Sportvereniging Texel 4,90 1 Ochtendvoey Koninginnefeesten Oosterend. Noteering C. R. Keijser &Co. September- i aanbieding i Oranjefeest Oosterend voor bollendek kort eu lang riet. Bezoekt tijdens de feesten De Goedkoope Bazar te Oostorenfl. luxe- en huishoMelijke artikelen. Cursussen vmr volwassenen. Kippenhouder;; G. R KEIJSER Go. ingezonden ADVERTENTIEN Algemeene vergadering Bij KLAAS BOON den Hoorn, z Bij voldoende deelname ver trekt een extra autobus van den Burg 'naar Oosterend. E. B0EKEL een veerenwagen ESPERANTO. MARKTBERICHTEN ëj mui mui \a= BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL De verloting voor deze tentoon stelling is voorloopig eenige dagen uitgesteld, gaarne afrekening der loten voor 17 Sept. bij A. C. RAB. mm mm hi m „De Amandelboom", C. TIMMER Jnz. Gebruikt ons prima samengesl. ld Wilt ge een officieel bewijs van de toe name van het aantal kampeerders op Texel: voor wat de Staatsgronden betreft, zijn in de loop van 1928, 1929 en 193Ó uitgereikt resp. ruim 90, ruim 120 en ruim 170 vergunningen. We laten in het mid den, door hoeveel kampeerders van zoo'n vergunning gebruik is gemaakt. Voor ons doel spreken die getallen voldoende. Gaarne zouden wij de lezers een kijk ge ven op de toename van kampeerders op particuliere terreinen. Wie helpt ons een handje? Stellig zullen we ook door deze gegevens bevestigd zien het oordeel van iemand, die het weten kon: „Texel is 'n kampeerterrein bij uitnemendheid." Van het strand. De badmeesters Doggers hebben hun taak volbracht, we mogen wel zeggen tot algemeene tevredenheid. Geen enkele maal hebben zij behoeven in te grijpen wegens: een ot ander dreigend ongeval, wat voor een deel zeker aan hun waakzaam oog mag worden toegeschreven. De sloep is weer naar Oudeschild teruggebracht. EIERLAND. De motor-baggermolen niet meer noodig. De motorbaggermolen heeft zijn werk hier verricht. Ze wordt thans door het bestuur van polder Eierland te koop aan-* geboden. Het is een enorm gevaarte, dat nochtans met weinig moeite over de dui kers en dijken kan worden gebracht. De lengte bedraagt wel negen meter, de breedte 3.5 M.,'terwijl, indien geheel be last, een diepgang van 50 c.M. kan wor den bereikt. OOSTEREND. Aan de vooravond. We mogen niet alles verklappen; de feestcommissie heeft een uitgebreid pro gramma met volledige biezonderheden omtrent de festiviteiten en illustraties van de hoofdtafereelen, van het openlucht spel in druk gegeven en stelt dat het is een koopje voor 25 ct. verkrijgbaar. We zouden haar in de wielen rijden, wanneer we het programma hier in zijn geheel overnamen en moeten ons dus to., een uittreksel bepalen. Morgen wordt het feest te 8 uur v.m., met muziek van de tore.n ingeluid. Het verdere deel is aan diverse wedstrijden gewijd: vliegeren, ringrijden, hindernis wedstrijd, sprietloopen, touwtrekken, waschophangen, bakeren en strijd om de man. 's Avonds 10 uur taptoe. Vrijidag vangt het feest te 9 uur vm. aan; 9.30 uur stoelendans voor paarden Te half één zullen de deelnemers aan het open- luchtspel naar Oost vertrekken. Met mu ziek en zang op het feestterrein, aanvan-. gende te halt negen, wordt het feest gesloten. Hopen we, dat het weer ons gunstig is. Het zal dan aan succes, ook in de( vorm van een talrijk publiek, niet ontbre ken. Eén goede raad nog: Koop een pro gram, wanneer ge van het feest geheel en al op de hoogte wilt zijn. Bij voldoende deelname laat de heer E.Boekei een extra bus rijden. (Zie adv.) Loflied op de Hutspot. Ter gelegenheid van de op voering van het Openluchtspel „Het Beleg en Ontzet van Lei den" op Vrijdag a.s. alhier. O geurig, goudgeel souvenir Aan lijdzaam Leidens lijden! O schoone schakel van het NU Met glorierijke tijden! O goede gaat voor goede maag! Héél Holland houdt haast van je. Zijt gij niet een historisch beeld? Zij.t gij niet echt Oranje? Vrijdag is 't de groote dag Der uienlekkerbekken Dan legt Texelland zich toe Op 't moeilijk worteltrekken. En dan de piepers er doorheen, En dan maar stevig stampen, Straks staat daar fier en zelfbewust De hutspot fijn te dampen. Vergeten zijn het Spaansche juk De honger en de zorgen 't Is vrije Hutspot-atmosfeer 't Is feest op overmorgen. DE COCKSDORP. 