i Bezoekt DE JONGH's Meubelhuis F. ZEGEL Parkstraat den Burg Tandheelkundige Inrichting OUDKERK VAN PRAAG Koopt Uwe 1 A Dames-Confectie jj ■P en Dames- en Kinderhoeden IN DEN MODEBAZAR IS. 1 HERSCHEL, Den Heldert 1 Koningstraat 17-21-23 I t/Und&tt nuk>~^ 'tioetft ttoh-iuet Be macht van hst geld. groot is onze sorteering in ?loerkleeden van de goedkoopste tot de betere soorten vanaf 5,95 Vitrages 0,1S Eamermatten, alle maten 9,SS Vloerzeil in alle kwaliteiten 1,19 Tafelkleeden in 5 95 Buffetten 2450 Tafels 12 59 Fauteuils tn steden compleet 23,59 Kapokmatrassen 39,59 Ledikanten, alle soorten 4,95 C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags van 10—4 uur. Adres ALL1M HEISMSTRMT 24, Ben Helder. Prima Kunstgebitten. Pijalooze behandeling. Ziekenfondsleden tegen verminderd tarief. Voor ben die trouwen of verhuizen gaan, is ons sdres hef voordeligst Spoorstraat 52-54, Beu Melder. uitsluitend in het best yr gesorteerde magazijn tegen )\V de laagst genoteerde prijzen alvorens u inkoopen gaat doen Alleenverkooper voor heel Texel. FEUILLETON als in DE JONGH's Meubelhuis, Telef. 344 2e Vroonstraat 115-117, Den Helder 1 (Een boeiende roman naar het Engelsch van Freeman Filden.) 86. Een oogenb'.ik verzadigde zij zich aan de weelde van bloemen. Zij had een ge voel alsot ze plotseling uit een kelder in het volle zonlicht gekomen was. Ze besefte voor de eerste maal sinds lang, dat er bloei en schoonheid in de wereld waren. Instinctmatig ging ze de winkel in en kocht van haar schraal bezit, een groote ruiker, die haar heel de weg naar huis met zijn heerlijke geur vergezelde. De omstandigheid, dat zij de bloemen in een vaas deed en op de tafel in de eetkamer zette, was van geen beteeke- nis. Zij deed alleen, als vanzelf, wat ze in haar eigen huis zou gedaan hebben. Het was eenvoudig ondenkbaar, dat zij ze b.v. op haar slaapkamer zou zetten. „Wat beteekent dat?" vroeg Enoch scherp, toen zij die middag het diner bin nenbracht. Hij wees op de bloemen. „Ik houd niet van die gekheid. Neem ze weg." „Ja, mijnheer," zei het meisje met be vende lippen. „Het spijt me „Er was u niets van gezegd, om zulke tierelantijntjes te koopen van het huis houdgeld," ging Enoch voort, toen zij met de vaas de kamer uitging. „Ik heb ze van mijn eigen geld gekocht. Ik wist niet, dat ze u hinderen zouden. Flet leek de juiste plaats om ze neer te zetten hier op de tafel in de eet kamer." „Uw eigen geld. Neem me niet kwalijk. U hebt het recht om te koopen wat u wilt. Maar u kunt u dat niet veroorlo ven. Maar dat zou juist iets zijn voor een Het was duidelijk, dat hij wilde zeg gen: „voor een Quinl", maar hij dacht aan wat hij beloofd had, en hield bijtijds op. De deur was juist achter haar gesloten, toen Edith hem hoorde opspringen en achter haar aankomen. „Wacht even." Zij wendde zich om. „Hoeveel hebben die bloemen gekost?" „Vijftig cent, Mr. Garbutt." Hij tasrte met geoefende vingers in de zak van zijn vest, en haalde een halve dollar te voorschijn uit het kleine geld, dat daar rammelde. „Flieru hebt het goed bedoeld. Ik zal u er niet voor laten bela'en. Ze zijn werkelijk mooi. Ik weet niet of het me kan schelen. Zet ze weer op de tafel, dan kan ik ze nog eens zien." Zij gehoorzaamde. Zij stonden beiden voor een oogenbük zwijgend naar de bloemen te kijken. Dan zei Enoch lang „Het is niet kwaad. Nog zoo gek niet per slot van rekening zou ik het idee aardig gaan