Wie een schaap vermist "'a'dv¥rte^t1Ü" een partijtje voeraardappslen, Net dagmeisje of werkster gevraagd. e* ring G. B* Keijser Si Co. November voorloopai luimen worden afgehaald □BiQiB^aansiD Ingezonden puik beste grauwe erwten prima rundvleesch een emmerkacheltje. Vermist 4 schapen een partijtje puik beste Roode Star eetaardappeien, Ot ELCK WAT WILS. BfflgaHI BHIHBD PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN Subsidiën voor tentoonstellingen op bet gebied van de landbouw. Betwijfeld werd, of het bedrag van 13500, uitgetrokken voor de deelneming aan het te Londen te houden Internatio nale congres voor pluimveeteelt en van de daaraan verbonden tentoonstelling, wel toereikend zal blijken om aldaar een goe de indruk te geven van hetgeen Nederland op dit gebiecT presteert. Schotsche Wijsheid. Gebrek aan verstand is erger dan ge brek aan geld. Wie het langst bij het vuur zit voelt het eerst de koude,. Zij, die geen paard bezitten, zijn er altijd vrijgevig mee. Uit een slechte knecht is nooit een goed meester gegroeid. Een stofje in het oog van de schutter maakt zijn geweer onschadelijk. Wees niet te vertrouwelijk met een oude vijand of een nieuwe vriend. Grijp steeds tweemaal naar de hoed vóór ge éénmaal naar de portemonnaie grijpt. Goud. Een man vond, toen hij eens in gedach ten verdiept, liep te wandelen, een goud stuk, wijl zijn voet er tegen aan stiet. Hij nam het op en kocht er zich iets voor, waarnaar hij al lang had verlangd. Sinds die dag liep hij altijd met gebo gen hoofd, de oogen naar de grond ge richt. Hij vond nooit weer een goudstuk, en ook zag hij nooit meer, hoe blauw de hemel is en hoe heerlijk de bloemen bloeien. Geduld. Geduld is een wapen, dat bijna altijd de overwinning behaalt. Elke zuigeling bewijst ons, dat de mensch als een ongeduldig wezen ter wereld komt. „Als we geen geduld hadden gehad," vertellen de vruchten met hun vriende lijkste glimlach, „waren we niet tot rijp heid gekomen. Want rijp-worden is hoofd zakelijk: geduld oefenen. ANECDOTEN. Heb je die twee brieven voor me op de post gedaan Ja, maar ik zag dat je een postze gel van zes cent bij vergissing op de brief voor het buitenland had geplakt en een van 15 cent op die voor het binnen land. En wat heb je toen gedaan De postzegels verwisseld Neen, die kon ik er niet meer af krijgen; maar de zaak is toch in orde, want ik heb op de enveloppen de adres sen verwisseld. o— Jonge dame (tot een dame, die in een schouwburg op de eerste rij zit met een torenhooge hoed op het hoofd): Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn uw hoed af te zetten. Ik kan van het toonvel niets zien. Dame (verontwaardigd): Neen. Koor van beleedigde dames achter haal roept: HOED AF Maar de schoone kwelgeest trekt alleen vastberaden de lippen samen. Jong lieer (duidelijk fluisterend): Foei, laat die dame toch met rust: ze heeft een kaal hoofd. Neen, zegt een ander: ze schaamt 'r voor d'r polka-haar In een oogwenk is dan de hoed ver dwenen en men kan een Weelderige lok kenpracht bewonderen; alle partijen zijn tevreden. De list was gelukt. o— Een avontuur in de bergen. Hier volgt het verhaal van de helden dood, welke een zekere dr. Schaefer en de gids Offerer in de Alpen gestorven zijn. Zij waren van plan geweest de Sint-Ju- dok te bestijgen, doch zijn daarin maar ten deele geslaagd. Tijdens het klimmen