Noteering Tlie&JmaaA?/ itA GRIELEN De zaak is gesloten vati Woensdag 27 tot Zater dag 30 Augustus. C. R. Keijser &Co. Thomas Bigg's wereldbe roemd waschmiddd A v. d. SLKIKSl a Gemengd Nieuws ADVERTENTIES H.H. VEEHOUDERS BURGERLIJKE STAND DEK GEMEENTE TEXEL MARKTBERICHTEN de andere vogel, vermoedelijk een vrouwtje: was de kleur donkerbruinach- tig, ze had donkere vlerken en donkere pootjes. Wie weet er meer van? OOSTEREND. Wagen met hooi door een til gezakt. Toen de heer K. V. Zaterdagmiddag aan het hooirijden was van Mieland naar de boerderij is de zwaar beladen wagen door de til over de Aij sloot gezakt. Daar alle leggers vrijwel tegelijk braken, is de wagen rechtstandig naar beneden en zoo in de sloot terecht gekomen. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Maan dag zou de wagen overgeladen worden. OUDESCHILD. Benoeming. Onze plaatsgenoot, de heer Theo Witte, rijksklerk aan het kantoor der Rijksbe lastingen en Accijnzen te den Burg, werd per 1 October in gelijke betrekking te Oroesbeek, bij Nijmegen, benoemd. BINNENLAND. 's Nachts is in de R.K. pastorie te Lennuiden de pastoor in zijn slaapkamer overvallen door een indringer. De koster, die hulpgeroep hoorde, waarschuwde de rijks- en gemeenteveldwachters, doch toen deze ter plaatse verschdnen, was er van een indringer geen spoor meer te ontdek ken. De pastoor, die men nog geheel on der de indruk van het gebeurde aantrof, deelde mee, dat een hem onbekende man, zich toegang tot zijn slaapkamer had weten te verschaffen, hem een bedsprei over het hoofd had gegooid en zich daar na met zijn heele lichaam op hem had geworpen. Toen de pastoor zich echter Krachtig verzette en luid om hulp riep, had de inbreker het hazenpad gekozen. Het viel de veldwachters bij hun bezoek spoedig op dat uit de pastorie niets ge stolen was. Onmiddellijk werd de omge ving per auto afgezocht, doch niemand werd gevonden, die tot deze daad in staat werd geacht. Tenslotte viel de ver denking op de 20-jarige W.v.d.B., die in het dorp als onnoozel bekend staat. Deze jonge man was van de plaatselijke toestand goed op de hoogte, daar de pastoor zich zijn lot meermalen had aan getrokken en hij in de pastorie meermalen vriendelijk ontvangen werd. Tegen de ochtend werd v.d.B. van zijn bed gelicht en meegenomen naar de pastorie, waai" hem een verhoor werd afgenomen. Daar bij viel hij al spoedig door de mand. Hij had in de schuur van de pastorie ladders gehaald en was op deze wijze de slaap kamer binnengedrongen, waar 'hij de pas toor overvallen had. Op advies van de officier van Justitie te Haarlem zal de jongen spoedig naan een gesticht worden gezonden. Het luchtschip Graf Zeppelin zal waarschijnlijk op b September een reis naar Nederland doen en op Schiphol bij Amsterdam 'landen. Het gemeentebestuur heeft nog geen be slissing genomen. Bezwaren van tech nische aard zijn er niet. Het luchtschip zal op Schiphol kunnen landen. Wel is er geen mast, maar met touwen, bediend door 150 man, kan men het gevaarte vast krijgen. Als de reis doorgaat, zal het luchtschip over Scheveningen varen, waar het Inter nationale Luchtvaartcongres op 6 Sep tember een maaltijd houdt. Toen een autogeenlasscher, die werkzaam was in het gebouw van de Mij tot Nut van 't Algemeen te Rotterdam, 'n snijapparaat met een zuurstofcylinder wil de verbinden, vloog de dop er af en sprong de cylinder uit elkaar. Omdat er weinig druk" op de cylinder stond, werd