Sportvereeniging Texel Haisje te hoor gevraagd Coöp. ZÉeHrïsk De Eendraciit let goedkoopste aires eert prima auto, Notaris Mulder Texel adsp. B--H.H.6 Texel adsp, A--H.B.C. Agent B. B0EKEL. is en blijft HeubeSbandel 0 osterend D. TRAP, een net kosthuis. de 0v®rwei Puistjes. In De Ruyter's Kamer A5VERTENTBËM in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds niet wat PU ROL in te wrijven en door zich des morgens te was- schen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor den Burg-Texel en de daaronder ressorteere.nde hulppostkan toren werd gedurende de maand Mrt. 1930 Ingelegd f 3446 50 Terugbetaald 3476,34 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 8. Ons Texelsch dialect. (Vervolg.) Nou had ik in 't loosie achter huus nag'n ouwe piloose aap hange. Ik docht: die trek ik an, want op 't strand ben je niet veul nut. Ik ben doe 't slag bee 19 deurgaan, en was nag maar pas op strand of ik kwam ouwe Kees teuge. Ik seg: nou ouwe, is er nag wot? Niks, me jonge, seit ie. En hee had dan ok niks as 'n kleine megoone houte plankie onder sien arm, mit 'n stik of twie drie kopere skroefies er in. Hee woo er 'n stoovedes- sel fan make, seide nie. Nou, deer was 't dan ok net goed foor, want as je dot van greene hout doet, en je set er 'n test mit fier onder, dan hei je nag kans, dat je niet allien je koese, maar ok je bienp nag verbrand. Nou, ik hew doe nag effies bee him staan, en 'k seg: dan kneeter ik nag maar ers naar paal 18. Nou en d'r lagge nag ol puur van die kleine klossies. Ik docht, die komme nag wel te pas, want we kenne nag kouwelijke dage genog krigge, dat je loopt te huftere. Eer ik dicht bee 18 was, had ik zo 't iene mit are ol 'n aardig sakkie vol, maar deur dat ze allegaar niet eve droog wazze, sweert 't nag ol an. Dus doen ik nag in de buutenolle was, docht ik, ik hew de tied an mezelf, dus sel ik eerst maar era ruste. En onderwiel ik deer nag zo wat sit te miemere, vooral hoe ik het hevvwe most mit die stikkenigge pul, ken ieder- ien wel begriepe dat ik er wel wat teuge opsag om na huus te gaan. Want ik docht bee mezelf, as se 't siene, dan staat er wel 'n potje foor me te fier. Gelukkig, docht ik, dat ik niet mit niks tuuskom, dat ver goed destin nag wat. En net dat ik docht weer mit m'n vrachie overend te krabbe len, hoor ik mitiens dwars fan 't pódje geskreeuw fan feugels, net of ze deer war hadde. Ik er gauw op of, en doet ik er bee kwam, sag ik dat ze 'n wilde knien te pakke hadde, maar hee was al dood, en sien iene oog hadde ze al uutpikt. Nou ik docht bee mezelf, dot is nag 'n foor- faltje, maar om alle herrie te foorkomme stopte ik him onder mien aap. En nag maar pas was ik bee me vrachie weerom komme, en sat nag effies om wat tot me zelf te komme, of deer hoor ik geroep achter me van ,,hoo ers effies!" Ik ver skoot, dat ik trilde. En doet ik opkeek, kwam er 'n lange meilfèer na me toe. Het leek nagol een heele banjerd, mit een groote flaphoed op en, 'n groote grieze snor. Zakennieuws. De heer Adr. Mosk zal binnenkort zijn slagerij overdoen aan de heer Dekker, te Noord-Schanvoude. Paaschveetentoonstelling Amsterdam. Van de Amsterdamsche Paaschveeten toonstelling na die van Rotterdam de grootste van ons land, meldt men ons, dat er een goede collectie Texelsche scha pen kon worden bezichtigd, vooral uit de bedrijven van L. van Reeuwijk te