1.1 Zuivelfabriek „De Hoop" VAMPYR f 98,00, mm mm mm mm h iiiiii miii St. Nicolaas-Aanbieding mui iiiiii b iiiiii a iiiiii mm iiiiii Goedkoop hout. Vergadering van aandeelhouders SPOTPRIJZEN. Voor de staltijd. bij Frans Zegel Kz. s s. Texelstroom naar Purmerend. Muziekhandel. de nieuwste Electroplaten een 5-jarig werkpaard, PLAATSMAN vertrekt Maandag 2 Dec. van Texel naar Rotterdam: en 6 Dec. van Rotterdam 12 unr. Voor de Heining bij Frans Zegel Kz. een kippenhok, onderhoud en de aanleg van tuinen. HOOFDPIJN FOSTER'S MAAGPILLEN APVERTENTIÉN bij Frans Zegel Kz. Prima sigaren, lichte kleuren K. H00GERHEIDE, Zware mestplanken Harmonicagaas, bij Frans Zegel Kz% !WARKTBER!CHTEN~ PREDIKBEURT Sis vaart Maandag a. s. "Vertrek 1 uur AGENTEN GEVRAAGD op het hoofd" een 614 nederlaag moesten de Helderschen de aftocht blazen. We veronderstellen, dat de Hel- dersche club het hierbij wel niet zal la ten zitten en alle zeilen zal bijzetten om bij een vermoedelijk bezoek van O.K.K. aan den Helder het verlies weer goed te maken. Intusschen mag voor Texel de uitslag wel beschouwd worden als'n wel sprekend staaltje van wat met gestage en ernstige oefening kan worden bereikt. „Oefening Kweekt Kunst" zoo is het! (Zie ook Tweede Blad.) Waarop moet worden gelet bij de ver zending van postpakketten. Ter gelegenheid van 't aanstaande Sint- Nicolaasfeest wordt de aandacht geves tigd op de wenschelijkheid om, meer nog dan anders, postpakketten op soliede wijze te verpakken en daarbij van stevig materiaal, touw en pakpapier gebruik te maken. Adressen, met lak vastgehecht, laten los en zijn daarom niet toegelaten. Zuivelfabriek „De Eendracht". Het bestuur van „De Eendracht" droeg de installatie van de fabriek aan de fa, Van der Ploeg te Apeldoorn op. Giften voor het Witte Kruis. N.N. den Burg f 10. Repetitielokaal Texelsch Fanfare. Na een rondgang met muziek door den Burg hoopt Texelsch Fanfare Zaterdag avond a.s. zijn repetitielokaal aan de Witte-Kruislaan in gebruik te nemen. Het Dag. Bestuur der gemeente, het fan cy-i air-comité en de oud-directeur, de heer G. Smidt, die zich allen op buiten gewone wijze hebben beijverd om gelden voor de bouw bijeen te brengen, zullen worden uitgenoodigd om bij de opening tegenwoordig te willen zijn. De heer Lugtenburg, die thans als di recteur fungeert, componeerde ter gele genheid van deze blijde gebeurtenis een marsch, welke Zaterdagavond ten gehoore zal worden gebracht. Alles bij elkaar belooft de komende Za terdagavond voor bestuur en leden van Texelsch Fanfare een biezondere feest avond te zijn. E1ERLAND. Tooneeluitvoering „Nooit Gedacht." De tooneeluitvoering van „Nooit Ge dacht" op Zaterdag l.i. in het lokaal van de heer Westdorp, mag goed geslaagd heeten. De voorz., de heer Moens, sprak een kort welkomstwoord. De zaal was geheel gevuld, welk bewijs van belang stelling de vereeniging op hooge prijs stelde. Het spel had een vlot verloop. Een woord van dank en waardeering komt zeker toe aan mej. Den Braven en de heer P. van Ijzer, die de hoofdrollen op beste wijze vertolkten. Omstreeks half elf nam het tooneelstuk een einde, waarna een gezellig bal volgde, dat de aanwezigen nog geruime tijd in prettige stemming bezig hield. Een woord ter opwekking tot steun van „Nooit Gedacht", welke