de lasscher licht aan een van zijn polsen gewond. Een stuk ijzer richtte schade aan in het vertrek waar het apparaat stond, sloeg door een deur en vloog over de straat, waar het een wiel van een bakfiets afrukte. In de richting Moordrecht reed op de dijk een met achttien varkens beladen vrachtauto van de vrachtrijder E. L. te Gouda. Van dezelfde kant naderde een personenauto en daarachter kwam een door de 26-jarige B. van V. bestuurde autobus van de dienst Gouda-Moerkapel- le. De autobus haalde bij het passeeren te vroeg naar het midden op, waardoor de achterkant van de bus tegen de voorzijde reed. De chauffeur van de vrachtauto raakte de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen van de steile dijk viel. De auto sloeg eenige malen over de kop, en kwam na een val van ongeveer 20 meter rechtop in een sloot terecht. De twee inzittenden, de chauffeur N.L., en de monteur P. S., beiden uit Gouda, ge raakten te water. De drenkelingen werden door ijlings toegeschoten personen gered. Zij waren aan armen en handen bloedend verwond. Na van droge kleeren te zijn, voorzien, werden zij naar Gouda ge bracht. De varkens werden in het water geslin gerd, een ervan verdronk. De wagen, die voor drievierde gedeelte is weggezonken, zal worden gelicht, als schuld van het ongeval vaststaat. Donderdagavond kwart voor acht heeft zich boven Tilburg een wolkbreuk ontlast. Gedurende bijna een half uur heeft het gestortregend. De lucht, die eerst pikzwart zag, veranderde later in dreigend geel. Van het stationsemplacement stroomde het water weg naar de lagere gedeelten. Op het stationsplein in de Spoorlaan en in de Stationsstraat zag men het water met de minuut wassen, zoodat liet weldra tot de trottoirs kwam en binnen korte tijd ai deze straten van huis tot huis blank ston-i den, toen zelfs alle ondergeloopen kel ders de vloed niet meer verzwelgen kon den. De Noordstraat, een der drukste binnenstraten van de stad, stond ook ge heel blank. Hier was het water zelfs de winkels binnengeloopen. in de volksbuurten om "de Lange Nieuw- straat was het al even erg als in het Wil- helminapark, waar de stoomtram zich geen weg meer wist te banen. Voor de betrekking van hoofd der o.l. school te Gerkesklooster (Fr.) heeft zich eén sollicitant aangemeld. De Vereen, tot Behoud van natuur monumenten in Nederland, die onlangs de landgoederen Beekhuizen en Herikhui- zen met de Rheder- en Worth-Rheder heide, tezamen groot ongeveer 1400 H.A.* heeft aangekocht, organiseert een verlo ting, waarvan de opbrengst aan dit na tuurmonument ten goede komt. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld drie schilderijen. Loten ad. fl.— per stuk zijn verkrijgbaar aan het kantoor der vereeni- ging, Heerengracht 540 te Amsterdam, postgironummer 32391. De bliksem is geslagen in de boerde rij üldenhut met theehuis van J. Wem- menhove te Dwingelo (Drente). Het voorhuis is voor het grootste gedeelte staan gebleven; de groote schuur is ge heel afgebrand. - Bij de werkzaamheden ter uitbrei ding van het raadhuis te Monster werdenf uit de grond eenige beenderen en doods hoofden opgegraven. Toen de gravers nog dieper groeven, stootten zij op een' steen, welke een grafzerk uit het jaar 1654 bleek te zijn. Op de steen staat nog tamelijk duidelijk te lezen: H.L.B. Neeltje Pieters-v. d. Harte, stierf 20 Ja nuari 1654. Op de kruising van de nieuwe rijks weg van de Hilversumsche weg heeft 'n ernstig