fri r I een net dagmeisje Ingezonden. ADVERTENTIÉN voor Seden van Damclub O.K.K. een autobus m 111 mm mm mui mm is sn urn mm n?. aa Londensch blad, dat .zich onverwijld met Spalding in verbinding stelde, en er zoo in slaagde Tersteeg te bereiken. Nog geen uur na de uitzending had het be richt hem reeds bereikt, zoodat hij nog met de Harwichboot van Donderdagavond kon vertrekken. De heer H. M. C. Ho'.dert, de eige naar van „De Telegraaf" en „De Cou rant," doet pogingen om een nieuwe hoofdredacteur te vinden op een salaris van 140.000. Een vooraanstaand Neder lander, die uitgenoodigd werd de „offici- eele leiding der Holdert-pers op zich te nemen, stelde de voorwaarde ,dat bij een eventueel ontslag buiten zijn wil, vijf jaar salaris zou worden uitgekeerd. l>e heer Ho'.dert weigerde, waarop de onder handelingen werden afgebroken. De heer Bouvain te Sluiskil heeft'n fiets geconstrueerd ten behoeve van de eerste hulp bij ongelukken. De verband- kast is ingebouwd in het frame van de fiets. BUITENLAND. In het Prestondok te Londen stortte een petroleumtank neer op een groep arbeiders, welke bezig was de tank te plaatsen. Er werden 3 arbeiders gedood. Door verkeerde medische behande ling zijn in het ziekenhuis te Granada vijf kinderen door bloedvergiftiging overleden. Zestien kinderen verkeeren nog in le vensgevaar, meldt V.D. Te Oostende heerscht een roodvonk epidemie. Op één enkele lagere school werden 52 gevallen geconstateerd; een aantal scholen is gesloten. In de Engelsche mijnen zal de werk dag ingevolge een besluit van het Lager huis van 8 tot 71/2 uur worden verkort. Dat beteekent: Meer licht en meer kans op levensvreugd. Na een debat van zes uur heeft het al-Indische congres Ghandi en hen die in geweldloosheid gelooven, gemachtigd de burgerlijke ongehoorzaamheid te begin nen, zooals en wannleer zij het wenscheri. In 't gifmengstersproces te Szolny is weer vonnis geveld. De beklaagde, vrouw Osery, werd wegens tweevoudige moord tot de strop veroordeeld. Te Londen is een 19-jarige jonge jonge vrouw tot drie maanden gevange- nisstrat veroordeeld, omdat ze een kinder wagen met een zuigeling er in, had weg genomen.. Haar 27-jarige man, die al vroeger veroordeeld was en samen met haar de kinderwagen had meegenomen, kreeg zes maanden. De kinderwagen werd zes uur na de verdwijning des nachts te ruggevonden op de binnenplaats van een hotel. Het kindje lag er huilend van de kou het sneeuwde juist in. De man vertelde, dat hun een kind ge boren was, terwijl hij in de gevangenis zat. Niemand wilde de moeder helpen en ten slotte moest het kind naar het zie kenhuis gebracht worden, waar het ten gevolge van de doorgestane ellende stierf. De moeder was er door aan het tobben gegaan en toen zij het andere kind in de kinderwagen had zien liggen, had zij aan haar eigen kind gedacht en het meegeno men naar haar huis, een onbewoonbaar verklaarde woning, alleen maar om 't te knuffelen, niet om het te houden. Zij had toen ineens aan de moeder gedacht en het kind teruggebracht tot bij de plaats Waar zij het hadden meegenomen. Bij Victoria op ruim 60 K.M. van Perhambuco is het op een politieke ver gadering tot een schietpartij gekomen, waarbij vijf mensehen om het leven kwa men. In alle deelen van New-York is een onderzoek ingesteld naar verborgen voor raden. Dozijnen geheime opslagplaatsen werden ontdekt. Meer dan 500.000 gallon whisky zijn in beslag genomen. Een ontploffing te New-York (waarbij tien kir.deren ernstig gewond werden) bleek veroorzaakt te zijn door een geheime distilleerderij. Toen een trein het stationnetje van Veauche-Saint-Galmier was genaderd, reed hij op een goederentrein. De locomotief werd tegen het baanwachtershuisje aan- geslingerd, dat geheel instortte. Het ne genjarig dochtertje van de baanwachter werd op slag gedood. E>e moeder wist zich uit de puinhoopen los te werken. De machinist van de goederentrein werd ge