ADVERTENTIEN MARKTBERICHTEN hebbers van gymnastiek en acrobatiek krij gen het volle pond. Wat aan hoogrek en trapéze wordt vertoond, is schier onge looflijk en dwingt ieders bewondering at. Biezomder interessant is b.v. de kunst) van de man, die op de rug liggende met voeten een tafel in wentelende beweging brengt, met een halter balanceert, enz. Staaltjes van kracht en behendigheid wis selen af met verbluffende, bijkans ver metele toeren. De toeschouwer beleeft menig spannend moment, sensatie volgt op sensatie en hierin ligt veel aantrekke lijks voor menigeen. Het befaamde koord dansen ontbreekt natuurlijk niet, evenmin als het traditioneele paardrijden en ver- toonen van gedresseerde dieren (z.g. spre kend en rekenend paard, en andere paar den, geit, hond; bij het zien van zulke vertooningen bekruipt ons eerder een ge voel van meelijden met het stomme dier, dan van bewondering, maar „men" schijnt daar over het algemeen anders over te 'denken en daarmee heeft de circus-directie rekening te houden). Alle lot aan de behendige koorddanseres en de onverschrokken amazone; zij deden niet voor elkaar onder. Wanneer we tenslotte nog noemen het ezeltjerijden (een klucht, maar met de ezel als lijdend voorwerp) en „de vuur spuwende menschen," (letterlijk gespro ken, lezer), hebben we u eenig denk beeld gegeven van wat dit circus biedt. Dat alle artisten Nederlanders zijn, zoo als de directie schreef, moet op een abuis berusten, tenzij er eenige door langdu rig verblijf buitenslands de Nederlandsche taal radbraken. Een tweede beden king hebben we tegen de clowns, die niet zelden zoo breedsprakerig zijn, dat zij danig beginnen te vervelen. Uw geintjes' niet te lang rekken heeren, want dan be derft ge meer dan ge dieinkt (Zoo ging het Maandag althans) Onze totaalindruk blijft nochtans een gunstige. o— Naar de directie ons meedeelt is zij voornemens ook a.s. Zaterdag nog een voorstelling te geven. Zie advertentie met nadere biezonderbeden in het volgend nummer. Eindexamens—Zeevaartschool. Geslaagd voor diploma A. H. P. Aalbersberg 's Gravenhage; J. G. Chin ten Tung Paramaribo; H. A. Hartgers Nijmegen; J. Herlé Amsterdam; K. Karssen Utrecht; J. Kramer Uitgeest; L. J. Leusden Apeldoorn; W. J. Mets Texel; T. C. Schram Soerabaya; W. H. Smit Utrecht; H. J. Takken Bilthoven; J. H. Woortmeyer Amsterdam. Hederlfnorgen om elf uur worden bij monde van de heer W.H.Lap, lid van de Comm. van Toezicht, de diploma's uitge reikt. Sportnieuws. Men schrijft ons: Zaterdag kwamen de K.F.C.-adsp. uit Koog a.d. Zaan ons voor de 2e maal een bezoek brengen. Onze jongens hadden werkelijk moed op deze gebeurtenis, het geen wel een gevolg is van de prettige herinnering aan de reis naar K.F.C., dis nog zoo versch in het geheugen ligt. Toen danook de bus om 5 uur op de Groeneplaats arriveerde, waren bijna allen present en was de begroeting hartelijk. Het weer stemde allen hoopvol, en, al onweerde het Zondagavond, het heeft zich goed gehouden, terwijl allen uiter mate genoten. De heeren Pos en Stolp, leiders der K.-adsp. hebben dit op over tuigende wijze verzekerd. De sportvereen. Texel, K.F.C.-leiding en de jongens zijn de ouders en anderen, die dit verblijf op Texel mogelijk maakten, zéér dank baar. Nadat allen hadden kennis gemaakt, met de ouders en de inwendige merasch wat was versterkt, speelde T.-adsp. B tegen K.F.C.-adsp. B. Uitslag 21 voor K. Er werd heel aardig gespeeld; de verhouding was vrij goed. Zonder de andere jongens te kort te doen, verdient Henk een pluimpje: hij heeft heel goed gespeeld. Hiermede was voor Zaterdag het offici- eele programma afgewerkt en ging ieder zijns weegs. De een naar 't circus een ander fietsen en zoo vermaakte een ieder zich best. Zondag was de dag der wedstrijden. Na gekiekt te zijn, ving T.-adsp. A de strijd aan tegen K.F.C.-A. In deze wedstrijd die over het algemeen tamelijk goed ge speeld werd, won T. met 2—1. Het win nende punt werd pas in de laatste minuut gemaakt. Na afloop was het etenstijd en om half drie speelde de B.