moest een kleine spleet overgetrokken worden en dat werd hun ongeluk. De gids kwam te vallen en brak een boven arm en een been. In zijn val trok hij de dokter met zich mee, die daardoor zijn knie ernstig bezeerde. Niettegenstaande de pijn, die hij leed, zorgde dr. Schaefer eerst voor de gids, die hij met een man tel toedekte en voor wie hij vleesch en brood gereed maakte. Het ongeluk was des ochtends om zeven uur gebeurd en om halt acht begon de dokter pogingen in het werk te stellen om hulp te halen. Hij slaagde daarin echter niet; zijn ge wonde knie belette hem het moeizame klimmen. Al spoedig moest hij danook zijn pogingen opgeven en hij zette zich toen aan het schrijven van een afscheids brief aan vrouw en kinderen. In die brief, die men veertien dagen later op het lijk vond, beschreef de dokter op treffen de wijze zijn laatste levensuren, treffend vooral, omdat hij een ongekende moed heeft getoond. Na vrouw en kinderen te hebben vaarwel gezegd, legde hij vast, dat aan de weduwe van de gids een uit- Gij kunt er van verzekerd zijn, O dat de Texelsche Courant op Texel in alle kringen wordt gelezen en hier een zoo ruime verspreiding geniet, dat ge met 'n advertentie in dit blad vrijwel ieder Texelaar bereikt: HIJ IS ALS REGEL ABONNEE en anders ZEKER O MEDELEZER. Oplaag 1670 ex. O keering moest worden gedaan, groette hij zijn vrienden en bekenden, regelde hij zijn begrafenis, gaf eenige biezonderheden - over enkele zijner patiënten en besloot zijn brief met de woorden „Gottes Segen ueber Euch". Deze laatste woorden, waar schijnlijk met inspanning van zijn laat ste krachten geschreven, waren eenigszins onregelmatig. Zoo de dood tegemoetgaan is ongetwij feld ware heldenmoed, welke een ieder met bewondering moet vervullen. o— TER OVERDENKING. Veel menschen worden door het leed van anderen tot tranen toe bewogen. Tra nen zijn goedkoop. o— Of een vrouw een groote dan wel een kleine voet heeft, haar schoenen zitten haar meestal veel te ruim. o— Het is soms gemakkelijker twee vlie gen in één klap te slaan, dan één vlieg in twee klappen. o Vaak zijn het onze beste vrienden^ die ons aan iets herinneren, waaraan wij lie ver niet herinnerd worden. o— Als liefde gewoonte geworden is, noemt men ze „trouw". o— Niets is dikwijls zoo moeilijk te betalen als wat wij gratis kunnen krijgen. —o Men moet nooit tegen de menschen zeggen, dat ze oud worden. In de eerste plaats weten ze dat zelf wel. En in de tweede plaats willen ze het niet weten. o Kleine gebeurtenissen maken ons spraakzaam groote zwijgzaam. o— Uit inktpotten en koffiepotten is al heel wat git gevloeid. o Het ergste lijdt men dikwijls aan de ze nuwen van anderen. o— Merkwaardig Sommige lui vervelen zichzelf nooit. Wel hun omgeving. o— Er bestaan geen menschen, die niet ijdel zijn; want wie het niet is, is daar ijdel op. o— biet scherpst bekijken elkaar die lieden, die elkaar negeeren. o— Spreken zonder denken is schieten zon der mikken. o— Het is gemakkelijker om uit een boe renmeisje een dame te maken, dan om gekeerd. o— De eenvoudige dingen zijn de beste. Eenvoudig voedsel voor de gezondheid. Eenvoudige Meeding voor 't gemak. Eenvoudige woorden voor de duidelijk heid. Eenvoudige woorden voor uw vrede. Eenvoudige smaak voor schoonheid. Eenvoudig geloot voor kracht. Eenvoudige waarheid voor licht. Eenvoudige regels voor