ongeluk plaats gehad. De echtge- noote van prof. dr. G. van Rijnberk uit Amsterdam, wonende te Blaricum, wilde de kruising oversteken, toen een auto op de rijksweg naderde. Zij weifelde, doch schijnt op liet laatste oogenblik toch nog getracht _te hebben vlug over de weg te loopen. /.e werd gegrepen en gedood. Te Zuiddorpe is een venter aange houden, die in de herbergen rijwiel- plaatjes te koop aanbood voor de civiele prijs van f 1.75. Bij verhoor door de po litie zei de koopman zijn voorraad plaat jesgevonden te hebben. Hij is vast gehouden. Illllllllllllllllllilllllillllllillillillinillilllill BUITENLAND In de nabijheid van Friedrichsdorf stortte een vliegtuig omlaag. In het vliegtuig bevonden zich dertien personen,, waarvan er vier na in het ziekenhuis te zijn opgenomen, bezweken. Verder werd een persoon licht gewond. Het vliegtuig was blijkbaar in een on weerszone terecht gekomen. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Mij. te 'sGra- venhagc om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatiie met een on- dergrondsch reservoir en bovengrondschc aftapinrichting aan de Koogerstraat te Den Burg in/bij het perceel, kadastraal bekend in sectie K. no. 1580. Op Dinsdag den 9 September 1930, des middags te 12 uren zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op" de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn versche nen, ten einde hunne bezwaren monde ling toe te lichten. Texel, den 26en Augustus 1930. Burgemeester en Wethouders voorn. R. P. KEYSER Cz., Loco-B. De Secretaris, JONKER. Van een groep van acht Engelschen zijn bij een bergtocht van Arolla uit aan de Italiaansche-Zwitsersche grens door het breken van het touw twee toeristen een heer en een dame, 400 a 500 M. neer gestort en in een gletsjerspleet verdwe nen. Tot nu toe is men er njet in ge slaagd de ongelukkigen te bergen. Het Chineesche Missiestation te Londen heeft een telegram ontvangen van zijn vertegenwoordiging te Foetsjau, waar in wordt meegedeeld, dat de door Chi neesche bandieten en ontvoerde en ge-< ruime tijd vastgehouden Engelsche missi onarissen thans in vrijheid zijn gesteld en zich in veiligheid bevinden. De on derhandelingen hebben tot resultaat ge had dat het losgeld werd verminderd van 6000 p.st. tot 5000 p.st. Een Duitsch Condor-watervliegtuig dat de dienst onderhoudt tusschen Per- nambuco en Rio de Janeiro, is op onge veer 350 K.M. ten oosten van Bahia op zee drijvende gevonden. Het .vliegtuig bleek een noodlanding te hebben moeten maken en dreef reeds 3 dagen rond. Pas sagiers en bemanning waren uitgeput. Door een ter assistentie uitgezonden vliegtuig werden zij naar Rio de Janeiro gebracht. Algemeen was men van mee ning, dat het een mooie prestatie van het vliegtuig is, 3 dagen drijvende te zijn ge bleven. Volgens officieele gegevens bedraagt het aantal slachtoffers van de aardbeving in Zuid-Italië 1404. In totaal werden 677 mannelijke en 716 vrouwelijke lijken herkend, terwijl de identiteit van 11 slachtoffers nog niet kon worden vastgesteld. PREDIKBEURTEN. van 23 tot en met 2(5 Aug. 193" GEBORENWilhelmina, dv Maarten Boon en Cornelia Cathalijntje Verberg. OVERLEDEN: Maarten Bruiju, 79 jaar, geh. met Elisabeth Kiljan. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Ruadhuize) 1 kinderarmband, 1 portemonnaie, 1 sta len asje. HERV. GEMEENTE. Zondag 31 Augustus. Burg, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Waal, 's av. half 8 Ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 8 uur Ds. Plug. Cocksdorp, vm. half 11 Ds. Plug. Maandcollecte. Den Hoorn, vm. half 11 Ds. Oskamp. Doopsbedicning. Aangifte voor den Doop Zaterdagavond. Oosterend, vm. half 11 Ds. Groenenberg. Oudeschild, nm. 3 uur Ds. Groenenberg. Zuid-Eierland, nm. 4 uur Ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer nm. 3 uur dezelfde. OEREF. KERK (H.V.) Oosterend, n.m. 3 uur Ds. Buskes nm. half 8 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Vis. Alkmaar, 22 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2431 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 8.00 a 12,00 Haver 5.75 a 8,25 Gerst chevalier 6,00 a 7.75 Eierveiling, Hollands Noorderkwartier alkmaar 23 Aug. Kipeieren. Aanvoer 135.000. 56,58 KG. 0.a 0, j„ ioqstuks 58/60 K.G. 5,70 a i 6.C0 de ,UOstuks 60,62 5.80 k 6,50 62 64 5,90 a 6,50 ruin 6,00 k 6,70 Kleine eieren 0.— a 0- Eendeieren. Aanvoer 15000. 4.60 a 4.90 Eierveiling Texel, 25 Aug. Aangevoerd werden partijen, 81890 stuks Kipeieren 54,58 Kg. 0,00 0.00 58-62 5,40 6,20 62-66 5,80 6,40 66-70 6,00 7,00 Puleieren 3,40 5,60 eendeieren f 4,50 k 4,70 Texel, 25 Aug. 1930. 2 paarden 1 veulen 4 koeien 1 Pinken 2 vette kalveren 7 nuchtere kalveren 128 Schapen 1 Ram 156 Lammeren 5 Schrammen 29 korven oude kippen Purmerend, 26 Aug. 580 Runderen waaronder 350 vette koeien f 1,00 a f Gelde koeien Melkkoeien vette kalveren per KG 127 Nuchtere kalveren 311 Vette varkens per KG 109 Magere varkens 249 Biggen 692 Lammeren Kipeieren Eendeieren 25C,— a 325,- 0, - a 0,— 0,a. 0, 13, a 20 32, - a 40,— 20,— a 27,— - a 0,80 a 1,25 150 41 1,18 190 a 190 a 1,10 12,— 0.66 31.— 20,- 22,— 5,25 4,60 425 425 1,30 40, 0.72 44, 26, 30, 6,25 0, Gebrek aan eetlust, hartwa- ter, spijsverteringsstoor- nissen en ongeregelde ÉW.^r" stoelgang verdwijnen door het gebruik van Foster's Maagpillen. f 0.65 per flacon. Heden overleed zacht en kalm, geheel onverwacht, onze innig ge liefde Vader, Behuwd- en Groot vader, Broeder en Behuwdbroeder, JAN VOS, in den ouderdom van 69 jaar. J. VOS. Schiedam, M. HEI |STER-Vos. L. HEI ISTER. Texel, S. M. DE LEEUW-Vos R. DE LEEUW. T. VOS en kleinkinderen, 's Gravetihage, 24 Augustus 1930. Ternootstraat S2. Heden overleed na een korte onge steldheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, MAARTEN BRUIJN in den ouderdom van ruim 79 jaar Uit aller naam, Wed. E. BRUIJN—Kiljan. en Familie. Den Hoorn, Texel, 25 Aug. 1930. Dameskapsalon MITTELHAUSER Weverstraat. van Laplata en Galfox mais 7.75 Chevaliergerst 7,- Prima BI. gerst gezuiverd 6,— Gemengd kippenvoei 10, Ochtend voer 12,50 Kunstkorrels Bertels le soort 13,75 Kunstkorrels Duyvis 12,50 Haver 53/54 Kg. oude oogst 7,75 Inl. tarwe 11,75 Voorslaglijnkoeken 11,— Amerik Lijnkoek S.K 11,50 Grondnotenkoek blanke zachte 8,75 59 pet. eiwit en vet Sesamkoeken 8,25 Murwe lijnkoek W.L. 14,25 Bertels Suikerkoekjes 14,25 Kalvermeel Duyvis 15, Witte erwten 9,50 Tarwezemelen 6,50 Tarwegrint 6 50 Phosphorzure kalt 14 50 Carnarina vleesch-diermeel 24,50 Vischmeel 23,75 Turfstrooisel fijn 1 75 Den Bury. Texel 28 Aug 1930. VOORRADIG: PATENTKALI 26 pet. SUPER 14 pet. THOMAS SLAKKENMEEL. Gebruikt voor het wasschen van Uw wolvee uitsluitend voor schapen en lammeren. Aanbevelend, gg Oplaag Texelsche Courant 2300 ex. ffi n Gelezen huis aan huis over Texel. ra «P

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 3