-elftallen tegen elkaar en nu gebeurde het onverwachte,, n.I. T. B won van K. B met 51. K.\ speelde minder goed dan Zaterdag en bij' T. liep het nogal mee. Hierna volgde de laatste wedstrijd, n.I. T. A—K. A. Ook nu konden we het niet raden. Bij T. was: het mis. De halflinie was zoek en vóóf werd alles slecht afgewerkt. En dat tegen, K.: dat ging niet. Al spoedig trok K. ten aanval en zorgde de linksbuiten voor het le punt. Nu, hoopten we, komen ze wel los, maar: als Jb. op Bela terugspeelt, maakt deze laatste de fout, de bal, die hij in de handen moest nemen, te willen wegsci. oppen en te missen, zoodat de bal het veriaten doel inrolde. Even later een zelfde fout en het elftal zakte geheel in een. Het was tot de rust, of K. tegen de backs alleen speelde. Kobus en Jaap heb ben zich uitstekend geweerd en speelden een goede partij. Met de rust stond het al 5—0 voor K. Na de rust zou het veranderen, maan direct van de aftrap weet K. er nog een, punt aan toe te voegen, terwijl het T. maar eenmaal gelukte het net te vinden. K. heeft goed gespeeld en, alhoewel met 4 invallers, volkomen verdiend gewonnen. De wedstrijdbepaling luidde: „Het elftal met het beste doelsaldo is winnaar". Zoo dat de K.F.C.-adsp. no. 1 werden. Zij hadden n.I. uit 2 wedstrijden 7 punten vóór en 3 tegen. T. B. uit 2 wedstrijden zes vóór en twee tegen. (Slot volgt). Leden en juniores oefenen deze week op Vrijdag- inplaats van Woensdagavond. Maandagavond vond de demi-finale plaats van de seriewedstrijden om de medailles. „De Zwaluw", zoo schrijft men ons, zag kans, om na 10 minuten spelen de leiding te nemen. Jammer, dat deze 10 voorsprong eindigde in een 61 nederlaag. De opstelling van Verdo-Nigro was, in verband met de beteekenis van, deze wedstrijd, zeer sterk. Toch bood „de Zwaluw" goed tegenstand. Als er beter gedoeld was, zou de stand nog wel hooger zijn geweest. De fout, die door beide twaalftallen gemaakt werd, was, dat in elk vak de spelers op een bosje ston den. Verspreiden is beslist noodzakelijk. Hedenavond de finale. Verdo-Nigro— U.D.l. U.D.I. speelt beter en vlugger, Verdo-Nigro is in sommige andere din gen weer sterker. We komen er Zaterdag op terug. Keuringsdienst voor waren. 1 „Spionnage' In het verslag 1930 van de Keurings dienst voor waren in 't kcuringsgebUd Alkmaar lezen we o.m. „De controle op Texel brengt nog steeds groote kosten mee, omdat aldaar voor het nemen van monsters van melk die direct aan de consumenten wordt ver kocht, alsook van de monsters, bij de vee houders te nemen, op dit eiland moet worden overnacht. Bovendien bestaat een gegrond vermoeden, dat de aankomst en en het verblijf op dit eiland op onna speurlijke wijze wordt rondbericht, wat 'n goede controle natuurlijk belemmert". We kijken hier ten zeerste van op en zullen gaarne onze medewerking verke nen, om aan deze praktijken indien hier uitgeoefend paal en perk te stel len. Ze beoogen de belangen van eenige particulieren (met een ruim geweten, doch benauwd voor ambtenaren van de Keu ringsdienst) te bevorderen, doch hun handelwijze druischt geheel tegen het a I- gemeen belang in en verdient dus scherpe afkeuring en bestrijding. Wie inlichtingen meent te kunnen ver strekken, met het bovenstaande verband houdende, gelieve zich spoedig te wenden tot 'de 'directeur van de keuringsdienst te Alkmaar, Paternosterstraat, telef. 645. Giften voor de Ziekenauto. Mej. N.N., den Burg f 7.50. De heer N.N. den Burg, deelt mee: „Ik stel f10.beschikbaar, indien meerdere giften volgen." Komt, burgers, boeren en buitenlui! Helpt ons de kas van de „Ziekenauto" te stijven. Aan de voorwaarde van de gulle N.N. is gemakkelijk te voldoen. Fietsers op het fietspad. i Van „automobilistische" zijde verzoekt men ons wielrijders(sters) te willen ver zoeken, niet van de rijweg gebruik te wil len maken, wanneer daarnaast een fiets pad is aangelegd. Zij belemmeren daar mee niet alleen in hooge mate het ver keer, maar brengen bovendien het leven van zichzelf en anderen in