Texelsche Courant van Zaterdag 4 April 1931, vanaf f 10,- DERDE BLAD. Koopt bij MOERBEEK Sïïïïf. Texelsche Berichten uw Spiraalmatrassen HELDER WITTE KRISTAL STIJFSEL LENTEBELOFTEN. Als je maar altijd de Lente hoort zingen, Boven je hoofd en diep in je hart; Als je maar voelt, dat herinneringen Durend een troost kunnen zijn voor je smart. Als je maar altijd de Lente hoort zingen, Diep in je hart en boven je hoofd, 't Leven laat zich tot vreugde dwingen, Als je in Lente en vreugde gelooft. TONY DE RIDDER. Boschbrand. De Burgemeester van Texel brengt in herinner.ng, dat het ingevolge door Bur- gemeester €n Wethouders uitgevaardigde „Voorschrift ter voorkoming van gevaar voor bosch-, heide- en helmbranden" ver boden is tusschen 1 Maart en 1 October in de naaldhoutbosschen binnen deze ge meente sigaren, cigaretten of pijpen te rooken, brandende bij zich te hebben of weg te werpen of aan te steken. Öp overtreding van dit voorschrift is bij art. 429 van het Wetboek van Straf recht straf bedreigd, bestaande in hech tenis van ten hoogste veertien dagen ot geldboete van ten hoogste f 100. Texel, 3 April 1931. De Burgemeester van Texel, W. B. OORT. Burgerlijke Stand. De Burgemeester van Texel brengt in herinnering, dat het Bureau van den Bur gerlijken Stand op Zondagen en op de Algemeen erkende Christelijke feestdagen slechts op voorafgaande aanvrage ge opend is en wel alleen des voormiddags te 9 uur voor gevallen, die met tot den volgenden dag kunnen worden uitgesteld. Texel, 3 April 1931. De Burgemeester voornoemd, W. B. OORT. Examens. Onze plaatsgenoot, Dirk Keijser Gz., behaalde Maandag aan de Rijkstuinbouw- winterschool te Lisse het einddiploma met aanteekemng, volgens welke hij, behalve de verplichte vakken ook de lessen in Fransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch, machineschrijven en handelscorresponden tie met vrucht heeft gevolgd. o— Dirk Keijser is de eerste Texelaar, die aan de school te Lisse met gunstig ge volg het eindexamen heeft afgelegd. We fehciteeren hem hiermee en nopen, dat zijn voorbeeld door meerderen wordt ge volgd. Meer dan ooit vraagt het leven van ons naast practische ook theoretische kennis. Niet in de laatste plaats komt het in de bollencultuur op een gelukkige com binatie van beide aan. Wie degeiijk on derwijs gehad heeft, liefde heeft voor zijn vak en daarenboven bezield van de krach tige wil iets goeds tot stand te brengen, is tegen moeilijkheden wanneer die komen beter opgewassen dan wie niet zoo degelijk is toegerust. Vooral in een crisistijd als we thans doormaken, spelen zulke factoren een belangrijke rol. Mogen we de aandacht van belangheb benden eens op de school te Lisse ves- tigen? Haar naam heeft, dank zij vooral haar eminente directeur, de heer Vol- kersz, een goede klank. De bloembollen teelt neemt op Texel de laatste jaren een enorme omvang aan en kan goed onder legde, energ.eke jonge kracnten uitste kend gebruiken. Een briefje aan de directeur en ge wordt omtrent de school uitvoerig ingelicht. Kievitseieren. De zoekers van kievitseieren maken nog geen beste zaken. Het is nog te koud en het aantal eieren daardoor gering. De prijs bedraagt, naar men ons meedeelt, thans dertig cent per stuk. „Uit de oude doos" diepen we op, dat in 't laatst van April 1890 per week 400Q kievitseieren van Texel werden verzonden. De opbrengst van het heele seizoen werd op 20.000 geraamd tegen een bedrag van f 9000.