dood. Bij Keulen werden een 20-jarig meisje en een 16-jarige knaap, die voor hun firma 11.000 Mark bij een bank had den afgehaald, door een motorrijder staande gehouden, die hen onder bedre-i ging mc-t cm rev Iver de tasch met geld afhandig maakte, hij wist te ontkomen. Waarom ook belast men kinderen met zulk verantwoordelijk werk In de Engelsche kolenmijnen zijn in 1929 994 menschen gedood. Visschers hebben bij Plymouth een mijn opgehaald, die ongeveer 15 jaar in het water moet hebben gedreven. De kustwacht heeft de mijn ontladen, ELCK WAT WILS. De ondernemende krantenjongen. Edison, die in zijn leven vrijwel alles onderzocht en beproefd heeft, heeft na tuurlijk ook met het krantenwerk te maken gehad, niet als redacteur, doch.... als verkooper in kranten. EenAmerikaansche krant vertelde er on langs het volgende van: Het was in de bewogen dagen van de groote burgeroorlog der noordelijken te gen de zuidelijken, dat Edison op zekere ochtend hoorde, dat er een belangrijk telegram aan het redactiebureau van ue „Detroit Free Press" was ontvangen. Edi son was toen een trein-krantenjongen. Op eigen risico kocht hij een aantal nummers van dit blad. Dan nam hij de eerste de beste trein, om ze onderweg aan de stations met een winstje van de hand te doen. Die ochtend begreep hij, dat er geld te verdienen viel, indien hij, een groot aantal bladen kon bemachtigen. Maar geld ontbrak hem en krediet had hij niet. Echter: de directeur van het blad had plezier in de ondernemende jongen en gaf hem op afbetaling eenige honder den exemplaren van de krant mee met het belangrijke telegram over de beschrijving van de veldslag bij Shilok. Edison snelde naar het station, doch eerst wipte hij nog bij de station-telegra fist aan. Deze stelde hij een winstdee- ling voor, indien hij langs de verschillende stations van de lijn een telegram wilde seinen, dat er een belangrijke veldslag geleverd was, waarvan de volledige bie- zonderheden te wachten waren. De telegrafist stemde toe en Edison stapte in de trein. Aan het eerste station stonden reeds 'n' aantal menschen, die de met krijt op de stationsborden geschreven korte aankon- Gij kunt er van verzekerd zijn, dat de Texelsche Courant op Texel in alle kringen wordt gelezen en hier een zoo ruime verspreiding geniet, dat ge met 'n advertentie in dit blad vrijwel ieder Texelaar bereikt: HIJ IS ALS REGEL ABONNEE en anders ZEKER MEDELEZER. Oplaag 1670 ex. diging van de veldslag lazen. Het duurde dan ook niet lang of er waren een paar honderd kranten verkocht. Zoo geschied de ook aan het volgende station. Maar Edison zorgde echter, gezien het aanvan kelijke succes, de prijs wat te verhoogen. Zoo had hij langs de geheele lijn al spoe dig al zijn kranten verkocht. Die dag had hij over zijn ontvangsten niet te klagen. Men zou 1111 zoo denken, dat Edison in de verkoopbranche van kranten zou zijn verder gegaan. Dit geschiedde echter niet. Hij redeneerde, dat hij zijn succes aan de hulp van de stations-telegrafist te danken had. Dus: was de telegrafie het middel om te slagen. En Edison rustte nOet, voor hij; in dit vak een betrekking veroverd had. En hierbij betrokken, begon hij te dien ken, dat er, op dat gebied nog heel veel te verbeterea viel, zooals eigenlijk zijn ge dachten tijdens zijn gansche leven geweest zijn. Oorlog of Vrejde. Ondergeteekende heeft met belangstel ling het stuk van de heer Jac. Bruin, Ou- deschild, Woensdag onder „Christelijke Oorlogspropaganda" in de Texelsche KLEURPLAATJE. Courant opgenomen, gelezen. Het heeft zijn volle instemming. Zou u thans aan het volgende een plaatsje willen inrui men. De stof werd aan de Maranathabode ontleend. De Heere Jezus zeide: „Gij hebt ge hoord, dat er gezegd is: Gij zult uwen naaste liefhebben en uwen vijand zult gij haten. Maar Ik zeg u: Hebt uwe vijanjden lief, zegent ze, die u vervloeken; doet wel degenen die u haten, en bidt voor dege nen, die u geweld aandoen en die u ver volgen" (Matth. 