Tandheelkundige Inrichting Gezond en Krachtig Lammeren- v e r voer. Lam meren vervoer. ÏS§ C. ACKEMA. Spreekuur Woensdags nm 10-4 uur. Adres ALLEEN KEIZERSTRAAT 24, Den Helder. Prima Kunstgebitten. Pijnlooze behandeling. Ziekenfondsleden tegen verminderd tarief. m met Sanatogen De masM vai het geld. Dit merk garandeert a kwaliteit. MELANGE E Duinker Pz., Helder 65 cent per pond. FEUILLETON S.S. Burgemeester van Alkmaar II Krachtig bloed, sterke zenuwen en een taai uithoudingsvermogen, dat zijn de eischen, die Uw werk vóór alles aan U stelt. Ga eens bij U zelf na, of ge U in alle op zichten zoo krachtig en flink gevoelt als ge zoudt wenschen. Het werk gunt U geen rust, ook al voelt ge U bij tijden slap en spoedig vermoeid. Om gezond te blijven hebben spieren en zenuwen voedsel noodig, dat de krachten opbouwt. Geef hun dat voedsel met Sanatogen. Sanatogen voert aan Uw lichaam en ze nuwen juist die stoffen toe phosphor en albumine die noodig zijn om nieuwe kracht op te bouwen. Een bekend Engelsch arts schrijft: „Sanatogen wordt gemakkelijk verteerd en heeft 'n directe en buitengewone uit werking, die men controleeren kan door de voortdurende toename van lichaams gewicht en spierkracht". Geniet een krachtige gezondheid met: Het Zenuwsterkend Voedsel (Een boeiende roman naar liet Engelsch van Freeman Filden.) £6. „Neen, en dat hinderde haar vrceseiijk. Marv was erg dol op Arthur." „O, het is een pan." kreunde Edward. „Waarom hebben we toch dat vervloekte geld van Garbutt aangepakt? blij heeft nooit de bedoeling gehad, om het te blij ven geven. Of wat had hij anders voor? Het heeft hem een hoop geld gekost, en geen van ons beiden heeft er iets mee ge wonnen. Ik zou wel eens willen weten, wat die Drummey hem verteld heeft, dat hem van gedachten heeft doen verande ren. Edith had gelijk. Herinner je nog wel die avond, dat wij daar naar toe gin- gingen om hun te vertellen, wat ons overkomen was? Hoe ze mij toen vroeg: „Oom Edward, denkt u dat geld aan te nemen?" Wij dachten, dat ze ormoozel was of daaromtrent, maar het verstandi ge ding had het bij het rechte eind. Zij begreep, dat er iets noodlottigs aan vast zat. O, waar moet het naar toe, waar moet het naar toe?" Mrs. Milburn stond op, kwam langs de tafel naar hem toe en sloeg haar ar men om zijn hals. „Ach, Edward, laat je niet zoo ontmoe digen," snikte zij zenuwachtig. „Ik zal nooit meer onaardig tegen je zijn. Ik houd nog evenveel van je als altijd, Ed ward. Dat weet je toch. Kijk me een9 aan, Edward, en zeg me, dat je nog van me houdt. Dat is alles wat ik wil heb ben. Het kan me niet schelen of we arm zijn of niet." Zij omhelsden elkander vol teederheid. „Je bent een goede vrouw, Florence", zei Edward ten laatste. Voor zoo'n vrouw kan ik werken. Ik ben er nog niet onder. Als ik eerst Tom maar van me af kon zetten. Ik wil hem zien en zijn vrouw en de kinderen. Ik wil hen zeggen hoe het me spijt. Als ik mijn trots maar wat opzij kon zetten als ik Tom maar kon vertel len, wat ik over een en ander gedacht heb. We waren dikke vrienden samen, Torn en ik. Ik kan nooit iemand anders vinden, met wie ik zou kunnen werken,, zooals ik met Tom kon werken." „Nu, waarom zouden we dan niet naar hen toe gaan, als je er zóó over denkt?" vro-eg Florence. „Zou jij willen gaan?" „Natuurlijk zou ik dat." „En als ze de deur voor ons dicht gooien, kreunde Edward. „Ik weet niet, ot ik het hun kwalijk zou nemen." „Dat zullen ze niet." „Als Tom wilde, zouden we er weer op los gaan, en onze weg door de wereld Maandag 26 Mei zal de veeboot L A.ISTDKOUW Kapitein ~W~. Smit gereed liggen tot vervoer