—. Hoe zou het er thans voorstaan Overzicht wolveemarkten 26 Maart-1 April. De drukte op veemarkten neemt meer en meer toe. De stand der weiden is om deze tijd van het jaar wel eens gunstiger geweest, waardoor de handelsstemming wel iets wordt getemperd. De afdeeling schapen was overal slecht voorzien, ter wijl de handel ook van weinig beteekenis was. De stemming was over 't geheel niettegenstaande het kleine aanbod toch verder nog iets minder, o.a. te Leeuwar den, Leiden, Rotterdam, Sneek en Purmer- end. De stemming was dus verre van rooskleurig. Hier wacht men thans op „nieuw leven". Lang zal het niet meer duren, of de eerste koppels lammeren komen weer ter markt. Hier en daar kwa men er al enkele: Leiden 64 (niet geno teerd), Purmerend 13 (niet genoteerd), TEXEL OP Z N PAASCHBEST iiiiiinü Groningen eenige (f2630), Den Bosch enkele (f 17—23). Een prijsvoorspelling valt moeilijk te doen. Op Texel schijnt echter het vooruitzicht niet kwaad te zijn. Sportnieuws. Maandag (2e Paaschdag) speelt onder staande adsp. comb, een proefwedstrijd. Het ligt in de bedoeling door het spelen van oefenwedstrijden te komen tot het samenstellen van de twee sterkste elftal len uit de adsp. Elftal A.: (Groen-Zwart). Bela Jac.Helsloot, Jb. Geus P.Bruin, G.Witvliet(aanv.) J.Sambeek Molenaar, Th.Lap, J.Bruin(O.S.), C.Troost W. Vlas. Res.: M.Bakker en K.Kikkert. Elftal B.: (Wit.) A.v.d.Slikke Jac. de Veij, G.Coevert C.Ran(aanv.) G.Bakker, H.Boon P.Kikkert, A.Huizinga, M.Vlaming, J. Bruin Wz., W.Ran. Volgende maal zullen enkele andere spelers geplaatst worden. o „Alcmaria" komt morgen als volgt te gen T.-comb. uit: Van der Horst Schokker, Roosendaal, Hoorn, De Grande, Michels, Keppel, Roozing, Bos, Indri, Deetman. P.T.T.-dienst op 2e Paaschdag. Op tweede Paaschdag is het postkan toor open van 89 vm. en 12 nm. voor zaken, de P.T.T. betreffende, tevens voor gewone en expresse aanget. stukken en telegr. postwissels. Er heeft die dag één postbestelling plaats over het heele eiland, Aanvulling telefoonlijst. De lijst met Texels telefoonnummers is door wijziging en door aansluiting van nieuwe klanten niet meer volledig. We zul len spoedig een strookje drukken, dat in de leemte zal voorzien en voor abonnees Tex. Crt. weer kosteloos aan ons bureau verkrijgbaar zal zijn. Giften voor het Witte Kruis. A. K. Dennen f 1. Wed. J. W., Eierland f5. DEN HOORN. Aanvulling Predikbeurten. Doopsgez. Gemeente 2e Paaschdag vm. 10 uur Ds. Smidts. DE COCKSDORP. Uit de Jaarvergadering van „Floralia". Donderdagavond hield de vereeniging Floralia haar jaarvergadering in het café van de heer Zoetelief. Van de ruim 150 leden waren er slechts enkele opgekomen. Bij afwezigheid van de voorzitter, werd de vergadering geleid door de heer K. Bosje. Nadat door de secretaris de notulen der vorige vergadering waren gelezen, 2 persoons werd overgegaan tot punt 3 der agenda: verkiezing bestuursleden. Aftredende wa ren de heeren M.J.Oele en K.Bosje. Voor de heer Oele, die door vertrek naar den Burg als bestuurslid had bedankt, werd gekozen de heer P.J.Rond, die de functie van voorz. zal vervullen. De heer Bosje werd herkozen. Uit het verslag van de penningmeesteresse bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 9.40. Dezer dagen zal de contributie weer worden geïnd, waarna zoo spoedig moge lijk wederom een drietal stekjes ter op kweeking zullen worden verstrekt. De vereeniging is geabonneerd op het weekblad „Floralia". Voor liefhebbers biedt dit blad veel interessants en er valt( nogal wat uit te leeren ook. Leden, die dit blad wenschen te lezen, kunnen zich daarvoor opgeven bij de secretaris, de heer A.Blom; het kost geen cent extra, alleen de moeite, het blad op tijd aan 'n medelezer door te geven. Bij de rondvraag wijst de heer P. de Graat er op, dat het wenschelijk zou zijn, de tentoongestelde platen van naamkaart jes te voorzien. Verder stelt de heer De Graaf voor in het najaar goede bollen be schikbaar te stellen om te trekken;.hij is van meening, dat het geld, dat anders aan de feestavond besteed wordt, op deze wijze een