S^MIuidenSE?^ PUROl O zit- en slaapkrmer met pension KOFFIE* THEE DE MORRIS-COMMERCIAL Lm wagens vanaf I MD,-- tat i 315,--. Oe Warmwaterinstallatie „Prof. van Siogteren" Autotocht Ouden van Dagen. Vandaagopgeven! WuxrMuwen Rugpijn Nieren Pillen i c Alléén om de kumUtevt Vraagt inlichtingen bij BOON'S Auto-centrale Weezenstraat 48 - Tel 567 - DEN HELDER Gelegenheid tot aanmelden mil! min mm mm mm Een dag op Terschelling. 7zie/i£/i De vrachtwagen bij uitnemendheid. sen of meermalen met schoon water gevuld Tarief als vorig jaar. Overlegging van keuringscertificaat vereischt op Zondag 16 Augustus. Vertrek van de Groeneplaats te den Burg twee uur nm. beslist voor Woensdag a.s. Den Burg: A. Dros, Steenenplaats 's avonds 7—9 uur. De WaalC. A. Keijser De CocksdorpC. de Graaf De KoogR. Daalder Den HoornJ. D. Troost OudeschildJn. Visman Oosterend Dat vergemakkelijkt liet werk van de com missie. Wie op het laatste nippertje komt, rijdt niet mee. dag 4 September. Het voorloopig programma ziet er dan uit als volgt: i Woensdag 2 Sept.: Fokveedag op de Groeneplaats. Donderdag 3 Sept.: 's morgens Paar- densportfeest; 's nam. 4 uur opening etalage-wed strijd; 7 uur gecostumeerde optocht; 8 uur aanvang bal champêtre. Vrijdag 4 September: Spelen voor kin deren en de oudere jeugd. 's Avonds: Bal champêtre en vuurwerk. De paardensportfeesten hebben plaats op het land van de heer A. J. Keijser, bij> 't Gesticht, waar o.rn. zitplaatsen voor duizend personen (een dubbele rij banken rondom) zullen worden aangebracht. Over dit terrein heeft de Comm. voor Volksfeesten van de heer Keijser tegen een kleine vergoeding ten voordeele van de kas van het Paardensportcomité de beschikking gekregen. De Commissie voor Volksfeesten is voornemens tot dekking der kosten niet op lijsten geld in te zamelen, maar een entree van tien cent te heffen, van ieder, die het terrein betreedt. Alleen deelne mers aan wedstrijden zullen van betalen vrijgesteld wonden. Wie het eerst komt,, kan een zitplaats nemen. Op het terrein zal een groote dansvloer wonden aangelegd en tevens een buffet worden ingericht ,dat op nader te bepalen datum zal worden verpacht. Voor goede dansmuziek wondt gezorgd, evenals voor feestelijke verlichting van het terrein. Prijsuitdeeling zal in overleg met het Paardensportcomité gezamenlijk op nader te bepalen plaats en uur geschieden. Samenwerking! Aanvankelijk dreigden onaangenaamhe den, doordat het Paardensportcomité bij het vaststellen van zijn feestdag in het geheel geen overleg met de Feest-Comm. had gepleegd, ja, er zelfs, niet aan ge dacht heeft. Na een vriendschappelijke gedachteinvisseling wend echter volledige overeenstemming bereikt. We spreken hierover onze voldoening uit eii hopen, dat ook in volgende jaren steeds van teen, harmonische samenwerking tusschen beide Feestcommissies sprake zal mogen zijn. Uitvoerig komen we op de Volksfeesten in een volgend nummer terug. De Autotocht. Alles wijst er op, dat onze autotocht met ouden van dagen best van stapel zal loopen. De medewerking komt van alle kanten los. Woensdag had de Comm. voor den Burg reeds de beschikking over 80 plaatsen, de Cocksdorp zal wellicht met acht auto's deelnemen. Daar is de rege ling in handen van de heer C. de Graaf. In de Waal is de regeling door de zuster van de heer C. A. Keijser, hoofd der school, ter hand genomen, te Oudeschild door de heer Jn. Visman, te den Hoorn door de heer J. D. Troost, te de Koog door de heer R. Daalder. Voor