>r purol 15 pet. korting ROOMBOTER 65 ct. per pond, Jeugdherberg „Panorama". beste eigenheimer aardappelen. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn ADVE RT e n tTëtT Notaris Mulder op alle voorradige Regenjassen. Aanbesteding. bij Wielrijder! AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. VOLKSFEESTEN. diverse inboedelgoederen Een auto, Hupmobile (twoseater '29). puikbeste aardappelen Attentie s.v.p. eert blauw sostuum naar maat Een manchester costuum Vïor 24 gulden E. SCHOT, Fa. J. DEKKER, het bouwen van drie woningen met bijkomende werken te Oudeschild. was een bedrag bij elkaar, (uitsluitend door eigen menschen bijeengebracht), waardoor (hij in staat gesteld werd een voor dit doel geschikt motorjacht te koopen. Dit motorschip, bemand met een adhttal officieren, onder leiding van de gezagvoerder kapt. P. Deurloo, vormt het middelpunt van Tentsamenkomsten in de vele plaatsen van het noorden des lands, dat zoo rijk is aan waterwegen. Het doel is te Evangeliseeren, het ver kondigen van de Blijde Boodschap, en het verdiepen van het geestelijk leven van, ernstige christenen. Velen hebben dit plan niet alleen toe gejuicht, maar predikanten en evangelisten hebben hun medewerking toegezegd als de motorboot „Febe" met de Tent, waar in zitplaatsen voor 250 personen, hun district bezoekt. Het Leger des Heüls stelt dit natuurlijk zeer op prijs. De acht Heilsofficieren, aangesteld voor dit werk, vormen te samen een Muziekkorpsje. Thans zal dit motorjacht ook een be zoek aan Texel brengen. De bemanning hoopt een reeks samenkomsten te hou den van Zaterdag 1 tot en met Woensdag 5 Augustus, iedere avond om 8 uur in de Tent aan de Koogerstraat alhier. Ds. Visser en Ds. Groenenberg hebben, reeds hun medewerking toegezegd, wat door het Leger des Heils zeer op prijsi wordt gesteld. (Zie adv.) Examens. Onze plaatsgenoot, de iheer D. Gelder blom, van Schoonhoven, die de stuur liedencursus aan onze Z.V.S. volgde, slaagde Woensdag te den Haag voor zijn derde rang. T.E.M.-nieuws. De T.E.M. heeft haar „kachelpijp op non-;actiet gesteld en maakt thans gebruik Van haar steenen schoorsteen, een mooi, stuk metselwerk van 18 M. hoogte, dat in plm. acht a negen dagen is opgetrok ken. Deze schoorsteen trekt beter, be hoeft minder onderhoud en voert de rook vijf meter 'hooger de lucht in dan de veel gesmade „pijp", hetgeen de omwonen den tot hun genoegen zullen constateeren. (De schoorsteen heeft aan de voet een breedte van 1.75 M. en bovenaan van 0.65 M. De wand neemt naar boven in dikte at, van bijna 40 tot 25 cM.) In de Woensdagavond gehouden ver gadering van het plaatselijk feestcomité is besloten de autotocht met ouden van dagen te doen plaatshebben op Zondag 16 Augustus a.s. Het vertrek is bepaald op namidd. half twee van de Groene- plaats. ROUTE: Behoudens een kleine wijzi ging is de route gelijk aan die van het] vorig jaar. In verband met werkzaamhe den aan de Zeedijk te Oudesdhild, gaat' de tocht van Schilderweg via de nieuwe verbindingsweg langs Weezenplaats en Doolhof, over Westergeest, door de Schans en dan naar de P.H.Polder. Ver der over Den Hoorn naar pension BosCh- en-Duin, waar de eigenaar G. Buis de oudjes een kop thee zal aanbieden (om streeks drie uur). Verder: Dennen langs Hermanshoeve de Koog Waal- en-burg Eierland de Cocksdorp Oost Oosterend de Waal den Burg. Texelsch Fanfare en Fanfare D.E.K. (te den Hoorn) zullen worden uitgenoo- digd de tocht mee te maken en op tei luisteren. De auto's worden met vlagge tjes getooid. De stoet zal een feestelijke, aanbhk opleverenals het weer wat meewerken wil. Autobezitters