van lam meren en vee naar Purmerend, Uithoorn en tnsschen- gelegen plaatsen. Afvaart nam. 1 uur. Donderdag 29 Mei vaart de veeboot Landbouw naar Leiden. Afvaart 's morgens 8 uur. H, H A.AKMA.N en J. O. KAGER. HOOGFIJNE vaart Maandag van Texel naar Purmereud en tusschengelegen plaatsen. .Afvaart 3 uur. Donderdag van Texel naar Leiden en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 8 uur. De Commissaris T. C. BAKKER. VOOR DE JEUGD. Meneer Pimpelmans en zijn auto. 47. Want jongens, jongens .dat viel niet mee. Hij' had er heelemaal niet op gerekend, dat er nog 'n gloeiende ijzeren stang op het aambeeld lag. „Help, help! au! m'n broek!" brulde hij en maakte een luchtsprong van minstens anderhalve meter. 48. Dol van pijn rende hij de sme derij rond, terwijl uit z'n broek dikke rookwolken opstegen. Hannes Mop holde achter hem aan en probeerde met zijn klomp het brandje uit te slaan. Dit verzachtte de pijn wel niet, maar het was goed bedoeld. vinden", riep Edward .terwijl zijn oogen van nieuw leven straalden. „Dat wil zeg gen" voegde hij erbij met een tikje humor „we zouden de weg nemen, waar we op hooren." Een half uur later stonden de .Milburn's voor de deur bij Tom. Verscheidene ka mers waren verlicht. Zij begrepen dus, dat de familie thuis was, maar Edward had er ai zijn moed voor noodig, om op den knop van de bel te drukken. Eindelijk deed hij het evenwel en toen leek het hem een eeuw, vóór de deur openging. Zij stonden voor Mrs. Quint. Een kort oogenb'ik staarde deze haar bezoekers aan, zonder te begrijpen, wie zij vóór had. Dan zei ze ietwat aarzelend: „Wel, als dat nietben jij het, Ed ward? En jij, Florence? Ik.... ik ver wachtte je niet." Misschien was er een wereld van sarcas me in dat „ik verwachtte je niet", of: het werd eenvoudig gezegd, zonder eeni- ge bedoeling. De welkome duisternis bui ten belette te zien, hoeverre de Milburn's verlegenheid toonden. Er volgde een pijnlijke stilte. Het kwam Edward en Flo rence beiden voor, dat de vrouw aan dej deur hun trachtte duidelijk te maken, dat ze niet welkom waren. Er was geen twij fel aan dat tal van tegenstrijdige gevoe lens in haar hart om de voorrang streden. Zij was te eerlijk om geestdrift voor te wenden. Toch was ze menscheiijKenvijze nieuwsgierig naar de reden van dit onver wacht bezoek. Zij vond de oplossing, door de plicht det gastvrijheid op haar man te schuiven. „Tom is binnen. Kom er in," zei ze droog. Tom zat behageiijk in een g<-oote leun stoel, met zijn pantoffels aan en las zijm avondblad. Hij had twee uren vrij vóór hij ging waken op de fabriek, waar hij was aangesteld, en hij verspreidde een atmos feer om zich heen als van een man, die werk heeft, dat de moeite waard is al is het danook wat laag bij de grond. Tom was evenmin voorbereid op dit bezoek- Hij keek verstrooid op naar de beide be zoekers, toen zij het vertrek binnenkwa men en het duurde enkele oogenblikken, vóór hij opsprong en uitriep: „Hé, Edward! Hoe maak je het? En Florence! Ik ben blij je te zien. Goede ge nade, dat lijktop de oude tijd.," Er viel niet aan te twijfelen, dat Tom werkelijk opgetogen was. Zijn oogen straalden bijna van verrukking. Hij danste gewoonweg om de Milburn's heen, terwijl hij hen hielp om hun goed af te doen. Bij deze onverwachte vriendelijke entvangst had Edward moeite om zich goed te houden. Mrs. Quint nam evenwel geen deel aan deze betuiging. Zij was be leefd maar hield zich op een afstand. (Wordt vervolgd.) SANATOGEN Verkrijgbaar in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf I,per bus.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 4