N E E L 8 Bloembollenvervoer. Ceöp. Zuivelfabriek npcecfï y NEELS DE JONGH's Meubelhuizen Tandheelkundige Inrichting Aangifte Tentoonstelling. De Jongh's Meubelhuizen Bloembollenvervoer PLAATSMAK vertrekt a.s. Dinsdag rechtstreeks over de bollenstreek naar Rotterdam. Dagelijks verkrijgbaar Karnemelksche pap Verderöepastenriseerde melk, Roomboter. C. ACKEMA. Woensdag 30 Juli GEEN SPREEKUUR. Adres ALLEEN EEIZEBSTAAAT 24, Den Helder. Prima Konstgebitten. Pjjnlooze behandeling. Ziekenlondsleden tegen verminderd tarief. per motorbootdienst „Copex" Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassenheim. Speciaal voor vervoer van bloembollen van Texel. mil FEUILLETON Loodsgracht 69-71 Tel 344 WUIJS en BAYS, Oudeschild. Aanbevelend, „COPEX". Keizerstraat - den Helder. Ontvangen weaerom een zending BUIKCOSTUUMS voor corpulente personen, wegende tot 240 pond. Let welWij zijn aangesteld als hoofdvertegenwoordiger der gunstig be kende Buikcostuums, merk „Premier". In den Helder alleen bij ons verkrijgbaar. TTet tentoonstellingsbestuur brengt biermede onder de aandacht van belanghebbenden, dat alle inschrij vingen op Maandag 4 A.ug. a.s. sluiten. Zij, die wenschen mede te dingen, worden dus ver zocht voor of op genoemden datum hiervan aangifte te donn bij de personen daarvoor aangewezen en ver meld in het vraagprogramma. HET BESTUUR. Aanbevelend. bereid uit gepasteuriseerde karnemelk en gort in literflesschen, prijs 14 cent bij w .9- H„de. Waal e" i°h; D. Bakker te den Burg, J. Bakker te de Waal, Wed. v.d. Kooi] te Cocksdorp, C. Kuip en P. J. Koorn te de Koog. eens1 gebruiken*bi^ZOnder voedzame en smakelijke product nog niet kent, moet het uitsluitend bereid uit gepasteuriseerde room. Karnemelk, Kaas, Slagroom en Koffieroom. KAAS (met en zonder kruid). Keizerstraat Den Helder. Wij zijn 20 pCt goedkooper dan elders. Vl*aagt zichtzending ter vergelijking. Zondags tot 2 uur geopend. Wederom ontvangen een mooie sorteering heerencos'uums in blauw en fa '|urd rlJ e" meuwste kleuren, nieuwste dessins 58,50 55 45 40 38 36 34 32 30 29 27.50 25 22.50 20 18 16 14 10 7.95. Profiteert!! JONGENSPAK'ES met gevoerde broek leeftijd 14 jaar 4 95. Grootste keuze hier ter plaatse. Kinderpakjes in alle soorten 22.50 20 18 lo 14 12 1098764 95 ADA.S?n»en Jongeheeren Costuums met lange broek, alle prijzen. POLAR Regenjassen Hoofdvertegenwoordigers voor Helder en omstreken. Kleurhoudend, waterdicht zeer modern vanaf 7,95. 03 BS OP HEETERDAAD BETRAPT, ij BB BB Een Smokkelverhaal. ga 7 Je zult je herinlnieren, dat ik die mijn kocht. Zooals je weet heb je mij bij die gelegenheid nog uitgelachen. Wees zoo goed er voor te zorgen, dat Johanna een woning krijgt en haar met kleinigheden van dienst te zijn, zoolang ze in Euphrata is. Vriendschappelijk gegroet, Howard North." Natuurlijk kon King zich North zeer goed herinnereneen zwaarlijvig en vroo- lijk man, die bij uitbreken van de wereld oorlog een tin-mijn in de Mustang-vallei gekocht had en die dacht daaruit een for tuin te halen. North en King waren we- derkeerig zeer met elkaar ingenomen. Hij las de brief nog eens over en al naden-* kend over de inhoud, klonk een telefoon-, schel. „Ja", z'n stem klonk een beetje schel in de warme atmosfeer. „Ja ,met Kingi Van Euphrata natuurlijk". Hij lachte zachtjes. „Hallo! Met mevrouw Tyson?" Hij luisterde aandachtig. Natuurlijk. Ja, dat begrijp ik. Ik heb juist een britefvan mijnheer North gekregen. Zijn ze nu bij u? Mooi zoo. Ja, ik kan hier wel een, huis krijgen. Een prachtwoning is het wel niet, maar het is het eenige, dat leeg staat..,Ja, ik kan haar ook een Mexi- caansche keukenmeid bezorgen. Zeg hun, dat ze beddengoed en wat extra proviand' meebrengen en laat ze niet vóór morgen, komen. Dan hoop ik het huis in orde te hebben." Hij belde af en begon hartelijk te lachen. „Ik moet direct Evans over dat huis gaan spreken", zei hij bij zichzelf. Hij vond Evans op de toonbank van zijn winkel zitten en sprak hem over het huis. De man zei niet veel, maar knikte ten teeken dat hij het begreep erj beloofde King, dat het huis in de loop van de middag schoongemaakt zou zijn. Terwijl de uren, die Johanna als lo geergast van mevrouw Tyson in haar gastvrije woning doorbracht, voor haar veel te gauw voorbij