Hoofddorp, en de wed. A. Langendijk te Abbekerk. Het Texelsche schaap, zoo ver zekert men ons van deskundige zijde, wint in ons land hoe langer hoe meer veld en zal vermoedelijk binnen afzien bare tijd het meest gewilde schaap zijn. o— In de rubriek koudbloedpaardcn, die maar enkele exemplaren telde, troffen we „Gaston" van de heer N. Dros te Eier- land aan. Sportnieuws. In de aanvangsuren der wedstrijden op morgen is een wijziging gekomen. (Zie adv.) Schoolnieuws. Naar men ons meedeelt zal de heer K. Eelderink Donderdag a,s. afscheid ne men als hoofd der School voor Chr. - Volksonderwijs alhier in verband met zijn vertrek naar Vianen. DE MOK. Ongeval Ri-t een waterviiegtu'g, Door onbekende ooizaak ia Donderdag middag een vliegtuig van de Mok, bestuurd door de sergeant-monteur Ordewijn, plot seling van een hoogte van twintig meter afgegleden en in het Malzwin bij Den Helder terecht gekomen. Het toestel zonk langzaam weg. De bestuurder schoot on middellijk lichtkogels af. De raceboot van de Mok, welke spoedig arriveerde, bracht het vliegtuig naar ondiep water. Het toestel was zwaar beschadigd. DEN HOORN. Een moeilijk karwei. De bekleeding van de 16 M. hooge spits van de kerktoren alhier is door de fa. Oele reeds voor de helft voltooid. Er zal plm. 5 a 600 K.G. „rubberoid" benoo- digd zijn. De spits, die eerst niet be kleed, doch slechts geteerd was, krijgt nu een rubber-pakje* van een lichtgroene kleur. TEXELSCHE NOVELLE. door D. DEKKER (1864). 14. Aan deze belofte voldeed hij, want des namiddags bracht hij reeds een bezoek ten huize van Aafke's moeder Na 'de gewo ne begroeting, waar bij de weduwe de op merking maakte, dat „meneer heur te hoog titeleseerde mit teuge heur juffrouw te segge, dat i heur eenvoudig Geertje Krib les most noeme, zoo as olie mense d-ede", begon de praktizijn de reden van zijn bezoek te ontvouwen. „Wel, dat is nou heelekedól kassiweel", antwoordde de weduwe op de toespraak van Asinus. ,,'k Seg deer juust ansies teuge mien dochter: Murge die dag gaan ik reis na den Burg, om die meneer Asi nus te spreke, want deer wil ik kuut of hering van hewwe, seg ik, en nou komt uwées van zeivers." Mijnheer Asinus deed zijn best om de zaak als zeer moeilijk voor te stellen, maar beloofde zijn uiterste zorg te zullen aanwenden om te bewerken dat „Antje Jooste's Kees" niet over haar landerijen zou mogen passeeren. Van tijd tot tijd herhaalde hij zijn bezoeken bij de weduwe en haar dochter, en deed zich zeer be minnelijk voor, zoodat Aafke's moeder bij zijn vertrek meermalen zeide: „Kiek, dat |s nou een man uut duzende, zoo aardig, zoo komplesant; 't is wel te sien datiope studisie lege het". Zij dacht er nog wel iets meer bij, maar deze gedachte durfde zij niet uitspreken. £ladat hij zich aldus bij de weduwe had ingedrongen, wist hij het zeer eenvoudig en gemakkelijk uit te maken verschil te haren voordeele te beëindigen, waardoor hij natuurlijk in haar gunst steeg. „Alles ter rechter tijd", was thans meer dan vroeger een stelregel van mijnheer greep hij, dat de slag nu of nooit moes!) Asinus, en getrouw aan dit beginsel, be- geslagen worden. Hij richtte zijn aanzoek om de hand der dochter het eerst tot de moeder, omdat, zoo hij voorgaf, hij zich verplicht achtte haar gevoelen omtrent deze zaak te kennen, eer hij mocht trach ten de toegenegenheid van Aafke te ver werven. Hij veinsde