GROOT KING No 4566 45s,e Jaargang. Zaterdag 19 Sept. 1931 TWEEDE BLAD ;VAN TWEE KIKKERS. i De schouders eronder! Texelsche Berichten Doe verstandig HEEREN BAAI PEPERMUNT Uw advertentie In dit blad wordt op Texel huls aan huis gelezen. TEXELSCHECOURA Twee kikkers vielen 's nachts in een emmer melk. „Dat is het einde", klaagde de eerste, die een pessimist was. „Niet de minste kans om hier weer levend uit te komen. Waarom zou ik me nog moeite geven? Het geeft toch niets. Ik heb er genoeg van, ik geet het op Hij strekte zijn pooten uit en..'., ver dronk. De andere kikker was een optimist. „Ik zit er leelijk voor", bedacht hij, „maar opgeven doe ik het niet. Ik blijf vechten zoolang ik kan". De heele nacht ploeterde hij met de pooten in de melk, die hem het leven dreigde te ontnemen. Hij gat de moed niet op entoen de eerste stralen van de ochtendzon door braken, had de onvermoeibare strijder vaste grond onder de voeten boter! 't Leven roept u op tot strijd, Blijt niet zitten suffen. Schud de lauwheid van je af, Hoor niet naar die duffen! Zet uw schouders onder 't werk, Blijf niet langer dralen, Eendracht maakt ons allen sterk, Hoog de idealen! Flink de handen uit de mouw, Elke spier gespannen; Wees niet langer laksch en lauw, Oa die geest uitbannen! Vecht dan mee voor meer geluk, Voor een schooner leven. Wijk geen duimbreed van je stuk, Blijf volhardend streven. Rust niet voor het is volbracht, Strijd nu mee, met al uw kracht. FANCY-FAIR-FANFARE. „Ophaaldienst". De circulaires, huis aan huis in den Burg bezorgd, met het doel de ingezete nen te bewegen een kleinigheid (hoe grooter die kleinigheid is hoe liever) af te staan voor de a.s. fancy fair, zullen naar het bestuur en comité vurig hopen wel aan haar doel beantwoorden. Het ligt in de bedoeling van het corps Maandag een rondgang door het dorp te maken en huis aan huis om bijdragen te verzoeken. Een flinke handwagen zal in de stoet wor den meegevoerd, want dat heeft de fancy fair van vroeger geleerd den Burg heeft veel met zijn muziekcorps op en zal dat door mild te offeren voor het goede doel wederom bevestigen. Koop eens wat moois voor de feest dagen, die komen gaan en verras daarmee de mannen van de „ophaaldienst", als die straks op uw goede hart een beroep komen doen. Iedere bijdrage, in welke vorm ook, welkom. Door tusschenkomst van neringdoenden komen van grossiers vele geschenken bin nen. De heer Knopperts zorgde voor 'drie mooie schemerlampjes, de Delftsehe Gist en Spiritusfabr. voor twee schilderijen. Als curiositeit vinde vermelding 'n pakket inhoudende een half gros rollen toilet papier. Alles is in oprechte dank aan vaard. Allerlei attracties. Met man en macht wordt gewerkt, om deze fancy fair nog aantrekkelijker (en dus, in de goede zin, winstgevender) te doen zijn dan de vorige. Aan de tentjes wordt, schreven we reeds, biezondere zorg besteed. Een getimmerte voor hotel „Texel", naar een aardig ontwerp van de heer J.Bakker op te trekken, geeft straks aan het geheel een biezonder en zeker feestelijk cachet. Eenmaal binnen de muren van het hotel, vragen diverse nieuwe attracties, de aandacht. Wemogen niet alles verklappen en bepalen ons jdaarom tot het noemen van; een touw- en knip het lijstje dienstregelingen van trein, autobus, boot en postkantoor, voor komende in dit nummer, uit. Het kan te pas komen. Het kan wel eenige tijd duren, eer het weer afgedrukt wordt. trektent, rad van avontuur, weegschaal (zoo'n „ouderwetsche", lezer), grabbelton, sjoelbak (vermoedelijk zal degene, die bij sluiting het hoogst aantal punten heeft bereikt, Voor een mooie prijs in aanmer- King komen), enz. Er