Ï'QSTESi'Q FINALE OPRUIMING Zomermantels, Zomerstoffen, N.V. PH. VLESSING, DEN BURG. SPECIALE K0USENAANBIE0ENG. Betrekt niet uw meubelen J van elders, N.V. PH. VLESSING, DEN BURG. RugpijnNierenPillen KNIP- EN NAAICURSUS van alle nog voorradige enz. si A. C. DROS-Donker. i BETER i FRANCO HUIS en ONDER GARANTIE MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staaltabletten 90 ct. Maagtabletten 75 ct. Raad voor Vrouwen! Is in 1ste Voor pasbeginnenden in 'tknippon en naaien van onder- kleeding. 2de Voor meer gevorderden in 't knippen en naaien van Dames- en Kinderkieeding en Lingerie. 3de Een avond- of middagcursus voor Oudere en Gehuwde s Dames. mm a min min min min a iiiiii iiiiii a min m min m min min m mm b mm m mm a mm a mm a mm a mm a a iiiiii mm a mm m mm a iiiiii a mm a Bij Apoth. en Drogisten. banden vereischt zijn, om een kolossaal werk, als hierboven beschreven, uit te voeren. Met elkaar zijn hier 130 man te werk gesteld, meest Texelaars, in het biezonder uit polder Eierland. Iedere dag wordt een ploeg Eierlanders per auto ge haald en weer weggebracht. Het viel de heer Van Balen niet moeilijk aan werk krachten te komen, daar een goed loon wordt betaald: plm. vijf-en-halve gulden per dag, soms nog meer, n.l. wanneer aangenomen werk wordt verricht. De landbouw heeft in de oogsttijd veel met gebrek aan personeel te kampen gehad. Hier vindt ge er de verklaring van. Ten behoeve van de arbeiders zijn koe ten opgetrokken bij Ceres" en de „Oude Schans" terwijl tevens hier en daar schu ren zijn geplaatst voor de berging van ge reedschappen en ander gerei. Veel materieel aanwezig. Van welk een omvang het werk is, blijkt ook uit de hoeveelheid materieel, waarover men hier de beschikking heeft. Er ligt smal spoor over een lengte van zes K.M. en er zijn tachtig kipkarren in gebruik, elk plm. 1.5 kub. M. zand in houdende. De trekkracht wordt geleverd door een halt dozijn locomotieven, uitge rust niet Dieselmotoren van 22 a 27 P.K. Een strop door overvloed van regenwater. De periode van zeven weken, welke ach ter ons ligt, waarin we zoo overvloedig op regen werden vergast, is de aannemer niet biezonder te pas gekomen. Integen deel: het liep op een misrekening uit, daar liet werk groote vertraging onder vond. Werd voor de regentijd plm. 25000 kub. M. zand per week uit de duinen aan gereden, tijdens de regenweken slechts 11 tot 12 duizend kub. M. uit de zooveel dichter gelegen put bij „Ceres". Iedere re gendag, zoo vernemen we, kwam de aan nemer op f500 schade te staan. Het is niet altegaar „rozengeur en maneschijn" in het leven, ook in dat eens aannemers niet! Wanneer gereed? Met de werkzaamheden aan de dijk van de P.H.-polder hoopt men voor November gereed te zijn. In verband met stormen, welke dan te wachten staan, zal binnen-- kort met alle macht aan de voltooiing van dit werk worden gearbeid. Het karwei bij Óudesohild wordt dan tijdelijk ge staakt. Wanneer het heele werk zijn beslag zal krijgen ,valt nog moeilijk te zeggen. In elk geval zal nog verscheiden maanden hier een goed stuk brood kunnen worden verdiend. Verkeersbelemmering? Van verkeersbelemmering is tot op he den geen sprake. In verband met de auto tocht met ouden van dagen op morgen hebben we ons hiervan op de hoogte ge steld. Met een gerust hart kunnen dames en heeren autorijders(sters) langs de Texelsche Zuiderzeewerken, Oude Schans- P.H.