Gemengd Nieuws De Eere-lSjst. Aan liet lijstje van hen, die hun auto's voor de autotocht beschikbaar stelden, kunnen we nog toevoegen: Mej. Wabeke, P.H.polder; KasseBeum- kes, Horntje, Dros, den Hoorn, Jb. Roe per Kz. ,de Waal. o Foto's van de autotocht komen in het volgend nummer en in het Zondagsblad van de volgende week. Wie nog in 'het bezit is van vlaggetjes, Zondag op de auto's gebruikt, wordt dringend verzocht die bij de heer J. Jac. Rab te willen bezorgen. Een nieuwe hoedenzaak. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de heer Plaatsman, (zie vorig nummer) hier een zaak openen zal, speciaal voor de verkoop van hoeden en wat verder' tot deze branche behoort. Politieagent ook een vak! De betrekking van politie Wordt door velen wél begeerd En je glimlacht als je oplet, Wie er alzoo sol'citeert. Allerhande soort van menschen (En je snapt, dat zijn er wat), Willen graag een plaatsje hebben Bij „de Heil'ge Hermandad". Slagers, bakkers, schilders, klerken, En nog velen, reken maar, Prijzen elk hun kwaliteit aan, Keus is er genloeg, voorwaar. Of diploma's „Worstjesmaken", „Koekjesbakken" en zoo meer, Hier ook werkelijk van kracht zijn Dat betwijfel ik wel zeer. Menigeen ziet vaak te licht op Tegen deze arbeidstak. Ieder mag heusch wel bedenken, „Politieagent is ook een vak." HU1B DE RIJMELAAR. 338 sollicitanten. Voor de betrekking van dienaar van politie hebben zich niet minder dan 338j sollicitanten aangemeld. Wie uit zulk een groot aantal uitverkoren wordt, boft zeker. (Vorig jaar 240 liefhebbers). ©@••♦♦♦♦♦13 MUSEUM „MOOI TEXEL", ge- vestigd aan de Nieuwstraat-Den Burg, is kosteloos toegankelijk. Bezoekuren Maandags 1012 uurWoensdags en Zaterdags 25 uur. Rijke collectie vogels, planten, platen, kaarten, schelpen, enz., in het biezonder van Texel. Texels Oudste Ingezetene jubilaris. De verjaardag van Texels oudste inge zetene, de heer J. A. Koevoet (de va der van mevr. De Oooijer en wanende ten huize van de fam. De Gooijer aan het Schildereind alhier), is om de bekende woorden te bezigen „niet onopge merkt" voorbijgegaan. Ja, we zouden deze woorden willen onderstrepen, want de belangstelling, welke de krasse oude heer ondervond, was buitengewoon groot. Toen we de jubilaris een kort bezoek; brachten, troffen we hem in de beste stemming in de kring van familie en keni-, nissen aan, omgeven door een rijkdom' van bloemen en gezeten in een gemakke lijke stoel, met bloemen en groen kwistig, getooid. Felicitaties stroomden de geheele dag toe en het was een komen en gaan! van belangstellenden, die de oude baas de hand wilden drukken op de dag, dat hij het derde streepje achter zijn negen; kruisjes mocht zetten. De heer Koevoet verheugt zich nog in een goede gezond heid; zijn middagmaal bekomt hem als de beste. Zijn gehoor laat te wenschen over, terwijl hij ook met loopen moeite heeft. Wie echter meent, dat zijn stemming er onder lijdt, vergist zich, want hij is te-, vreden en ziet met opgewektheid de dag tegemoet, waarop hij opnieuw jubilaris zal zijn. Als een biezonderheid deelen we mee, dat de heer Koevoet op z'n 60e jaar Rijks werf te den Helder met pensioen verliet en toen aan de Gasfabriek aldaar als chef-smid verbonden werd, welke functie hij tot zijn 81e jaar heeft waargenomen. Of de man zijn rust ook verdiend heeft! Moge hij er in ruime mate in goede ge zondheid nog van genieten. (De heer Koevoet werd 93 en niet 94 jaar, zooals we in het vorig nummer schreven.) ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zondagavond te kwart voor zeven heeft op de Schilderweg nabij den Burg een ernstig auto-ongeval plaats gehad, dal gezien de omstandigheden bovenst best is afgeloopen. Op bovengemeld uur naderde uit de richting Burgzicht met enorme snelheid een auto, bestuurd door de heer J.Vader,: uit Amsterdam, tijdelijk alhier. Naast hem was de heer J.Witvliet gezeten, terwijl verder meereden de echtgenoote van de heer Vader, alsmede mej. de wed. Beum- kes en haar dochter Annie Beumkes, bei den uit den Hoorn. Toen de auto, een zoo goed als nieuwe Chevrolet, gehuurd van „de Lindeboom",, op een 100 M. afstand van de woning van ir. Van der Meer gekomen was, maakte ze, na eenige tientallen meters geslingerd te hebben, plotseling een zwenking naar rechts. Ze schoot met groofe vaart over berm en rijwielpad heen en reed de hei ning van de heer S.C.Eelman (wiens per ceel land aan deze weg ligt) over een, lengte van eenige meters omver. Zoo groot was de snelheid en zoo geweldig de, kracht, dat zeven zware heiningpalen uit de grond gejaagd werden. De achtste paal bracht de wagen tot staan, doch te gelijkertijd boorde een harde plank bij de motor langs door de auto heen, waardoor de heer Vader in de knel werd gebracht en hem een been gebroken werd. Geen der overige inzittenden bekwam eenjg letsel, hetgeen een groot wonder mag heeten. Wanneer men ziet, hoe de auto toegetakeld en de heining vernield werd, staat men pat van zulk een betrekkelijk gelukkige afloop. Hadden zich wandelaars ot wielrijders op het in deze dagen druk gebruikte fietspad bevonden, er waren zeker do oden te betreuren geweest. De auto heeft vrij goed weerstand geboden. De zijwanden werden door de palen niet gedeerd, waaraan de inzittenden zeker hun behoud te danken hebben. Dokter Hellema verleende geneeskun dige hulp. Maandag is de heer V. ter verpleging in het ziekenhuis te den Hel der opgenomen. De breuk bleek niet ge compliceerd te zijn. De patient maakt het thans heel goed. Groote snelheid! De politie stelt naar de oorzaak van het ongeval een nauwkeurig onderzoek in.. Het meest waarschijnlijk is, dat de auto tengevolge van de groote snelheid (min stens 60 K.M.) is verongelukt. De auto,, welke pas in het voorjaar van 1931 als) nieuw in gebruik genomen is, verkeerde, naar de heerR.Kikkert verzekerde, in uit stekende conditie, ook wat haar remmen aangaat. Ze werd verhuurd onder de na drukkelijke voorwaarde, dat de heer J. Witvliet, die een goed chauffeur is, 'liaan, besturen zou. Toen de noodlottige bot-' sing plaats had, zat echter de heer V. achter het stuurrad. Door de groote vaart; (hoogst onverantwoordelijk voor een niet ervaren rijder!) heeft hij, naar men aan neemt, de macht over het stuur verloren, terwijl de heer W. in 'het ondeelbaar oogenblik, waarin het ongeval plaats greep, een aanrijding onmogelijk verhoe den kon. De auto, welke door de verhuur der ook na reparatie niet teruggenomen, wordt stond gisteren nog op de plaats, des onheils in afwachting van nader on derzoek, waaraan ook een verzekerings expert te pas zal komen. De veiligheid van ons verkeer eischt 'n streng onderzoek. Sportnieuws. Komt oefenen! Men schrijft ons: In verband met de Zondag te spelen voetbalwedstrijd TexelB.K.C. wordt de spelers van Texel I en II ter kennis ge-, bracht, dat zij zooveel mogelijk heden avond moeten komen oefenen. Aan de deelnemers der athletiekweds trijden zal echter gelegenheid worden gegeven om voor de loop- en springnummers te trai nen. Er zijn er nog veel, die hun capa citeiten schuchter verbergen, maar komt hedenavond en meet uw krachten met andere liefhebbers. U kunt er in alle num mers tegenstanders vinden, waardoor het oefenen voor u aangenamer is en u betere resultaten zult bereiken.. Voor bovengemelde wedstrijd tegen B.K.C. stelt het bestuur van S.V. „T.:"de zilveren medaille beschikbaar, onlangs door een sportsman geschonken. Er wordt nog onderhandeld met „Helder" en „Verkade". In elk geval wachten de donateurs nog een paar mooie wedstrij