Van het Westelijk Front geen Nieuws Niet één maar twee extra booten Heel Texel wil de buitengewoon spannende film zien, welke in het Tivoli-Theater wordt vertoond. Koopt vandaag nog een kaart in Boekhandel Parkstraat. ZAAL75 cent- BALGON Uitverkocht Extra boot: 75 cent (retour) Voor ieder wordt kosteloos een plaats gereserveerd In totaal zijn voor Texel nog 200 kaarten beschikbaar Gemengd Nieuws varen Zaterdagavond 28 Febr. a. s. naar DEN HELDER en terug Zoo n gelegenheid doet zich wellicht in geen jaren meer voor Vooruitbestelde kaarten moeten vandaag in de Boekhandel worden afgehaald. Meer kaarten kunnen in verband met de plaatsruimte op beide booten niet worden verkocht. (naar het meesterwerk van REMARQUE) Wol veehandel 12—18 Februari. De aanvoer was algemeen kleiner. De handel was op vrijwel alle markten stug of slepend, terwijl de prijzen zich niet geheel of met moeite konden staande houden. Leiden en Purmerend b.v. waren beslist iets lager. Dorpsverfraaiïng. Met de aanleg van liet plantsoen aan; de Koogerstraat tegenover de Witte Kruissingei is een aanvang gemaakt. Dat zal opknappen. Sportnieuws. Zondag a.s. speelt Texel 11 thuis tegen J.V.C. I. Texel 1 moet naar Zeemacht 1. Vertrek boot 11 uur. Supporters, verge zelt T. 1 naar Zeemacht. 1 Maart speelt T. I tegen B.K.C. 1 en 8 Maart moet T. 1 spelen tegen Schagen 1 thuis. o De voor morgen aangekondigde adsp.- wedstrijd gaat wegens ziekte niet door. O Aanvang korfbalwedstrijd Z.V.S.Udi nam. halt drie. Lezing - Dr. Te Hennepe. Op Donderdag 5 Maart zal dr. Te Hen nepe, bacterioloog te Rotterdam, voor de afd. Texel der H. M. van L., alhier een lezing houden over de werkzaamheden van het Rijksseruminstituut. Een hydraulische hefinrichting. Deze week heeft de heer Jn Reij in zijn herstelplaats voor auto's, etc. een hydraulische hefbrug in gebruik geno men, waarop hij auto's tot 1,60 M. van de grond kan heffen, teneinde daaraan reparaties met gemak te kunnen verrich ten. De brug is berekend voor vier ton en werkt uitstekend. De eerste patiënt, welke op de brug verrees, was de auto van de fa. K., alhier, die met de auto van A.S. slaags raakte en daarbij schade op liep aan voorveer en stuurstang. TWEE extra booten naar den Helder. Het aantal Texelaars, dat volgende week Zaterdag te den Helder de beroem de Remarque-film gaat zien, overtreft ve ler verwachting verre. Er zullen extra bussen en auto's rijden over het heele eiland (vooraf bestellen) en twee booten van T.E.S.O. zorgen voor het vervoer over het Marsdiep. Reeds zijn de balcon- plaatsen alle .uitverkocht en zijn nog maar 200 kaarten beschikbaar voor de zaal (f 1,50, de boot, heen en terug, inbegre pen). Wie nog geen kaart heeft, ma ke spoed, want de aanvraag is buitenge woon. (Zie adv.). Wat niet mag. We maken er hen, die bij een radio centrale zijn aangesloten, op attent, dat het volstrekt verboden is, „zoo-maar" een draadje door te geven aan een buur. Het moest overbodig zijn er op te wij zijn, maar deze moderne manier van wat men wel „gappen" noemt, komt voor. Daar dit voor de betrokkene hoogst on aangename gevolgen kan hebben, maken we er hier even melding van. Wie bloost daar Als blijk van waardeering. Naar men ons meedeelt is de heer Joh. Kikkert, oud-boekhouder van V.I.