RADIO. Goedkoope Bazar Sint Nicolaas Hij gaat naar K. KANTJE, Gravenstraat, Den Burg 'WÊÊ Wa Uitvoering Texeiscb Fanfarecorps derde avond worden gegeven. Bezoekt N V. Zuivelfabriek „DE HOOP" "plaatsman groote soiteering Speelgoederen, Hed@n?mnd alles bezet St. Nicolaasartikelen, kinderspeelgoederen. 2 kleine kippenhokken D. H. HELLEMA, arts géén spreekuur. 5 tofste gr&skalveren, Brandstoffen. alle storten brandstoffen X CL MÊM vertrekt Donderdag naar Rotterdam. de geheele schuur, Tevens vele luxe en huishoudelijke artikelen. weet wel waar hi] zijn practische en meest gewaardeerde gaven moet koopen Ruim gesorteerd in goud- en zilverwerken, klokken, horloges en aanverwante artikelen. ADVERTENTIEN te Oosterend. Vergadering van Aandeelhouders MPi In beurskringen heeft het advies van Ford om de Hollandsche waterwegen dicht te gooien, de indruk gewekt, dat hij zich niet gaat toeleggen op het bouwen van motorbooten. Voor onderwijzeres aan de o. school te Gieten zijn 72 sollicitanten. Van een veehouder onder Rijswijk is een koe aan miltvuur gestorven. Het cadaver is verbrand. Leeuwarden. R. van B., leeraar aan de ambachtschool, die met zijn auto een motorrijwiel had aangereden, waarbij de motorrrijder en diens vrouw gedood wer den, werd veroordeeld tot één week hech tenis. Te Oudorp (N.H.) was de vijftig jarige mej. M. Venjnik sedert 27 jaar lij dende aan een zenuwziekte, met het ge volg dat zij ongleveer 22 jaar geleden haar spraak verloor. Een dezer dagen werd ze zoo door maagkramp gekweld, dat zij een luide kreet van pijn uitstifct. Heb bleek, dat ze haar stem teruggekregen had. Hoewel zij langzaam en moeilijk sprak ,was de vrouw duidelijk te verstaan. Op 4 December zal het driehonderd jaar geleden zijn, dat de Ivora-werken Plateelbakkerij en Pijpenfabriek te Gouda werd opgericht. Hoewel door huwelijk de firmanaam enkele malen veranderd is, is de zaak gedurende drie eeuwen in het bezit geweest van dezelfde familie. Tot voor een kort aantal jaren werden uit sluitend de bekende Goudsche pijpen ver vaardigd, doch sindsdien heeft men zich toegelegd op de fabrikatie van aardewerk en men maakt nu bijna uitsluitend Gouda- Plateel. De heer Frits van Dommelen, acteur en regissieur te 's Gravenhage, heeft een uitvinding gedaan. Het betreft het ver binden van een electrisch batterijtje en een lampje aan een vulpenhouder, waar door't mogelijk is, ook in het donker van de Vulpenhouder gebruik te maken. Het zesjarig zoontje van de heer Dekker te Warffum, is, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Een tweetal jongens, van negen en tien jaar, wierp te OverschiXd, met bran dende lucifers naar een met stroo bela den wagen. Veertig pakken gingen ver loren. Met veel moeite kon het voertuig worden behouden. Te Katwijk aan Zee is de in ree- derskringen welbekende netten-leveran- cier en oud-reeder overleden. BUITENLAND, Op een weiland bij Greensburg (Pen- sylvanië) is een vliegtuig gevallen, waar door de bestuurder en zijn verloofde op slag gedood werden, en de eigenaar, een broer van de bestuurder, zulke brand wonden opliep, dat hij in hopelooze toe stand is opgenomen. Ford heeft ondanks de malaise 60 miljoen dollar uitgetrokken voor uitbrei ding van fabrieken, opslagplaatsen, enz. in deVer. Staten, Europa en elders. Te Winkel Sint Kruis (Oost-Vlaan deren) zijn verschillende kinderen vergif tigd door het eten van kaas. Een is overn leden. Vragen, deze rubriek betreffende, te richten aan de redactie van dit blad. Voor antwoord een postzegel bijsluiten. In Praag wordt een radio-cursus voor politieagenten gehouden. Bij de stad zal een zend- en ontvangstation worden opgericht, dat speciaal door de politie zal worden gebruikt. De B.B.C. (Eng.) die moeite had met 't vinden van een tijdelijke studio voor repe tities, grootgenoeg voor de 250 leden van het nieuwe nationale orkest, en voor het koor, heeft een niet meer gebruikt pakhuis aan de Theems verkregen en ingericht, dat de grootste studio in Brittannië zal wor den. Het Duitsche tijdschrift „Funk" heeft berekend, dat alle Duitsche zenders te zamen een energie