Zlli/ie- Ond&otcei NIEUW! Kleurechte Heerencostuums WAAROM OMDAT OMDAT OMDAT VOORJAAR 1331. ENORME N.V. PH. VLESSING, OEN BURG Klaas Boon - den Hoorn Vergeet niet Bij Kiespijn >|e RugpijnNieren Pillen N.V. PH. VLESSINQ - DEN BURG. Wij zijn voor u het aangewezen adres ADVERTENTIEN Tooneelvereemging „Texel" De schaduw van het verleden Bal na. nieuwste5 collectie DURO-PETTEN KINDERPAKJES - J0NGENSC0STUUMS. 5 pet. korting a contant tijdens de schoonmaak Uw handen ook vooral's avonds in te wrij ven met Purol, dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaa en zacht Purol doos 30 ct Bij Apoth. en Drogisten slaap werden gewekt. Marijtje Maat was de fee, terwijl verder meespeelden Alie Boon, Tiny Krijnen, Corrie en Jannie Maat, Alie van der Berg en Trijntje Huijsman. Als zandmannetjes fungeerden Ida Moerbeek en Rika Bruin. Met het zingen van Psalm 150, vers 2 (Looft Qod met bazuingeklank) werd deze avond geëindigd. De heer W. Slort, bracht de 'heer J. Visser en mej. Kalis (die door ziekte verhinderd was aan wezig te zijn) hartelijk dank voor de moeite welke zij zich hadden gegeven. We vermelden nog, dat namens allen, door Alie Tuinder aan de heer J.Visser een fraaie palm werd aangeboden. Mej. Kalis zal eenzelfde geschenk thuis ont vangen. Geen palm, maar toch een vrien delijk bedoeld bewijs van waardeering in de vorm van een boerenkoolstruik met 'n fraai lint mocht in ontvangst genomen worden door Jan de Waal, die er zeer vereerd mee toonde te zijn. Het gaat ook niet zoo zeer om wat men geeft, als wel hoe en met welk doel men geeft. Met dankgebed werd te kwart over elt gesloten. (Een viertal nummers van het pro gram liet men vervallen, opdat het niet te laat zou worden. Voor een muziek avond als deze met voor het meerendeel jeugdige medewerkers(sters) is kwart over elf laat genoeg.) Verbandcursus Roode Kruis. Vanwege de afd. Texel van het Ned. Roode Kruis zal hier binnenkort door dokter Boswijk een verbandcursus worden gegeven. Een paar jaar terug werd voor een dergelijke cursus, toen geleid door dokter Prakken, groote belangstelling aan de dag gelegd. Het moge ook thans zoo zijn. Kennis en vaardigheid op het gebied van eerste hulp bij ongevallen is thans meer dan ooit een aangelegenheid van practisch belang. Verkeersongevallen zijn aan de orde van de dag (ook Texel krijgt zijn deel), terwijl de voortschrijdende tecniek met machines voor vrijwel iedere talc van bedrijf mede haar offers vraagt. We maken de lezers thans reeds attent op een te plaatsen annonoe, waarin een oproep voor deelanme aan bovenvermelde cursus zal worden gedaan. „Stille Omgang". Woensdagavond vergaderde het gezel schap „Texel" van de Stille Omgang in het St. Janshuis alhier Onder voorzitter schap van de heer Jac. v. Heerwaarden, die de bijeenkomst opende met de chris telijke groet en in het biezonder verwel komde kapelaan Tesselaar, die mede te genwoordig was. Na het lezen der no tulen door de heer N. Ran, secretaris, welke onveranderd werden goedgekeurd, volgde bestuursverkiezing, wegens be danken van penningm., Jb. Rijk Wz. Ge kozen werd de heer J. v. Swinderen, die zijn benoeming aannam. Vervolgens werd de a.s. Stille Omgang in de nacht van Zaterdag op Zondag a.s. besproken. Na het lof zal Zaterdag avond te 8 uur 'n autobus uit de Molen straat naar de haven vertrekken. Met liet motorschip van schipper Bruin gaat de reis naar den Helder en verder per extra trein naar Amsterdam. Zondagmorgen zal te 6.59 een extra trein uit Amsterdam naar den Helder vertrekken. Aankomst 9.02. Het motorschip zal de deelnemers aan de omgang meer dan veertig weer