Versch gebakken dikke bot. A.s. Maandag 17 Maart openen wij onze moderne lakkamer, Ziekenfonds ,,Met een goed Doel" Notaris Mulder s s. Texelstroom naar Purmerend net woonhuis Nu wordt het tijd een Burgerwoonhuis FOSTER'S MAAGPILLEN ADVERTENTIEN Buitengewone Algem. Vergadering Op de Boelhuis een partij zwaar hout IJzeren vijfbalkseggen Zig-zag-eggen. Tweewielige Wiedmachines. de vosbleshengst Koos B 863. Prima blanke Zuurkool een zilveren horloge Groote partij mooie bloemkoolplanten. Gezouten snijboonen Gezouten spercieboonen Heel fijne Rolmops Beurtdienst Vlieland - Texel - Harlingen. A. BOON Puik puik beste grauwe erwten 25 cent per kilo. een groote partij palen, met volledige spuitinstallatie voor het schilderen en lakken van auto's, meubelen, enz. wasschen en polijsten van luxe auto's, fijn lakwerk, enz. Vraag onze hoogst billijke prijzen. J. G. ROEPER Zonen. maar zij wondt alleen hen, die met haar op vijandige voet staan; dat is de straf op de leugen. Ik lieg niet, en ik doe dat voor al niet, omdat ik weet, dat elke leugen 'm sleep van leugens in haar gevolg heeft. Herhaalde leugens en ontkennen van de waarheid, zijn ook leugens. Met leugens laat ik mij dus niet in en ik behoef dan, ook geen enkel woord terug te nemen van mijn schrijven van 3 Maart in het nummer van verleden Woensdag. Mijn houding in de zaak C.KeijserHz. kan elke kritiek doorstaan. Alleen vriendschap en collegialiteit dreven ons in die zaak op te treden en wanneer het de heer Kuip was geweest, die op valsche beschuldigingen van de raad was gewipt, (dit ook tot de heer S.Keijzer), onze houding ware geen andere geweest. De heeren A.Dros, M, Kuip, C.Jonker en mijn persoon, als re genten, benevens de heer Broekman alsi boekhouder, kwamen na het gebeurde, in de avond van Maandag 23 December in de regentenkamer bijeen, om onze hou ding in deze te bepalen. Ter tatel kwam daar een verklaring van de heer P. Eel-, man, houdende dat de heer C.KeijserHz. niet geteekend had op het bedoelde adres aan de Kroon, zoomede een verklaring van de heer W.Keijser Sz., meldende, dat de stemmen van het Weeshuis voor de bestuursverkiezing Waalenburg door C. C.KeijserHz. waren uitgebracht op K Langeveld. Besloten werd toen, om de heer S.C.Eelman te verzoeken de benoe ming niet aan te nemen. We twijfelden niet, ot de heer Eelman zou aan ons ven zoek gevolg geven, wanneer die beide klaringen hem werden getoond, te meer niet, omdat we toen reeds konden ver moeden, dat de heer Eelman aan die be schuldigingen niet vreemd was. De lieer M.Kuip en ik werden met de opdracht belast, het verzoek aan de heer Eelman over te brengen. We kregen nul op het request. „Wat de Raad heeft ge daan, raakt mij niet", aldus de heer Eel man en verder: „Ik heb gisteren al ge zegd, dat ik de benoeming aanneem." Daarmee konden wij gaan. Met dat ant woord in de regentenkamer teruggekeerd, werd ons verzocht nog een bezoek aan Weth. Keijser te willen brengen, om die, met de bewijzen van onschuld in handen, te verzoeken, zijn invloed te willen aan wenden om de heer S.C.Eelman te bewe gen, alsnog te bedanken; de heer C.Keij ser Hz. kon dan weer in eere hersteld worden. Door deheer Wethouder wer den wij zeer welwillend ontvangen en aangehoord. Eenige besliste toezegging kregen we niet, maar de heer Kuip en ik: kwamen toch in hoopvolle stemming inde vergadering terug. Toen ik de heer C.KeijserHz. de vol gende dag