zullen worden uitgenoo- digd hun auto voor het mooie doel be schikbaar te stellen. De heeren A. de Wildt en Jn. Rab zullen persoonlijk ko men vragen. Wie geen bezoek mocht ont vangen, doch gaarne een steentje tot het welslagen zou willen bijdragen, gelieve zich tot een der heeren te willen wenden VERSNAPERINGEN: De heer G Schmidt heeft zich weer met de zorg voor proviand, verfrisschende drank etc. belast. Hij zal de neringdoenden uit naam der oudjes om medewerking ver zoeken, b.v. in de vorm van het verstrek ken van een kistje sigaren, een doos biscuits ot bonbons, een flesch Ranja, fruit, gebakjes, etc. De namen der gulle gevers worden alle in ons blad vermeld. Bijdragen in geld worden eveneens met beide handen aanvaard. Het comité staat voor eenige noodzakelijke uitgaven (ont haal muzikanten, getimmerte op vracht auto's om als zitplaats voor hen te kun nen dienen, eventueele reparatie, etc.) Het ligt in de bedoeling, dat de heer Jn. Dijt Zondagmorgen 16 Aug. de be schikbaar gestelde versnaperingen komt afhalen. Ze kunnen desgewenscht ook eerder worden gehaald of worden thuis bezorgd bij de heer Jn. Rab, Binnenburg. BUITEN DEN BURG. Het comité weet, dat ook buiten den Burg verschei den ouden van dagen met verlangen naar zoo'n autotocht uitzien en heeft zich daarom tot vertegenwoordigers van feestcomité's op de buitendorpen gewend, met het verzoek bij de auto-colonne te willen aansluiten. Ook daar moet men dan trachten de beschikking over het noodige aantal auto's te krijgen, ook daar zullen versnaperingen moeten worden ingeza meld. Het mooist zou zijn, wanneer alle auto's van heel Texel den Burg als uit gangspunt namen. Het comité heeft aangezocht voor de Waal: C.A.Keijser; voor Oosterend: S. Keijzer; voor de Cocksdorp: C. de Graaf; Voor de Koog: C. Zaal; voor den Hoorn: J.D.Troost; voor Oudeschild: J.Visman. De heer C.Krijnen, die nogal eens in den Hoorn komt, zou daar mede trachten de zaak voor elkaar te brengen. Aange nomen, dat bovengemelde heeren met de plannen sympathiseeren kunnen ouden van dagen op de buitendorpen zich bij hen aanmelden. Moge het aantal meewer kende autobezitters legio zijn. Een wenk geldt voor allen: kom met uw aanmelden niet te laat. Doe het van daag nog. Dan weet het comité, waar voor het te zorgen heeft. De dagen voor de Volksfeesten zijn be paald op 2 en 3 September a.s. Voor 2 September (tevens Fokveedag; zie vorig nummer) is als v o o r 1 o o p i g program ma vastgesteld: 4 uur nam.: Opening Etalagewedstrijd. 7 uur nam.: Gecostumeerde optocht (na der te omschrijven, misschien een „sprookjesoptodht", maar hierover schrijven we nader.) Later op de avond: Vuurwerk en Bal- dhampêtre. Aan de optocht zouden geldprijzen ver bonden worden. Origineele ideeën, op tocht en etalagewedstrijd betreffende, ver neemt het comité gaarne. Donderdag 3 September zal aan wed strijden voor kinderen en ouderen worden gewijd. Aan de heer Joh. Roeper zal toe stemming worden gevraagd om van zijn land aan de Koogerstraat gebruik te mo gen maken. Het ligt in de bedoeling, een toegangsprijs te-heffen. In een volgende vergadering zullen de plannen nader onder het oog worden gezien. WERELDBOND VAN KERKEN. Petitie voor Intern. Ontwapening. Meeting in het Park. In de week van 1622 Augustus zullen door de Wereldbond van Kerken lijsten worden aangeboden, waarop zij, die het petitionnement voor Intertnati'onale Ont wapening opgesteld door genoemde Bond willen steunen, worden verzocht hun handteekening te plaatsen. Om op de beteekenis van deze actie te wijzen zal op Zaterdag 15 Augustus in het Park een meeting worden gehou den. Als