Sportvereenigiug Texel. KACHELS en HAARDEN. P. BAKKER, ijzerhandel, Den burg .p Opening Winterseizoen. Dames- en Kinder-Wintermantels 1. MOERBEEK ZONEN. KALKMERGEL WINTERSEIZOEN Komt 13 overtuigen! Vrij Intree. Ziet onze speciale uitstallingen S. A. KANNEWASSER Zn. Philips toestel met luidspreker. 5 Dames Dames Mantels, Japonnen, Deux-Pièc J Hoeden Kinder Mantels Jurken Meisjes Mantels Jurken DEN HELDER Keizerstraat 3 Groenten- en Fruithandel 't Westiand. waschmaebin© 2 werkpaarden en een vette koe. EmailSe Haard, Frassch fabrikaat slechts f 66,- Beckersen E. M. Jaarsma haarden. Buitengewoon is onze sorteermg kach^s Telef. 67. Omgaande bestelling gewenscht. Beix Pièees en Hoedfss Hoeden en Benx Flèees. Nog nimmer heeft U een grooter collectie gezien, Aanbevelend, Oiz® zakea zip Zaterdag sa Zsadag 8ESL0ISÏ. Texel II - Oudesluis. Texel I H. R. C. Slechts een klein gedeelte van onze sorteering hebben wij wegens verbouwing in onze etalages. foor Epotprifs te koop nog enkele Chinchilla konijnen. M. S. IANGEVELD. Verloren damestaschje Daarom: wat ge niet in de etalage ziet vraagt dat in de winkel. alsmede een prachtzending Dames-Japonnen. Wij verwachten ieder oogenblik het schip met garantie 80 pGt. fijnheid en 85 pet. koolzure kalk, waarvan nog een beperkt kwantum disponibel is ad f 1,per 100 KG. los, in koopers zakken, uit schip. C. R. KEIJSER Co. Zeldzaam is onze collectie BUITENLAND. In geheel Denemarken is huis aan huis een nationale inzameling gehouden voor de kankerbestrijding. Er zijn aan zienlijke giften ingekomen van liefdadige instellingen, industrieele ondernemingen en rijke particulieren. Men hoopt aanmerkelijke sommen te krijgen uit de verkoop van herinnerings postzegels van één kroon. Daarvan zijn 887.000 stuks gedrukt. In het Zuidwesten van Kweitsjou in China zijn weer twee Britsche zendelin gen door roovers vermoord. Joseph Jahoda, een bijna 90-jarige inwoner van de Oostenrijksche hoofdstad heeft dezer dagen het feit gevierd, dat hij sinds zeventig jaar geregeld rookte. Zestig jaar lang heeft de man vijftien sigaren per dag gerookt, maar tien jaar geleden heeft hij dat aantal op raad van zijn dokter tot zes per dag verlaagd. Hij hcett uitgerekend, dat hij in zijn heele heele leven 202,900 sigaren heeft gerookt. De door overstroomingen in het Pandsjabgebied in Britsch-lndië aange richte schade blijkt zeer groot. In totaal zijn 206 personen verdronken. Ongeveer 8000 stuks vee gingen verloren, üroote gebieden werden verwoest. Het aantal totaal verwoeste huizen bedraagt 69.000. Achtduizend huizen zijn ernstig bescha digd. Winnipeg. Twaalf vliegtuigen zoeken nog altijd zoo degelijk mogelijk de wil dernissen in Noord-Saskatchewan en Al berta af, om de acht vermiste vliegers te ontdekken. Deze acht maakten deel uit van een exploratie-expeditie naar de Noor delijke territoriën en sedert drie weken heeft men niets meer van hen vernomen. Bij het instorten van een Indische school te Bhilsa in Br.