«■Hi Nu is het tijd voor m handwerken Fa. I. MOERBEEK Zn. De omzet onzer Mantels stijgt Fa. I. MOERBEEK Zn., Parkstraat 4, Telefoon 86. IJzersterke Zwarte Klompensokken Fa. I. MOERBEEK 8 Zn., Parkstraat 4. voor het uitploegen van greppels alle soorten brandstollen. a 85 cent per paar vindt U bij Brandstoffen een net dagmeisje. Noteering C. R. Keijser &Co. BUREAU TIKEI.EN fömvdigdhedm UlL #Tfl Nog juist ontvangen Groote dames maten in zwart en gekleurd. Gemengd Nieuws APVERTENTIEN J. C. RAB, den Burg een electrische kachel en een paar zeelaarzen vlokjeswo! voor mutsen en dassen. w/ Door goede pasvorm Prima afwerking Schitterende keuze en uiterst lage prijzen. W Met veel moeite moest toen 't schip j weer op z'n onderstel geheschen en alles samen uit de zee getrokken worden, waar bij één paard, half dol geworden, de strengen kapot trok en zijn collega toen maar in z'n eentje, tot groote verbazing der toeschouwers, schip en al het strand op kreeg. Maar om het geval het hooge mulle duin op te sleepen, daar waren heel wat paardekrachten voor noodig. Dat was een pradit gezicht. Toen even juichen ter eere van „onze Dorussen Rijkers", die, als't ernst is, net zoo min aarzelen, hun leven op 't spel te zetten, als ze nu, nu 't een proefneming: geldt hun tijd er voor geven, en daar gingen we weer, met storm in de rug, naar huis. BINNENLAND. Groningen. In drie nachten zijn aan de Oost-Gron. grens ongeveer 600 Zent- ner (a 50 Kg.) rogge naar Duitschland frauduleus uitgevoerd. Per Zentner ver dienden de smokkelaars f 1.—. Te Venlo brak door onbekende oor zaak brand uit in 'n bovenhuis. Voorbij- gers drongen de woning binnen en von den in een kamer een wiegje in vlam staan. Het verdek was vol rook. Voor het 7 maanden oude kindje was geen redding meer. Het kind had vreeselijke brand wonden opgeloopen en was reeds om het leven gekomen. Een tweejarig kindje heeft men tijdig kunne nredden. De ouders van de kinderen waren afwezig. In het wiegje werd een warme strijkbout gevonden. Men vermoedt dat deze te heet in de wieg is gelegd. In 't Westiand zijn de laatste dagen groote hoeveelheden bloemen op de mest vaalt geworpen. De bloemenkweekers laten vele bloemen te velde staan, welke door kooplieden in massa goedkoop wor den opgekocht. Rotterdam. De firma Kuperus en Zn. bekende Friesche veefokkers, scheepten hier een collectie Friesch stamboekvee (drie stieren en twintig koeien) naar Hongkong in voor een Chineesche firma. Te Dinxperlo is een vleeschoorlog ontstaan. Nog altijd berekenden de sla gers voor rundVleesch 60 ct. per pond, ondanks de lage vleeschprijzen. Een vee handelaar begon nu zelf twee koeien uit te ponden tegen 45 ct. per pond zonder en 35 ct. per pond met been. Een slager, bracht toen de prijs op 40 en 30 ct. per pond. Er was zoo'n toeloop, dat de sla ger, die anders één koe verkocht, nu drie koeien is kwijtgeraakt. Te Heusden heerscht een ratten- plaag. Een 4-jarig kind van C., dat te bed lag, is door een rat aangevallen en ernstig in een lip en de kin gebeten. Bij de Carel Coenraadpolder houden zich thans vele eendensoorten op uit noordelijke streken. Wilde eejiden, smien ten en vooral talingen worden nogal ge schoten. Wilde ganzen zijn nog niet aan gekomen, doch kunnen eerstdaags worden verwacht. Vaak ook gaan ze tijdelijk de binnenlanden in en