orde en tucht. Eenvoudige gedachten voor helderheid. Eenvoudige doeleinden voor uw Geluk. o Gij kunt een gebroken koord weer sa menbinden, maar er zal altijd een knoop in zitten. o De Duitsche ex-Kroonprins bezit een album van 1000 pagina's met uitknipsels uit kranten, waarin in ongunstige zin over hem geschreven -werd. Wat men in vroeger tijd van een dienst meisje verlangde. De volgende advertentie verscheen eens in het midden der vorige eeuw in een der weekbladen in onze provincie: Bij lieden op het platteland, Vereenigd door de huw'lijksband, Waar heelemaal geen kind'ren zijn, Wonend' aan de Oude Rijn, Verlangt men op ultimo van Mei Een dienstbode uit der maagden rei. Zij moet alleen als meid regeerens Steeds zindelijk zijn op lijf en kleerenj Een burgerpot goed kunnen koken, Alleen met hout en turf te stoken, Het strijken, rekken goed verstaan, En handig met de wasch omgaan, Zij moet gezond zijn, sterk van leden, Van goed humeur en goede zeden, De leeftijd heeft nogal bezwaren, Dus niet te jong of oud van jarem, Wanneer men twintig, dertig telt, Daar is men 't liefst toch op gesteld, De vrijers zijn verboden zaken, Die zouden het hoofd op hol doen raken, Wanneer een boodschap wordt verricht, Sta haar voor oog als dure plicht, Om spoedig weer naar huis te keeren, En niet onderweg te discourseeren, Want die de kost'b're tijd verspilt, Heeft nooit gedeugd ot nooit gewild. (Heeft u de laatste jaren wel eens van zulke merkwaardige advertenties gele zen Het is bepaald niet de beste weg om zich van een prima dienstmaagd te verzekeren Geachte heer redacteur. Vergun mij s.v.p. eenig. opmerkingen naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer W.v.Heerwaarden, overge nomen uit „de Boerderij" genaamd „Het ei als handelsproduct". Ten eerste staat er: de aard van het strooisel speelt een belangrijke rol in het zindelijk houden der eieren. Het beste is turfmolm en niet te fijn zaagsel, want dat neemt de vochtigheid zeer goed op, wat niet het geval is met bladeren of kort gesneden stroo. Wij bevinden ons het beste met fijn turfstrooisel in de legnes- ten en daarop een laagje kort gesneden stroo. Dan heeft men steeds zindelijke eieren, als men ze eenige keeren per dag uit de nesten neemt. Men neemt één leg- nest op de vijf hennen. Bij de meeste pluimveehouders zijn er, vergeleken bij het aantal kippen, veel te weinig legnes- ten aanwezig. De grootte der nesten staat in het stukje beschreven en zoo moeten ze beslist zijn. De legnesten moeten 20 a 25 cM. van de grond geplaatst worden. Ten tweede staat er: dit is wel zeker, dat wanneer er een straf stond op bedrog met slechte eieren, door schouwing direct na verkoop geconstateerd, er steeds beste eieren kwamen. Het is toch zeker alge meen bekend, dat het verkoopen van on deugdelijke levensmiddelen strafbaar is. Onlangs is door de Kantonrechter te Amersfoort nog een boer-pluimveehou- der veroordeeld tot een flinke geldboete, omdat hij bedorven eieren had geleverd. Het stukje is grootendeels een aanspo ring voor de Boeren-pluimveehouder om een deugdelijk ei te leveren. Maar is het alleen de boer-pluimveehouder die knoeit Zou de handel niet knoeien? Wij vreezen van wel, de goede niet te na gesproken Er moet ook scherjaer op de handel gelet worden. Engeland klaagt over het Hol- landsche ei. Producent en handelaar, let op uw zaak. Moet het met de eieren net zoo gaan als het indertijd met de bo ter ging? Laat dat niet gebeuren: nog is het tijd. U, M. de R. dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, S. D. KEIJSER, Hoenderfokker. HERV. GEMEENTE. Donderdag 7 November. Oosterend, 'sav. half 8 Bijbellezing. Zondag 10 November. HERV. GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. Groenenberg. Waal 's av. half 8 ds. v. 