-polder hun (haar) route nemen. Op zettelijk hebben we in dit nummer u een en ander van de werkzaamheden hier ver teld. Geeft uw oogen hier de kost. Het is een karwei van niet geringe beteekenis, dat de aannemer eer aandoet. Brand in de Dennen. - Bijtijds gestuit. Oorzaak onbekend. Dinsdagavond omstreeks half acht werd de heer A.Koopman, boschwachter al hier, door de heer W.Barhorst in kennis gesteld met het feit, dat aan de Dennen weg, nabij de woning van Barhorst, brand was uitgebroken. Onmiddellijk trok men er op uit, om het blusschingswerk met man en macht ter hand te nemen, in min der dan geen tijd was er veel volk op de been, zoodat men het vuur, dat zich alleen tot de dennennaalden moest bepalen, spoedig de baas was. Had men de brand niet zoo spoedig ontdekt, de ramp midden in het bosch zou niet te stui ten zijn geweest. Een gelukkige omstan digheid was bovendien dat de vlammen tengevolge van door regen doorspoelde dennen niet zoo snel om zich heengrepen als bij droogte mogelijk zou zijn. Omtrent de oorzaak van de brand tast men volkomen in het duister. Een waar schuwing om te allen tijde met vuur in de Dennen voorzichtig te zijn, mag hier op haar plaats heeten. Uitslag aanbesteding. Door het bestuur van het Waterschap de Dertig Gemeenschappelijke Polders op Texel is op 18 Augustus aanbesteed het) bouwen van een garage en bergplaats aan de Westerweg alhier, waarvoor laag ste inschrijvers waren J.W.Bakker te den Burg voor metsel-, timmer- en loodgie- terswerk en P. Plaatsman voor glas- en verfwerk. Overzicht wolveehandel 14—20 Aug. De afdeeling gaf over het geheel ge nomen nog geen vlugge omzet. Vele markten waren voor vette schapen prijs houdend (Leeuwarden echter niet geheel), terwijl de vette lammeren op verschillen de markten ruim prijshoudend of „iets" duurder waren o.a. te Leeuwarden, Zwol- 1 ie, Leiden, Rotterdam, Sneek en Gronin- gen. Op de Leidsche markt was de handel) in weideschapen gedrukter, doch daaren tegen was Groningen voor weidelamme- ren iets hooger. Te Leeuwarden werden voor de weiderij weinig zaken gedaan. Overzicht eierhandel. Reormond. In het begin der afgeloopen week bleef de eierhandel kalm. Einde der week kwam er meer leven in en liepen do prijzen naar boven. Het is echter nog te bezien of de consumenten de hoogere prijzen willen betalen of dat de specu lanten trachten de markt naar boven te drijven. De aanvoeren worden geleidelijk kleiner. Bij de Coop. Roermondsche Eier mijn 4.150.000 stuks. Kleine eieren f5— 5.40; groote f5.50—6.40; eendeneieren t 5—5.80. Hoogere prijzen worden deze week niet verwacht. Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. Sportnieuws. Adspiranten S.V. „Texel". Men schrijft ons: Zaterdag a.s. komen 2 elftallen van K.F.C. uit Koog aan de Zaan, naar hier. Zij worden deels bij adsp., deels bij an dere ingezetenen ingekwartierd. De S.V. Texel is allen hartelijk dankbaar voor deze medewerking. Met een extra bus arriveeren onze gas ten omstreeks 5 uur op de Groeneplaats, waarna ieder naar zijn kwartier gaat. Om 6.45 uur gaan allen per bus naar de Koog, eveneens vanaf de Groeneplaats. Te 9 uur zijn allen weer in Den Burg terug. De T.-adsp. zijn natuurlijk present met fiets. Zondagmorgen 9 uur verzamelen op de Groeneplaats voor een wandeling door de Dennen. Om plm. 12 uur terug in Den Burg. Tot half twee rust en etens tijd. Dan, half twee, aanvang wedstrijd.. K.F.C. adsp. B.—Texel adsp. B. Elftal T. adsp. B. F.Kaczor. Jac. deVeij C.Ran G.Coevert, B.Beumkes, W.Vlas. J.Molenaar, Joh.Weijdt, J.Bruin, M.Bakk- ker, H.Neijens Res.: H. Boon J. Slikker. Om 2.45 aanvang Medaille-wedstrijd. K.F.C. adsp. A.—Texel adsp. A. Elftal: Bela. A.v.d.Slikké, Jb.Geus A.Huizinga, G.Witvliet, J.Sambeek, P.Neijens, J.Bruin, P.Kikkert, P.Bruin, W.Ran. Medaille aangeboden door K.F.C. Na afloop hebben de jongens nog ruimschoots gelegenheid om in de kwar tieren afscheid te nemen, waarna om 5.15 uur de autobus op de Groeneplaats ge reed staat om het gezelschap naar de boot te brengen. We hopen dat het weer meewerkt en dat èn K.F.C. èn T. adsp. met genoegen, en dankbaarheid op deze dagen zullen mogen terugzien. Misschien krijgen de T. adsp. de gelegenheid een volgend jaar ook eens zoo'n uitstapje te maken. o— Zondag 31 Aug. a.s. zullen de T. adsp. A en B deelnemen aan de nederlaagwed strijden der asp. afd. van H.R.C. Den Helder. 