T GEOPEND de nieuwe winkel tusschen KEIZER- en WEEZENSTRAAT M. KLERCQ, Spoorstraat 32-34 - DEN HELDER „DE GRACIEUSE". I Sportvereniging T«xt>| Opgave leden N.H.V.B. Ingezonden Lendenpijn RiigpijnNierenPillem Uw Kindje A D V E RT ÉN tUn Huidarts E. W. BOTTEMA is van 1 tot 25 Augustus niet te consulteeren. puik beste aardappelen een S.M.W, stationn. 4 P.K benzinemotor en een Standaard 8 P.K stationn. benzinemotor. waarin U vindt een groote keuze in Slaapkamer-, Salon- en Woonkamer-Ameublementen. Levering franco Texel. Telefoon 206. Wed. P. GRAAF, Modes, Hoogerstr. den Burg. a ingang SPOORSTRAAT Al onze meubelen worden onder garantie geleverd Arm China! Nog steeds zijn in het onmetelijke Chi- neesche rijk uitgestrekte gebieden aan hongersnood overgeleverd, terwijl tevens het arme volk door burgeroorlogen ge durig geteisterd wordt. Ons plaatje laat een der tallooze vluch telingen zien, die er na een reis van vele/ dagen in geslaagd is een warm maal te bemachtigen. Sportnieuws. Men schrijft ons: Het plan van S.V. Texel is, om bij ge noegzame deelname 17 Augustus Oras- baanwedstrijden te houden en wel ver deeld als volgt. Afval-race (personen on der 18 jaar), Jachtrace en Sprintwedstrij den. Na afloop motorbehendigheids- wedstrijden. Als prijzen worden medailles besohik- baar gesteld. (Zie voorloopige advert, de volgende week Woensdag.) Examens. De heer J. H. Geerling, leerling Z.V. School alhier, slaagde Woensdag te den Haag voor het examen 3e stuurman. Schoolnieuws. Voor de 2-jarige cursus Z.V.S. alhier hebben zich reeds 'elf leerlingen aange meld. Verwacht wordt, dat het aantal nog grooter zal worden. Wolveehandel. De wolveehandel was te Leeuwarden; nog kalm, echter ruim prijshoudend. Lei den was voor vette schapen eveneens' kalm en duur; de vette lammeren vonden daar wegens minder goede buitenlandsche berichten, evenals te Rotterdam, een flau-: were markt met nog moeilijk te maken vorige weekprijzen. De Leidsohe markt was voor weideschapen en lammeren vrij goed in omzet en wel prijshoudend. Te Purmerend waren zoowel schapen als lammeren nogal vlug te plaatsen. Concert in het Park. Het programma voor het concert van Texelsch Fanfarecorps, te geven Zaterdag avond half negen in het Park luidt als volgt: 1. Entré, Marsch Th.C.Lugtenburg 2. Tervaete, Ouverture Héroïque Louis Oasia. 3. Rachel, Mazurka E. Marsal. (Solo voor Baryton, solist de heer J. Dekker). 4. Les Roses du Midi, Granide Valse Joh. Strauss. 5. Myriam, Ouverture E.Gaudefroy. 6. Colonel Bogey Marsch Kenneth J. Alford. DE COCKSDORP. Veilig verkeer. De A.N.W.B. „niet thuis". Ten einde het verkeer hier in veilige banen te leiden, heeft „Mooi Texel" zich tot de Alg. Ned. Wielrijdersbond ge wend, door tusschenkomst van de con sul van deze bond, de heer D.EJW.C. Bos wijk, te den Burg, met navolgend schrijven: „Buiten de kom van het dorp de Cocks- dorp, alzoo buiten het gedeelte waar be perking van de snelheid op haar plaats is, bevindt zich in de hoofdverbinding tusschen genoemd dorp en het centrum, van het eiland een gevaarlijke punt, n.L daar waar de weg van de vuurtoren ko mende uitmondt in de Postweg. Bijgaan de schets moge dit verduidelijken. Daar het verkeer langs beide wegen zeer be langrijk is, en reeds meerdere ongevallen zijn voorgekomen of gedreigd hebben, verzoeken wij u te overwegen of plaat sing van een waarschuwingsbord op be doeld snijpunt van wegen niet aan te be velen zou zijn. Uw berichten worden met belangstelling tegemoet gezien." Wat het schrijven en de schets ver mochten uit te werken, verneemt de lezer hieronder: „Naar aanleiding van uw brief zoo be toogt kort en bondig het hoofdbestuur van voormelde bond deelen wij umee, Moeder, Uw kindje zal U niet half zoo veel zorg geven als U het huidje maar dioog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behan delt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Beide Artikelen ver krijgbaar bij Apoth. en Drogisten. dat naar