smsêI Wetenswaardigheden. Is het U bekend: dat matigheid en solide een goedkoope levensverzekering is? dat Japan uit ongeveer 3000 eilanden bestaat, die langs de kust van het Azia'i- sche vasteland verspreid liggen over een atstana van bijna 4600 KM.? dat geloot geen harnas is, dat de pijlen des lasters keeren kan, maar een levens kracht, die het vergit er van werkloos maakt? dat men heel Rj kjavik, de hoofdstad van IJsland zou kunnen verwarmen door gebruik te maken van de heetwaterbron- nen (geysers) aan de buitenkant van de stad dat zij die vooruitzien en geld sparen de beste burgers, de ruggegraat van de staat zijn? dat de Proteus, een visch die in onder- zeesche holen voorkomt, wel vijf jaar zonder voedsel kan blijven? dat voor de oorlog de delging van En- gelands nationale schuld dagelijks van iedere werker een bedrag vroeg, gelijk staande met het loon van 12 minuten, nu ech'ter van 45 minuten arbeid? Wie niets heeft, is niets. o— Al niets doende leert men kwaad doen. Het ergste wat men kan doen is niets te doen. Al'en eischen de waarheid, maar nie mand wil haar. Hoe oud is onze schrijfpen Wanneer is de pen, waarmee wij tegen woordig schrijven, in de mode gekomen Een Engelsohman, Wise genaamd, kwam in 1S04 op de gedachte om stalen pennen te vervaardigen in plaats van de ganzen veer, welke toen nog algemeen gebruikt werd. Weliswaar maakte een Franscihman, Theveirot in 1790 reeds zoogenaamde „eeuwige pen'nen" van geel koper, maar die waren zoo bewerkelijk, dat ze onge veer tien gulden per stuk kostten. Het is niet onmogelijk, dat de Franschen, die ten tijde der revolutie naar Engeland vluchtten, daar hun proeven tot het ver vaardigen van stalen pennen voortzetten en op die manier Wise er op opmerkzaam maakten. In ieder geval is ze nu over de heele wereld verspreid en haar voor gangster, de ganzenveder, heeft men voor goed in de oude doos gestopt. Van reelameniaken gesproken. Op het kerkhof van Gadeshead in En geland is een oude grafstoen te vinden,, waarop te lezen staat, dat daaronder rust Jeremy Jobbins, een voorbeeldig echtge noot en liefderijk vader; dat zijn weduwe ontroostbaar is; dat cle van ouds bekende handei „Tripe and Trotter" intusschen op dezelfde voet wordt voortgezet en ten slotte het verzoek aan de wandelaar, om het adres te noteelren. Heusch, het staat er Wat beteekenen die voornamen Eduard, beschermer van de eigendom. Egbert, roemvol door het zwaard. Eleonora, Nora: barmhartig. Eliza: God "is zijn heil. Elisabeth, Betje, Betsy, Lijsbeth: aan bidster van God. Emma: lij. Engelbert, Engel: schitterend als een En gel. Esther: ster, sterrenglans. Ernest, Ernestine: onbeweeglijk Eugenie: welgeboren. Eva: leven, de levende. Everard, Evert: sterk als een ever. Evvald, Ewout: handhaver der wet. De Engelsche onderkoning Lord Irwin. De Engelsche onderkoning in Britseh- Indië, Lord Irwin, zien we hier temidden; van zijn gezin. Kommervolle tijden heeft hij als gevolg van de onvermoeide actie der nationalisten beleefd, maar thans is is de rust voor een goed deel terugexe-- keerd. Krantenkoning Hearst uit Frankrijk gezet. De Amerikaansche krantenkoning Hearst, eigenaar van verscheiden nieuws bladen, heeft Frankrijk moeten verlaten., De aanleiding hiertoe moet gezocht wor den in de houding der Hearst-pers bij de bekendmaking van hét geheim Engelsch- Fransch tractaat, van vóór twee jaar. In, Frankrijk ziet men in deze man, aan wie groote invloed niet kan worden ontzegd, een gevaarlijk personage. Is dat wat? Een wonderlijk samentreffen is hier in beeld gebracht: twee tweelingsparen Alary en Margarete Gibbs, en Lucio en Simplicio Godini. Waterschoenen. zijn het nieuwste snufje in de zwembaden te Berlijn. Een tragisch geval. We beelden hier de Duitsche mevrouw Ellen Amlinger af, die zich onlangs doop van groote hoogte uit een vliegtuig te springen, het leven benam. Zij bleek zich niet te kunnen verzoenen met de dood van haar man, die bij een vliegtuigongeluk in Rusland om het leven kwam. In haar handtaschje, dat later in het vliegtuig gevonden werd, werd een groot aanta: portretten van haar verongelukte echtge noot gevonden. De Romeinsche dichter Virgilius. In October zal het 2000 jaar geleden zijn, dat de dichter Virgilius geboren werd. Ter gelegenheid van dit illuster feit bereidt de Italiaansche regeering eeni herdenkingsfeest voor. „Een trotsche aanblik." Een prachtig gezicht levert zoo'n zeil schip toch maar op. Althans bij een zwartberookte en zwartbestoven kolen boot vergeleken. We geven hierbij een afbeelding van de bark „Hertogin Ceci lia", in Finland thuisbehooren le. Vroe ger voer deze bark onder Duitsche vlag, terwijl hij nu misschien spoedig in En gelsche handen overgaat. „Hoe warm het was." De „Bobbies" dat is de populaire naam voor de Engelsche dienders had den het voor een paar dagen bij de ge weldige hitte te Londen kwaad te ver-, antwoorden. Geloof maar, dat het alles behalve prettig is met zoo'n onbarmhar tige heete gummihelm op de schedel langs de weg te kuieren. Een gevaarlijk individue. Jack Diamond, een Amerikaan, die de twijfelachtige eer geniet, als New-York's misdadigerskoniing te worden aangeduid, werd de grond in de Nieuwe Wereld te 'heet onder de voeten. Hij maakte een, „trip" naar Europa, waar hij in Duttsoh- land evenwel geknipt werd. In Hamburg werd hem logies verleend, zooals vanzelf spreekt onder strenge bewaking. Jack moet nog dik bij kas zijn geweest. Hij zal per vrachtboot naar zijn heimat worden teruggebracht. Op een passagiersschip heeft de politie voor dit onguur heerschap geen plaats kunnen bespreken. En toch derfken we er niet aan, zijn. koningstitel ten spijt, van majesteitsschennis te spre ken. We kunnen ons voorstellen dat men zich ook aan boord van het vrachtschip niet bijster op zijn gemak zal gevoelen bij de gedachte een misdadigerskonitng mee te voeren over de groote plas. Ech ter mogen we wel aannemen, dat de po litie voor een uitbraakvrij apartement voor meneer Diamond gezorgd heeft. Drie film-sterren. Drie filmsterren op één plaatje: de zusters Norma en Natalie Talmadge en de echtgenoot van laatstgenoemde, Bus ter Keaton. Ze brengen hun vacantie in het zonnige Spanje door. Zoo gaat 't in Amerika. Bij balspelen in Amerika bedient men zich wel van zoo'n dradenpak om niet; op pijnlijke wijze met harde ballen in aanraking te komen. Ook iets voor Hol land misschien. Ook gij, Britsch-In|diër. Indie gaat met zijn tijd mee. Dat lezen we in onze dagbladen gedurig. We beel den Iiier dé Britscn-indiër Gokal Singh at, die binnenkort als vliegenier zijn land ten dienste zal staan.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 6