2e FOTOWEDSTRIJD „MOOI TEXEL". De deelname aan deze wedstrijd .we derom door de „Texelsche Courant" ge organiseerd, staat voor elkeen open. On derwerp: „Mooi Texel" (landschap, vo gels, enz.). Termijn van inzending sluit 1 October. Aantal foto's: onbeperkt; ze behoeven niet te worden opgeplakt, doch moeten niet te klein zijn en bij voorkeur op hoogglanzend papier (met 't oog op re productie) worden afgedrukt. Adres Redactie Texelsche Courant, postbus 11, den Burg (motto „Foto's Mooi Texel"). De inzenders dragen de reproductierech ten hunner foto's, die niet worden terug gezonden, over aan de N. V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en de Rooy. De uitslag wordt omstreeks 1 November in de Texelsche Courant meegedeeld en wordt aan inzenders, buiten Texel woon achtig, afzonderlijk bericht. De meest ge slaagde foto's worden o.m. in het Zon dagsblad der Texelsche Courant gerepro duceerd (roto-gravure). Uitgeloofd worden prijzen van f 15,f 10,en f5,- alsnrede eenige troostprijzen. o— Tot ons genoegen kunnen we aan het bovenstaande - al eerder hier afgedrukt - toevoegen, dat we reeds verscheiden fo to's mochten ontvangen. We hopen, dat er nog vele zullen volgen, opdat we straks in ons Geïll. Zondagsblad menig mooi kiekje, Texel waardig, kunnen opnemen. DE WAAL. Uit de Vogelwereld. De putters zijn ook weer gekomen; het is wel vroeg, maar ze zijn er toch. Dit zijn meer zwerfvogels. Zondag zag ik ze in Oosterend. Appelvinken kwamen in kleine troepjes van een stuk of twaalf en deden zich te goed aan zonnebloemzaden. Kruis bekken zijn nog geregeld in de buurt van de dennen; toch geloof ik niet, telkens hetzelfde troepje gezien te hebben. De troepen varieeren van 618, voorzoover ik ze kon tellen. Enkele malen kwam ik ook een stuk of vier kneutjes tegen, maar weet niet ze ker of die al trekken of hier hebben ge nesteld. In Waalenburg zweefde gister een ta melijk groote spreeuwenzwerm. S. M. v. d. G. DE KOOG. Autobusvervoer na een drukke dag. Men schrijft ons: Wanneer men na een mooie zomermid dag de Koog vaarwel zegt en zich op maakt om met de autobus de thuisreis naar den Burg te aanvaarden, treft mij meermalen het gedrang van Jan en alle man om een plaatsje in dat voertuig te be komen. Veelal zien we het „Wie eerst komt, eerst maalt" in practijk gebracht, maar ook wel bewaarheid „dat 'n brutaal mensch de halve wereld heeft". Het komt mij, en zeker velen met mij, gewenscht voor, dat hier regelend wordt opgetre den. Zou hier van politiewege na een drukke Koog-dag niet kunnen worden be vorderd dat tegen het vertrek van de bussen (er gaan er dan wel drie of vier achtereen) de busklanten queu maken, op dat ieder op zijn beurt zijn plaatsje krijgt? Dat de bussen niet overladen wor den kan dan tevens indien zich dat voordoet voorkomen worden. Vanaf haar vorming tot voorbij den middelbaren leeftijd, vergen de lichamelijke beproevingen, waaraan iedere vrouw onderhevig is, veel van haar gestel en vaak veel van de nieren in het bijonder. Eveneens hebben de nieren veel extra werk te doen voor en na de geboorte van kinderen en tijdens de overgangs periode. Geen wonder derhalve, dat vrouwen vaak lijden aan rugpijn, lendenzwakte, duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen en waterzuchtige zwel lingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kun nen onder die omstandigheden blijkens de ervaring van zoovele vrouwen een weldaad zijn. Zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, en staan de nieren bij in haar zoo belangrijke taak: het filtreeren van het bloed van de erin voorkomende onzuiverheden. rkrijgbaar bij alle drogisten enz. i„ glazen verpakking f 1.75 p. flacon. Ondergeteekende begint met September een cursus Aanmelding tot 28 Augustus en inlichtingen Kantoorstraat tegenover het Bankgebouw 's middags van 2 tot 5 uur. wanneer u ze ter plaatse geleverd kunt krijgen. Wij toonen u het beste voor den laagsten prijs.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 2