vereeniging getoond heeft het publiek op prettige wijze verstrooiing te kunnen verschaffen, moge hier op zijn plaats heetten. W. OUDESCH1LD. Visscherij. Gedurende de vorige week zijn in de haven aangevoerd pint. 13500 Kg. gar nalen. De prijs is nog steeds niechoog. in het begm van de week is door het slechte weer eeri paar dagen nietgevischt. Toen liep de prijs een paar centen om hoog, maar Lij ging daarna weer tot 7 a S cent per Kg. en minder. Dat er geen wulken gevischt kunnen worden is wei 'n strop voor de visschers. Zooals we een vorige maal reeds meedeelden, heeft de visscherij vereeniging een nieuw bestuur gekregen en wei ais volgt: D. Vlas Wz„ voorz., P. Vlas Wz., secr., P. v. d. Vis, penningm., M.Dogger, M. Hoogerlieide en P. Sikkenee, commissarissen. Te den Helder waren de vorige week enkele vletten bezig met haringvisscheit, doch de vangsten waren met loonend. Veneden jaar kon er nog om deze tijd wel wat haring gevangen worden. De pa- lingvisschers hebuen hun fuiken ook weer binnen en kunnen niet op een goede vangst roemen. Muziekclub „Excelsior." De muziekcLub „Excelsior", dir. de hr. P. Boom, gaf Zaterdagavond een goed geslaagde uitvoering in de "Zeven Pro vinciën." De voorz., de heer Jurr. Beum- kes, heette allen hartelijk welkom en sprak zijn vreugde uit over de flinke op komst. Hat zal, aldus sprak de voorz., vermoedelijk wel de laatste uitvoering zijn, welke „Excelsior" inde „Zeven Pro vinciën" geeft. Daarom nam hij de ge legenheid te baat om zeer waardeerenue woorden te zeggen tot de directeur, die heel veel voor „Excelsior" heeft gedaan en zich veel moeite voor de vereeniging heeft getroost. Ook was de vereeniging zijn echtgenoote zeer erkentelijk wegens de vele drukte, welke de repetiiie-avonden haar hadden veroorzaakt (de repetities werden bij de directeur aan huis gehou den). U kunt er van verzekerd zijn, be- sioot de voorz., dat de leden u en uw echtgenoote zeer waardeeren wegens het vele, wat u voor de vereeniging hebt ge daan. Het programma bevatte een achttal mu zieknummers, één zangnummer, één too- neelstukje en een tweetal voordrachten, wat over het geheel nogal bij het publiek in de smaak viel. Met het zangnummer v,Offers" behaalde de heer J.Visman een welverdiend succes. Heel aardig droeg mej. A.Kuyper voor: „Verliefde Lotje". Hartelijk werd hierom gelachen, met luid applaus werd zij beloond. (Gompi, gompi, ze had het ook zoo beet.) Het tooneel- stukje „Het Dagboek", werd opgevoerd door de dames N.Schellinger, N.Bakker en A. Kuyper en de heeren W.Burger en R.Boom. Elk deed zijn best om zijn rol zoo goed mogelijk te vertolken. Met „Me tamorphose" een voordracht voor dan» en heer oogstten mej. A.Kuyper en de heer J.Visman veel bijval. Het was een heel mooie voordracht, die goed werd gespeeld. De heeren P. en R. Boom zorg den voor begeleiding van dc voordrach ten. De acht muzieknummers afzonderlijk te vermelden, zou te veel plaats innemen. Daarom willen we volstaan met de naar onze meening best gespeelde nummers te noemen. Aangevangen werd met de pit tig gespeelde marsch Abschied der Gla diatoren", terwijl geëindigd werd met een heel leuke potpourri van bekende wijsjes. Uit het herhaalde applaus was zexer wel op te maken, dat een en ander goed voldeed. Directeur en leden kun