5:44). Nu weet ik heei goed, dat het onder or thodoxe christenen helaas maar al te zeen gewoonte is geworden met de tong de autoriteit van 's Heeren woorden te belij den, dus ook dat men zijn vijanden moet liefhebben, maar met de daad Zijne ge boden geestelijk op te vatten en dan de vijanden te haten en te bevechten. Doch toen Petrus in Gethsémané zijn zwaard trok en des hoogepriesters dienstknecht het oor atsloeg, om voor Zijn Meester te strijden toch wel de schoonste strijd, die men denken kan, heel wat anders dan de economische oorlogen van tegenwoor dig prees de Heiland die daad niet,> maar zeide: „Keer uw zwaard weder in zijne plaats, want allen die het zwaard nemen, zullen door het zwaard vergaan." (Matth. 26:52). En Hij heelde het oor. Nu weet ik wel, dat er oprechte ge- loovigen zijn, die tot nu toe uit volle overtuiging gemeend hebben anders te moeten handelen en ik wil over hen geen oordeel uitspreken. Maar daarentegen weet ik heel zeker, wat de Heere Jezus en de apostelen zeggen. Naarmate men groeit in het gezinsleven en bidt om steeds meer vervuld te worden met de H Geest, die uit God en als God, dus Liefde is, komen de woorden des Heilands steeds meer voor onze ziel te staan als een abso luut te vervullen, Goddelijke werkelijkheid In eigen kracht komt daarvan niets te recht, maar door Jezus Christus in de kracht des H. Geesfees is dit wèl mo gelijk. Vroeger als beslist geloovige jonge man van 20 jaar en ouder, gloeide ik ook voor een krachtige, parate vloot en leger ten dienste van Nederland's onaf hankelijkheid. Naarmate ik echter heb mo gen beseffen verlost te zijn door het kosn telijke en dierbare bloed des Lams, en te zijn een hemelburger op weg naar het Nieuwe Jeruzalem Daarboven, geroepen om de Heiland na te volgen en Zijn beel tenis te openbaren, zijn de woorden des Heeren Jezus mij in een geheel nieuw licht verschenen en laat ik het oorlogs- werk maar aan de wereld over. Deze houdt er zich steeds drukker mee bezig en zal er daarom steeds gruwelijker on der lijden, haar bloedschuld torenhoog opstapelende. U weet hoe een vijand aan de bajonet moet worden geregen? De bajonet moet met kracht in des tegenstanders lichaam worden gestooten, een halve slag worden gedraaid om een groot gat te maken daar het wapen zich anders vastzuigt, en het geslachte menschenlichaam van de bajonet worden afgetrapt. Kan iemand zulk werk verrichten, vol des H. Geestes en dier Liefde van Jezus? W. EELMAN Jz. dien Burg, 14 Febr. 1930. \r ,a.- 0 Op Vrijdagavond a.s. zal om half acht van de Groeneplaats naar Oosterend vertrekken. GEVRAAGD: Groenten en fruithandel 't Westland. III 'N RIJKE KEUZE mil mm A- 0— 0 'ei In Het Nieuwe Modeblad vindt XJ altijd een goede keuze voor de kleeding Uiver kinderen. Waarom zoudt U niet eens probeeren met behulp van de twee gratis knippatronenbladen, gevoegd hy elke aflevering, zelf een jurkje of pakje te meken? Het lcomt U véél voordeeliger. Het Nieuwe Modeblad verschijnt 2 X per maand met overvloed van modellen voor dames- en kinder- Meedingondergoed en handwerken. Het is ver krijgbaar b{i de Uitgevers dezer Courant voor 05 cents per kwartaal (6 nummers). n plaatsen, waar deze courant slechts per post komt: f 1.25. Bruidstoiletten goh. jumpers mantels luiermand blouses handwerken schorten gebr. vesten regrenjasscn raffiawerk bal-masquó tafellinnen onderkleeding tapfjtje9 pyama's gordijnen kimono's kantwerk heerenlinnen snuisterijen babyuitzetten surprises japonnen jurkjes trois-pièces pakjes avondtoiletten manteltjes rokken jassen sportcostuums lampekappen Modellen van elk soort kleeding vindt U in Het Nieuwe Mode blad, hetwelk 2 X per maand verschijnt en verkrijgbaar is by de Uitgevers dezer courant voor slechts 95 cents per kwartaal (in plaatsen waar deze courant slechts per post komt: f 1.25).

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2