mm prima zaaigranen w.o. §4 PLAATSMAN vertrekt ïrijdag 12 uur uit Botterdam een huishoudster, Noteering C. R. Keijser &Co. WASSCHEN gevraagd, plantgoed, Dubb. v Sion en Golden Spur, N.¥. Graanh&ndei „DE !Ö0?" de Gocksdorp. Telefoon 13. i ADVERTENT1EN bloembollen, een net meisje, een Woning, Aangeboden Wil helmina tarwe YV ageni 11 gei1 tarwe Kroon rogge PetkUse r i 'ogge Win tergerst enz. Wij leveren over geheel Texel aan huis Monsters en prijs op aanvraag. 53« iff, BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL n endeels glad aangesloten, maar met al lerlei types van manchetten gegarneerd, waardoor er toch zooveel verschil te ver krijgen is. Er komt ook weer wat meer knoopjes- garneering, waarmee ook vaak iets aar digs te bereiken is. Het heeft er alle schijn van, dat de namiddagjaponnen niet veel langer meer gedragen zullen worden dan nu, zoodat de volslagen lengte voorloopig voor de avondtoiletten bewaard wordt. Naast de klokrok, die zich een plaats- in onze harten veroverd heeft, komt rok met plooien ook weer meer naar oren en 'voor de gewone dagjapon is dat toch ook zeker niet miïi|der geschikt. De halsuitsnijdiing is aan geen stren ge wetten gebonden. Ze komt evenveel V.-vonnig als rond en vierkant voor. U moet er in de September-Weldon eens op letten, hoeveel afwisseling et- is in de garneering langs de hals. Dat kan u nog wel eens een aardig idee aan de hand doen, wanneer ge een ja pon van het vorige jaar wat wi[lt moder- niseeren. i Keurig zijn ook de korte avondmantel tjes, welke U op de gekleurde plaat vindt. Recepten. Slagroom. De melkslijters verkoopen room, welke speciaal bestemd is om stijf geklopt te worden. Men doet dit met een z.g. garde ot met een zilveren vork en gaat bij dat werkje bij voorkeur op de tocht staan.j Een snufje suiker, aan de room toe gevoegd, bevordert het stijfworden. Slagroom moet niet lang blijven staan en onmiddellijk voor het opdienen nog even opnieuw doorgeklopt worden. Haringsla. Zet zes gezouten haringen een nacht in de week in water of water en melk. Ontdoe ze van de graten en snijd ze in dunne reepen. Snijd tien zure appelen en één gekookte biet in zeer kleine stuk jes ,hak 100 gram kalfsvleesch fijn, kook zes eieren hard en maak di;e eveneens fijn. Roer al de ingrediënten flink door één met olie en azijn; plaats ze in een steenen vorm of kom en druk de massa er zoo stevig in, dat zij daarna gestort kan worden. In plaats van één vorm, kan men er twee nemen van verschillende grootte, ze op elkaar plaatsen en het geheel met mayonaise bedekken en gar- neeren met stukjes ei, biet en blaadjes pieterselie. De bovenbedoelde hoeveelheden zijn voldoende voor 8—10 personen. Nuttige wenken. Dekens wasschen. i Wollen dekens, die niet vuil zijn, maar toch een opknapbeurtje noodig hebben, kan men een nacht in water met zout zetten, ze daarna flink iin schoon water naspoelen en, na ze te hebben uitgedrukt, te drogen hangen. Onder het drogen hangt men ze af en toe om en klopt ze telkens (met twee personen) even op om ze los en luchtig te houden. Men moet de dekens dubbel nemen voordat men ze klopt ,daar ze anders in het midden zou den kunnen scheuren. Ook moet men er op Ietten, de punten niet te beschadigen. Zijn de wollen dekens vuil en vlekkerig, dan moet men ze een lauw sop van zachte huishoud- of ammoniakzeep geven, waarna men ze eerst spoelt in zoutwater, daarna in schoon koud water, totdat men er zeker van is, dat geen zeep meer is achtergebleven. (Dekens, die onvoldoende gespoeld zijn, voelen, als ze droog zijn, kleverig