blanke zuurkool. ÜLV Hantlelmaatschapplj Dus 4 Co. ti mui b iiiiii a iiiiii a iiiiii a iiiiii a iiiiii a Algemeene Ledenvergadering een ooilam. met het innen van quit anties, rekeningen e.d. Eamoria No. 223 veulenb een lading ThomasslakkenmeeL een mak en getrouw werkpaard een net burgermeisje WITTE's Boter- Sp eculaas - WITTE - Rekeningen voor Jeugdherberg Panorama Vogeltrekstation „Texel". Donderdag 8 October WO FOSTER'S ADVERTENTIES R.K. Tooneelvereen. I.L.B. Een huis met commensaals Beide avonden Bal na. prima gemarineerde haring Afd. Texel der Vereen, tot Bev. der Bijenteelt in Nederland H. C. VAN HOEK Röntgenologie en Electrotogie. de Schouw Zaterdag 17 October a.s. onderst, gebruikte kachels, g min min b mui iiiiii a min min Feestavond „Fforalia" CORN DOGGER Tz en VROUWTJE BOON I IIIIII B IIIIII B IIIIII B IIIIII B IIIIII I altijd, af. De backs van T. waren niet te passeeren (de nieuwe back was zeer goed,' hij was overal). In de halflinie gaf N. de Graaf, als altijd, goed spel. Het kopwerk van Van R. was meer dan af; bet publiek heeft daarvan genoten. De T.-voorlinie mag er zijn en speelde een zeer goede wedstrijd. Het geheele elftal sloot als 'n bus. Laat de elftalcomm. het elftal in opstelling houden, als na de rust; dan blijft succes niet uit. Ik vernam in N„N. dat men daar over de ontmoeting niet ge rust was. N.N. was op een paar uitzonde ringen na een sportieve tegenstander. De volgende week zoo spelen tegen Succes. Dan moet er weer gewonnen wor den. Supporters, geeft u op voor de ver- eeniging, gaat mee met Texel I en moe digt de jongens flink aan. Texel 11—Oudesluis 1. 0—5. Men schrijft ons: Ook nu heeft Texel II in Oudesluis haar meerdere moeten erkennen. Doch al lag een overwinning nijet in onze ver wachting, een 0—5 nederlaag had het niet behoeven te zijn. Er stond een krachtige wind van doe, tot doel. T. speelt eerst met de wind in de rug. O. trapt at, maar T. neemt |de bal over en trekt ten aanval. Door de sterke wind is het moeilijk de bal onder controle te houden en vele aanvallen loo- pen op niets uit door te weinig en slecht) schieten. O. probeert het ook nogal eens, maar ook daar wil het nog niet vlotten, totdat de linksback van T. finaal m^trapt waarvan de doorloopende midvoor dank baar profiteert en onhoudbaar het eerste doelpunt scoort. Jaap gaat nu achter spelen, hetgeen een verbetering blijkt te zijn. De backs en keeper blijven nu tot de rust meester van het terrein, hoewet zij nog flink moeten ingrijpen, hetgeen hun best afgaat. Hoe er ook wordt ge werkt, tot de rust komt in de stand geen verandering. Na de hervatting krijgt T. het zwaarte verantwoorden. Steeds weer komen de gasten op ons doel af, maar de backs zijn op hun post en weten door goad opstel len O. nog al eens buiten spel te zetten, terwijl ze werkelijk goed verdedigen. Bij een aanval van O. schiet de rechtsbinnen plotseling in en Aad laat de bal slippen ro2.) Telkens komt O. opzetten, ter wijl T. weinig aanvallen daar tegenover stelt. De moed raakt er uit. O. weet de) stand tot 0—5 op te voeren. Scheidsrech-, ter was goed. De achterhoede kon ons heel goed vol doen en geeft goede verwachtingen voor de toekomst. Aad heeft, behoudens dat eene doelpunt, zijn doel goed verdedigd en zal zich spoedig thuis gevoelen. De