't Schoolreisje naar Enkhuizen. Het was voor de leerlingen der hoog ste klasse der o.l. school alhier Vrijdag-1 morgen „vroeg dag". Reeds met de eerste boot zouden ze, onder geleide van het onderwijzend personeel, een reisje naar; de Zuiderzeetentoonstelling te Enkhuizen ondernemen. De sneltrein van 7 u. 28 bracht het gezelschap spoedig in Alk maar, waar moest worden overgestapt in de trein naar Enkhuizen. Te ongeveer half tien liep deze het statjon van Enk huizen binnen. Nadat allen waren uitgestapt werd op 't perron de aankomst van de koninklijke trein afgewacht. De kinderen hadden hier een mooie gelegenheid om Z.M. prins Hendrik en prinses Juliana te zien. Hierna werd naar het tentoonstellingsterrein ge wandeld. In een tweetal groote tenten was veel interessants, de Zuiderzee betreffende, te zien. Een van de tenten bevatte allerlei dingen, betrekking hebbende op de vis- scherij, terwijl in de andere tent veel merkwaardigs te zien was omtrent de be woners van de visschersplaatsen in en om de Zuiderzee. Een keur van bonte kleederdrachten viel daar te bewonderen. Op het tentoonstellingsterrein waren eenige oude visscherswoniingen in oud- Hollandsche stijl opgetrokken. In de tentoonstellingsgebouwen waren de kinderen nogmaals in de gelegenheid de koninklijke familie van nabij te aan schouwen. Nadat alles was bezichtigd, werd de moede ledematen eenige rust gegund en de inwendige mensch wat versterkt, om straks weer met frissche moed de terug reis te kunnen aanvaarden. Jammer, dat de vlootrevue door de stevige Oostenwind niet kon doorgaan, hoewel de vele vis- schersvaartuigen en plezierjachten in en om de haven reeds een prachtig gezicht opleverden. Met de laatste boot keerde het gezel schap zeer voldaan weer huiswaarts. o— Van andere zijde deelt men ons nog mee, dat de 5e, 6e en 7e klasse van de' scholen te de Cocksdorp en M.-Eierland aan het uitstapje deelnamen. Reeds vóór vijt uur was op het schoolplein een op gewekte kinderschaar present. Wat te Enkhuizen het meest de aandacht trok waren de modellen van diverse oude en nieuwe visschersvaartuigen, het aquarium en het vangen van haring. Voor de ko ninklijke familie legden de kinderen de grootste belangstelling aan de dag. Na het bezoek aan de tentoonstelling werd, gegeten in hotel-restaurant „De West- friesche Munt", waarna een wandeling door de drukke, feestelijk versierde stad, werd gemaald. Behoeft vermeld, dat de kinderen een uiterst genoeglijke en leer zame dag, vol afwisseling, werd bereid? OUDESCHILD. ActieS.D.A.P., afd. Texel. Zondag a.s. zal een tamelijk groot ge tal leden van de afd. Texel der S.D.A.P. te Amsterdam deelnemen aan de demon stratie aldaar „Tegen de Vlootwet" en „Voor Staatspensioen". Voor de terug reis is een motorbotter afgehuurd. Ten einde te bevorderen, dat op het petition nement tegen de Vlootwet geteekend zal worden, werd een dezer dagen met de verspreiding van vlugschriften over het heele eiland een begin gemaakt. Voor hen, die slecht hooren. Slechthoorende werkzoekenden ook gij die geen lid zijt der Vereen. meldt u aan bij het Centr. bur. van arbeidsbe middeling voor Slechthoorenden, Klever parkweg 61, Haarlem, of bij een der 18 Plaatselijke Comité's. Daarvan staan de adressen vermeld in de S.H. zakkalender, welke ieder jaar verschijnt. Vraagt in lichtingen bij een der leden van het Be stuur. Werkgevers: Helpt ons door slechthoo renden in dienst te nemen. Een door ons ingestelde enquètte vvijst uit, dat de werkgevers op een enkele uitzondering na zeer tevreden over het werk van Slechthoorenden zijn. Namens de Vereeniging tot Be vordering der belangen van Slechthoorenden. Keuring trekhonden. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 16 September a.s., des namid dags 2 uur zal plaats vinden de keuring) van trekhonden in deze gemeente. De houders van trekhonden worden bij deze opgeroepen hun trekhonden met de kar ot de karren waarvoor de honden als trekdier worden gebruikt, en het tuig, op dien dag des namiddags 2 uur ter keuring ot herkeuring aan te bieden voor het Raadhuis. Texel, 9 September 1930. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Zondag 14 September. Burg, 's av. 7 uur Ds. Groenenberg. Waal, vm. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Cocksdorp, 's av. half 8 Ds. Oskamp. Den Hoorn, vm. half 11 Ds. Oskamp. Oosterend, vm. half 11 Ds. Groenenberg. Oudeschild, n.m. 3 uur Ds. v. 't Hooft. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur ds. v. d. Leer nm. 3 uur dezelfde. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. half 10 de hr. K. v. d. Berg Voorbereiding Avondmaal, nm. 3 uur dezelfae. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 11,30 uur hervatting Zondags school. Waal, vm 10 uur ds. Vis. Den Hoorn, vm. half 11 Ds. Smidts. Alkmaar, 5 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 3334 H.L. De prijzen waren per 100 K.G Tarwe 6.25 a 11,00 Have 5,50 a 8 50 Gerst chevalier 5.50 a 7,00 Eierveiling, Hollands Noorderkwartier dkmaar 6 Sept. Kipeieren. Aanvoer 130.000. 56,58 KG. 0.- a 0,- 1 d 58 60 K.G. 6,50 f 7.00 ae luustl,t<s 60 62 6 70 k 7,10 62 64 6,80 a 7,50 i ruin 7,00 7,40 Kleine eieren 3,80 a 5.90 Eendeieren. Aanvoer 16000. 4.60 4.90 Eierveiling Texel, 8 Sept. Aangevoerd werden partijen, 81250 stuk Kipeieren 58-62 5,80 6,70 62-66 6,20 6,80 66-70 6,40 7,60 Kleine eieren 3,00 6,00 eendeieren f 4,40 h 5,50 Texel, 8 Sept. 1930. 2 koeien - C,- a 0—,- 6 vette kalveren 0,a o, 6 nuchtere kalveren 12, a 20, 137 Schapen 35,- a 43 41 Rammen 35, - a 100- 183 Lammeren 22,a 27,— 3 Schrammen - a 1 Geit 40 biggen 20.— a 26. 24 korven oude kippen 0,70 a k; van 6 tot en met 9 Sept. 1930. GEBOREN: Trijntje, dv Pieter Koopman en Johannetta Sophia Schaap. ONDERTROUWD: Pieter Backeren Aaf- je van Leeuwen; Cornelis Jolian Ger- rit Dros en Souwtje Jannetje de Wijn GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize) 1 paar oliepijpen, 1 horlogeglas, m. dou blé rand, 1 sleutel, 1 portemonnaie. Een kuur met Foster's Maag- pillen baat bij de hardnekkig ste gevallen van slechte spijs vertering en verstopping. f0.65 per flacon in dro- ï'édïgistzaken en apotheken. op Maandag 15 Sept. des avonds 8,30 uur in hotel „de Oranjeboom" 1 Opening. 2 Notulen. 3 Bespreking competitie. 4 Rondvraag. Loten verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. van Laplata en Galfox mais 7.25 Chevaliergerst 6,75 Prima BI. gerst gezuiverd 6.— Gemengd kippenvoer 9,25 Ochtendvoer 12,50 Kunstkorrels Bertels le soort 13,75 Kunstkorrels Duyvis 12,50 Haver 53/54 Kg. oude oogst 7,50 Inl. tarwe 9,50 Voorslaglijnkoekcn 10,75 Amerik Lijnkoek S.K 11,25 Grondnotenkoek blanke zachte 8,75 59 pet. eiwit en vet Sesamkoeken 51 pet. eiwit en vet 8,25 Murwe lijnkoek W.L. 14, Bertels Suikerkoekjes 14,50 Kal vermeel Duyvis 14,75 Witte erwten 9,50 Tarwezemelen 6 Tarwegrint 6,— Phosphorzure kalk 14,50 Carnarina vleesch-diermeel 24,50 Vischmeel 23 75 Turfstrooisel fijn 1,75 Den Burg, Texel 11 Sept. 1930 Onze bekende flanellen, wit en Jaegers per coupon van 10 el. Deze reclame alleen de Sep- tembermaand Op II en 12 Sept a.s zijn wij ruim voorzien van Amandel spritsen Boterspritsen Cocostnacronen Cocoskoeken Cocoskransjes Gevulde koeken Gevulde punten Eierkoeken, enz. enz. Voorts beide dagen HEERLIJKE WARME KRENTENBOLLEN a 5 en 10 ct voor een koude tafel Bestel en koop vroegtijdig. Beleefd aanbevelend, Vertrek den Burg 1 uur. TE KOOP D. DROS, Tienhoven. TE KOOP GEVRAAGD: liefst kaaswagenmodel. T. J. ZIJM, Weverstraat, den Burg. Groote voorraad Beleefd aanbevelend. J. DRIJVER Cz. Er bestaan plannen voor de oprichting van cursussen voor volwassenen in de PLUIMVEETEELT te den Hoorn en Oos terend en in de BEMESTINGSLEER te Midden-Eierland. Duur ongeveer 12 lessen van 2 uur. Gaarne spoedige aanmeldinbij de heeren K. VLAMING, te Nieuw, child, K. BOSJE, te Midden-Ei land en IJ. LAP te den Hoorn. Bezoekt u ook de tentoonsf Hing mor genavond in Café „den Burg" van 810 uur? Er zal een Esperantocursus worden ge geven onder feiding van de h r M. J. Oele. Leest het bericht in dit numni r. Gegarandeerd gehalte van 30—33 pCt. eiwit en vet. De laatste analyse van Wageningen be droeg 32,7 eiwit en vet, met een verteer baarheid van ruim 92 pCt. eiwit. De prijs is zeer concurrent gesteld en wij raden U aan eens een proef te nemen. Per 1C0 KG. f 12,50 50 6,25 6 September 1930.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 3