van 535 KW. gebrui- bruiken. Engeland gebruikt 470, Rusland 222, Zweden 120, Tsjechoslowakije 107, en Frankrijk 64 KW. o— Het aantal radio-luisteraars in Duitschland bedroeg per 1 Juli van dit jaar ruim 3200.000. o— Aan de Engelsche luisteraars werd de vraag gesteld, welke componist bij hen het meest geliefd was. 53 pet. der stem men, zoo bleek, viel op voor de microfoon behandelde klassieke componisten, n.l. Beethoven, Bach, Handel, Haydn en Mo zart. Beethoven kreeg de meeste stemmen en wel 20 pet. Europeesche radio-technici, die een kabelverbinding van enkele tientallen kilo meters reeds een bezwaar voor een uit zending vinden, zullen ongetwijfeld met belangstelling vernemen, dat gedurende de komende winter in Canada van een kabelverbinding van 25000 K.M. gebruik zal worden gemaakt, om verschillende zenders met elkaar te verbinden. —o Voor het nieuwe stadhuis te Buenos Aires heeft men in Duitschland een car- rillon besteld, dat uit dertig klokken be staat. Vóór het verzenden van dit carrii- lon heeft men 't in Duitschland beproefd. De „Norag" heeft hiervan een uitzending gegeven. De uitzending werd ook over genomen door het kortegolf-station te Königswusterhausen. Op deze wijze kon men in Buenos-Aires het carillon reeds beluisteren, voor het aangekomen was. Van de Boekenplank. Medegedeeld door Boekhandel Parkstraat. Kluitman-Uitgaven. „De Robbedoezen" van W. F. Arends, geïll. door C. Oudenaarden, is een boek voor meisjes van 1014 jaar. Het heeft een aardige bandteekening en geeft in plm. tweehonderd blz. de geschiedenis van vier ondeugende meisjes die het op school haar onderwijzeres Prikkelbeen en direc trice Pietje wel eens heel moeilijk maken, maar wier hartje toch nog zoo kwaad niet is. Ze beleven allerlei pretjes, weten- van alles te verzinnen om gezellig bezig te zijn en. dat alles laat zich prettig lezen. Een Kerstfeest en een Oudejaarsavond zijn zonder opsmuk in dit kinderverhaal (echte ontspanningslectuur) verwerkt. Prijs: geb. fl.75; ing. fl. o Van Suze Brinkgreve vers'cheen „Twee vriendinnen op de boerderij", met platen van Rie Reinderhoff. Een kostelijk boek met goed geteekende platen en een leven dige verteltrant. Daar zullen onze meisjes van 812 jaar plezier van hebben. Wat een avonturen beleven die Annie en die Doortje, die een tijdje op een boerderij hun vacantie mogen doorbrengen en daar kennis maken maar lang niet altijd tot hun plezier met muizen en kikvorschen, zelfs met een wilde stier en de beer van. een berenleider. En dan moet ge eens lezen van die Zigeuners! Een boek, om van te smullen. Prijs: geb. tl.20; ing. f 1.-. In een plattelandsgemeente bestrafte de onderwijzer twee ondeugende jongens door hen een lange weg te laten afwam delen, terwijl ze erwten in hun schoe nen moesten stoppen. Het tweetal onderwierp zich aan de straf, maar onderweg sprak de een zijn; verbazing er over uit, dat de ander zijn straf zoo gelaten en welgemoed onder ging- „Dat komt", luidde het antwoord, „om dat ik de erwten eerst gekookt heb, eer ik ze in mijn schoenen deed." VOOR DE JEUGD. Beste Jongens en Meisjes. De twaalf raadsels zijn nu weer com pleet. Hier zijn de laatste vier. Ik heb ze niet zoo gemakkelijk gemaakt, want jullie worden zoo erg knap in het oplossen en de avonden zoo lang, zoodat jullie dat zoo heel erg niet zullen vinden. Het aller beste beentje maar voorzetten en dan de oplossingen inzenden met opgaaf van volledige naam, adres, leeftijd en „ver langlijstje (dat kan immers te pas komen). 9. Een prettig spel wordt door verwis seling van een enkele letter in de naam een bekende plaats in onze provincie. 10. Mijn neef woont in China en heet: Ja Moa brom reto. Zijn beroep schrijft hij (op z'n Hollandsch) met dezelfde let ters. Wat is mijn neef dus? 11. Schrijf onder elkaar vijf woorden, van vier letters: 1. Iets wat je niet berei ken kunt. 2. Een emmer. 3. Om op te loopen. 4. Een prettige bezigheid en 5. Een rivier in N.-Brabant. De eerste let ters van deze woorden beduiden: „een heele boel". 