ontmoette, vertelde hij mij van zijn bezoeken aan de heer Epe en aan1 u, heer Boon, en verzocht mij anderdaags met hem een bezoek aan de heeren Hen- kes, Vlaming, S.Keijzer en Vonk te willen brengen. Enfin, het verdere verhaal is u bekend, naar ik veronderstel. De heer Epe ontmoette ik Zaterdag 28 December in de Parkstraat, hij zegde mij zijn volle medewerking toe. Na mijn tweede bezoek aan de heer Henkes, zocht ik de heer S. Keijzer op en trof die bij de graanmpalderij „De Vrede". Met hem ging ik op de wagen mee tot bij de zeevaartschool en bij het afscheid beloofde ook hij mij volle mede werking. Ik bood nog aan hem de ver klaringen te overleggen, maar hij twij felde, naar hij zeide, niet aan mijn woor den. Vol vertrouwen wachtte ik de raads» vergadering at en toen het adres aan de Kroon, inzake de le stemming op 21 De cember, mij ter onderteekening werd aan geboden, weigerde ik op die grond, zeg gende: „Ik heb vertrouwen in de Raad". Geruchten, die mij daarna bereikten, schokten dat vertrouwen wel eenigszins, zoodat ik Woensdag 26 Februari besloot voor de goede zaak nogmaals een bezoek aan, Wethouder Keijser te brengen, die mij weer zeer welwillend te woord stond. Ik stelde hem weer voor zijn invloed bij de heer S.C.Eelman aan te wenden, om hem voor de functie van regent te doen bedanken. De zaak zou dan nog voor de raadsvergadering in het reine zijn en alle onaangenaamheden daardoor voorko men. „De heer S.C.Eelman heeft het wan trouwen gewekt en gevoed", sprak ik, „ik weet dat uit uw eigen mond, hij heeft C. Keijser Hz. mede in staat van beschul diging gesteld. Nu die beschuldiging niet is vol te houden, dient hij dat te beken nen. U zegt telkens: „Denk u eens in mijn plaats", vervolgde ik, „maar in de plaats van S.C.Eelman zou het mijn eer te na zijn, de zetel van hem, die ik benadeelde,, te bezetten. Met iemand zonder eergevoel, wensch ik niet als gelijkgerechtigde aan één tafel te zitten. Wanpeer de heer S.C.> Eelman gehandhaafd blijft, bedank ik als regent". Bij mijn heengaan zei Wethouder Keij ser: „Ik beloof U niets". „Dat vraag ik U ook niet", antwoordde ik, „denk er maar eens over na". Ziedaar de zaak „Waarde heer Boon, is mijn houding in eenig opzicht te la ken Mijn antwoord aan de heer S. Keijzer kan kort zijn. De heer Keijzer wordt boos en bekent daarmee z'n ongelijk. Zijn boos heid doet hem dingen zeggen, die niet waar zijn, erger nog, dingen, die hij zelf niet gelooft. Ik heb hier mijn heele leven onder liet publiek geleefd en ieder, die mij kent in mijn verhouding tot andersdenkenden, weet, dat ik iemand om zijn geloofsover tuiging niet achterstel ot minder welge zind ben. Trouwens de heer S. Keijzer weet zelf wel beter. Ik vind het biezon- der jammer, dat hij zijn schrijven digt met te zeggen, dat hij onder geen voorwaarde op zijn antwoord terugkomt. Het zal hem dus waarschijnlijk ook belet ten, in het openbaar te bekennen, dat hij met dat schrijven weer verkeerd heeft gehandeld. Hij schrijft: „Er is geen belofte", maar de heer Boon, eerlijker dan hij, schrijft: „Dat er ten opzichte van de electriciteit een belofte is gedaan, een belofte van saamhoorigheid, om pal te blijven staan voor de voltooiing der electrificatie." „Er is dus wel een belofte!" zou ik zeg gen. Over het lieg-maar-raak-gilde gespro ken: Wie is hier de ridder van de droeve figuur Maar ik zal me verder weer tot de heer Boon richten en ik