halflinie was het zwakste punt. De miil- halt werkte soms heel hard en was dan in orde, doch er waren veel momenten, dat zij de tegenpartij maar liet spelen. De midhalf moet zoowel goede aanvallen kunnen opzetten'als verdedigend optreden en is de hoofdschakel in het elftal. Alsi H. zich werkelijk flink inspant, kan hij 't best tot een goede midhalf brengen. De kanthalfs waren te zwak, kwamen dikwijls te laat en konden na de rust het tempo niet volgen. In de voorhoede waren de vleugelspelers de besten. Zij werkten hard en brachten de bal goed voor het doel, waar de andere spelers meestal niet wa ren. Het binnentrio heeft vooral voor de rust veel te veel afgewacht, hetgeen da zwakke O-backs wel aangenaam zal zijn geweest. Onze indruk is, dat wanneer allen wer kelijk hard werken en zich van het begin tot het einde geven, er meer te bereiken; is dan tot nu toe het geval was. De gedachte alleen „We winnen toch niet" kan voldoende zijn om je minder in te spannen. Volgende keer allen flink op en het nog eens met ernst geprobeerd. o Adsp. C. wist met 2—1 van A te win nen. Ook hier werd soms aardig ge speeld. J.Bruin weet door goed doorloo- pen C. "de leiding te geven terwijl even later C. van een fout in de A-achterhoede weet te profiteeren. Na de rust weet A een doelpunt tegen te scoren. Goed voet bal was moeilijk te spelen door de sterke wind. Zondag a.s. 10.45 speelt B. tegen C leder is dan present, ook de reserves. Zondag a.s. speelt Texel I tegen Suc ces II. Elftal: Jb. Gras D.Zuidewind G.Pijpers Vroegen, J.v.Reenen, N.de Graaf J.Kiljan, A.Stern, W.Winter, J.Gieles, A.Ran Te^el II gaat op bezoek bij H.R.C. IV Vertrek boot 11 uur. Elftal: A.v.d.Slikke D.Keijser Jaap Geus v.d. Berg, M.Koorn, T.v.Heerwaarden, Moerbeek, Lauwerman, A.Dros, Hamers W. Moojen. Res.: Benes en Jac. de V-eij Probeert het nog eens, jongens. Alle maal een schepje er op. Dan komt het best in orde. Afbericht vóór Vrijdagavond bij de aanvoerder voor het le elftal, voor het| 2e bij Dapper. Korfbalwedstrijd V.N.—U.D.I. 1-2. Zondag werd de finale gespeeld van de wedstrijden om de medailles. De eerste HUISMUI 111111*111111 llllll+lllill prijs werd uitgeloofd door A. C. Rab, de tweede door Verdo-Nigro. De finale werd op verdienstelijke wijze geleid door de heer C. Swennen, scheidsrechter van de Arbeiders Sportbond te den Helder. Op de juiste tijd stelden de beide twaalftallen zich op. Er ontwikkelde zich direct een flink spel. Beide partijen deden hun best. Voor de rust wist een der V.N.-spelers te doelen (10 voor V.N.). Na de rust maakte U.D.I. spoedig 'de gelijkmaker en na eenige tijd nog een doelpunt, zoodat de stand 12was. Hierin kwam geen ver andering. Voor beide vereen, was het een zeer prettige wedstrijd. Zondag a.s. begint de Texelsche Korf balcompetitie. We komen hierop nader terug. 