wat Oosterend betreft, ontbreken voor dit verslagje de gegevens, maar vermoedelijk wordt ook daar al het mogelijke gedaan om onze ouden van dagen als vanouds een onvergetelijke dag te bezorgen. In dank werden giften ontvangen van f2.50 en f5.We maken er melding van in de hoop, dat van meerdere milde schenkers in het volgend nummer kan worden gewaagd. Gaarne deelen we tevens mee, dat de Commissie van verscheiden personen toe- zegging mocht ontvangen van sigaren, koekjes en andere lekkernij. We hopen hun namen nog te publiceeren. Medewer king, in welke vorm ook, is altoos harte- telijk welkom. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de bestuursleden A. de Wilt, voorz., G.Michels, secr. en J. Rab, (Binnenburg), penningm. Texel-propaganda in Amerika. De heer Burri, Amerikaansch consul te Amsterdam, die onlangs met zijn eclit- genoote een bezoek bracht aan Texel en de 'drukkerij van ons blad, doet ons toekomen een exemplaar van de „Charles City Press", een dagblad, verschijnend te Charles City (Iowa, Ver. Staten), een uitgave van de vader van Mevr. Burri. In dit nummer treffen we van de hand) van mevr. Burri een uitvoerig artikel over Texel aan, waarin zij met lof gewaagt van het Kooger strand; van onze zoo aan trekkelijke vogelbroedplaatsen; van het comfortabel gezellig hotel, waarin zij op Texel hun intrek namen; van een bezoek aan de Eierlandsche vuurtoren, welke de bezoekers een verrassend mooi uitzicht bood; en over de drukkerij van de Texel- sche Courant, ingericht naar de eisch van» de tijd met vernuftige machines, zooals men die op een eiland niet zou zoeken. Oproep sollicitanten dienaar van politie. In verband met een mogelijk spoedig vertrek van politiedienaar W. Brouwer alhier, wiens benoeming tot rijksveld wachter, vermoedelijk te den Helder, te wachten staat, roept de burgemeester sol licitanten voor dienaar van politie alhier op. (Zie adv.) MUSEUM „MOOI TEXEL", ge- vestigd aan de Nieuwstraat-Den Burg, is kosteloos toegankelijk. Bezoekuren Maandags 1012 uur Woensdags en Zaterdags 2—5 uur. Rijke collectie vogels, planten, platen, kaarten, schelpen, enz., in het biezonder van Texel. Bezoekuren „Mooi Texel". In afwijking van de gewone uren zal Museum „Mooi Texel" van Dinsdag 11 tot en met 15 Augustus alle middagen van 25 uur geopend zijn. Hotel- en pensionhouders worden verzocht hun gasten hierop attent te maken. Uitslag aanbesteding. Door de -directie van de T.E.M. werd. Woensdag de betonbouw voor de uitbrei ding van de electrische centrale openbaar aanbesteed. Er waren elf inschrijvingen ingekomen: W. Grimijser f 16600; G. W. Boltje Heerenveen f 16300; Gebr. Schoenmaker 1 15050; G. Logman f14875; N. Graaf 1 14700; J. Haitsma, Harlingen f13260; L. Bruin f13220; D. Woud, Wormer 1 12980; jb. Daalder f12942; N. V. Beton- industne, Vinkeveen f12900; Gebr. Boe kei, Oude-Niedorp fl2S90. Gunning nog niet geschied. DE WEEZENPLAATS (verkleinde reproductie; houtsnede.) TERSCHELLING. De N. Harl. Crt. schrijft: Na een heerlijke zeereis per dagboot arriveert u om ongeveer 11 uur op het eiland Terschelling. Na het verlaten der boot, maakt u een wandeling door het fraaie dorp en komt in de imponeerende nabijheid van de Brandaris, die reeds zoo lang uit zee de aandacht heeft getrok ken. Het uitzicht van deze toren is de klim overwaard. Vanaf het 54 M. hooge plat at genieten we een fraai panorama over het eiland, de Noordzee en de Wad den. Men vergete vooral niet de enorme collectie opgezette