den. Het Kerkje van Den Hoorn. „Ons eiland is beroemd. En teredit. In allerlei opzicht is het hier een benijdens waardig oord. Geen wonder dan ook, dat er op het oogenblik met iediere boot massa's vreemdelingen ons eiland berei ken." Zoo vangt Ds. Visser in het Jeugdkerk- blad Onze Vriend van deze maand bij een houtsnede van Klapmeijer en een pentee- kening van Sj. Kuperus een kort artikel aan, speciaal gewijd aan het kerkje der Ned. Herv. gemeente te den Hoorn. We schrijven er nog uit over: „Wat het meest daarin je aandacht trekt is wel, dat op de randen van „de kraak" en ook op de mooie ingelijste borden aan de muur verzen en rijmpjes staan, die in hun naïef aandoend oud- Hollandsch een lust zijn voor je litterair en religieus gevloek Ik laat er hier wat volgen Bewaert, o! Heer, u volck, Hier in u huis' vergaert, Laet liefd' en vrede zoet Met allen Zijn gepaert. De haet en nijt wil verre van ons weeren Treckt gij doch, Heer. Wij zullen ons bekeeren. 1701. Maeckt in Godts huijs Doch geen gedruijs Maar wilt stil weesen Wanneer gij hoort, Dat Godes woort Wordt voorgelezen. Saligh zijt gij uit genade, door 't geloove soet Niet uit u, het is Godts gave, noch uw werken goet. Roemt niet ,want wij zijn geschapen Om goe wereken voor te staen. Daarom moeten wij niet slapen, Sullen wij ten hemel gaen. Epheser 2 8. Boven de uitgang staat: Goe wereken moet men doen Als wij hier komen saemen Waght na de zegen Gods. Gaet dan in vrede. Amen. Vindt u ze niet mooi, deze versjes, al voor, dat het bovenstaande niet alge- „spelfouten" verbeterd" —o Tot zoover Ds. Visser. Het komt ons, voor, dat het bovenstaande ,niet alge meen bekend is. Daarom ruimen we er hier een plaatsje voor in. VOLKSFEESTEN - DEN BURG. De Feestcommissie heeft, behoudens de goedkeuring door B. en W., de stand plaatsen op het terrein A.J.Keijser ver pacht en aldus gegund: ijs, J.Boon; fruit en chocolade, haring en zuur, M.S.Lan- geveld; buffet, S.Jonk, Purmerend.' Voor het leggen van de dansvloer (225 vk. M.) waren biljetten ingekomen van de hoeren Geus, Bakker en ïvoorn, P.Boom en Gebr. Schoenmaker, die prijzen no teerden van resp. 73, 75, 80 en 89 ct. per vk. M. De commissie ging hierop nog niet in, daar de prijzen haai-, bij het vorig; jaar en de lager houtprijzen vergeleken^ vrij hoog voorkwamen. Met de lieer G. Smidt werd overeenge komen, dat hij voor een orkestje van 7' man zal zorgen (blaasinstrumenten); op deze wijze wordt in de behoefte aandans en straatmuziek voorzien. Tevens werd definitief besloten, een schitterend vuur werk af te steken. De etalagew'edstrijd zal geheel door de heer Schmidt worden voor bereid. Iedere deelnemende winkelier ont vangt voor zijn etalagekast een letter. Het publiek moet uitvisschen, welke spreuk door al 'die letters samen wordt gevormd. Wie daarin slaagt, dingt mee naar een mooie prijs. In een volgend nummer kunnen we er meer van vertellen. De commissie verga dert weer op Vrijdag a.s. Een kranige prestatie. Naar de bladen van Maandag melden heeft Helders Fanfare (dir. Th. C. Lug- tenburg, die ook directeur van Tex. Fan fare is), Zondag te N. Scharwoude een le prijs behaald in de Eere-afd. en in de marschwedstrijd. Een schitterend resul taat, waarvan ook de Texelaars met be langstelling kennis zullen nemen. Houdt zoo'n directeur in eere. DE COCKSDORP. Als blijk van vvaardeering. Namens burgemeester Gort en het po litiepersoneel is ten huize van veldwach-i ter De Jong, in tegenwoordigheid mede van rijksveldwachter Jellema en ge meentepolitiedienaar Brouwer, aan onze plaatsgenoot, de heer W. Stolk, een zil veren horloge aangeboden. Het horloge bevat een inscriptie, dat herinnert aanj zijn kordaat optreden en aan de politici verleende hulp bij gelegenheid van de rel letjes