komt zoowaar een glijbaan'. Maar de mooiste attractie is de glijbaan zeker wel. Langs een trap naar boven, menige trede hoog, dan op een matje gaan zitten en met een vaart door een gladde goot naar de begane grond. Geloof maar, dat die baan liefhebbers zal trekken en aardig zal meehelpen, om de buidel Van Texelsch Fanfare te spekken. Alleen die glijbaan, die buiten de zaal komt natuur lijk, is het entreegeld reeds waard. Er kan gedanst en thee en limonade ge dronken worden. Dat is bekend, maar nog nieuw is, dat de bezoekers straks voor 25 ct. kans hebben een rijwiel te win nen ot een der andere met zorg te kiezen prijzen (1000 loten). Meerdere loterijen zijn in voorbereiding. De entreeprijs zal 20 ct. bedragen; kin deren 10 ct. Óp nader te bepalen uren zal de zaal (zoo noodig) door de bezoe kers tusschentijds moeten worden verla ten. De vorige keer bleet een vooraf gaande kennisgeving achterwege, met als gevolg ontevreden klanten, hetgeen het comité thans voorkomen wil. De bedoe ling van die tusschentijdsche sluiting is te bevorderen, dat een grooter deel vaiïi het publiek van deze fancy fair kan ge nieten. Het is immers gebeurd, dat hon derdtallen personen teleurgesteld moesten vertrekken, omdat de zaal eivol was, ter wijl verscheiden personen zich daar uren lang achtereen ophielden. Bovendien mag de verkoopsters, de muzikanten, etc. wel eens eenige tijd worden gegunld om „uit te blazen" (figuurlijk gesproken.) Nog even herinneren we aan de feest- data: Donderdag tot en met Zondag 14 October a.s. en vragen we uw aandacht voorde adv. van het comité in dit nummer. Sportnieuws. S.V„Texel"-Supportersvereeniging Een sportvriend schrijft ons: Op onze vergadering werd ook gespro ken, over u, supporters. Men herinnerde aan de wedstrijden in den Helder tegen „Helder" en „H.R,;C.", waar het eigenlijk de supporters waren, die de wedstrijd wonnen. Door hun geweldig aanmoedigen trok Texel telkens weer ten aanval en..... met succes. Waren de supporters steeds zoo trouw meegegaan, Texel I was nu kampioen. En daarom roepen wij u op, om nu, bij het begin der competitie, ons reeds te helpen, niet één keer, maar steeds heel de competitie door. Om dift nu te bereiken, is het stichten van een supportersvereniging beslist noodzake lijk. Het doel van die vereenigtng is: „Texel 1 kampioen te maken". De midde len zijn: Steeds aanwezig zijn op de thuis-wedstrijden en vooral mee gaan met de uitwedstrijden." Uwilt toch meehelpen aan dit doel? Geeft u dan allen a.s. Zondag op bij de heer J. Buis, die u gaarne nadere uitleg geeft. Dus Zondag op 't terrein alle sup porters éérst naar de heer J. Buis en dam aanmoedigen. o Dit elftal speelt morgen tegen B.K.C. I Jb. Gras D.Zuidewind J. Kiljan v. Rhenen, NJde Graaf, v.d. Berg J.Vroegen, Jn.Gieles, W.Winter, Stern, A. Ran. Texel II gaat om elf uur naar den Helder Jo Bruin C. de Veij A. v.d. Slikke D.Keijser, M.Koorn, Theo v.Heenvaarden Moerbeek, H.Verbrugge', Pijpers, D.Rijk, W. Moojen. Res.: Jb. Geus en C. Ran. Vergadering S.V. TexeL De ledenvergadering van S.V. Texel, Donderdagavond in „de Oranjeboom" be legd, werd door 24 personen bijgewoond. De voorz., de heer D.Dapper, opende met een kort welkomstwoord, waarin hij zijn tevredenheid over de flinke opkomst uit sprak en er de wensch aan toevoegde, dat de a.s. competitie Texel het gewenschte succes zou brengen. Na het lezen der notulen, waarvoor de heer A.Dros een pluimpje ontving, bracht de heer J.Buis, mede namens de heer W.Winter, verslag uit over het financieel beheer van de heer N. de Graaf, die dank oogstte voor de keurige en zuinige wijze, waarop de geldzaken door hem werden behartigd. De ontvangsten waren: contributies 1309.30; donateursgelden f 183.20; entree comp.