gevaar. Vooral op de Koogerweg wordt door fietsers, zelfs op de drukste uren, op de rijweg gereden. Laat dit s.v.p. zooveel mogelijk, ook al tracht de verbeterde weg u van 't rechte pad, voor rijwielen, af te lokken. Ned. Herv. Meisjesvereeniging. Donderdag bezochten verscheiden leden van Ned. Herv. Meisjesvereenigingen op Texel Bergen, ten einde deel te nemen aan de ringvergadering aldaar. Allerlei. Met ingang van morgen zijn aan de kantoren der posterijen rijwielbelasting- merken verkrijgbaar voor het jaar 1 Aug. 1931 1 Aug. 1932. We maken belanghebbenden attent op de publicatie „Afsluiting Schilderweg". De demonstratie met het wasohappa- raat „Waschras" slaagde hier gisteren naar werisch (Zie adv. "in dit, en het ver slagje in het volgend nr.) Pluimveehouders 1 Hebt ge het for mulier voor de kippenenting al ingevuld Lagere Landbouwschool. Vrijdag maken de leerlingen der laagste klas een treinreis naar Amsterdam en van daar per autobus naar Schiphol, Aals meer, Haarlemmermeer, enz. Dat belooft goed te worden. Ill Mogen wij uw advertentieop- III dracht voor het volgend num- jjj mer zoo spoedig mogelijk ont ijl vangen Dan kunnen we er jjj 'de grootst mogelijke zorg aan ijj besteden. Schrijf vandaag nog. Ill T.E.S.O. en de Jeugdherberg. T.E.S.O. besloot, dat schoolkinderen uit Friesland, die van Jeugdherberg „Pano rama" gebruik willen maken, voor de reis Harlingen—Texel v.v. slechts half geld behoeven te betalen. Een maatregel, waardoor het maken van schoolreisjes van Friesland uit zeker wordt bevorderd. OUDESCHILD. „De Weg terug." Met z'n achttienen tijdens on weer in een motorbotter op zee. Van de Texelsche deelnemers aan het Vara-Zomerfeest, te Hilversum, vertrok ken er Zondagmorgen 18 met de motor- botter van schipper J. Henkes naar den Helder. Men koos deze gelegenheid om des avonds nog Texel te kunnen berei ken. Tien minuten voor half zeven ver liet de botter de haven en tien minuten, over zeven liep het schip den Helder binnen. Ongelukkig had.de terugtocht 'n minder vlot verloop tengevolge van motorpech, ongunstig tij en harde wind. Toen men om tien uur 's avonds vertrekken zou, verkoos de motor geen slag te doen, Hoe men ook peuterde en zwoegde, niets baatte. Dan maar onder zeil naar Oude- schild koers gezet. Nog niet halverwege gekomen oordeelde de schipper het raad- raain de zeilen te strijken. Er zat onweer in de lucht. Een paar windstooten, die niet voor de poes waren, voorspelden weinig goeds. Daar brak het onweer los. Grimmige wolkflarden joegen voorbij aan het zwerk, dat bij herhaling hel door de bliksem werd verlicht. Angstaanjagend kraalde en rommelde de donder aan alle kanten. Tusschen de bliksemstralen de pikdonkere nacht. Stel u eens even de situatie voor, waarin die achttien Texe laars, terugkomend van een zomer -feest nog wel, zich op hun notedop tusschen1 Noord- en Zuiderzee bevonden! Het anker werd uitgeworpen (wat kon men beter doen?) en dobberend tusschen hoop en vrees, eenigen nog gekweld door zeeziekte bovendien, werd het oogenblik afgewacht, waarop het woeste spei der elementen wat zou zijn bedaard. Te ruim een uur liep men met wind in de zeilen de haven binnen van Oudeschild, waar men z:ch niet weinig ongerust maakte over het lange uitblijven van de motorboot. Het was een reis om nooit te vergeten, een tocht met een s'aartje,voor al voor hen, die nog een reis naar de. Codesdorp en het Noorden voor de boeg hadden. PoUtie. ihans is ais rijksveidwadiier alhier ge detacheerd de heer Edam, uit Landsmeer, van de brigade Mo mikendem. EIERLAND. Schoolreisjes. Vrijdag maakten d kind ren van de 3e en 4e klasse der school te Zuid-Eierlanid, (hoofd de heer R.Kelderhuis), een uit stapje naar Alkmaar en Bergen. Liet weel was wel niet zoo schitterend, maar het bleet toch goed. Om op net strand te ver blijven, was het te koud, waarom mem verpoozing in de speeltuin zocht. Het was voor de kinderen een genotvolle dag. Op 13 en 14 Juli maakten de kinderen van de hoogste klasse een 2-dacgsch, reisje naar Den Haag, Scheveningen en Rotterdam. Ook de o.'