Texelsche Courant van Zaterdag 2 Mei 1931 HERMAN NYPELS TWEEDE BLAD Houd daar rekening mee! Texelsche Berichten AANBEVOLEN ADRES Den Helder Ingezonden Voortaan op elke wond M&fÏWÊi Iedere keer, dat iemand een nieuw denk beeld tot uitvoering brengt, vindt hij tien menschen, die er vóór hem over dachten. Maar die dachten alleen. Van alles wat te weten is goed, maar beter is het van zijn eigen vak het meest te weten. Henry Ford. Hoe wilt ge, dat de wereld wete, dat gij iets goeds hebt aan te bieden, wan neer ge het haar niet zegt en toont (ad- verteeren dus en alsmaar hameren op hetzelfde aambeeld.) Carnegie. Luiheid is een ziekte. Edison. Neerslachtige gedachten hebben nog nooit iemand uit de moeilijkheid gehol pen. Moedeloosheid is een slechte leids- vrouwe, wier invloed verlammend werkt. Daarom: TOB NOOIT. Nooit heeft men zijn verstand zoo noo- dig als in de omgang met domkoppen. Voltaire. Over adverteeren gunstig denken en spreken is goed, maar adverteeren is beter. Succes. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat de beslissingen op het ver zoek van de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's Gravenhage om in-op het perceel kadastraal bekend in sectie D., no. 2752 een benzine-installatie met een onder- grondsch reservoir en bovengrondsche af tapinrichting te mogen oprichten, door hen is verdaagd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 29 April 1931. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. W. B. PORT. MOND- EN KLAUWZEERBESTRIJDING. II. Indien eenigszins mogelijk, wordt on der voorwaarden ter voorkoming van smetstofverspreiding tot vervoer naar een abattoir steeds vergunning verleend. Men wil immers gaarne de schade voor de vee houder zoo klein mogelijk maken, wan neer dit kan, zonder dat het algemeen be lang daarmee wordt geschaad. Dat op een veehouder, onder wiens vee mond- en klauwzeer heersCht, de plicht rust zich verre te houden van het vee van anderen of van verzamelplaatsen van vee? markten, keuringen, publieke verkoopingen, enz., spreekt wel van zelf en toch is dit een plicht waartegen zoo menigmaal wordt gezondigd. Men'denkt zoo gemakkelijk: met andere kleeren en ander schoeisel zal het wel zoo'n vaart niet loopen, maar het mond- en klauw zeer is nu eenmaal een ziekte, die onder sommige omstandigheden zeer gemakke lijk wordt overgebracht. En het is immers niet noodig, men mag toch gedurende het heerschen der ziekte geen andere dieren aan zijn veestapel toevoegen, en aan welk gevaar stelt men zijn mede-veehouders door dergelijke handelingen dan niet bloot. Al het bovengenoemde heeft ten doel: verspreiding der ziekte tegen te gaan. Hiervan moeten de veehouders zich meer en meer doordringen, dat hoewel dit alles niet direct bedoeld is om de schade te Dit verzacht en geneest Doos 30-60-90 ct Tube 80 Cl Bu Apo'h en D.og.sien voor Heeren- en Kinderkleeding GEMAAKT of NAAR MAAT Kleedingmagazijn Wij leveren U in lagere, midden en betere prijzen. Alles met garantie van soliditeit en goede pasvorm. Specialiteit in hoeden, overhemden en ondergoederen. voorkomen voor hen, onder wiens vee de ziekte is uitgebroken, het algemeen be lang hier hand aan hand gaat met het persoonlijk belang. Hoe kleiner toch het aantal mond- en klauwzeergevallen in ons land, hoe minder voorwendsels men het Buitenland in de hand geeft om onze uitvoerhandel van vee en zuivelproducten