herhaal de vraag: „Was of is mijn houding in eenig opzicht te laken?" Is er niet steeds door ons ge tracht, de zaak in stilte, zonder opzien, uit de weg te ruimen? Hebben wij niet, allen die schuldig zijn aan het onrecht, in de gelegenheid gesteld, dat onrecht te herstellen? Wij blijven danook volledig rechtsherstel eischen. Ik ben voor de zaaki al in persoon naar de Provinciale Griffie geweest en zal niet aarzelen, ind,ien het noodig mocht zijn, mij persoonlijk tot de Kroon te wenden. „Er is nog wel recht te verkrijgen in Nederland!" DEN BURG, 10 Maart 1930. J. G. KOOIMAN. cratie of conservatisme. Ik ben verder bereid om ieder punt in deze zaak met u te bespreken, waar of u dit wil. Mijn rug is door de jarenlange strijd getraind, mijn ziel is onvatbaar door alle lagen en listen mij gelegd. Voort zal ik gaan op de weg der levens waarheid, mij getoond door mijn onverge telijk idealisme. Tot op de baricade, Kees. redactie, dankend, A. BOON. Oudeschild, Texel, 9—3—'30. Gebrek aan eetlust, hartwa ter, spijsverteringsstoor- nissen en ongeregelde stoelgang verdwijnen door het gebruik van ^Foster's Maagpillen. f 0.65 per flacon. TE KOOP -taande aan de Wilhelminalaan. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. GEBOREN: SIMON JOHAN zoon van D. HEMELRIJK en B. M. HEMELRIjK-Domecik Het volle licht. Geachte Redactie. Als antwoord aan C.Keijser Hz. 't volgende De heer Keijser verwijt mij belofte breuk. Naar aanleiding hiervan gevoel ik mij genoodzaakt in korte bewoordingen te schrijven, wat ik heb gezegd. Als u ten onrechte zijt beschuldigd van bewuste C.v.Hettum en ongeldige st. Langeveld, dan twijfel ik er niet aan', of niet ik alleen, doch ook wethouder Keijser e.a. zullen rechtdoen. Doch, Keijser, deze twee dingen zijn voor ons allen niet de, hoofdzaak, waarom wij u als regent- Weeshuis hebben doen kelderen. In 1928 hebt gij inzake de verkiezing van een be stuurslid Waalenburg niet gestemd. In 1929 die vreemde verschijnselen v. Hettem en ongeldige stemmen Langeveld. Het niet-stemmen gaan is de hoofdzaak, het andere bijzaak. Direct zal ieder lezer begrijpen, dat ik nooit U de belofte zou geven, U op uw plaats als regent terug te willen bren gen. Nooit, Keijser, al was U mijn broer - ot vader geweest. De reden, waarom ik U als raadslid nooit meer zal steunen, is toch makkelijk genoeg te begrijjaen. U kende, even goed als ieder Texelaar, de felle strijd, welke er ten opzichte der de-1 mocratische opbouw en in hoofdzaak de strijd der electrificatie gestreden is ges worden. Duidelijk en genoegzaam zijn aangetoond de scherpe lijnen van conser vatisme en democratie. Van u had ik ver wacht, u, die gaarne zich indeelt bij de democraten, dat u openlijk de strijd had meegestreden in het voordeel der demo cratie, in het biezonder voor de electrifi catie en landbouw. Zonder de minste; moeite had u als regent-Weeshuis drie stemmen kunnen geven in het belang der electrificatie, instede daarvan gaat u niet stemmen, saboteert u de mooiste perspec tieven in democratisch vergezicht. Dit is de ruggegraatlooze houding, die ik u toe ken. Gij hebt nog vergeten te kiezen in lijn van levens-, zoomede gemeenschaps opbouw, gij slingert nog als een boom blad in de wervelwind, niet wetend, waar gij heengeleid wordt. Daarom kon ik u geen belofte verstrekken, zooals u mij verwijt. Ook heb ik u gezegd, dat ik naar aanleiding van de verdachtmaking inzake