-wedstrijden f 275.55entree andere wedstrijden 1310,61; rente f31,62; Boe renleenbank en leening f821.00; diversen 1145,62. Totaal f2076.90. De uitgaven beliepen: huur en onder houd f 459.96; onkosten wedstrijden 143.35; werklieden f9.30; controle bij wedstrijden 120.—reiskosten f268.01; boeten en inleggeld f 122.99; drukwerken en adv. f 10S.onkosten secretariaat 126.92; materiaal f 138.45; divers, f 176.11; Boerenleenbank f641.77; afgeloste aan- deelen f 30.thee f 73.52. Totaal t 2118.38. Aan de balans ontleenen wc: kleed kamers t800; materialen f125; spaar boekje Boerenleenbank f320.62; te vor deren huur f25; idem wegens reclame 115; kasgeld f58.09. Totaal f 1343.71. Kapitaal f 1153.71. Obligaties (geleend geld) 1190. Totaal f 1343.71. Vervolgens werd overgegaan tot be spreking der a.s. competitie. De indeelingt van T. deelden we reeds mee. Wat Texel I betreft dreigen geen moeilijkheden, daar met een volledig, ter dege beproefd elftal ten strijde wordt getrokken, maar T. II staat er moeilijker voor. Tijd ontbrak om nog een reeks proefwedstrijden te spe len om het elftal op zijn grootste sterkte te kunnen brengen. Voor allen geldt ech ter het parool: „Niet thuisblijven. Het: beste beentje voor. Steeds klaar staan".. Met goede wil zal alles wel loopen en belooft T. II een waardige vertegenwoor diger van onze S.V. te zijn. Óp voorstel van de heer Winter zal ge tracht worden een supportersveneen. te stichten, (zie elders in dit nummer). De heer Buis achtte het niet onmogelijk, dat gehuwden meespelen, wanneer de vrouw de man ook op uitwedstrijden vergezelt. Bij collectiet reizen kan op de kosten zeker nog bezuinigd worden ook. De heer Winter informeerde of T. E. S. O* reeds een gunstige beslissing heeft ge nomen op het verzoek de spelers vare S.V. Texel reductie toe te staan. Er bleek nog geen antwoord ontvangen te zijn. De heer Gerrit Dros besprak het feit, dat leden van de S.V. ook lid van de Korf balclub zijn, hetgeen soms tot moeilijk heden leidt. De aanwezige korfbalspelers zeiden echter aan voetbal steeds de voor keur te geven. Op ©en vraag van Cor Ran naar een eventueele Juniores-comp., moest de voorz. meedeelen dat bij gebrek aan belangstelling elders hiervan voorloopig mets komen kan. Hoe gehanddeld moet worden tegenover leerlingen van de Z.V, S., die slecht bij kas zitten, zal liet be stuur uitmaken. De heer Buis bracht de aflossing van rentelooze voorschotten ter sprake. De vereen, is hiertoe wel bij machte. Daartoe strekkende verzoeken ge lieve men wel tot de secretaris te wijten richten. Ot schenkt men onze S.V. die gelden wellicht ter gelegenheid van haar a.s. 20-jarig bestaan? De heer Pijpers vroeg naar de terrein- verbreeding, waartoe onlangs besloten werd (3 M.) De voorz. deelde mee, dat de K.N.V.B. een vijf meter breeder terrein vereischt, in verband waarmee het bestuur een afwachtende houding zou willen aan nemen. Wie weet, of Texel binnen af zienbare tijd niet in de Ned. Voetbalbond' speelt. De heer Stern verzocht het terrein eens te laten maaien, waaraan gevolg zal wor den gegeven. is het aantal gebruikers van King Pepermunt en even groot is het aantal bewonderaars. King Pepermunt is niet alleen een zuivere, heer lijke versnapering, maar tevens geneeskrachtig. Proef het en het zal U spijten hiertoe niet eerder te zijn overgegaan. En verder gebruik eiken dag ECHTE FRIESCHF. ^20-50 cl. perons^ cAiclancje van rijpe tabakken Hierna volgde sluiting door de voorz., met de wensen, dat T. I als kampioen de competitie beëindigen