te bemoeilijken; daarom nog eens: laten de veehouders, ook in deze zorgvolle tijden, toonen, dat zij voor het algemeen belang iets over hebben, dat zij in staat zijn een misschien oogenblikkelijk klein persoonlijk voordeel op te offeren voor het heil en de welvaart van allen. De Wolveehandel 23—29 April. De wolveeafdeeling gaf deze week nog geen groote aanvoer, terwijl de handel algemeen een zeer kalm verloop nam. Voor slachtschapen was Leiden tamelijk vlug wegens flinke exportvraag. Prijzen iets hooger. Zwolle en Rotterdam waren daarvoor bij kort aanbod ook iets vlug ger, doch prijshoudend. Voor weide- schapen was Leiden ook iets levendiger. Het aanbod van lammeren viel deze week nog tegen. De handel was nog weinig geanimeerd. Hiervoor luidden de markt berichten deze week veelal: stug-duur. Te Groningen werden deze week al meer lammeren aangevoerd, handel traag en nauwelijks prijshoudend. Texelsche Rijvereeniging. Dank zij welwillende medewerking van de burgemeester heeft de Texelsche Rij vereeniging het instructeurschap weer mogen opdragen aan de heer W.Brou wer. Het onderricht is thans weer in goede handen en het voortbestaan der vereeniging voor geruime tijd gewaar borgd. De lessen zullen hedenavond half acht weer aanvangen. De ruiters zullen een convocatie krijgen. Met nadruk zij vermeld, dat het terrein tijdens de oefe ningen voor belangstellenden niet toe gankelijk is. De lessen zouden er onder lijden. Coop. Zuivelfabriek „De Eendracht." Naar men ons meedeelt is „De Een dracht" deze week met een z.g. kaas machine verrijkt. Hiermee wordt de wron gel automatisch gesneden en geroerd, het geen aan het product zeer ten goede moet komen. Sportnieuws. Men schrijft ons: Morgen spelen adsp. A. tegen Juniores. Aanvang 12 uur. Adsp. A. (Groen-Zwart) Bela Jac. Helsloot, Jb. Geus P.Bruin, GAVitvliet, J.Sambeek, P.Kikkert, A.Huizinga, M.Vlaming, J. Bruin Wz., W. Ran. Juniores (Wit): A.Bakker, W.Moojen, G.Bakker, J.Mole naar, M. Bakker Th. v. Heerw., D. Keijser, Cor Ran W.v.Deventer, Jac. de Veij A. v. d. Slikke. Res. adsp.: B. de Vries en Th. Lap. Res. Juniores: W. v. Weijlen. Schoolvoetbalwedstrijden. De secr. der S.V. Texel wacht nog steeds op antwoord der Schoolhoofden, die nog werden aangezocht. Vriendelijk verzoeken wij deze heeren zoo spoedig mogelijk antwoord te willen zenden. o Opstelling Texel I Jb. Gras, Jo Ran, A. Ran, Eckhardt, R.Ran, N.de Graat J.Nellenstein, J. Gieles, H.Ran, D. Zuide- wind, Liotard. Opstelling Texel II Joh. Bruin Kramer, Rijk, M.Koorn, N.N. Zeeman, Stern, Tuinder, Kiljan, Vroegen, Pijpers. Res.: D. Keijser. Woensdagavond a.s. zal te Alkmaar het bekende protest, door Texel na de wed strijd TexelSchagen ingediend, worden behandeld. Daar hangt zooals bekend, veel van af. „Meierblis". De Texelsche jeugd heeft Donderdag avond onder talrijke bewijzen van be langstelling ook natuurlijk van hen, wie de kinderschoenen sinds jaren niet meer passen haar „Meierblis" gebrand. Het ging er weer recht vreugdig toe en het was wederom een sprookjesachtig ta fereel, dat op zeker wel acht plaatsen, over het eiland verspreid, kon worden bij gewoond. Als gevolg van regenwater overvloed vlamden de vuren niet hoog op; aan ijverige pogingen om de vlammen aan te wakkeren heeft het echter niet ontbroken. Menige papa heeft zijn sprui ten bij hun zwoegen een handje geholpen. Het is ook een volksgebruik en