naar Texel brengen. Medegedeeld werd nog, dat de alge- meene intentie neergelegd is in de woor den: „Dat de zoo pas verschenen ency cliek van onze Paus Pius XI het gezins leven over de heele wereld tot zegen moge strekken." De biezondere intentie doelt op verbetering van de huidige econo mische toestand. Na nog eenige besprekingen van meer interne aard volgde na 'n kort woord ter opwekking, gesproken door kapelaan Tesselaar sluiting door de voorzitter met de christelijke groet. DE KOOG. Een Feestavond, welke klonk als een klok. Zaterdag gaf korfbalclub „U.D.I. in café „Den Braven" een feestavond, voor leden, donateurs en genoodigden. De zaal was vol en het feest slaagde' uitstekend. De voorz. bracht te ruim acht uur in zijn en ziek door gevatte koude, alsmede hij pijnen van velerlei aard, zullen eeu var. de hierondei genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoe- ders. Hoofdpijnpoeders. Verkoud- heidspoeders. Kiespijnpoeders. - Hoest poeders. Maagpijnpoeders. Rheuma- tiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Waar het hcusch wintert.... De vroegere Fransche minister-presi dent Tardieu in winter-sporttenue in de Zwitsersche Alpen. Daar kan ieder, wiens hart naar sneeuw- en ijsgeneugten kan haken, zich recht vermaken. Als tijd en geld het maar veroorlooven. Maar dat is ook alles. openingswoord hartelijk dank aan de heer Zaal, voor de trouwe hulp, aan Udi ver leend, alsmede aan Gebr. Kiewiet, de eigenlijke oprichters en uitstekende spe lers bovendien, wie Udi veel verplicht is. De tooneelstukjes, waarmee de avond werd gevuld, vielen zeer in de smaak, vooral De Trouwlustige en De twee Va gebonden. Men schudde soms van het lachen. Een gezellig bal besloot de feest partij, waartoe de heeren Eelman en Bak ker het hunne hebben bijgedragen. DEN HOORN. Zakennieuws. De heer KI. Boon, manufacturier alhier, heeft deze week een keurige Chevrolet- auto aangeschaft tot het bezoeken van zijn klanten. De wagen heeft een groote bergruimte en is voor dat doel geheel in gericht. Bestelde goederen kunnen thans met spoed worden thuisbezorgd. OUDESCHILD. Vee ver voer. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden 42 koeien, 58 varkens, 41 kalveren, 33 schapen. Stuur-inrichting' van de „Marsdiep" ge broken. Bij het vertrek om 7 uur uit den Hel der, brak bij het opzwaaien in de haven ongeveer dwars van het „Wachtschip" de stuurketting van de „Marsdiep". Het schip ging voor anker en toen was het „alle hens aan dek", aan het werk. Na ruim een uur was de zaak weer voor elkaar, werd het anker opgedraaid en de haven verlaten. Visscherij. De garnalenvangsten waren de vorige week iets beter, de prijzen goed. Aange voerd werd ruim 4600 Kg. garnalen. De kommenvisschers vangen nog maar steeds weinig haring. Het is hiermee wel eigen aardig gesteld. De vletten, die aan „On rust" met de zegen visschen, vangen ook maar weinig haring. Aan het strand bij Huisduinen wordt bij harde Oostenwind nog wel haring gevangen door de trek kers. De motoröotters echter vangen veel haring. Ze visschen in de regel onder de nieuwe Zuiderzeedijk. Wel loopt men daar aan zijn netten veel averij op, doch de vangst is daar rijk. Uit de vogelwereld. Schreven we Woensdag, dat de kieviten nog op zich lieten wachten, thans is de vogelwereld weer drukker bevolkt. Ze zijn er weer. Ook de Kluten zijn weer present. Een mooi gezicht is het, als men ze op getogen door het water ziet loopen. Luide klinkt hun bekende roep. „Een nieuwe Lent", een oud geluid. Te Domenas zijn 'snachts 14 Estland- sche visschers aangekomen, na vijftien dagen op een groote