gingen, schenen ze Ralph geen einde te nemen. Gedurende de lange spoorreis was hij er in geslaagd, een kleine hoeveelheid morphine in zijn öezit te krijgen, maar dit was nu ver bruikt, en hij zag geen kans nieuwe voor raad op te doen. Hij had gedacht, in Palo-Verde wel wat te kunnen krijgen, maar Johanna zorgde er voor dat hij niet de grootste eolIectie^vindUn0pHmÏNiSwe'en" SederandsmeuL^nHe^rneï^ok 30 pet. voordeehger koopt dan in welke andere zaak ook U kunt er vinden slaap kamer-, salon- en eetkamerameublementen, ledikanten en bedden, kleeden en tapijten gordijnen, divan- en tafeikleeden te veel om op te noemen. P J Ook nog een prima studie-piano, brandkasten, schrijfbureau, enz. Aanbevelend, u DEN HELDER. Voorheen Kloppers Meubelmagazijn recht tegenover Casino. rechtstreeks naar de Bollenstreek v.v. (met huisaflevering Vertrek van Oudesohild: lederen Maandag om 3 uur lederen Woensdag om 1 uur. lederen Vrijdag om 6 uur. Goederen kunnen dagelijks worden aangevoerd bij schippers VOOR DE JEUGD. -Meneer Pimpolmans en zijn nnto. 65. Daar zette de draaimolen zich in beweging. Maar och, lieve grutjes! Het bakje, waarin Betje zat, begon te draaien, te draaien! Ze suizebolde en zag of hoorde niets meer. „Help! 'k Wil d'r uit!" gilde ze en sloeg in angst allebei haar armen uit. Dat was erg onvoorzichtig. 66. Want vlak vóór haar zat juf frouw Knollemans en deze juffrouw kreeg eerst van Betjes rechterhand een oorvijg, die niet mis was, en toen mepte Betjes linkerhand haar Zon- dagsche hoedje van het hoofd. „Au", riep juffrouw Knollemans, want er ging een bosje haar mee. naar die plaats terugging. Hij wist ge noeg van de zeden en gewoonten der Mormonen, om te weten, dat sterke dran ken en narcotische verdoovingsmiddelen contrabande voor hen waren. Reeds vroeg in de morgen van de vol gende dag verlieten zij de woning van mevrouw Tyson. Ze hadden de wind ach ter zich. Toen ze zes duizend voet benei den het hoogland van Pale-Verde geko men waren, bevond Johanna zich in een haar geheel vreemde omgeving. De warmte in de laagvlakte, waar ze nu door heen reden, deed haar goed. Mevrouw Tyson trachtte haar aandacht te trekken door haar een duw te geven met haar elleboog. „Daar ginds ligt Euphrata, kindlief", zei ze, „en daar zie ik waarachtig al Jerry King die naar ons uitkijkt." Johanna keek in de aangewezen rich ting en zag een man met golvende harenj Zijn grijze oogen hield hij door de warm te halt gesloten; zijn kin was pas ge schoren. Ze zag ook zijn lenige, hercu lische gestalte, en gevoelde medelijden met hem, toen zij de stalen kruk zag, waarvan hij zich bij het loopen bediende.. Haar vader had haar het ongeval ver teld, dat King overkomen was. „Welkom in onze stad, mejuffrouw" riep de vrederechter lachend, terwijl hij haar de hand toestak. „Ik ontving giste ren een brief van uw vader. Hij schreef. dat uw broeder niet wel was en dat de trissche lucht hem hier zo,u genezen. En nu gaat u de oude tin-mijn weer exploi- teeren," vervolgde hij, zich tot Ralph wendend, en diens hand een oogenblik in de zijne nemend. „Uw vader en ik zijn, vrienden van ouds, juffrouw North. We zullen er voor zorgen, dat uw broeder ge zond en wel weer thuis komt." De jonge Ralph keek King nieuwsgie rig aan terwijl hij zich afvroeg, wat hij. wel van de zaak zou weten. De man, die broeder en zuster zoo har telijk welkom geheeten had, hernam: „Ik ben er in geslaagd een huis voor u te huren, juffrouw North. Neen, neen u behoeft me niet te bedanken. Ik ben maar blij, dat ik u deze kleine di/enst heb kun nen bewijzen. Als u hier een jaar gewoond hebt, dan zult u zoo noodig, hier een huis voor uw grootste vijand vinden., Kom mee, dan zal ik het u laten zien.'* Ze liepen de straat in en King ging hen voor naar een klein huis, waarin zich reeds de Mexicaansche keukenmeid be vond. Johanna inspecteerde het huis van boven tot onder en zei, dat ze zeer tevre-i den was. De slaapkamers waren luchtig en helder en een stapel'der laatste afle. veringen van een aantal tijdschriften ga ven aan't geheel een huiselijk voorkomen. Het jonge meisje legde haar arm op de arm van Jerry King. (Wordt vervolgd.) i CE.OEDOME.ERD HAMOELSMERK^ I ...u «552? asaSSty V' %»UV

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 4