111111*111111 in hoofdzaak gaat de mensch- heid vooruit, doordat ieder van ons tracht het beste te doen, dat in hem is. (Th. Roosevelt.) Breng snel voort, verteer wei nig, werk vlijtig, geef behoed zaam uit en gij zult rijk worden. (Chineesche wijsheid.) DE COCKSDORP. Men schrijft ons: De voorbereidingen voor ons vogeltrek- station beginnen langzamerhand een vaste vorm aan te nemen. In de laatste weken wondt in de omgeving van de Cocksdorp waargenomen door de heeren Bouma en Van Dobben, terwijl sinds eenige dagen ook de secr. der stichting, Dr. G. J. van, Oordt op Texel aanwezig is. Deze laatste maakte o.a. op Maandag 5 Oct. met een vliegtuig van de Mok een tocht over de Waddenzee, om, in combinatie met de waarnemingen der andere medewerkers, een overzicht der vogelbevolking in dit gebied te verkrijgen. De heer Bouma, die speciaal de in richting der vanginstallaties op zich ge nomen heeft, hoopt in de loop der vol gende week de vinkenbaan achter het Eierlandsche Huis vangklaar te hebben, zoodat nog dit jaar een aanvang gemaakt kan worden met het vangen en ringen van kleinere vogels. Ook van grootere vogels zal getracht worden, o.a. met behulp van wilsternetten, een aantal in handen te krijgen en van een ring te voorzien'. Allen die een dergelijke geringde vogel aantref fen, wordt verzocht hiervan aan het bu reau bericht te geven en de ring af te staan opdat voor verdere doorzending zorg kan worden gedragen. Zoo kan ieder die een weinig belangstelling voor de vo gels bezit, een steentje bijdragen tot de oplossing van de vele moeilijke en dik wijls nog onbekende problemen van het vogelleven. in hotel „de Hoop" te de Cocksdorp op Aanvang 8 uur. Optreden Humorist. Na afloop Bal. Kaarten aan de zaal a 25 cent. Uitsluitend voor leden. VLIELAND. Uit de Gemeenteraad. De raad besloot tot het zenden van een bezwaarschrift aan de Tweede Kamer der Staten Generaal tegen de ingediende wets voorstellen inzake het lager onderwijs, dat vooral ten plattelande ten zeerste gfe- schaad zal worden. Een verzoek van melk veehouders betreffende te nemen maat regelen ter voorziening in de veeartsenij- kundige dienst, ging naar B.enW. om. prae-advies. Uitvoerige besprekingen had den plaats over de wijze van exploitatie door N.V. Zeebad-Vlieland. De heer Do- nia hield daarover zeer critische beschou wingen en bepleitte herziening van het contract in die zin, dat hij van samenwer king van gemeentebestuur en directie groote bevordering zag van de belangen zoowel van Zeebad-Vlieland als van de gemeente. De heer Duinker wees elke inmenging van buiten in de privé-zaken der onderneming af, bestreed de geleverde critiek, maar stelde medewerking en steun van het gemeentebestuur op hooge prijs. Aldus werd uit deze beraadslaging iets goeds geboren, wat de badplaats tot heil zal strekken. Verpachting konijnenvangst. Llitslag van de verpachting van het recht van konijnenvangst. f 33.60 Perc. 1. A. Kooyman 2. C. P. Bakker 121. 3. KL Visser 202.60 4. H. Jurjens 60.— 5. F. Doeksen 86.— 6. P. Smit 20.— 7. Cupido 115. 8. F. van Geenen 155.50 9. C. P. Bakker 17.— 10. P. Smit 50.— „11. -A. Bloem 10.— Totaal f 870.70 Er zijn menschen, die liever te gronde gaan, dan dat ze breken met de oude sleur. Gemeentebegrooting. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de be grooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente, voor het dienstjaar 1932, van heden tot den dag der behandeling inden Raad, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd en, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 5 October 1931. Burgem. en Wethouders voornoemd, W. B. OORT. De Secretaris. JONKER. ia al te vaak oorzaak van slechte spi)svertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- ptllen, het afdoende laxeermiddel. f 0.65 por Flacon. GETROUWD: die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. P.H. polder, 2 Oct. 1931. Heden overleed te den Burg op Texel te mijnen huize onze geliefde Zuster en Behuwdzuster AR1ENA RAB in den ouderdom van 56 jaar. Mede namens de familie te den Burg. J. C. BRUIN, geb. Rab. Haarlem, 3 Oct. 1931. Duvenvoordestr. 