niet louter een kinderpretje, niet waar? Te ruim negen uur hebben we met koster N.Maat als gids de toren beklom men en in de avondlijke stilte hebben wij toen, als nimmer te voren, van de trans neergezien .op den Burg en omgeving; op het dorp met zijn stille straten en pleintjes, verlaten om de Meierblis; op de omgeving met electrische lantarens als gloeiende stippen en hier en daar de gloed van de vuren ter eere van Mei; heel in de verte een lichte plek - boven den Helder, sinds Zaterdag (tot en met morgen) „la ville lumière", de licht stad van Hollands Noorden. Twee stra lenbundels schoten gedurig door het luchtruim, nu hier, dan daar, blijkbaar afkdmstig van „zoeklichten", waarmee men de Heldersche bloembol-feesten lui ster trachtte bij te zetten. Het was een ongewoon uitstapje, zooveel treden hoog, nog zoo laat op de dag, maar 't loonde de moeite en we zijn er de koster dankbaar voor dat hij er ons toe in de gelegenheid stelde. Om rekening mee te houden. „Tijd is geld", ook bij de posterijen. Vandaar dat hier doör de postbode hoewel sinds kort niet meer wordt aangebeld, wanneer hij een brief, krant ot ander artikel in uw brievenbus heeft, laten vallen of onder uw deur geschoven Houdt u daar rekening mee? Het kan teleurstelling voorkomen. Alleen op speciaal verzoek wordt voortaan van deze regel afgeweken. Over brievenbussen gesproken: hebt ge er aan uw voordeur reeds een laten aanbrengen? Het is toch zoo makkelijk, en niet voor de besteller alleen. Er gaan geen poststukken retour met „geen ge hoor". Zoo'n brievenbus verleent immer gastvrijheid. Ook de besteller zal er u dankbaar voor zijn. DE KOOG. Met een auto in botsing gekomien. Dinsdag is mej. E., per fiets van den Burg komende, bij Pij persdij k met het achtereind eener haar passeerende auto op onzachte wijze in aanraking gekomen. De bestuurder heeft daarvan blijkbaar niets bespeurd; hij reed door. Mej. E., werd pijnlijk getroffen, viel, naar onze corresp. meldt, eenigszins verdoofd neer, doch spoedig kon haar hulp worden ver leend. Ernstig letsel bleek ze niet te hebt ben bekomen. Hoe het ongeval zich pre cies heeft toegedragen, is niet bekend. Vermoedelijk is de ter plaatse vrij smalle weg er debet aan. Voorzichtig zijn is ge boden. Vergadering „Mooi Texel." Op Dinsdag a.s. zal in het „Witte Huis" alhier „Mooi Texel" een ledenvergadering houden. De agenda bevat eenige belang rijke punten. Laat de opkomst groot zijn. DE COCKSDORP Afgraving van de „Groote Schorren." Deze week zijn hier de eerste materi alen (rails, o.m.) aangevoerd, welke moe ten dienen voor het vervoer van de grond, benoodigd voor het verhoogen van de dijk alhier. Deze grond zal voornamelijk wor den afgegraven van de z.g. „Groote Schorren" achter de polder de Eendracht. Sportnieuws. Morgen speelt korfbalclub S.E.O.L.T.O. alhier een vriendschappelijke wedstrijd te gen Verdo-Nigro van den Burg. S.E.O.L.T.O. komt uit: Dames Heeren N. de Graaf H. Stolk J. Verberg J. Lampers A. Nieboer F. Stolk M. Nieboer W. Stolk C.v.d.Kooij W.v.Egmond F.v.d.Kooij A. Stolk Reserve: C.Verseput J. de Graat Scheidsrechter: A. v. Vooren. Na afloop is er een besloten bal in de zaal van de heer Hovenier, uitsluitend toegankelijk voor de leden der beide ver- eenigingen. PRIMA ZUIVERE KRISTAL STUF5EI ««wc *v. JTUPiïLfAOAIEK .DE BIJENKORF VOORneeN.MJUIONK) 10 CENT PER PAKJE SPAART UW WASCHGOED EN MAAKT HET