ons gevoelen het door u gesig naleerde punt voor een voorzichtige en oplettende bestuurder geen gevaar kan op leveren, weshalve wij vermeenen, in het onderhavige geval geen waarschuwings bord te moeten plaatsen. Voor uw belangstelling zijn wij u er kentelijk." Wat zegt u van zoo'n onbenullig, na- ief, „logisch" antwoord. Wij begrijpen waarlijk niet waarom men zoo'n kabaal kan maken over die veelgewraakte onbe waakte overwegen aan de „overkant"! Laat men de stelregel van de A.NAV.B. in practijk brengen „Weest voorzichtig en oplettend" en niet één onbewaakte overweg zal ooit meer een slachtoffer eischen. De? chauffeur b.v. stapt eenvoudig uit, ver gewist er zich van of er geen gevaar dreigt en tuft verder. Het is echter maan zoo jammer, dat het met die goede eigen schappen wel eens matig gesteld is en dan zijn die waarschuwingsborden zeer zeker op hun plaats. We kunnen ons niet indenken hoe de A.N.W.B. zoo'n zwak motiet aanvoert om aan zijn „verplich ting" te ontkomen. „Met een kluitje in het riet" zou voor dit relaas een passend opschrift zijn. Maar het waarschuwingsbord zal er toch wel komen? Al is het dan niet met medewerking van de A.N.W.B. DE WAAL. Vlugger Post ver zending. Namens de vereeniging „Mooi Texel" werd aan de directeur van het Postkan toor te den Burg een schrijven gericht] van deze inhoud: „Indien de mededeelingen die onze Ver eeniging ontvi]ng, juist zijn, zou de expe ditie van de post te de Waal des namid dags op een zoodanig uur plaatsvinden,, dat de doorzending van de poststukken met de boot, die 5 u. 40 van Oudeschild, vertrekt, uitgesloten is. Indien de postlooper, die thans op 5 uur het dorp verlaat, een half uur vroe ger naai- den Burg afreed, zouden de poststukken nog diezelfde middag naar de vaste wal doorgezonden kunnen wor den. Uwer medewerking in deze zal zeer op prijs gesteld worden." Tot ons genoegen kunnen we thans meededen, dat dato 19 Juli daarop van; de directeur dit antwoord werd ontvangen In verband met uw schrijven d.d. 13 Juni 1.1. betreffende het vertragen der te verzenden poststukken van het post station te de Waal, deel ik u mede, dat) met ingang van 21 Juli a.s. de aankomst der betrekkelijke stukken te den Burg wordt gesteld op 16 u. 45. Hierdoor wordt de aansluiting met de boot van 5.40 uit Oudeschild verzekerd. Een pluimpje mogen we „Mooi Texel" voor zijn initiatief en de postdirecteur voor zijn welwillendheid wel op -de hoed steken. GROOT EUROPA. Eigenlijk moest men Mussolini m. i. dankbaar zijn voor de onomstootelijke bewijzen, die hij levert, dat het in de praktijk niets gedaan is met alle diplo matieke scheppingen van na de oorlog. Mussolini houdt redevoeringen in de toon van de Duitsche Keizer van voor de oor log. Hij ontketent een wedstrijd in bewa pening tusschen zijn land en Frankrijk, hetzelfde als wat Wilhelm II deed. Eu zoo goed als toen, kan een oorlog ook nu weer het resultaat zijn, alles zonder dat de Volkenbond, het Locarnoverdrag of 't Kelloggpact er ook maar één stroo aani in de weg legt. Over een tijdje vechten ze weer, met 'n enorme hoop dooden, en kreupelen en blinden als resultaat „lm Westen nichts Neues". En als het mislukt, wat het zeker doet, dan gaat Mussolini op een villa leven, terend op de ontvangen „scha devergoeding". En dan komen nieuwe vredesconferenties weer, tot een ander komt, om na Napoleon en Wilhelm en Mussolini zijn geluk te gaan beproeven op het oorlogsterrein geen Volken bond, Locarno of Kelloggpact, dat er iets aan verandert, wat Mussolini meer dan duidelijk demonstreert. De Vereeniging Groot-Europa, secreta riaat, Staringstraat 46, tot welker leden ijk behoor, is zoover gekomen om in zijn streven op te nemen de aanstelling van 'n Europeesch hoofdbestuur. Dat Europeesch Bestuur zal dan met de bescherming der veiligheid van Europa worden belast. Het wijkt iets af van Briand's plan van een Vereenigde Staten van Europa zonder verantwoordelijk bestuur, en waardoor de Wilhelms