ijsschots in de baai van Riga te hebben rondgedreven. Ze hebben zich die tijd gevoed met het rauwe vleesch en het bloed van een paar zee honden. Te Wilmington poogden vijf drank wet ambtenaren een postauto tot staan te brengen', welke zij per abuis aanzagen voor een wagen, waarop sterke drank ge smokkeld werd. De chauffeur meende met dieven te doen te hebben en doodde de hoofdambtenaar. De andere ambtenaren schoten terug en doodden de ohauffeur. Op een boerderij te Denman (Austr.) vond de politie de boer dood op de drem pel. Met een geweerschot was hij aan het hoofd gewond. Binnenshuis werden de ver koolde overblijfselen gevonden van zijn vrouw en vier kinderen. CORRESPONDENTIE. T. de B. Paterson, Uw abonnement is betaald tot 1 Januari 1932. Jb. K. Paterson, betaald tot 15 Aug. '31. N.S., Paterson, betaald tot 1 Jan. 1932. W.T., Paterson, betaald tot 1 April '30. K.D., Paterson, betaald tot 1 Nov. 1931. (abonnementstarief is 1 Juli 1930 verhoogd.) H.P.K., Delia Alta, betaald tot 1 Dec. 1930. P.R., Elgin Cape, S.Afrika, betaald tot 1 Oct. 1933. L.D., Muntok, N.O.-lndië, betaald tot 1 Mei 1931. T.A.H., Semarang, betaald tot 1 Jan. 1931. ADM. Waarom wordt de urine zoo nauwkeu rig onderzocht bij elk geneeskundig onder zoek? Omdat het water aangeeft in hoe verre uw nieren al dan niet gezond zijn. En de nieren behooren tot de gewichtigste levensorganen. 165 Als gij een brandend, pijnlijk gevoel hebt bij de loozing, of als uw water dik is, bewolkt, met bezinksel of zanderig, kan dit een gevolg zijn van nier- of blaas- zwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze organen ver sterkt en opwekt tot hernieuwde werk zaamheid. En als de nieren weder goed wenken en de onzuiverheden uit het bloed behoorlijk filtreeren, wordt ook de urine- loozing vanzelf weder normaal. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. Heden overleed, tot onze diepe diepe droefheid, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader ALBERT DE RUIJTER. in den ouderdom van 62 jaar. B. DE RUIJTER-Slot. en kinderen. Oudeschild, 19 Maart 1931. Heden overleed onze lieve Opa ALBERT DE RUIJTER. GEERTJE KEIJSER. ALBERT KEIJSER. ALBERT DE RUIJTER. Hoogeberg, 19 Maart 1931. DANKBETUIGING. Bij dezen betuigt ondergeteekende mede namens zijn familie hartelijk dank aan allen, die blijken' van belangstellingen medeleven gaven ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum op II Maart 1931. J. J. BRUIN. Oudeschild, Maart 1931. geeft Zondag 22 Maart (behoudens goed keuring B en W) in hotel ,,de Hoop" de Cocksdorp het Tooneelspel in drie bedrijven naar Ernst Zahn door |aap van der Pol. Aanvang 8 uur. Entree f0.60 Vraagt onze serie Tevens ontvangen wij steeds de artikelen brengen, welke u zoekt HMDAT wi^ steeds alle artil(elen» we,ke u verlangt, 0 bij ons in de wagen voorradig hebben; llllliliillllllillillllllllllllllilllllillllil HMHAT w'j onze pr'tzen 200 ,aa9 stellen, dat ieder VlV8 Un I hierover verbaasd is; llllllllllllllllllllllllllllliilllllilllilliill wij steeds het beste in modellen en kwaliteit leveren wij dit bewijzen willen, door op onze 'age prijzen nog een extra korting van !0 tot 20 pet. gedurende 14 dagen te geven. Dit is in ieder opzicht buitengewoon te noemen. Uitsluitend wordt a contant verkocht Probeert ook eens ons winterflanel nu voor slechts 35 ct. Wij brengen een schitterende collectie: Karpetten, Linoleums, Allover-tulle Overgordijnen, Cocosartikelen Pluche tafel- en divankleeden Matrassen, enz. Vraagt ons zonder verplichting om inlichtingen. Meubelafdeeling F» 8

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2