aan). Verder droogt men de de kens op bovenomschreven manier. Men moet wollen dekens nooit wringen, alleen maar knijpen en drukken om het water er zooveel mogelijk uit te verwijderen. Gekleurde wollen dekens moet men niet in de zon hangen'. Er bestaat dan groote kans, dat ze verschieten. o „Weten uw lezeressen", aldus een Haarlemsche lezeres, „dat men gebro ken glas (ook porselein en sommig kin derspeelgoed) uitstekend kan lijmen als men een beetje witte gelatine op een ver warmde lepel 'in een scheutje azijn op lost? Ik gebruik dit middel reeds jaren lang en met succes." o— Gaat fluweel pletten, dan de plek boven de stoom van kokend water houden en flink opborstelen. o— Tegen teervlekken: Een beetje terpen tijn verwarmen (niet op het vuur, daar dit gevaarlijk is, dus in een bakje heet water) en daarmee de vlekken afwrijven. Telkens schoone watjes of schoone lapjes nemen en doorgaan met de bewerking tot ook het laatste spoortje teer' is weg gewerkt. o— Luxe voorwerpen van tin, welke de glans verloren hebben, moet men eens afwrijven met een zacht lapje en wat am monia. Is het laagje vuil op die mani(er verwijderd, dan af en toe de tinruen voor werpen in warm zeepsop afwasschen en ze daarna goed drogen. Op die manier is het herhaaldelijk poetsen overbodig en het tin heeft niets te lijden. NAGEKOMEN BERICHTEN, iiiiiiaiiiiii Kleine oorzaken Gisteren in de namiddag is mej. C.R. met haar wagen, gevuld met kruideniers waren, in de Koogerstraat zoo ernstig aangereden, dat zij bewusteloos in de woning van de lieer R. Dijt moest wor den binnengedragen en eerst na eenige tijd weer haar weg kon vervolgen. De wa gen, welke beschadigd werd, werd on dersteboven geworpen, waardoor de in houd over de straat kwam te liggen; De aanrijding werd veroorzaakt door een handwagen, welke geduwd werd door kinderen, die voor een hond verschrikt op zijn sprongen en de wagen in de steek lieten. Moge mej. R. van dit ongeval geen blijvende gevolgen ondervinden. Texels oudste ingezetene. Het heeft mevr. de wèd. Rab-Geus, die gisteren als Texels oudste ingezetene haar 91e verjaardag vierde, aan vele en harte lijke bewijzen van sympathie niet ontbro ken. Van alle kanten stroomden felicita ties en cadeau's toe. Familieleden ver eerden de jubilaresse met radio, waarvan zij thans danook heerlijk geniet, we ho pen van nog menig jaar. Mevr. Rab mag, zich nog verheugen in een goede gezond heid; alleen haar oogen worden slecht. We hebben haar natuurlijk even opge zocht en mochten er juist getuige van zijn, dat de ook nog krasse 87-jarige Platvoet van zijn vriendelijke gevoelens) in een rijm deed blijken. Ook dit feit (de oude heer heeft nog een best geheu gen) zij hier geboekstaafd. Bemaling Waalenburg. De vergadering van hoofdingelanden van polder Waalenburg besloot gisteren met 43 stemmen, de Open Brief, in de Texelsche Courant door een aantal inge landen gepubliceerd, voor kennisgeving aan te nemen cn alvorens tot bestel ling van oliemotoren over te gaan de heer ir. Verheij inzake een eventueels orijswijziging van deze motoren te raad plegen. DOE HET NU. BHSBBBIKBSIlBS! HUIS AAN HUIS! 1IE9IÜIII De kleine Texelsche Courant 113111111 heeft een groote oplaag: 2300 llüllllll ex. Ze wordt op Texel huis llüllllll aan huis gelezen, zoodat zeker IIBIIlil! het HEELE EILAND van Uw IIBIIilll advertentie kennis neemt. Er komen weer een paar plaatsen B in onze leeskring vrij. Ge betaalt f 2,en ontvangt daarvoor gedu- Q rende 13 weken 10 bibliotheekboe- 3 ken naar keuze en verder Eigen Q Haara, De Aarde en