sprekers zullen achtereenvolgens' optreden Ds. Van der Leer, Ds. Buskes, Ds. Vis en Ds. Groenenberg. Nadere biezonderheden volgen. Knip- en naaicursus. Van 1426 September wordt in hotel „de Zwaan" vanwege de Singer-Maat- sohappij (adres vertegenwoordiger: Spoor straat 105, den Helder) een gratis kuip en naaicursus gegeven. Uit ons Zondagsblad. Vandaag werden o.m. opgenomen een toto van Jeugdherberg Panorama, van een Texelsche schapenboet, van de pushball- wedstrijd te Bergen (een wedstrijd, zooals hier onlangs op het sportterrein werd ge speeld), ..enz. enz. De foto's van schapen op de Overijselsche en Geldersche hei en op de markt te Cattaro in Montenegro hebben zeker de volle belangstelling van de Texelsche veehouder. In deze dagen van pooltochten verdient een geïll. artikel over „Verdwenen expe dities" zeker de aandacht. Verder bevat) elk nummer een vervolgverhaal (met kort overzicht van wat reeds geplaatst werd), een compleet verhaal, een blad voor de vrouw (met patronen, wenken, enz.), een jeugdpagina en een blad met humor in woord en beeld. Prijs: 50 ct. per 13 nrs.; buiten den Burg 70 ct. Proefnummers kosten geen cent. Wilt ge er een ontvangen? Giften voor de Ziekenauto. N.N., Oosterend, f2.50. Er zijn nog veel meer Texelaars, die goed over het Ziekenauto-fonds denken Voeg nu eens de daad bij de goede ge dachte en doe een gift toekomen aan J.G.Ph. Pisart, penningm. (Schildereind.) Doopsgez. Tentenkamp. Van 20—29 Augustus wordt te Steen- wijkerwold voor Doopsgez. jongens van 16-18 jaar een tentenkamp gehouden. Als hoofdleider treedt op onze plaatsgenoot ds. Alb. Vis. PRENTBRIEFKAARTEN MOOI TEXEL. BOEKHANDEL PARKSTRAAT heeft voor het seizoen een collectie prentbriefkaarten, ook foto's, van O Texel ontvangen, mooier en in grooter verscheidenheid dan ooit. Wederverkoopers: ruime korting O DE WAAL. Ernstige hooibroei op „Ora et Labora." Woensdagmiddag is op „Ora et La bora" (A. J. Swaerts) een ernstig gevali van hooibroei ontdekt. Men was aan het spitten in het hooivak en bespeurde al ras, dat ihet inroepen van brandspuithulp dringend noodzakelijk was. De spuit was spoedig ter plaatse en bleek weldra dienst te kunnen doen. Bij het leeghalen zag men nu en dan vuur, zelfs dreigde eenmaal de geladen kar, waarmee het hooi uitge reden werd, in de stal in brand teraken. Buiten de boerderij op het land gebracht,! ging het reeds grootendeels verkoolde hooi in vlammen op. Aanvankelijk tracht te men dit nog te verhoeden, maar het bleek verstandiger binnenshuis een oogje in het zeil te houden. Van tijd tot tijdl werd het hooivak natgespoten. Omstreeks half twaalt 's avonds kon het gevaar als geweken worden beschouwd. De lei ding van 't blussChingswerk berustte bij de heer J. Veldstra, gem.-opzichter. Hooibroei op de „Kerkeplaats." Toen de brandweerlui zich gereed maakten naar den Burg terug te keeren,, kwam de heer H.Kikkert aanzetten. Er dreigde door hooibroei gevaar op de „Kerkeplaats", waarom aanwezigheid van de spuit noodig werd geoordeeld. Men trok er heen en stelde door boren en, temperatuuropnemen een onderzoek in. Men kwam tot 73 graden en oordeelde het niet noodig in te grijpen. Wel werd geadviseerd de volgende dag het hooi uit te rijden, en dan, zoodra men brand gevaar vreesde, hulp -van de brandspuit in te roepen. DE COCKSDORP. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. Alder- lieste, leerling Z.V.S. Texel, slaagde Woensdag te den Haag voor derde stuur man. Mijmhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij uw Drogist. DRANKWET. Burgemeester en Wethouder van Texel brengen ter openbare kennis, dat op heden bij hen is ingekomen een verzoek schrift van Johannes Zuidema, van beroep winkelier, wonende te de Cocksdorp, om verlof voor den verkoop van alcoüiolhou- denden drank, anderen dan sterken drank in de navolgende localiteit: de gelagka-, mer van het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A., no. 2152, plaatselijk gemerkt no. 5, en gelegen aan de dorpstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verkenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij burgemeester en wethou ders inbrengen. Texel, 29 Juli 1931. Bu/gem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, W. N. Kelder, L.S* CORRESPONDENTIE. „Menschen en Machines." Naar aanleiding van de artikeltjes over „Menschen en machines" ontvingen we een drietal uitvoerige ingezonden stuk ken, resp. van H.B., A.D. en C. J. We hopen er een plaatsje aan in te ruimen, doch moeten om eenig geduld verzoe ken. Het onderwerp is wel interessant, maar niet van zoo actueel belang. Adresverandering gelieve men eenige dagen van te voren op te geven. Daarbij s.v.p. ook het oude adres opgeven. BEREND KUIPERS en MIEN DOGGER geven u kennis van hun voorgenomen hu welijk op Zaterdag 15 Aug. Muis Texel' 1 Au8- 1931' Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, THOMAS THOMASSEN betuigen wij onze hartelijke dank. In het biezonder aan dokter Prakken voor de medische hulp, aan Ds. Plug voor de troostwoorden tot ons gesproken en verder aan buren, dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. FAMILIE THOMASSEN. Eierland, Juli 1931. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen langs deze weg hun oprechte dank aan allen, die bij 't droevig ongeval, aan hun geliefde zoon JOH. DE JONG bij Oudesch ld (Texel) overkomen, blijken van medeleven hebben gegeven. Inzonderheid doen zij dit aan de buren, de aannemers, de uitvoerder en het perso neel, daar amwezig, voor de bij het onge val verleende, door ons zeer gewaardeerde hulp. Wed DE JONG en kinderen. Y. WATERLANDER. Almenum. Barradeel, |uli 1931. zal op Donderdag 6 Aug. a.s. voor de erven van de heer A. Meijer publiek en a contant verkoopen: A. des vm. 10,30 uur ten sterfhuize in 't poldertje „de Volharding" waarondertheekast, tafel, divan met kapokmatras, divankleed, eet servies, theeservies, keukengerei, schrijf machine (Smith Premier), fornuis, wasch- machine met wringer, 2 waschteilen, petro leumkachel, emmers, petroleumstellen, ben zinelamp, timmergereedschap, kanohuis, omheining duinen, ijzeren palen, 16 rol harm, gaas, 12 rol puntdr., 3'/o rol glad draad, l1, rol kippengaas, 2 rol dun draad, ribben, planken, asbestplaten, kippenhok in duin, kruiwagen enz. enz. en B des nm 2 uur bij de garage van den heer Boekei aan de Wilhelminalaan te den Burg merk Proefritten op aanvrage bij den heer Boekei Heden verkrijgbaar Slechts 7 cent per kilo, bij 25 kilo franco thuis. M. S. LANGEVELD. TE KOOP: EIGENHEIMERS C. KEIJSER, Ruitersplaats. Weet u, dat wij voor u maken voor de prijs van f 45, Zuiver wol! Ook fantrsiecostuums. Vraagt stalen ter inzage. Beleefd aanbevelend, Molenstraat 15, den Burg. STEENENPLAATS, BINNENBURG No. 1. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Maandag 10 Augustus 1931 in het openbaar aanbesteden: Bestek en teekeningen verkrijgbaar ten gemeentehuize te den Burg, tegen betaling van f 2.—. Prentbriefkaarten op ivoorkarton. 4 cent per stuk. Wederverkoopers rabat. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. GfcKtt»* Zonnebrand, Smetten en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. cd Drogisten Examens.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2