HELDER WIT Gezamenlijk Concert Texelscli Fanfare- Helders Fanfare. op Tweede Pinksterdag in het Park. Geachte Redactie. Gaarne zag ik deze aanvulling van uw bericht, opgenomen in het nummer van j.l. Zaterdag, geplaatst. Wat is de bedoeling van die gezamen lijke uitvoering? Het is algemeen bekend, dat Texelsch Fanfare met haar volijverig bestuur aan het hoofd een titanenstrijd voert om met de haar ter beschikking staande fi nanciën aan haar verplichtingen te vol doen. Dit baart de vereeniging groote zorg en eischt van de leden groote finan- cieele offers. De allergrootste factor in de misère is wel deze, van het aller grootste belang voor een rnuzickvereeiii- ging: de aankoop van goed stemmende instrumenten staat om zoo te zeggen stop. Een muziekvereeniging, die nummers uit moet voeren, waarbij aan de instrumenten de hoogste eischen gesteld worden inzake zuiverheid, doch welke slechts beschikt over verouderde slecht stemmende instru menten. U kunt haast niet gelooven, wat dat voor leden en directeur een martelinjg1 is. Steeds maar op een concours een min derwaardig cijfer voor de rubriek stem ming, zoo'n groote factor voor het be halen van een behoorlijke prijs. De bedoeling van bovengenoemd con cert is dan ook een poging te doen ornl deze kwaal bij het fanfarecorps te onder vangen, door (behoudens toestemming van Burgemeester en Wethouders) het publiek tegen entree dit concert te laten beluisteren en, naar ik hoop, genieten. (Zuiverheid?) Aan belangstelling en op offering van de zijde van het publiek heeft het nooit ontbroken. De beide ver- eenigingen spannen zich ook in hooge mate in om een mooi programma ten fehoore te brengen. Als nu ook de T.E. .O. en de autobusondernemer een offer konden brengen, door Helders Fanfare kosteloos naar den Burg te vervoeren, welnu, dan kan Texelsch Fanfare mis schien op een batig saldo rekenen en de door haar vurig begeerde instrumenten zoo spoedig mogelijk aankoopen. Geachte Redactie. Ik hoop dat u deze Noodkreet van Texelsch Fanfarecorps in uw blad wilt opnemen. Met dank, Hoogachtend, TH. C. LUGTENBURG, Directeur der beide vereenigingen. Rechtstreeksche verbinding met kust wacht „Kijkduin"? Geachte Redactie. Vergun mij eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Om reddingen te bespoedigen, zou het van zeer groot belang zijn, wanneer de Kustwacht „Eierland" rechtstreeks ver bonden was met de Kustwacht „Kijk duin." Het kan voorkomen, dat een schip nabij de Eierlandsche Gronden in nood verkeert en reddingboot „Dorus Rijkers" daar actief dienst moet doen. De kust wacht „Kijkduin" staat Radio-telefonisch in verbinding met de „Dorus Rijkers". De kustwacht „Eierland" kan dan, indien rechtstreeks met „Kijkduin" verbonden, zonder tusschenstations aan de kustwacht „Kijkduin" aanwijzingen geven, waar en in welke positie het schip zich bevindt. Laatst zei een lid van de plaatselijke com missie, dat daar veel voor te zeggen viel. Maar daar is het bij gebleven ook. Voorheen kon het niet, omdat de kabel overbelast was. Thans ligt er een nieuwe door het Marsdiep. Plaatselijke commis sie, laat nu niet langer op u wachten. Eén verzoekje aan de minister en de ver binding wordt van Rijkswege tot stand gebracht. Het is in het belang van het; Reddingwezen en van hen, die er op uit trekken. De redactie dankend, „EEN WAKEND OOG".

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 5