en de Mussolini's zouden kunnen doorgaan met vechten, nóg zelfs, indien er een Vereenigde Staten van Eu ropa zou zijn. Maar dat alles zou niets; gedaan zijn, waarom in het program der Vereeniging Groot-Europa staat: de op richting van een Vereenigde Staten van Europa, onder een Verantwoordelijk Eu ropeesch Hoofdbestuur, dat de nationale regeeringen wel ontziet in hun eigen na tionale aangelegenheden, zonder hun, echter de gelegenheid te laten door het doen uitbreken van een oorlog of het eischen van steeds meer invoerrechten dq veiligheid en goede gang van zaken ge regeld in het honderd te kunnen jagen.. In zooverre moet de Souvereiniteit der Naties gesnoeid, dat ze dat niet meer kunnen doen. Het lidmaatschap van Groot-Europa is niet kostbaar, vraagt slechts fl.25 con tributie als minimum per jaar, en is open voor ieder. En iets zakelijker werken voor wat de vrede en goede gang van zaken, in Europa waarborgen kan, wordt meer dan tijd, vóór we weer midden in het oorlogsgewoel zitten en welk gevaar lang niet denkbeeldig genoemd mag wo den. Laat dus diegene die gevoel!"voor wat Groot-Europa beoogt, zich als lid of me dewerker opgeven gaan, om samen een meer rustige en veilige toestand voor Eu ropa te kunnen scheppen, met betere waarborgen ook voor de algemeene wel vaart. U, M. de R. dankend voor de plaatsing, Uw dw. H. BRAAM. Het groote bezwaar van lendenpijn urinestoornissen, duizeligheid, water- zuchiige zwellingen en hoofdpijn is vaak, dat deze kwalen zich zoo lang zaam ontwikkelen en men er dikwijls niet op verdacht is, dat de nieren kunnen beginnen te verzwakken. Daarom is het van zooveel belang om behandeling niet uit te stellen. Noodelooze pijn en last kunnen voor komen worden, als men bijtijds in grijpt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben gedurende de vele jaren, waar in zij werden aangeboden, naam ge maakt en worden over de geheele wereld door tal van menschen aan bevolen. Hun samenstelling is zoodanig dat zij alleen op de nieren en blaas werken. Begin nog heden met het gebruik. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. EH Eenzelfde advertentie, ineens voor jg viermaal opgegeven, wordt maar driemaal berekend. Wij belasten ES ons met het plaatsen van adverten- SB ties in alle mogelijke bladen, en BB verschaffen daarop abonnementen, SB zonder eenige prijsverhooging. ES Advertenties voor het volgend num- EB mer kunnen NIET LATER worden ES ingezonden dan 4 uur n.m., daags IS vóór de verschijning. Te den ES Burg hebben we voor het plaatsen ES van adv. geen tusschenpersonen. ES A GEBOREN: FEIJTJE AFINA, dochter van Jn. DRIJVER Cz. G. DRIJVER-Vlaming. Oosterend, 23 Juli 1930. Hiermede vervullen wij den treuri- gen plicht kennis te geven van het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder TETJE LIST, in den ouderdom van 51 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, K. LIPS. Den Burg, Texel, 23 Juli 1930. TE KOOP GEVRAAGD (ziekvrij). Monster en prijsopgave bij H. MAAS. Zwaanstraat 631, den Burg, Texel. Radenburger oventegels (28X28X5Vs cM.) Purmerender oventegels (19X19X87s cM.) uit voorraad leverbaar. N.V. W. F. STOEL Zoon's Bouwmateriaalbedrijf Alkmaar. Het bestuur verzoekt adspirantleden om a.s. I insdag een briefje mede te brengen vermeldende geboortedatum en ouderdom. TE KOOP AANGEBODEN: tegen aannemelijk bod Deze motoren zijn in prima staat en worden onder garantie verkocht. Te bezichtigen bij DROS' Ingenieursbureau en Autocentrale. m Uitgave van A. W. SljTHOFF's Uitg Mij. N.V. te Leiden. Verschijnt 2 maal per maand. Het beste modeblad met brei- en haakpatronen. Rijkste inhoud voor dames- en kinderkleeding met gratis knippatronen. Prijs per abonnement per kwartaal f 1,95. Dames die zich voor 15 Augustus als abonnee bij onderstaand adres 8| opgeven, ontvangen de tot 1 October verschijnende nummers GRATIS. Abonnementen worden aangenomen bij Lï;

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2