nen met voldoening op deze goedgeslaag de avond terugzien. OOSTEREND. Tweede Lezing Ds. Buskes. Vrijdagavond gaf Ds. Buskes in de Doopsgez. Kerk alhier een vervolg op zijn lezingen-reeks over het meest be kende boek van John Bunyan „Eens Christens reize naar de Eeuwigheid". o— De vergadering wordt geopend met het zingen van Psalm 119—17, gebed en Schriftlezing Luc. 13—22—30. Hierna begint spreker zijn rede. Het boek waarbij wij onze gedachten zullen bepalen, aldus spr., is geboren in de gevangenis. Dit feit geeft aan het boek een biezonder cachet. Aan littera-, tuur, in de gevangenis geschreven, heeft de Christenheid reeds heel wat te dam ken. Denk maar aan de brieven vaiil Paulus. Bunyan wordt tot het schrijven geïnspireerd door een droom. Zelf zegt hij hiervan in het begin van zijn boek: „Up mijn wandeling door de woestijn van dit leven, kwam ik eens op een plaats/ waar een hol (gevangenis) was. Toen ik sliep, droomde ik." Alleen tijdens zijn leven is het boek negen maai gedrukt. Het komt thans voor in 120 vertalingen. Op het oogenblik is nog in bewerking een Javaansche verta ling, waarvan voor de zending veel wordt verwacht. De groote opgang heeft het boek te danken aan zijn algemeen men- schelijk en algemeen cnristclijk karakter. Het teekent ons menschen, zooals ze zija, in tegenstelling met sommige cliris- te.ijke romans, die de dingen beschrijven boven de werkelijkheid. Algemeen Chris- te ijk omdat het geheel past bij het ka rakter van Bunyan. Bunyan, soms door eigen geestverwanten niet begrepen, had een ruimhartige opvatting. Hij leefde ge heel in het geloof van de heilige, alge- meene christelijke kerk. Bunyan zou ze ker, als hij in deze tijd had geleefd met zijn scherp toegespitste kerkelijke toe standen, het benauwd hebben gekregen. Hierna citeert spr. enkele uitlatingen van Hildebrand Bosma, en van prof. Gun ning, uit diens bekende werk „Blikken in bunyan's Pelgrimsreize". Aan het slot van zijn beschouwingen wekt spr. op, het boek van Bunyan zoo te lezen, dat we met moeten gaan denken, dat we nu pre cies alles zouden moeten doormaken als Bunyan in zijn boek beschrijft. maar hierin te zien één van de wegen, waarop God zijn kinderen leidt. Spreker eindigt met het bekende ge dicht van ter Steen, „Komt laat ons voortgaan kinderen". Als slotzang wordt gezongen Psalm 84—4. TERSCHELLING. Prov. Steun voor de Sticrenhouderij. Ged. Staten stellen voor, hen te mach tigen, onder door hen te stellen voor waarden, over 1929 aan de afdeeling lerschelling van de Hollandsche Maats, van Landbouw een bijdrage van ten hoogste 1000 te verkenen ten behoeve van de sticrenhouderij op dit eiland. Cursussen. Na een lezing van mevr. Van de Berg- Eskes, directrice van de Leeuwarder In dustrie- en Huishoudschool, te West- Terschelling, hebben zich voor diverse cursussen voor de vrouw verscheiden per sonen opgegeven. Een comité zal met Volksonderwijs de plannen nader uitwer ken. Zondag 1 December. HERV. GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Oskamp. H. Avondmaal. Waal, vm. 10 uur ds. v. 