12. Wie of wat heet man, zonder een man te zijn? „Tooveren." Een aardig spelletje tot slot. Je zet drie schoteltjes op tafel. On der het eene schoteltje leg je één cent, onder 't volgende twee en onder 't der de leg je er drie. Vooraf is er één van het gezelschap de kamer uitgegaan. Die zal nu, als hij weer binnenkomt, precies vertellen, hoe veel oenten er liggen onder het schoteltje dat je aanwijst. Van te voren maak je echter met hem de volgende afspraak: Roep ik je met één woord: bijv. ,Ja", dan ligt er één cent onder. Roep ik er twee, bijvoorbeeld: „Kom maar" dan heb ik liet schoteltje met twee cent te pakken en roep ik drie woorden, bijvoorbeeld: „Kom maar, Jan" dan liggen er drie centen onder. Al je vrinden zullen verstomd staan te kijken over de toovenaar, van wiens Veel plezier er mee, hartelijk gegroet: OOM KO. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 18 tot en met 21 Nov. 1930. GEBOREN: Marius, zv Hendrik Zijm en Anna Witte; Jan, zv Jan de Beurs en Martha Klasina Suzanna Rab; Gijs- bertus Cornells, zv Martinus Keijzer en Veronica Theodora Kersemaker ONDERTROUWD: Karei Stoepker en Maria Johanna Lap OVERLEDEN: Trijntje Kikkert, 75 jaar, geh. m. Jacob Bakker; Adriaan de Visser, 72 jaar, wedn. van Maria Noteboom. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize) 1 autoband en 1 rijwielplaatje. Toegang alleen met rose programma's. ZATERDAG 29 NOV. zal een Plaatsbespreken enz. hiervoor op Don derdag 27 November van 8 tot half 10 in hotel „Texel". DE Daar hebt u de grootste keuze in voor elk wat wils. Luxe- en Huishoudelijke artikelen, als mede Klokken, Horloges en een pracht- sorteering in Iedere bezoeker raadt mee hoe laat een horloge, dat in de étalage ligt, blijft stil staan. Hiervoor zijn 3 fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Uitslag 6 Dec. n.m. 7 uur. TE KOOP: 3X4 Meter. P. KEIJSER, Harkebuurt. op Donderdag 27 November a.s. ten half acht in café „Bellevue". Agenda: Verkiezing Directeur-Boekhouder. Overdracht aandeel P. Koom. DE DIRECTEUR. Dinsdag- en Donderdagmorgen a. s. TE KOOP: 4 kalfvaarze i en UA-jarige dekstier. Ook genegen te ruilen. Conditiën verder billijk. W. RIJK, Waalderstraat. Steeds voorradig aan pakhuis Haven en den Burg tegen concurreerende prijzen. Aanbevelend, TE HUUR: met toestemming van verhuurder voor opslag hooi, stroo en dergelijke. Te bevragen bij D. FRANK, of de eigenaar C. DROS Pz. Wij berichten door deze, dat wij weer ruim voorzien zijn van een als Auto's, Walsen over de brug, Blokkendoozen Serviesjes, enz. enz. Ook in Hobbelpaarden Duwpaarden, Looprek ken, Tafeltjes, Stoeltjes enz. enz. Beleefd aanbevelend, C. WITTE Dz., den Burg—Texel. WIJ MAKEN HET U GEMAKKELIJK. Raadpleeg bij het schrijven van Uw verlanglijstje' dit staatje eens. Het is 'n greep uit de vele artikelen, wel ke we in ruime sorteering voorhan den hebben. Voor jong en oud, voor welgevulde en schrale beurzen, naar ieders smaak is bij ons wel wat te vinden. Een. leesboek Een postzegelalbum Een vulpenhouder Een zakportefeuille Een kalender Een luxe penhouder Een briefopener Een puntenslijper Een papiermand Een poësie-album Een brievenweger E^n' postzegeldoosje Een studieboek Een verjaringsalbum Een luxe potlood Een vloeilegger Een liniaal Een woordenboek Een inktlap Een actentasch Een bouwplaat Een luxe notitieboek Een schoolétui Een naamstempel Een plaat-in-lijst Een brievenstander Een stempeldoos Een lakcachet Een atlas Een ds visitekaarten Een bladwijzer Een vloeidrukker Een schooltasch Een map postzegels Een passerdoos Een doos luxe post Een zakschaar Een winteravondspel Een zakmes Een plate el-vaasje Een portemonnaie Een ansichtenalbum Bij afname van eenig kwantum door en Kerstuitdeelingen hooge korting. ?$aggwMM Een spaarpot Een plateel-aschbak Een vulpotlood Een vergrootglas Een fotoalbum Een doos kleurkrijt Een inktkoker Een breiboek Een lei Een haakboek Een verfdoos Een prentenboek Een kleurboek Een kleurmap Een schoolklok Een vlechtdoos Een teekenboek Een presse-papier wederverkoopers of voor St. Nicolaas- BOEKHANDEL PARKSTRAAT. O O HB fflmmwM ePfi» ..^^29 p ■jUJCH£ SüiNABLL -flM5 TEROA,-.

Texelsche Courant | 1930 | | pagina 10