vogels te zien, die zich in het museum van de toren bevindt, ter wijl men verder aandacht gelieve te schen ken aan het draadlooze uitzendstation. De vuurtoren is geopend: op werkdagen van 11 uur vm. tot 12.30 nm. en van 3/30 nm. tot 5 uur n.m. Op Zondagen van 12 uur tot 1 uur n.m. Daarna maakt u een tocht met een der auto's van de autodienst „Cupido" (ge stationeerd aan de voet van -de Branda ris), die u voert langs de mooie duinen, valleien en bosschen naar het Badpavil joen bij het Noordzeestrand, waar ge legenheid bestaat een bad te nemen, een oogenblik aan het strand te vertoeven en te genieten van de ontzagwekkende aan blik van dat grootsche schouwspel, dat steeds weer de zee voor uw oogen ont- vouwt, het beeld van eindelooze majesteit. Een van de mooiste tochten is verder 'n autorit over het geheele eiland, rijdende door de schitterend gelegen dorpen: Mids- land, Landerum, Formerum, Hoorn en Oosterend. Een wandeling door de dui nen, langs de dennen, vanaf het dorp West-Terschelling en een bezoek aan het in de onmiddellijke nabijheid van het dorp gelegen zoetwatermeertje „Doode- manskisten", is zeer aan te bevelen; een prachtgelegenheid om zich een wijle op de duintjes, die het meer omkransen, neer te vleien en te genieten van de aardige omgeving. Is er nog tijd over, dan wandelt men terug naar „Dellewal" (Zuiderzeestrand) om zich aldaar, beschut tegen de wind, in de luwte neer te zetten, en zich te verlustigen in het wisselend uitzicht. Bij het verlaten van het eiland zult u zeggen: „lk heb deze -dag doorgebracht in opge wekte stemming, en genoten in de volle zin van het woord en dus: geen vaarwel, maar „tot weerziens". INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Bun- - :.;r en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van C. R. Keijser en Co., te den Burg, om in het perceel kadastraal bekend in sectie K., no. 2060 een inrichting tot het bewaren en aftap pen van benzine te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Mede een verzoek van de N.V. Goe derenhandel Ph. Vlessing te Den Burg om in/op het perceel, kadastraal bekend in sectie K., no. 1783 een ondergrond- sche bewaarplaats voor benzine met meetpomp te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 3 Augustus 1931. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris, W. N. KELDER, Lo-S. Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen overtollig urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te .jcennen. Rugpijn, hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek nier waterzucht, blaaszwakte, graveel en nier steen. Grijp de kwaal krachtig in haar wor tels aan. De versterkende, heelende en, opwekkende hoedanigheden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld wor den om het bloed zuiver en rein te hou den. 158 v P V Ëa. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. ADVERTENTIEN. DANKBETUIGING. Hiermee betuig ik mijn hartelijke dank aan de buren voor de hulp, bij de ziekte van mij en mijn kind ondervonden. JANTINA BOS. De Koog, Texel. GEVRAAGD: per 15 Aug. voor een maand, voor dame, geheel buiten, a drie gulden per dag. Br. Zeemanstraat 38, Zaandam. B17 wordt geopend 6 Aug. a.s. lederen dag worden de bakken Bloembollen kunnen dagelijks in de werkuren worden aange voerd. (Tot en met fl 10 contant). .lil/. en Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 en 90 cL Tube 80 ct Bij Apoth. cn Drogisten

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2