't Hooft. Voorbereiding H. Avondmaal, den Hoorn vin 10 uur ds. Oskamp. Oudeschild, vm 10 uur ds. v. 't Hooft. Oosterend vm. 10 uur ds Groenenberg. Cocksdorp vm. 10 uur ds. Plug. Zuid-Eierland nm. 4 uur ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer Dankuur voor het gewas, nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 ds. Buskes. nm. half 3 dezelfde, a. s. Vrijdagavond 8 November 'sav. half 8 spreekt ds. Buskes over „Het leven van John Bunyan", in de Doopsgez, Kerk te Oosterend. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Maarse van Amsterdam. Alkmaar, 1 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2931 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 11.- a 12,50 Haver 6.50 a 8,75 Gerst chevalier 8 70 a 9,— Groene erwten (kleine) 14,25 a 14,60 (groote) 16,- a 25,50 Grauwe erwten 16,— a 35,— Vale erwten 18,— a 36,— Eiervelling, Hollands Noorderkwartier ilkmaar 2 Nov. Kipeieren. Aanvoer 40.000. 56/58 K.G. 0,— a 0,— lnn 58 60 K.G. 0,-af 0. - de 100stuks 50,62 12,— a 12,30 62/64 12,30 a 12,50 i ruin 12,10 a 12,50 Kleine eieren 7,10 a 10.60 hendeieren. Aanvoer 11 000 6.70 6,90 Eiervelling Texel, 4 Nov. Aangevoerd werden partijen, 18188 stuks Kipeieren 58-62 Kg. 10,40 11, 62-66 10,70 11,70 66-70 10,90 12,30 Puleieren 7,— 10, - eendeieren f 7,00 a 0,— Texel, 4 Nov. 1929. 3 Paarden a 11 koeien 200. a 270. 8 Pinken 75.— a 120.— 10 kalveren 40,— a 70,— 11 nuchtere kalveren 12, a 22, 10 Schapen 25,— a 32,— 7 lammeren 24,— a 30, 23 biggen 18.- a 24.— 1 Geit 32 korf oude kippen 0,70 a 1,20 ONDERTROUWD: PIETER JOH. ZOETELIEF en THEODoRA RAN. De Cocksdorp, Texel, )r ,non Tuinstraat 50c, den Helder, Huwelijksvoltrekking Woensdag 27 Nov. a. s., 's morgens 10 uur in de R. K. Kerk te de Cocksdorp. TE KOOP tevens nog 30 cent per kilo. A. v. HEERWAARDEN, /Molenstraat 70. Mevr. J. J. DE BEURS, Binnenburg, B. 28. kan inlichtingen bekomen bij C. A. WITTE, Z.-Haffel. Dagelijks verkrijgbaar Beleefd aanbevelend, ADR. MOSK. TE KOOP: merk; roode streep over de schoft en roode stip boven de staart. JAC. J. ZIJM, Koogerweg. TE KOOP a f 2,25 per mud. J. VISSER, Hollandscheweg, de Cocksdorp van AF OUDESCHILD Laplata Mais Platte mais Chevaliergerst Prima Canadagerst Gemengd kippenvoer Ochtendvoer Bertels kunstkorrel Haver Inlandsche tarwe Voererwten Voorslaglijnkoeken Amerik Lijnkoek S. K. Zachte Grondnotenkoek Cocoskoeken Palmpitkoeken Zaansche Soyakoeken Murwe lijnkoek W.L. Bertels Suikerkoekjes Kalvermeel Duyvis Katoenzaadmeel Bolted Texas tnl. Rijstvoermeel Inl. Suikerpulp ca. 28"/„ China paardeboonen geschoond Tarwezemelen Tarwegrint Delftsche Phosphorzure kalk Carnarina vleesch-diermeel Vischmeel Turfstrooisel fijn Den Burg, Texel 7 Nov. 1929. 9,75 9,75 9,50 8,75 11,50 14,50 16,75 8,75 12,25 12, - 14,50 14,75 13,75 11,75 12, - 12,50 18,- 19, - 18,-- 14.50 10, 9,50 11,75 7,75 7,50 1450 23.50 23,- 225

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 6