- O.D., door de vereeniging vereerd met een vulpenhouder, waarin, op een gou den band gegraveerd staat; V.I.O.D. 1909 1930. Een bewijs van waardee- fing, dat door de heer Kikkert zeker op hooge prijs wordt gesteld. Hij moge er lang genoegen van beleven. Burgemeester Gaarlandt. De lieer Gaarlandt, burgemeester van Gouda, eerder van Texel, zal wegens ziekte zijn ambtsbezigheden voor eenige tijd moeten neerleggen. Zijn toestand is niet ernstig en geeft geen reden tot on gerustheid. Uitslag aanbesteding. Gisteravond werd in hotel Texel aan besteed het bouwen van een woonhuis voor de heer H. de Ridder, te Zuid-Eier- land. Er werden 28 biljetten ingeleverd. De uitslag was als volgt: Timmerwerk: W. Bruin f 1230; J. W. Bakker f1275; Bakker en Koorn f 12S0 C. Kok f 1280.90; Gebr. Schoenmaker f1295; Gebr. Timmer f1325; J. J. v. Wes- sem f 1336; H. Zijm f 1448.75. Metselwerk: H. Koorn f1464; J. Trap 1483; L. Bruin f1547; N. Graaf f1560; G. Logman f1573; Th. Buisman f1595; C. Keijzer f1720; I. Voigt f 1825. Schilderwerk: C. Bremer Sz., f248. (Een tweede schilder bleek een telfout te hebben begaan; hem werd toegestaan zijn biljet terug te nemen). Loodgieterswerk: J. Agter f99.50; P. Oele f 110; J. Kiljan f128. Electriciteitswerk R.Daalder f49; J. Ag ter f49; A. Knopperts f49.75. Perceel 1: Jb. Drijver f1250. Perceel I en II: Jb. Drijver f2710. Massa: Jb. Drijver f2991.50; Bakker en Koorn f3143. Gunning werd voorbehouden. O Onderhands werd aanbesteed het bou wen van een woonhuis voor de heer K. Uitgeest aan de Koogerweg te den Burg. Het werk is opgedragen aan de hee- ren L. Bruin, metselaar; J.W.Bakker, tim merman; P. Oele, loodgieter; J. Vonk, schilder en R. Daalder, electricien. OOST. Weegbrug „Noorderkade". Naar we vernemen zal de volgende week met plaatsing van de nieuwe weeg brug „Noorderkade" een aanvang wor den gemaakt. De oude wordt aan de hoogste bieder verkocht. Ze kan opeen of andere boerderij wellicht nog mooi dienst doen. (Zie adv.) OUDESCHILD. Een misthoorn, die zich niet laathooren. Vrijdagmorgen tijdens zware mist bleek de misthoorn defect, hij gaf heelemaal geen geluid. Ook al door de griep gegrepen misschien? Uit de vogelwereld. De scholekster is alweer in de lage landen achter Oudeschild gearriveerd. Hun vroolijke „tepiet" klinkt weer door de lucht. Ook zagen we een groote troep kieviten en reeds deed de leeuwerik zijn lied hooren. Laag water. Woensdag en Donderdag was het water weer zeer laag. Woensdag moest de dienst van 12.20 uit den Helder verval len. Men vertrok te ruim drie uur, zoo dat de dienst al zoo'n beetje op zomer dienst begon te lijken, eer hij was vol bracht. Donderdagmiddag vertrok de boot ongeveer een half uur later. Visscherij. De garnalenvangsten waren de vorige week wederom niet groot. Het onstui mige weer heeft op de vangst groote in vloed, doch op Texelstroom waren haast geen garnalen. Buitengaats in de diepte was nog wel wat vangst, doch dan moet het goed weer zijn. In de haven werd aan gevoerd ruim 2100 Kg. garnalen. Als het weer gunstig is, zijn de kommenvisschers druk bezig om hun netten te plaatsen. Met de motorbotters denkt men ook /fio zoetjesaan aan het haringvisschen te gaan Vee vervoer. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden: 25 koeien, 26 varkens, 16 kalveren, 93 sphapen, 1 paard. Een electr. garnalenzeef Van gemeentewege is bij de heer A. Blom, timmerman alhier, een electrische garnalenzeef besteld, bestemd voor de gemeentelijke vischafslag alhier. Dat belooft een prachtige verbetering, welke tijd en moeite sparen zal. OOSTEREND. Texelsche Harddraverij- en Renvereenï ging- Donderdagavond werd in ,,'t Wapen van Amsterdam" 'n vergadering gehou den met het doel voor geheel Texel één vereeniging op te richten op het gebied van paarden sport, De vergadering was niet druk bezocht hetgeen niet te verwonderen was, daar in de Ned. Herv. Kerk de Zendingsfilm werd vertoond en voor de Doopsgezin den een gemeente-avond werd gehouden. De aanwezigen werden welkom gehee- ten door de heer S.Kuijper, te de Waal, die meende, dat het doel der vergadering voldoende bekend was, n.l. te trachten te komen tot een vereeniging bovenge noemd: Spreker las een schrijven voor van een bestuurslid te Lutjebroek, waar ook een dergelijke vereeniging bestaat. Uit dit schrijven bleek, dat aldaar reeds in 1920 een harddraverijver, is opgericht, en dat die vereeniging eigenlijk wat men noemt een „onderonsje" is. Men is daar geen lid van de Nederl. Harddraverijver- eeniging, omdat men dan eerst de Ko ninklijke goedkeuring behoeft. De heer Kuijper acht ook het toetreden van de Tex. Vereen, niet noodzakelijk. Een re glement voor de vereen, zou men kunnen bekomen van de draverij- en rijvereeni- ging te Schagen. Spreker meende de contributie voor het lidmaatschap te moeten bepalen op 11.per lid per jaar, en dacht dat men op Texel wel ongeveer 200 leden zou kunnen krijgen. Jaarlijks zou dan één dag, b.v. Koninginnedag, bestemd worden voor paardensport, en zou men tot een bedrag van f 100 aan prijzen beschikbaar kunnen stellen. Een hooger bedrag dan f 100 aan prijzen maakt het voor een vereeni ging noodzakelijk, om lid te worden van de Nederl. harddraverij- en rij vereeniging. Van de overblijvende gelden zou men voor de leden eens een gezellig avondje kunnen organiseeren, door b.v. een humo rist te laten optreden of iets dergelijks. Tot bestuursverkiezing en vaststelling huishoudelijk reglement meende men niet te kunnen overgaan, dan nadat ook op de andere dorpen vergaderingen zijn gehou den. Zooveel mogelijk wil men dan op ieder dorp een of meer bestuursleden trachten te krijgen. Na nog enkele besprekingen van minder belang, betreffende de hardraverijen, als voorgift, starten, enz. traden negen per sonen als lid toe, zoodat de vereeniging thans met de reeds ingeschreven perso nen, reeds 45 leden telt. Met de vvensch, dat ieder zal trachten ook andere personen tot liet lidmaatschap te doen toetreden, werd de vergadering gesloten. Een gezellige avond van „Excelsior." Muziekvereeniging „Excelsior" gaf Woensdag voor donateurs en leden een gezellige avond, waaraan de bezoekers ze ver prettige herinneringen zullen be houden. Met muziek en voordrachten werd de tijd gepasseerd en het sluitingsuur was daar, voor men er aan dacht. Met te vredenheid ziet het bestuur op de gang van zaken neer. Excelsior doet zijn naam eer aan en verheugt zich in een flink ge tal donateurs. Toch zijn er nog velen, die zich als begunstiger zouden kunnen aan melden. Gaarne wekken we die danook op, alsnog als zoodanig toe te treden. Zij zullen daardoor bijdragen tot de groei een bloei van „Excelsior." De Zendingsfilm. Donderdagavond werd alhier in de Ned. Hen'. Kerk