vinden. Probeer het een week. Zet ze op mijn rekening. Maar laat ze niet verwelken. Ik kan bloemen niet hebben, als ze beginnen te verwelken." Zoo was het dag aan dag. Soms vroeg Edith zich af, of haar meester ze wel alle vijf bij eikaar had. Hij scheen in bittere ironie uit te barsten naar aanlei ding van de onbelangrijkste dingen. Hij kon haar geruime tijd achtereen aansta ren, tot zij als het ware verstijfde van angst; en dan eindigde hij gewoonlijk met een of andere verklaring, die aan het teedere grensde. Zij wist niet, hoe ze het hem naar de zin moest maken. Elke ver andering, die zij beproefde voor zijn ge mak of genoegen, kon begroet worden met hoon. En als zij zich dan haastte om zich te verbeteren, vroeg de oude man haar menigmaal, om het toch maar te laten zooals het was. In haar brieven naar huis had het meisje bepaald iets laten doorschemeren, van haar stemming, want op zekere dag schreef haar moeder: „Ik geloof, dat je maar weer naar huis moest komen, Edith. Je vader en ik krijgen de indruk, dat Mr. Garbutt niet erg aardig voor je is. Blijf geen minuut langer dan je zónder moeite kunt uit houden. We zuilen hem wel op de een ot andere manier zien terug te beta len." fi jjrj J| Verscheidene malen stond Edith op het punt, om haar betrekking op te geven. Zij wist, dat Enoch geen moeite zou doen om haar terug te houden. Zij wist, dat alleen een ironische glimlach zijn strakke mond zou plooien, en dat hij zou zeggen, dat hij net zooiets van haar verwacht had. Zij kon er evenwel niet toe beslui ten op te zeggen. Bovendien: er was nog een andere, zeer menschelijke overweging, die haar op haar post deed blijven. Zij' was nieuwsgierig. Zij begreep, dat echter al die vreemde manieren bij Enoch een reden moest schuilen: een reden dieniets te maken had met de Quint's of de Mil- burn's, dat begreep ze ook. Hij was vree- sehjk ongelukkig. De ongelukkigste mensen van de wereld, dacht ze soms. Verscheidene malen in de week kwani Mr. Barker ot Mr. Drummey voor zaken aan huis, en Edith hoorde hem dan in structies geven, die een helder oordeel en een onbuigzame wil verrieden, als men op zijn jaren niet zou verwachten. Aan de andere kant ontdekte ze, dat haar mees ter een geleerde was. Als zij de biblio theek afstofte, zag ze aanhoudend boeken die hij juist gelezen had. U vindt daar de grootste sorteering in Leeren Clubfauteuils, Ameublementen in Trijp, Moquette en Leer, Dressoirs, Buffetten, Theemeubels, Kleeden en Karpetten; Spiegels, Eiken Linnenkasten, Ledikanten Bedden, Aupingmatrassen, Gordijnen, Spiegels, Salon- en Schuiftafels, Bloemtafels. Tafel- en Divankleeden, enorme sorteering, in alles, ook nog Brandkasten en Brandkluis. U koopt bij niemand zoo goedkoop en alles prima kwaliteit. aan het einde van de straat. VOOR DE JEUGD. Meneer Pimpelmans en zijn auto. 37. Toen meneer even later thuis kwam, vroeg de smid, die hem had opgewacht„Meneer Pimpelmans, waar is je garage?" „Tjonge, dat mag je zeggen 1 Daar heb ik me 'n auto gekocht en 'k weet niet eens, waar ik hem zetten moet 1 Wat nu 38. Maar de smid sloeg meneer op de schouders en schudde hem lachend heen en weer. „Geen nood, meneer, geen nood 1 Voor 2 kwartjes per week kan u hem bij mij in de smederij stallen „Top", zei meneer Pimpelmans en de smid tikte hem nog eens op z'n jasje. 1 1 r 1 1 r 111 -4 I" K zaam (Wordt veivolgd.) GEWELDIG

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 4