonde deel van Alberta van Oost naar West te doorkruisen. Een inspecteur is te Ottawa aangeko men met een dagboek, een paar ringen, identiteitspapieren en het manuscript van een roman, die Hornley over zijn weder waardigheden was begonnen. De laatste bladen van het dagboek ge ven een dramatisch verhaal van de held haftige strijd gedurende enkele weken tegen strenge koude en dysentrie. Alle drie schijnen dezelfde dag gestorven te zijn. IIIIIIBIIIIII Waardoor wordt de vraag naar steeds grooter?? Omdat door haar vakkundige samenstelling, bereid uit de beste grondstoffen, en gemengd met eerste soort geheel tot haar recht komt. Daardoor uitmuntend in gebruik, zoowel voor de boterham als keuken. wordt thans in de meeste gezinnen tot de grootste tevredenheid gebruikt. In vele goede zaken steeds versch verkrijgbaar IIIHimillil Het is zaliger te geven dan te ontvan gen, behalve dan natuurlijk, wanneer men een goed radiotoestel heeft. o Een pessimist is iemand, die verwacht, dat zijn toestel niet werkt en die teleur gesteld is, als hij inderdaad niets hoort. o— Jaap: Ik heb het beste radiotoestel, dat er bestaat: gisteren ontving ik Londen en Parijs tegelijk. Thijs: Zoo, dat is niets biezonders. Ik hoorde Zondagavond een viool met pianobegeleiding uit Rome eii ik stemde de viooi uit. o Het is gemakkelijk een moderne radio installatie uit elkaar te halen, maar hoe gemakkelijk dit geweest is ontdek je eerst, als je 't weer in elkaar wilt gaan, zetten. llllll LANDBOUW EN VEETEELT. ^l!lilllllll!lllllllllllllllli!llillillllllllll!llll|j||||||||||lllllllli^ Het merken van schapen. Belanghebbenden vinden hier uiteen gezet, hoe men zijn lammeren het best van onderscheidingsteekenen kan voor zien: if» Sfa» ïft» Xs* X* Xt* Sfa. Sf* Sf* Sf» si*. iff* i— ...'j!"

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 6