de „Melawan Gelap"- film vertoond, welke vele belangstellenden trok. Het nieuwe kerkgebouw. Aan het verslag over de bouw en in richting van het nieuwe kerkgebouw der Geref. H.V. alhier, kan nog worden toe gevoegd, dat de heer A. Ingwersen, archi tect te Amsterdam de ontwerper van het bouwwerk was. DEN HOORN. „Melawan Gelap" Ook hier werd Dinsdagavond in de Ned. Herv. kerk de film „Melawan Ge- lap" vertoond, warvoor veel belangstel ling bestond. Ds. Oskamp heette alle aan wezigen welkom en hoopte, dat men thans een duidelijk inzicht zou krijgen in de zending en in het zeer nuttige werk der samenwerkende zendingsvereenigin- gen. Met groote aandacht werd de film gevolgd. Na afloop dankte Ds. Oskamp de filmoperateur, de heer Nieuwpoort voor zijn toelichting. Het was een zeer leerrijke avond. Gemeentelijk Sportterrein. Nabij het dorp is men begonnen met 't egaliseeren van het terrein van Staats- boschbeheer, waarop het gemeentelijk sportveld zal worden aangelegd. IJmuiden. 11 Februari, zoo schrijft ons een abonnee Chr. C. Visman, bracht de stoomtrawler „Martha" een reuzen- visch mee uit zee, een ,,Apicaw", die een lengte had van ruim 5 Va meter en een ge wicht van ruim 450 Kg. Deze visoh had twee vaten lever in zich en was«van zoo'n, omvang, dat een volslagen mensch in zijn binnenste kon worden opgenomen. Onbekenden (vermoedelijk Duit - schers) hebben zich 's nachts in een bioscoop te Enschede meester gemaakt van de bekende Remarque-film en deze verbrand. De volgende dag werd de film weer vertoond, daar te Berlijn in aller ijl een kopie was besteld. Van deze film draaien thans in ons land 13 kopieën. Te Enschede draait de film reeds weken achtereen, twee of driemaal per dag. Er komen duizenden Duitschers. Te Vaals worden drie weken ach tereen dagelijks drie voorstellingen ge geven. Duizenden plaatsen zijn reeds be sproken. Te Doetinchem is een landbouwer verbaliseerd, die zijn door uitputting neer gevallen paard aan de weg liet liggen; de volgende dag werd het dier geheel on dergesneeuwd en stervende gevonden. Te Rauwveen werd een bejaarde landbouwer door een stier tegen de borst gestooten en gedood. BUITENLAND. Acht communisten, die in het gebied van Florence een Communistische Partij poogden op te richten, zijn tot gevange nisstraffen veroordeeld. De bokser Max Schmeling is te Summit gearresteerd op aanklacht van 'n gerechterlijk ambetnaar, die verteld had, dat Schmeling hem in een hotel van de trappen gegooid had, toen hij hem een dagvaarding kwam overhandigen. Schme ling is tegen een borgsom van 5000 dol lar in vrijheid gesteld. Volgens deskundigen zou de opbouw van de stad Napier, door de aarbeving op N.-Zeeland verwoest, onmogelijk zijn. De Amerikaansche marine zal aan het einde van het volgend jaar over 1000 vliegtuigen beschikken. VOOR DE VROUW. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen gezonden worden aan de Redactie. Modepraatje. Er zullen weinig vrouwen zijn, die niet van fluweel houden. Ik geloof zelfs, dat fluweel in het oog van haast alle menschen iets moois en fijns is. Waarom zouden we anders spreken van fluweelen oogen en een fluweelen huid, van fiu- weelige grasvelden en rozenblaadjes Flu weel bekoort ons door z'n mooie glans de zachtheid en warmte van de stof, z'n

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 6