OSTER' ALBERT HEIJN's PRIMA SCHOONMAAK ARTIKELEN SULLEN ZICH TOT UW DIENST sterk verlaagde prijzen!! Voor één dubbeltje EEN POND GELE ZEEP. BUIG (Texel] linnenbarg lieuwstraat scheren Ischïp pe7 B R UÏSsT Laai nu uw bedden bijvullen. Sproeten komen vroeg in het Lendenpijn RogpijnNieren Pillen i D. H. HELLEWSA, Arts Van Zaterdag 22 tot en met Vrijdag 28 Maart a.s. ADVERTENTIES is nog eenige dagen afwezig. vertrekt Dinsdag van Rotterdam. Ford-sedan, De prijzen van onze prima Java kapok zijn verlaagd. C. LEMSTRA, den Burg. een „Berkefield" filter Prima Tijken, Damast en gestreept voor Veeren- en Kapokbedden. C. LEMSTRA, den Burg. 2 pond 1q kwal. Transparantzeep voor 25 ct. 2 pond Kristal stijfsel 3 pak A H Zeeppoeder 1 bus Linoleumwas 2 potjes Wrijf was 1 ds AH huishoudzeep 4 zw. stukken 25 ct. 24 ct. 24 ct. 23 ct. 23 ct SODA 4 pond voor Conourrentiezeep 4 stukken 10 cent voor 18 cent voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Rij alle Drogisten. Sportnieuws. Morgen spelen deze S.V. Texel-adsp. elftallen een proefwedstrijd. Aanvang 12 uur. Er zal een speciale elftal-comm. aan wezig zijn. Elftal A. (Jersey.) A.v.d.Slikke Jac. Helsloot. J.Broekman Slikker, Bruin, P.Bagge. P. Kikkert, K. Kikkifcrt, A.Huizinga, M. Vlaming, W.Ran. o J. Sambeek, H. Neijens, O. Witvliet, P.: Neijens, J. Molenaar. P. Vlaming, Bruin, A. Pen, Jac. de Veij, C. Ran Z. Bela. Elftal B. (Wit.) Res. H.Boon en N.Huisman. Een zilveren jubileum. Dinsdag 25 Maart a.s. hoopt onze vroe gere plaatsgenoot, de heer A. Raven, zijn zilveren jubileum te vieren. Het zal dan' 25 jaar geleden zijn, dat de heer Raven als leerling-assistent te den Helder in dienst der Hollandsche IJaeren Spoorweg- Maatschappij trad. Na bij die maatschap pij verschillende rangen te hebben door- loopen, kwam hij aan de afdeeling „Ad ministratie" te Amsterdam en ging bij de fusie der spoorwegen naar de Admini stratie van de Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht over. Examens. De heer A. J. Waller, leerling Z.V.S. alhier, slaagde Woensdag te den Haag voor het examen Derde Stuurman. Zevende Inter. Ornithologisch congres. Naar we vernemen zal het zevende In tern. Ornithologisch Congres van 1 tot !en met 7 Juni te Amsterdam worden ge houden. In het Ned. Comité hebben een twintigtal vogelkundigen zitting, onder wie de heeren A. Burdet, J.Drijver en dr. Jac. P. Thijsse. Het voorloopig pro gramma vermeldt o.rn. een excursie naar Texel. „Natuurlijk" zouden we haast zeggen. Het eerste kievitsei. We zijn beetgenomen en vele collega's en nog veel meer lezers met ons: Woensdag meldden wij, dat onder Of- fingawier het eerste kievitsei gevonden was, dat zooals te doen gebruikelijk is naar de Koningin werd verzonden. Naar men ons thans meldt, is de vin der de dupe geworden van een grap van eenige vrienden, die hem vertelden, dat nabij OiTingaw.er een kievit was neerge streken. De man is er toen met spoed op uitgetrokken, en na eenig zoeken vond hij in het veld inderdaad een kievitsei. Dat was het eerste in het voorjaar. De vinder haastte zich het, vergezeld van een briefje naar den Haag op te zenden, doch toen hij kort daarop zijn vrienden sprak, kwam uit, dat zij hem hadden beetgeno men. Zij hadden een uitgeblazen kievitsei met chocolade gevuld en op de aangege ven plek in het veld gelegd. De zending kon nog tijdig worden ach terhaald, zoodat zij haar bestemming niet heeft bereikt. Het wachten is nu op hev echte eerste kievitsei. En dan kan d$ lente komen. Een Terschellingsr-fflm op komst. Texel: „Let op u saeck!" In de zomer van 1930 zal, als het bad seizoen in volle gang is, door de Orion Filmfabriek een film van Terschelling worden vervaardigd en vertoond in ver schillende steden van ons land. Over de verdeeling der kosten wordt overleg ge pleegd tusschen de Terschellinger Stoom- bootreederij, de afd. van het Vreemde lingenverkeer tc Terschelling, de Exploi tatiemaatschappij te Terschelling en door ■het Staatsbosciibeheer. Zou op deze wijze ook geen „Mooi TexeF'-film het levenslicht kunnen aan schouwen? TERSCHELLING. Vreemdelingenverkeer. Aan het jaarverslag der Centrale Comm. V.V.V. alhier is het volgende ont leend: Het jaar 1929 is, voor wat het vreem- delingenbezoek betreft, vrij bevredigend geweest, hoewel nog altijd niet gezegd kan worden, dat Terschelling een bad plaats is geworden, waarheen een groote trek bestaat. Gedurende het badseizoen bedroeg het aantal vreemdelingen 4845 personen. Volgens onze vaste overtuiging is de ontwikkeling van een eiland als Terschel ling tot een badplaats, een vraagstuk, dat slechts geleidelijk opgelost zal kunnen worden. De badplaats zal gaandeweg moeten groeien. Twee factoren moeten er echter zijn, om de oplossing van deze ongetwijfeld lastige formule mogelijk te maken. Deze factoren zijn: 1. De wil moet bij de Terschellinger bevolking bestaan om hun geboorte-eiland voor vreemdelingen aantrekkelijk te maken en de eilanders moeten de lust hebben al gaat zulks ook met lasten gepaard, om vreemdelingen als „welkome gasten" te leeren beschouwen. 