. scholen Van Oos terend en den Hoorn maakten deze reisjes DEN HOORN. Onweersschade. In de nacht van Zondag op Maandag heeft zich boven een deel van ons land een hevige onweersbui ontlast. Ook boven Texel en wel in het biezonder boven heli westelijk deel. De hemel stond in vuur en vlam, geruime tijd was de bliksem bijna niet van de lucht en vervaarlijk rol de de donder. Het moet voor menigeen een angstig gezicht zijn geweest, toen vrijwel rondom felle bliksemschichten naar de aarde schoten. Van de veehouder P.J. Dijt werden een paard, een schaap, een lam en twee kalveren op slag door de bliksem gedood. Van de veehouder A. Commandeur werd 'n paard zoo door de bliksem getroffen ,dat de spieren van kop en voorpooten verlamd werden en het dier moest worden afgemaakt. Afsluiting Schilderweg. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat wegens uitvoering van werkzaam heden de Schilderweg na 19 Juli a.s., of zooveel later als mogelijk zal blijken, bij gedeelten zal worden afgesloten voorliet verkeer met auto's, motorrijwielen, rij-en voertuigen en veedriften, zooals ter plaatse door middel van afsluitboomen en aanduidingsborden zal worden aangege ven. Texel, 14 Juli 1931. De Burgemeester voornoemd W. B. OORT. De Secretaris, JONKER. PREDIKBEURTEN. HERV. GEMEENTE. Zondag 19 Juli. Burg vm. 10 uur Ds. Visser. V/aal vm. ld uur Ds. v. 't Hooft. Koog nm. 3 uur Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 12 ds. Oskamp Maandcollecte. Oudeschild vm. 10 uur Ds. Oskamp. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Groenenberg. Cocksdorp, vm. half 11 Ds. Plug. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. H. Avondmaal, nm. 3 uur dezelfde. Burg, 's av. 7,30 uur ds. v. d. Leer gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm. 10 uur ds. Buskes nm. 3 uur dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, vm. 10 uur ds. Vis. Alkmaar, 10 Juli Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 210 H.L. De prijzen waren per 100 K.G. Tarwe 5.50 a 6,00 Haver 6.50 a 7.25 Gerst chevalier 6,50 a 7.90 Bruine boonen 0,00 a 10,00 Eierveiling, Hollands Noorderkwartier xlkmaar 11 Juli Kipeieren. Aanvoer 210.000. 56/58 K.G. ,0 a 0 58/60 K.G. 3.80 a f 4,30 de 100stuks 60/62 4,00 a 4,60 62,64 4,30 a 5.20 truin 4.20 k 5,00 Kleine eieren 0, a 0.— Eendeieren. Aanvoer 30.000 3.70 k 3.80 Eierveiling Texel, 13 Juli Aangevoerd werden partijen, 109882 stuks Kipeieren 58-62 3,80 4,50 62-66 4,10 4,70 66-70 4,50 5,00 Kleine eieren 2,80 3,80 eendeieren f 0,— k 3,30 Piepkuikens f 0,per KG Oude kippen 65 a 70 ct per Ko Texel, 13 Juli 1931. 4 koeien 250 a 350 9 kalveren 45 a 65 6 nuchtere kalveren 12, a 16, 2 schapen a 714 lammeren 17 a 22, 9 biggen 10 a 14 6 korf oude kippen 0,70 a 1,20 5 korf jonge hanen 0,15 a 0,75 Runneren 1, 14 Juli 582 Runderen waaronder 290 vette koeien f 0,96 af 1,02 102 Gelde koeien 160 a 270 130 Melkkoeien 260 a 375 G5 cttc xa. ve; cn pci 1,00 a 1,20 202 Nuchtere kalveren 9,a 31, - 333 Vette varkens per KG 0.40 a 0.45 60 Magere varkens 11,50 a 21.— 309 Biggen 7,— a 13, 64 Schapen 24,— a 33,— 433 lammeren 16,a 23, Kipeleren 3,50 a 4!ö0 Eendeieren 3,60 a 0, - BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL van 11 tot en met 14 Juli 193!. GEBOREN: Alida, dv Witse van Sijp en Anna Cornelia van den Berg; Hen- neus Simon Marie, zv joannes Buis man en Christina Clasina Maria Broekhoven. OVERLEDEN: Pieter List, 87 jaar, we- duwn. v. Jannetje Cornelia Niesse; Jacob Kok, 82 jaar, geh. m. Frouwtje Koorn; Pietertje Deekens, 89 jaar, weduwe v. Abram Willem Koning; Jan van Sikkeleras, 83 jaar, weduwn. v. Jannetje Zegel. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten Raadhuize) 1 rijwielplaatje, 1 heerenrijwiel en 2 vulpennen. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f0.65 per flacon. A GEBOREN: HENRICUS SIMON MARIE zoon van J. BUISMAN en C. C. M. BUISMAN— Broekhoven den Burg, 13 Juli '31.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2