onbekendheid met de omstandigheid, bij iedereen bekend, en evenzeer bij hem, dat het hart van het lieve kind niet meer vrij was. Het aan zoek werd door de weduwe met kenne lijke blijdschap ontvangen; want zij ver heugde zich een concurrent van Arisse gevonden te hebben in ,,'n meneer, die op e studisie lege had, zoo fersoendëlek was, en zeker wel wat in de melk te brok- ke hevvwe zoo." Ze verklaarde danook ronduit, dat het haar zeer zou vereeren hem haar schoonzoon te noemen. Dat was voor den praktizijn reeds veel gewon nen; hij rekende op zijn bekwaamheid om harten te veroveren, in vroeger jaren, in onderscheidene gevallen zoo duidelijk be wezen. Toen ondervond hij, dat het met het meisje zoo gemakkelijk niet ging; want ofschoon moeder hem zeer in de han,d werkte door uit te gaan, wanneer zij wist dat hij een bezoek zou afleggen, en of schoon hij al de kunstgrepen, die hem vroeger in zijn veroveringen zulke uit muntende diensten bewezen hadden, reeds had in het werk gesteld, hij had bij het meisje nog zeer weinig vorderingen ge maakt; want al zijn vriendelijke aanzoe ken stuitten af op de omstandigheid, dat Aafke haar vriend een liefde toedroeg, die uit een zuivere bron opwelde, en hef eenige antwoord, dat hij op al zijn lief debetuigingen vernam, klonk altijd het zelfde: ,,'t Spiet me, meneer, om uwé; maar ik zei nooit de vrouw van 'n aar worre as van him, die ik mit 'n dure eed trouw swore hew. Mag 'k him van mier, moeder niet, nooit 'n aar; dat staat bee mien iezervast," VOOR DE VROUW. minimi Medesnufjes. Een Fransch bericht je in Weldons Ladies Journal zegt, dat een nieuw zijden crêpe costuum zeer modieus is, vooral in zwart; de jasjes zijn over het al gemeen zeer kort, bij na als een bolero, een gebloemde chiffon blouse en ruim aan de taille zal er zeer on der voldoen. De mou wen van de jasjes zul len dit seizoen wat korter gemaakt worden, om de manchet ten van de blouse te laten zien. Tusschen haakjes zij gezegd, dat zware figuren natuurlijk niet zulke korte jasjes dragen kunnen. Voor haar zullen ze zeker tot de heupen moeten reiken. Nieuw is ook de korte mouw; de mouw- looze blouses zullen dus minder worden gezien, behalve misschien voor sport. Voor avondpartijtjes is moiré het nieuw ste en flesschengroen zal zeer modieus zijn. Omtrent de lengte van de japonnen zal er geen discussie meer zijn: ze wor den alle zeer lang gemaakt. Belangrijk is de taillelijn: tengere vrouwen zullen haar hoog dragen, terwijl zwaardere figuren de lijn lager zullen moeten maken. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 5 tot en met 11 April 1930 GEBOREN: Adriaantje, dv Arie Knol en Geertruida Bakker. ONDERTROUWD: Pieter Bruijn en Aafje Roeper; Albert Kiewiet en Jan- tina Bos. OVERLEDEN: Jacob van Heerwaarden, 73 jaar, geh. m. Jannetje Bakker; Trijntje Beijers, 75 jaar, geh. met Jacob Vlaming. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize) 1 jongenskiel en broek; 1 pijp; 1 sleutel, 1 porternonnaie en 1 taschje. PREDIKBEURTEN HERV. GEMEENTE. Zondag 13 April. Burg, vm. 10 uur de heer Jac. Kortenhoeven van Heemstede. 's av. 7 uur Ds. Oskamp. H. Avondmaal. Cocksdorp, vm. 10 uur Ds. Plug. Bevestiging van nieuwe leden. Collecte Generale Kas. Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Oskamp. Bevestiging van nieuwe leden. Maandcollecte. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. Bevestiging van nieuwe leden. Coll. Gen. Kas. Oudeschild, 'sav. 7 uur Ds. Groenenberg. Bevestiging. Koog, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Leesdienst. nm. 3 uur GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, nm. 2 uur ds. Buskes. 's av. 7 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Goede Vrijdag 18 April. HERV. GEMEENTE. Burg, 's av. 7 uur Ds. Groenenberg. Waal, 's av. half 8 Ds. v. 't Hooft. H. Avondmaal. Koog, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm. 10 uur Ds. Oskamp. 'sav. half 8 Ds. Oskamp. H. Avondmaal. Cocksdorp, vm. 10 uur Ds. Plug. 's av. half 8 Ds. Plug. H. Avondmaal. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 'sav. half acht ds. v.d. Leer MARKTBERICHTEN Schagen 10 April. 30 vette koeien 70 Gelde koeien mag. 3 Vette varkens 129 Biggen Boter 250 a 370 180 a 360 0,— a 0, 20,— a 33,— 1,50 a 0,a 0. - E i e r v e i 1 i n g Schagen Kipeierenaanvoer 175050. Bruin ongewogen f 0,— a f 0,— per 100 Wit 4,40 f 4.50 Eendeieren 4,10 a 4,20 CORRESPONDENTIE. Mr. H. Th., Paterson N.J. Uw abonne ment is thans betaald tot 1 Juli 1931. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de heeren GEBR. KOS, „Nieuwe Wamberg", wordt verzocht hiervan opgave of betaling te doen ten kantore van Not. MULDER, vóór 1 Mei a.s. zal op Donderdag 24 April 1930 des avonds 8 uur in het café „den Burg" PUBLIEK VERKOOPEN: A. voor de dames Schrama en Bakker. Een Woonhuis met erf en tuin, aan het Schildereind te den Burg, kadastraal bekend gemeente Texel sectie D. no. 2681 en 2533, te zamen groot 4 aren 75 centiaren. Te aanvaarden uiterlijk 15 Mei a.s. B. voor de erven mevr. Wed. D. Keij- ser Hz. Een woonhuis met erf en tuin in de Weverstraat, te den Burg, kadastraal be kend gemeente Texel sectie K. no. 1822, groot 2 aren 60 centiaren (thans bewoond door den heer Klimp.) Te aanvaarden uiterlijk 1 Juni of zooveel eerder als de tegenwoordige huurder het zal hebben verlaten. Zondag 13 April Adsp. B.C. comb. Aanvang nam. 2 uur. Entree 15 en 10 cent. —o Adsp. A.B. comb. Aanvang 3,15 uur. Entree 15 en 10 cent. Zaterdag, bij uitzondering, alleen oefe nen voor Adspiranten. Dit merk rijwiel geeft u in alle opzichten voldoening. voor Meubelen, gordijnen en Karpetten, Linoleum, Zeil, Loop ers, Matten, enz. Aanbevelend, P.S. Alles franco ter plaatse geleverd. Vraagt zichtzending en prijs. TE KOOP merk Chevrolet-Touring, geh. electrisch beste banden, 4 schokbrekers, prachtig gelakt, met allweatherkap, geblindeerde wielen, zoeklicht, electr. ruitenwisscher VOOR SLECHTS 600 GULDEN. Adres: D. KORT, Zuidstr. 73 of no 5 DEN HELDER. in de Koog, voor veertien dagen, begih Augustus, voor vijf personen. Huurprijs niet boven f 50.— per week. Vijf één-persoons bedden. Brieven onder no. 468 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: te Den Burg of omtrek De Koog Brieven onder no. 469 aan het bureau van dit blad. boden inSChr^Ving W°rdt te k°°P aange~ tot 1 October 1930. Biljetten met prijs en maximum hoeveel heid worden uiterlijk a. s. Maanaag 12 uur in hotel „De Lindeboom" ingewacht. o— Aan hetzelfde adres is gelegenheid fer opleiding voor een flinke nette jonnen niet beneden 14 jaar. o— Boternoteering f 1,80 aan particulieren Karnemelk 5 cent per liter. KCRKJtDEN HOORN. TEXELSCHE COURANT

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 6