2. Dagelijks moet als het ware de naam van Terschelling genoemd worden, hetzij in de couranten, hetzij door de radio, het zij door de film, hetzij door andiere re clame-middelen zonder tal. Voortdurend moet de groote trom geroerd worden, want onbekend maakt onbemind, zoodat langzamerhand de naam van ons eiland doordringt tot alle hoofden en harten van de Nederlanders en zoo mogelijk ook tot die van buitenlanders. Zoover moet het eenmaal komen, dat het de hoogste vvensch moet zijn, om, al is het danook maar eenmaal in het leven, Terschelling, het wondereiland te gaan zien. Reclame dus en nog eens reclame. Deze twee factoren: het welkom vreem deling in de gedachten en d'aden van de Terschellingers en de voortdurende re clame beheerschen het vraagstuk van het vreemdclingenbezoek. Het aantal aanvragen voor hotels en pensions is in zooverre bevredigend te noemen, dat wij in staat waren, om op iedere aanvraag, in verband met de be schikbare plaatsruimte, een behoorlijk antwoord te geven. Verder werden aan, verschillende openbare gelegenheden pros pectussen van het eiland gezonden. De A.N.W.B. zal dit voorjaar kosteloos eenige „paddestoelen"-wegwijzers plaat sen. In de kosten van propaganda in het buitenland door de Alg. V.V.V. wordJt voor f75.bijgedragen. In een extra badplaatsen-nummer van „Ons Neder land", dat in groot aanital in Duitschland en Engeland zal worden verspreid, wordt een artikel van de hand van de burge meester aan Terschelling gewijd. Voor binnenlandsche reclame zullen 300 exem plaren van „Ons Nederland" worden aan gekocht. Ten einde het contact met belangheb benden en belangstellenden zooveel mo gelijk te onderhouden, werden openbare vergaderingen gehouden te W.-Terschel ling, Midsland en Hoorn. (Kan „Mooi Texel" in het bovenstaande niet wat van zijn gading vinden? Red.) CORRESPONDENTIE. De Ned. Toeristen Kamp. Club en de Ned. Kamp. Vereen, hebben kampeerter reinen over het hcele land, ook op Texel.' Secr.: N. T. K. C.: C. Kamerling, Stoel- draaierstr. 8, Groningen; clubvertegenw., op Texel: D. Ruijterman. Secr. N. K. V.: Carl Denig, Westeinde, Amsterdam. Red. Het groote bezwaar van lendenpijn urinestoornissen, duizeligheid, water zuchtige zwellingen en hoofdpijn is vaak, dat deze kwalen zich zoo lang zaam ontwikkelen en men er dikwijls niet op verdacht is, dat de nieren kunnen beginnen te verzwakken. Daarom is het van zooveel belang om behandeling niet uit te stellen. Noodelooze pijn en last kunnen voor komen worden, als men bijtijds in grijpt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben gedurende de vele jaren, waar in zij werden aangeboden, naam ge maakt en worden over de geheele wereld door tal van menschen aan bevolen. Hun samenstelling is zoodanig dat zij alleen op de nieren en blaas werken. Begin nog heden met het gebruik. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1,75 p. flacon. TE KOOP voor billijken prijs 2 deuren, zonder gebreken, 400 mijnstutten van 71/sj tot 91/» voet, ook bij gedeelten Te bevragen bij R. J. DAALDER, de Koog. In één dag terug. TE KOOP: A. BRAK, Weststraat. worden ook gemaakt geleverd.] Lage prijzen. Gloor per pakje 6 ct. Sodex per pakje 7 ct. Ammoniakzeep per stukje 17y2 ct. Patentstijfsel per pak 16 Glansstijfsel per pak 15 Creme tinten per zakje 7 ct. A.H. Blauw per zakje 4 ct. Monkey Brand per stukje 10 ct. Schuurlinnen per vel 5 ct. Schuurpapier per vel 3 ct. Persil per pak 271/2 ct. Ira per pakje 7 ct. Zebra Pasta per doosje 7.18 ct. Kachelglans per stukje 4 ct. Ovaline Haardenwas p. doosje 10 ct. Brasso per busje 12, 25, 40 ct. Zebo per busje 18, 36 ct. Silvo (voor zilver poetsen) per bus 20, 38 ct. Sego (voor alluminium) per doos 20 ct. Globe Poetsextract per doos 5,10 ct Zebraline per doos S ct. Ata per doosje 13 ct. R 151 Het adres voor alleen prima kwaliteit. Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging aan huis. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U maar vóór het inzeepen de baard- oppervlakte inwrijft met een weinig Parol. ^Dooien 30-60 co 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. ea Drogisten. Schoonmaak Cf. Ct. I.V. Albert Keijn

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2