haar Volken, gg Stuiversblad, Wereldkroniek, De LU Hollandsche Lelie, Buiten, Groene 2 Amsterdammer, Nederland, Pano - rama en Morksmagazijn. Voor nog fë geen 16 ct per week een schat van g interessante, goede lectuur. Sportnieuws. De Schager Courant schrijft over de wedstrijd N. Niedorp Texel 1. o.m: dn een meer spannende dan fraaie, match is deze eerste competitiewedstrijd met een puntenverdeeling geëindigd, een resultaat, waarmee T., de ploeg, door velen reeds als kampioen van haar af- deeling gedoodverfd, tevreden mag zijn. N.N. toch was overwegend sterker en meermalen ontkwam het doel der be zoekers op wonderbaarlijke wijze aan 'n doorboring. Was de N.N.-voorhoede be ter op dreef geweest, zeker had de T.- keeper dan eenige malen meer moeten visschen. De eilanders mogen met 22 tevreden zijn. Meegevallen zijn de runners-up van verleden jaar ons niet. Individueel zitten er aardige spelers in, combinatie en team-work ontbreekt ech ter. De bekende linksbinnen viel niet op. Met het tegenwoordige N.N.-elf- tal vreezen we de toekomst niet en is N.N. in ieder geval in staat in de le Klas van de N.F1.V.B. een behoorlijk fi guur te slaan. (Zou de verslaggever over het hoofd hebben gezien, dat T. maar met lOman in het veld kwam BINNENLAND. Gistermiddag om twee uur over leed pastoor B.F. de Jong, van de paro chie van de H.H. Petrus en Paulus te den Helder. Te Piershil ging de 24-jarige L.Q het watergemaal stopzetten. Waarschijn lijk is hij door de motor gegrepen. Zijn broer vond hem dood in de aangrenzen de sloot. Purmerend, 23 Sept. f95 Runderen waaronder 406 vette koeien f 1,00 a f 1,18 ,nn Gelde koeien 180 a 340 Alelkkoeien 180 a 340 27 vette kalveien per KG 1,10 a 1,40 31 Nuchtere kalveren 16,a 26, - 158 Vette varkens per KG 0.60 a 0.65 30 Magere varkens 24,—. a 42, 217 Biggen 20,— a 28, 861 Lammeren 24,— a 35,— Kipeieren 7,— 8,— Eendeieren 4,75 a 0, van 20 tot en met 23 Sept. 19301 GEBOREN: Maria, dv Comelis Willem Bakker en Maartje Kuip; Hendrik, zv Wilhelmus Le Noble en Jannetje Heerding; ljmkje, dv Klaas Bosje en Anna Nauta. GETROUWD: Cornelis Johan Gerrit Dros en Souwtje Jantje de Wijn; Pieter Backer en Aafje van Leeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN (Gedeponeerd ten Raadhuizei 1 geldstuk, 1 gouden ring, 1 schroefdop. GEVRAAGD onr op contract te telen. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor halve dagen in gezin van 2 personen:. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Terstond te huur gevraagd: aan of nabij Oudeschild. Brieven onder no. 513 aan bureau van dit blad. Terstond gevraagd: bij L. BAKELAAR, den Burg. van Laplata mais Chevaliergerst Prima BI. gerst gezuiverd Gemengd kippenvoer Ochtendvoer Kunstkorrels Bertels le soort Kunstkorrels Duyvis Haver 53/54 Kg. oude oogst Inl. tarwe Voorslaglijnkoeken Amerik Lijnkoek S.K Grondnotenkoek blanke zachte 59 pet. eiwit en vet Sesamkoeken 51 pet. eiwit en vet Murwe lijnkoek VV.L. BeUels Suikerkoekjes Kalvermeel Duyvis A idem B Witte erwten Tarwezemelen Tarwegrint Phospliorzurt kalf Carnarina vleesch-diermeel Vischmeel Turfstrooisel fijn De Rurg. "rpxei 25 Sept 1930 6.75 6,50 5.50 8.75 12 13,75 12,50 7,50 8- 10,25 10,75 8,50 14,- 14,50 14 76 ,11,75 8,75 5,25 5 25 14.50 24,50 24, 1,75 vlugge bediening, billijke prijs. Brieven onder no. 515 aan het bureau van dit blad. TE KOOP: benevens Ronde Dubb. van Sion 1012, prima goed. S. C. EELMAN. O O O O Ook voor LUXE POST is uw adres: BOEKHANDEL PARKSTRAAT Beleefd aanbevelend,

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 6