zou eji T. II een mooie plaats in de reeks van haar con currenten zou mogen innemen. Esperanto-Tentoonstclling. Donderdagavond hebben we een kijkje genomen op de in café „den Burg" door de Texelsche Esperanto Bond georga niseerde Esperanto Tentoonstelling. Alhoewel het verzamelde hier betrof het particulier bezit van slechts enkele leden uit den Burg en de Cocksdorp, maakte alles een grootsche indruk. Een biezon der compliment verdienen wel de dames de Graat M.Wd. en D. Smit, die een rijke collectie foto's van Esperanto-cor- responidenten uit alle deden der wereld hadden ingezonden. Wij zagen er de Esperanto-vcrtaling van „Van het Westfront geen Nieuws" en „De weg terug" van Remarque, „Faust", „Hamlet", „De ingebeelde zieke", enz., enz., een Esperanto courant in blinden- schift, verscheidene nationale en inter nationale tijdschriften, vakbladen, Espe- ranto-postzegels (door Rusland ter ge legenheid van biezondere gebeurtenissen uitgegeven), een kunstwerk over Albrecht Dürer en een over Meissener porselein. Gidsen over verschillende landen en ste den, prospectussen van Jaarbeurzen, enz. en dit alles uitsluitend in Esperanto. Er waren vertalingen uit 't Japansch, Filnsch, Roolsch, Russisch, Chineesch, Spaansch, brieven van correspondenten uit Oosten-» rijk, Bulgarije, Polen, Finland, Zweden, Japan, Rusland, Engeland, enz. We hoorden de Zwitsersche Dr. E. Privat op een grammofoonplaat 'n rede uitspreken. Men toonde ons de jaarboeken van verscheidene Esperanto organisaties waardoor het mogelijk is zich met person nen uit alle landen in verbinding te stellen. Het kan niet anders, of ieder onbevoor oordeeld bezoeker (en juist dit laatste laat) nog wel eens iets te wenschen over) moet onder de indruk zijn gekomen van de groote vlucht, welke Esperanto genomen iheeft. Wat dat betreft kan de Bond dank baar hierop terug zien. Voorloopig wer den te den Burg en te de Cocksdorp twee cursussen opgericht, waarvan een spe ciaal ter opleiding voor het Esperanto- diploma A. DE KOOG. Sportnieuws. Morgenmiddag half drie speelt hier U.D.l. tegen O.K.C. (Oudeschild). U.D.l zaï aldus opgesteld zijn: Dames: Heeren: K. den Braven Ju. Kiewiet N. Borgman M. Boogaard N. Eelman D. Eelman N. Boogaard C. Bonne J. den Braven H. Vermeulen T. Daalder C. Eelman Reserve: C. Eelman A. de Ridder. OUDESCHILD. Vee ver voer. Gedurende deze week zijn van Texel verzonden: 553 schapen, 357 lammeren, 20 varkens, 15 kalveren en 7 biggep. LANDBOUW EN VEETEELT. Voor bloembollenkweekers. We lezen in het laatste nummer van de Hobaho: De narcissen ruimen aardig op, maar bij elke veiling in Holl. Bloembol- lemhuis te Lisse zegt men weer: „Waan komt zoo'n aanvoer vandaan?" De prij zen voor hangende kwaliteiten blijven laag, Crocussen 67 en 78 worden vlug verkocht. Gele crocussen zeer goed koop. (veilingen 411 Sept.) Een stuk land met aaltjesziek. Vraag: Een stuk land, waarop dit jaar een hoek narcisisen heeft gestaan, was aangetast door aaltjeisziek. Als ik nudiit jaar de aangrenzende akker beplant met een gezonde partij, loop ik dan gevaar, dat ook deze wordt aangetast? Bestaat er ook een behandeling om narcissen te, vervroegen en wel Laurens Koster. Zoo ja, welke? Antwoord: Er bestaat eenig gevaar,n.l. indien het lof van de bollen terecht ia gekomen op de hoek, die u beplanten wil, ot dat er grond op gestoven is. Een be handeling om narcissen te vervroegen is ons niet bekend, tenzij telen in een waren huis ot in een landstreek met warmer kli maat. Vroeg rooien en dan opkuüen helpt iets, maar het is niet van grp.ote betee- kenis, De H.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 1