6 rood. g Na een korte ongesteldheid is in zijn Heiland ontslapen onze lieve en zorgzame broer en pleegvader F"CKE S. KLEIN in den ouderdom van 69 jaar M Klein Focke S. Klein Jr. Awe Klaarhamer. Den Dolder, Paduaweg 5. 4 October 1931. van het Departement „Texel" der Maat schappij tot Nut v. 't Algemeen op a.s. Donderdag 8 Oct. in hotel Texel 's av 8 uur Agenda 1 Opening. 2 Notulen. 3 Ingekomen stukken. 4 Bespreking Winterleesavonden 5 Nutsbouwstichting. Het bouwen van woningen te Oudeschild. 6 Verkiezing bestuurslid der Nutsbouw stichting wegens vertrek van den heer A. Wierenga. 7 Rondvraag" en sluiting HET BESTUUR. UITVOERING op 14 en 15 October as. 's avonds 8 uur in hotel „de Zwaan". Opgevoerd zal worden blijspel in één bedrijf door J. Mannoury Kaarten a 75 et. uitsluitend verkrijgbaar op Zondag 11 Oqt. a.s van 12—1 uur in 't St. Janshuis. Weder voorradig in flesschen van 18 stuks en fleschjes van 7 stuks. Aanbevelend, H. MAAS. SUIKERBESTELLINGEN worden inge wacht voor Maandag a.s. De prijs der suiker is 121/» c per KG. Bij bestelling te voldoen De Secr. J. MAK. Ill III Spoorboekjes, klein formaat Naar Boekhandel Parkstraat. ONTVANGEN Aanbevelend, H. MAAS, den Burg. Gevestigd te Den Helder, Marinehospitaal uitsluitend voor Het College van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „Prins Hendrik Polder" brengt hiermede ter kennis var, de inge landen, dat over de wateringen en tochtslooten zal plaats hebben op en noodigen mitsdien belanghebbenden uit te zorgen, dat alsdan bedoelde wateringen en tochtslooten zullen zijn gezuiverd van riet, kroos en andere den waterloop be lemmerende planten en voorwerpen, zul lende bij nalatigheid de in de keur voor geschreven boeten worden opgelegd. Het College van Dag. Bestuur vnmd. J TIMMER, Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris. Ondergeteekende zag zich gaarne belast P. FEHRMANN, Waalderstraat 31, den Burg. TE KOOP: donkerbruin witvoet, zeer mak. Piachtpaard voor rijvereeniging en tevens voor alle werkzaamheden. 2',, jaar. GEBR. SCHUMAKER. Dagelijks wachtende TE KOOP GEVRAAGD zonder gebreken, Belgisch ras. S. KNOL Klz., n.b de Cocksdorp. ER BIEDT ZICH AAN voor lichte huishoudelijke bezigheden; ook wel voor winkel. Brieven onder 110. 638 aan het bureau van dit blad. munt uitdoor kwaliteit Bekroond te Utrecht in 1930 met medaille en diploma. 40 ct. p. half pond. Reclame speculaas f 25 ct. p. half pond. Prima Taai-Taai vanaf 7 k 10 ct. Alleen verkrijgbaar bij Brood-, Koek- en Banketbakkerij. Weverstraat 20 Den Burg Gravenstraat 16 worden voor 15 Oct. ingewacht bij Juffr. KOOPMAN, Schildereinde, den Burg. TE KOOP: enz. 1 Turenne haard, prima. 1 groote zwarte vulkachel. 1 groene vulkachel, als nieuw. 1 wit emaille fornuis. P. BAKKER, Ijzerhandel, den Burg. VERMIST Inlichtingen verzocht door A. EELMAN Dz., Harkebuurt.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 3