-Indië, zijn veer tien jongens gedood. De instorting had tijdens de school uren plaats. Het aantal ernstig gewonde kinderen bedraagt 23. Een groot aantal kinderen werd licht ge wond. Lindbergh is voornemens in de maand October zijn werkzaamheden voor korte tijd te onderbreken om zich met zijn lievelingswerk, de archaeologie, bezig te houden. Hij wil met vooraanstaande geleerden van het Carnegie-Instituut te Washington over Mexico en Centraal Amerika vliegen om de ruïnen van de be kende Maya-steden te fotografeeren. Lind bergh wil verder in drie dagen over de oerwouden vliegen die nog nimmer be zocht zijn. Een klas schoolkinderen uit Frank fort, bezocht onder geleide van een on derwijzeres, de dierentuin aldaar. Gedu rende de wandeling door de tuin klom een 11-jarig jongetje over de afscheiding van het berenhok. Hij werd door de beer aangevallen, die hem'n arm afrukte. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Onder de kinderen ontstond een paniek. De brand in de petroleumbron te Moreni, die thans vier-en-een-halve maand heeft geduurd, wekt steeds groote be zorgdheid. De aanvankelijke druk van 220 atmosfeer is thans gestegen tot 260 en d^ erupties gaan niet meer door de schach ten alleen, maar hebben reeds onder- grondsch een weg gevonden en worden begeleid door onderaardsch gerommel. Üe vaklieden zijn volkomen radeloos, daar het blusschingswerk geheel en al zonder resultaat is gebleven. Tot dusverre heert men twee tunnels naar de brandende schacht gegraven. Men is thans bezig aan een derde tunnel, doch het werk vordert slechts langzaam. Men is 120 M. van de bron verwijderd. De schade bedraagt tot nu toe meer dan een miljard lei. In het Noorden van Berlijn goot een olie ih een pan, die op een open vuur vrouw olie in 'n pan die op een open vatte vuur. De vrouw poogde het vuur te blusschen maar stond een oogenblik late zelf geheel in brand. Tevergeefs poogde haar man, die kwam toegesneld, haar te redden. In haar angst sprong de vrouw uit een venster en kwam daarbij op de binnenplaats van het huis terecht. Toen men haar vond, ademde zij nog flauw; zij overleed evenwel spoedig in de annen van haar man. Haar bovenlijf was geheel verkoold. De orand in de woning van het echt paar had zich snel uitgebreid, en de brandweer moest, daar de trap van het huis vol rook stond, de bewoners van de bovenverdieping met ladders en spring doeken redden. Een enorme menigte, die de brandweer toejuichte als ze met een geredde per soon uit het brandende huis op het dai; verscheen, was saamgestroomd. Na anoer- halr uur was de brand gebluscht. -- In de Roemeensche grensplaats Sa- tumare is een uitgebreide smokkelhandel in saccharine ontdekt. Hierbij zijn nota bene een aantal douaneambtenaren be- trokiten. De zendingen gingen van valsche vrachtbrieven vergeze.d. Zondag 12 uur Entree 15 en 10 ct. —o— Te twee uur: Entree 20 en 10 ct. een zoo goed als nieuw Volle garantie. Wij hebben dit ingeruild voor de nieuwe Philips 2511 met Meesterzanger. G. SM1DT. """te" KOOP Zeer winstgevende fokkerij. Th. REUVERS. Heden dagelijks verkrijgbaar de fijnste Zoute en Zure Haring. R0LM0PS extra. Zoete STOOFAPPELEN 10 pond 70 cent HAND 10 90 HANDPEREN 10 90 Aanbevelend, op DONDERDAGavond een bruin leeren met inhoud, o.m. een portemonnaie. Tegen BELOONING terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. TE KOOP een zoo goed als nieuwe met wringer. ADRES te bevragen aan het Bureau van dit blad. TE KOOP: „Vruchtbaaroord'1, Eierland. 2 Hiermede berichten wij U de ontvangst van onze schitterende collectie Ziet onze speciale afdeeling boven. Wij toonen ze U gaarne. Zonder verplichting. Geen korting maar uiterst scherp gestelde prijzen. Beleefd aanbevelend, 0 13 C 0 5 October 1929. G

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 8