van Hettem en de ongeldige stemmen een onderzoek zou instellen. Dit heb ik ge daan. Mijn oordeel in die zaak is dit, dat ik niet ten volle gerust ben. Ik wou, dat u in uw eigen belang, dat op een andere wijze had gedaan. Had voor getuigenis gebleven in uw eigen college der regen ten. Iemand, die bewust voor de electrifi catie zich heeft uitgesproken; iemand, die zonder uw eigen bemoeiingen getuigenis gat in uw voordeel. Zoo zou ik het heb ben gedaan. Het is danook opvallend, dat in deze onverkwikkelijke geschiedenis het bijna allen conservatieven zijn, die het voor u in deze strijd opnemen. Ik zonder hierbij uit mijn partijgenoot Henkes, die met genoegzaam de diepte dezer geschie denis kon peilen, en zoodoende niet terug kon van een belofte in onwetendheid u gegeven. Dat deze geschiedenis u moge geleerd hebben, dat wij gekomen zijn aan een tijdsperiode, waar kiezen noodzake lijk is. Stel uw keuze, dat is uw zaak, doch stel haar zoo, dat hij u plaatst in het volle licht, zoodat wij in u kunnen zien, de strijdbare kracht in dienst van demo- Oudeschild, Texel, 8 Maart 1930. op verzoek van eenige leden van het op Vrijdagavond half 9 in het Hotel „De Oranjeboom". Punt van behandeling: Ontbinding der Vereeniging en be spreking der overgebleven reserves. De [aandacht wordt er op gevestigd dat 3 der leden aanwezig behooren te zijn om tot bovenbedoeld besluit te geraken. Het Bestuur. zal op Donderdag 13 Maart a. s. des voor middags 10 uur op de Hertenkamp voor den heer S. C. Eelman Sz. PUBLIEK VERKOOPEN: 60 beste lamschapen, 2 rammen (een contróle), 1 jarig paard (gekr.), 1 Olden- burger merrie; 1 gekr. merrie, 1 beste gelde koe, partij kippen, plm. 4 500 HL. aard appelen a'd kuil in partijen, jachtwagentje- bakwagen, compleet opstel lammerenwagen, nieuwe bietensnijder, ploegen, zigzag, Hol- steenkarn, ontroomer (Alfa) 125 L., wasch- machine, verder kribben, ruiven, bakken met stellen, diverse houtwaren, partij hooi in de tas, partij bloembollen staande op 't erf, plm. 500 verglaasde dakpannen, enz. Betaling 24 Juni a. s. van den heer Arn. Langeveld zal a. s. Zater dag nog worden verkochs waaronder een vierkant voor een schuur en een s'el zoo goed als nieuwe wagen deuren, enz. vaart Maandag a. s. D. METS TE KOOP: met verstelbare tanden Uit voorraad leverbaar. C. DROS, smederij, Eierland. Alle werkdagen beschikbaar Bekende condities. GEBR. WITTE, hofstede „Burst". per pond 6 cent. H. MAAS, den Burg, VERLOREN met gouden rand, vermoedelijk nabij L. den Braven. Inlichtingen verzoekt A. DE RIDDER, de Cocksdorp. TE HUUR GEVRAAGD tegen 1 Mei of eerder te den Burg of omgeving. Brieven onder no. 455 aan het bureau van dit blad. Aanbevelend, M. S. LANGEVELD. per kilo 30 cent. per Kilo 25 cent. per stuk 5 cent. H. MAAS, den Burg. Vertrekt Woensdags van Texel naar Harlingen, Zaterdags van Harlingen naar Texel via Vlieland. Beleefd aanbevelend, voorheen J. PLAATSMAN. VLIELAND. HEDEN VERKRIJGBAAR: Aanbevelend, M. S. LANGEVELD. Zoolang de voorraad strekt H. MAAS, den Burg, TE KOOP: afkomstig van de Strandvonderijverkoop. Ook bij gedeelten. Liggende bij Jb. Bakker Pz. Te bevragen bij J. D. TROOST, den Hoorn. om uw UNIEbriefje te koopen Maandag 24 Maart begint de trekking. HANSIE FRANSIE. Tevens zijn wij ingericht voor het vakkundig Beleefd aanbevelend, Aannemers van schilderwerken, den Burg,

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 3