't Hooft, den Hoorn 's av. 7 uur ds. Oskamp. Oudeschild, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Oosterend vm. 10 uur ds. Groenenberg. Cocksdorp vm. 10 uur ds. Plug. Maandcollecte. Zuid-Eierland nm. half 4 ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 ds. Buskes nm. half 8 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur ds. P. J. Smidts van den Helder. Alkmaar, 22 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1846 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 10.25 a 12,25 Haver 8.— a 8,50 Gerst chevalier 8.50 a 9,15 Groene erwten (kleine) 13, - a 13,50 (groote) 15,50 a 25,— Grauwe erwten 16,— a 31, Vale erwten 16,— a 33,— EiervelHng, Hollands Noorderkwartier Alkmaar 23 Nov. Kipeieren. Aanvoer 42.000. 56/58 K.G. 10,10 a 12,- del00stuks 58/60 K.G. 0,— k f 0. - üe luustuks 60/64 11,90 k 12,80 62/64 -,- a -,00 truin k Kleine eieren 7,10 a 10.— Eendeieren. Aanvoer 7.500 7.80 8, Eterveiling Texel, 25 Nov. Aangevoerd werden partijen, 12872 stuks Kipeieren 58-62 Kg. 9,70 11,40 62-66 10,80 11,70 66-70 11,40 12,30 Puleieren 7,10 9,50 eendeieren f 8,20 k 0,— Texel, 25 Nov. 1929. 6 koeien 200. a 275. 5 Pinken 100.a 150. 5 kalveren 40,— a 70, 10 nuchtere kalveren 12,- a 20, 1 rammen 1 Schapen 0,a 0, 1 Geiten 0,— a 16 schrammen 22, - a 30, - 25 biggen 14.- a 18. - 8 korf oude kippen 0,80 a;i,20 &2 korf jonge kippen 2,50 aj.3,50 is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. Allen, die vorderingen of borgtochten hebben ten laste van nu wijlen den heer J. GEUS Antz., te den Burg op Texel gewoond hebbend en aldaar den 25 Sep tember 1929 overleden, alsmede allen die schulden hebben aan genoemde erflater, wordt verzocht hiervan opgave, betaling ot afgifte te doen ten kantore van No taris MULDER vóór of op 1 Januari 1930. op Woensdag 11 December 1929, ten 8 uur n.m. in café „Bellevue". Agenda: Plaatsing aandeelen (J. Roeper Cz.) Overname aandeel (G. Looy.) Verkiezing van een bestuurslid. HET BESTUUR. HERV. GEMEENTE. Donderdag 28 November. Oosterend, 's av. half 8 Bijbellezing. is een prima Stofzuiger, gemakkelijk en met groot zuigvermogen. Prijs met 9 onderdeden van 10 ets. voor f 7.50 8 n 6.- 5 4.60 5 3.75 Alles per 100 stuks. Bij afname van 500 of 1000 belangrijke reductie. Franco over geheel Texel. Beleefd aanbevelend, Haven—Oudeschild. 40 cM. breed, voor 25 et. de voet. Mestkruiwagens f 14.en f 19. Groote polderwagens f8. Papbakken, Kopketting en Beu gels, Stalschoppen, Mestvorken, Vierkante en ronde lantaarns. D. METS HEDEN ONTVANGEN op zang en muziek. Nieuwste muziek voor piano, viool, orgel enz. enz. Beleefd aanbevelend, Oudeschild, Kerkstraat A. HENKES. TE KOOP: mak in tuig en langs de weg. Te bevragen bij H. KOORN Mz. voor verk. van Tuinzaden waarvan 25 pet., verder Vruchtb. en Landbouwzaden. J. TEN BRUGGEN CATE, Albergen. Kippengaas, Puntdraad, Heiningdraad, Draadnagels, Eiken dam- en Heiningpa- len, Creosootpalen enz. enz. Tegen scherp concurreerende prijzen. IJzeren palen, 2 Meter lang, met 5 gaten, voor 45 ct. per stuk. TE KOOP: met ren voor 10 stuks. Jn. KALF. Ondergeteekende beveelt zich voor heel Texel beleefd aan voor het w. RIJK Wz., Waalderstraat. Duims gesch. en gepl. f3,90 de 100 voet Een partij dikke duims schroten bij afname van minstens 500 voet 1X3'/;, 1X4 lX4Vo 1X5 2,40 3j25 3/75 4,40 per 100 voet Delen 1 X 8 f5,75 per 100 voet. Platen, Battings, Ribben en Sparren van. de Strandvonderij. Zeer voordeelig. Komt eens kijken

Texelsche Courant | 1929 | | pagina 2