op 25 Juli. De heer Stolk was merk baar onder de indruk van dit sympathiek bewijs van waardeering. DE KOOG. Een flesch met een briefje. Donderdag werd door de heer Kelder- huis bij de Slufter een flesch gevonden met een in het Engelsch gesteld briefje,, luidende (vertaald): „Op 5 Juli 1931 te Sheppey in zee geworpen. De vinden wordt verzocht in de „Daily Mail te ad- verteeren." Onderteekening ontbreekt. Gevonden voorwerpen. Te bevragen bij de heer Jellema, rijks veldwachter: een regenjas, een fototoestel en een sleutel. WAAL-EN-BURG. Hooibroei. Maandagmiddag is de motorspuit uit gereden naar de hoeve van de heer K. W. Roeper, alhier, waar in klampen op hetj erf hooibroei dreigde, vooral in de mid delste van de drie, welke daar stonden. Door tactvol ingrijpen werd brand voor komen. De spuit kon werkloos blijven. Vergeet niet vóór 31 Aug. uw oude guldens op te ruimen. Dat is de rijkste man, met een Indisch vorstenpakkie an. Niet Rockefeller of Ford is de rijkste man ter wereld, maar de Indische vorst Nizam Hiderabad, zetelend en gebiedend in Hindoestan. Zijii vermogen wordt op 4200 miljoen gulden geschat. In de we reldoorlog „hielp" hij de Engelsche re geering aan 120 miljoen gulden. In dit licht beschouwd, verwonderen we er ons niet over, wanneer we lezen, dat vorst; Nizam over een kerncollectie paarden en wel 400 auto's beschikt. Wat een vooruitzichten voor ouden van dagen en de Landelijke Rij vereen iging van Hindoestan! (Geet ons toch Texel maar.) Anti-„KapitaalVlucht. Duitschers, die het land verlaten, moe ten ingevolge de noodverordening hon derd mark in 's rijks schatkist storten. Hierboven een kijkje in een der hoofd politieposten te Berlijn, meermalen een tooneel van ontevredenheid en verzet. Maar betalen is toch het eind van het lied. iiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiüiüiiiiiiiiiiiiiiiiiin llllllllllllllllllüllll BINNENLAND. I!ll!|||||||!||||||||||| llllllllllllllljllilllllllllllllllllllllllllllllllllll Laatste nieuws uit de bladen van gister: Te Woensel bij Eindhoven brandde het café van C. van Vleuten geheel door onbekende oorzaak af. Bijna niets werd gered. Vier te Ede logeerende jon gedames gingen in een auto met een 15- jarige jongen aan het stuur uit rijden Met 80 K.M. vaart werd een bocht genomen, waarbij de auto slingerend tegen een an dere aan botste. Beide auto's werden ver nield. De inzittenden werden uit de auto, geslingerd. Een der meisjes is er slecht; aan toe. Stom en roekeloos, zoo te handelen. Het is te hopen, dat het kwaad; zwaar gestraft wordt. Dan kunnen ande ren er een hartig lesje aan nemen. In Liederu is de 15-j. dochter van een landbouwer bij het aandraaien van het electriseh licht door de bliksem gedood. Te Vlissingen sprong op de mail boot „Oranje Nassau" in de ketelruimte een buis, waardoor stoker van Zweeden, uit Souburg, ernstig gewond werd. Hij overleed aan de gevolgen. De man wasi bijna 65 jaar en zou binnlenkort de dienst met pensioen verlaten. - Van een gezin te Goes zijn een vrouw en drie kinderen ernstig ongesteld geworden. De vader en de andere kinde ren waren gezond. Oorzaak het eten van havermout bereidt met een ei? Hilversum. De radio-voordracht, te houden namens de „Bond van Piano- en Orgelhandelaren en Fabrikanten" is vast gesteld op Donderdag 10 Sept. zeven uur 's avonds voor de A.V.R^O. microfoon. Als biezondere attractie voor deze voor dracht worden 100 prijzen beschikbaar gesteld. Te Zwijndrecht is de motorrijder M. Schaffelse, bedrijfsleider bij de olie- fabriek „Schiedam" in botsing gekomen met een vuilniswagen en kort daarna overleden. Hij laat een vrouw met vijf kinderen achter. ••••♦♦♦♦♦sa O KERKJE OEN HOORN Miityt»!;: o.-.,

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2