nuttiger bestemming krijgt. Daar dit voorstel nogal van ingrijpende aard is, stelt de heer Bosje voor, de be slissing hierop aan te houden tot een vol gende vergadering, die onmiddellijk na de tentoonstelling, (welke dit jaar eind Au gustus zal plaatshebben) zal worden ge houden. Hiertoe wordt besloten. Sportnieuws. •Zondag le Paaschdag n.m. 2,30 uur speelt korfbalclub Udi van de Koog een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.E.O. L.T.O. alhier op het terrein van de heer! Stolk. Opstelling der spelers van S.E.O. L.T.O. Dames: Heeren: N. de Graaf Z. Stolk M. Nieboer H. Stolk C.v.d.Kooij G.v.d.Kooij Jac. Slot F. Stolk F.v.d.Kooij A.v.Vooren A. Nieboer A. Stolk W. Stolk Heeren: Jn. Kiewiet. P. Vermeulen A. Kiewiet D. Eclman W. Kiewiet. A. Daalder Reserves: C.Verseput Opstelling U.D.I.: Dames: N. Eelmar N. Borgman N. Vermeulen J.den Braven M. Bonne T. Daalder Reserve: K. den Braven C. Daalder Scheidsrechter VV. v. Egmond. OOSTEREND. Schoolnieuvvs. Benoemd tot onderwijzeres aan de School met de Bijbel alhier, mej. M. J. van Amstel, thans in tijdelijke betrekking te Opperdoes. Film Ful-o-pep. Maandagavond werd alhier door de Quaker Oats Comp. een film vertoond, om de pluimveehouders een meer helder inzicht te geven in haar fabrieken en de producten, welke zij in de handel brengt. Ook de film van de Londensche pluimvee tentoonstelling 1930 werd vertoond. Door het voor winterlezingen en films verge vorderde seizoen was er niet biezonder veel belangstelling voor deze avond. Een rijke oogst. Bij de heer G.Bakker Wz. alhier brach ten vier schapen tezamen twaalf lamme ren ter wereld. „Alles wel aan boord". Zie hiernaast foto's van de heer L. tZi akL Bakker Wz.) OUDESCHILD. Veevervoer. Gedurende de laatste week zijn van Texel verzonden: 43 kalveren, 13 varkens, 22 koeien, 60 schapen. Visscherij. De vorige week is in de haven aange voerd ruim 10000 Kg. garnalen. De prij zen waren niet hoog. De konunenvisschers maken 't nog steeds niet best. Een enkele dag hebben ze wel eens wat vangst, maar in de regel is deze klein. De prijs van haring is ook niet hoog. Laag water. Donderdagmiddag kon vanwege het lage water te Üudescluld de boot niet om 12.20 uit den Helder vertrekken. Met een uur vertraging kwam de boot in de haven. is het te verwonderen, dat men die lage waterstanden in verband brengt met de afsluiting van de Zuiderzee? Het kan toch niet louter toeval zijn, dat de scheepvaart hier sinds maanden gedurig met watergebrek te kampen heeft? De havenwerken. Van bevoegde zijde vernemen we, dat de havenwerken alhier tegen September 1932 moeten worden opgeleverd. Gisteren is het eerste zinkstuk neerge laten nabij de R.K.Kerk, een historische gebeurtenis, daar hiermede „de eerste steen" is gelegd van een groot werk, dat de scheepvaart en daarmee Texel ten goede zal komen. Woensdag is de zand zuiger gearriveerd, welke zand uit de vaargeul (naar de haven) in bakken zal storten; een zandperser brengt het uit deze bakken op de plaats, waar met ver zwaring en verhooging van de dijk (bij de kérk dus) begonnen wordt. PRINS HENDRIK-POLDER. De weg Zeewijk—Horntje. Naar de secretaris van het Waterschap Prins Hendrikpolder ons meedeelt, heeft het bestuur een adres aan de raad gericht, met het verzoek de kosten van het onder houd van de weg ZeewijkHorntje, waar in thans door de gemeente, het water schap en eenige particulieren gezamenlijk wordt bijgedragen, geheel voor ge meenterekening te nemen. Het verzoek wordt gegrond op het feit, dat de weg van algemeen Texelsch belang wordt ge oordeeld te zijn. Ot de raad er ook zoo over denkt en het verzoek zal inwilligen, moet worden afgewacht prima zuivere KRtWniuFSEL "tRK P. PAKJE

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 9