kunnen dan schade aanrichten aan de wintergranen. Rotterdam. E. S., 21 jaar, winkel juffrouw, is wegens diefstal van postze gels en geld ten nadeele van de postzegel handelaar B. H. de Heer, in wiens dienst zij was, tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk veroordeeld met 'n proef tijd van 3 jaar. Te Zierikzee is aangehouden een 25- jarige vrouw, die te Middelburg haar vier kinderen, waaronder een van 7 weken, in hulpbehoevende toestand had achtergela ten en er met een man tusschenuit was getrokken. Schiphol. Het luchtvervoer op Schip hol beweegt zich in stijgende lijn. De eerste drie kwartalen van dit jaar maakten 12.258 betalende reizigers gebruik van de luchtlijnen, d.i. reeds 550 meer dan in het geheele jaar 1930. In 1930 bedroeg het to taal aan goederen- en postvervoer 966.000 Kg. Juist heden werd het miljoenste Kg. goederen van dit jaar aangeleverd. Amsterdam. Op de Ringdijk is een 9-jarige jongen met een autoped de hel ling afgereden. Hij botste tegen een auto en moest met zware hersenschudding wor den opgenomen. Den Haag. Twee boterhandelaars zijn wegens overtreding van de Boterwet veroordeeld ieder tot f 500. Een heeft bovendien terechtgestaan wegens het ge bruik maken van valsche merken. Hij werd veroordeeld tot f5000. III11IIÜIIIII1IIIIIIIII BUITENLAND. |||||||il||||||!l|!l|||| Londen. Bij de Britsche verkiezin gen zijn vóór de regeering ruim 14 mil joen stemmen uitgebracht en er tegen Tuim 7 miljoen. In Duitschland bedroeg het aantal werkloozen op 15 Oct. ca. 4.484.000 of 129.000 meer dan op Sept. 1.1. Parijs. Helène Plet, een 21-jarige typiste, die aan hevige liefdessmarten leed begaf zich gelijk men in zulke gevallen te Parijs doet, naar het Bois de Boulogne en „schoot zich dood". Dat wil zeggen, ze schoot vier patronen af, en viel toen flauw. Zoo vond de politie haar en de geneeskundige dienst bracht haar bij. „Hè, ik dacht, dat ik dood was," zeide ze, toen ze ontwaakte. Te Parijs is een bende fietsendieven welke 100 diefstallen heeft gepleegd, op gespoord. De aanvoerder is een 13-jarige scholier. Het oudste lid is 14 jaar. De fietsen verkochten zij voor 10 tot 20 fran ken aan kameraden. Toen de jongens weiden ondervraagd, hoe zij het geld be steedden, verklaarden zij zonder schroom, dat hun vriendinnetjes hooge eischen stel den. Op de meesten hunner werden ge laden revolvers gevonden. Te Milaan is met groote praal het huwelijk voltrokken van de directeur van hotel Excelsior te Rome met de Ameri- kaansche miss Colleman. De bruid droeg o.im. een bruidssluier, getooid met een diadeem van smaragden en briljanten ter waarde van 1 miljoen gulden. Schrille tegenstelling bij zooveel armoe en leed rondom. Ill LANDBOUW EN VEETEELT. Electriciteit op de boerderij. Het is dus wel een all-round motor, waarover de heer De Boer zeer tevreden is. Handig is ook voor lichtere werk zaamheden een zoowel links als rechtsom draaend L.A.W. motortje (1/8 P.K.) van dezelfde constructeur, terwijl de Benja min der electromotoren (1/8 P.JC) met buigbare aandrijvingsas allerlei lichte kar weitjes als schapen- en koeienscheren, het slijpen van messen, enz. helpt opknap pen. Zoo kan men in de Zijpe allerlei nuttige werktuigen, maar tegelijk ook de nieuwste snufjes in werking zien. De Arbeidsinspectie zorgde daarbij voor be veiligingen tegen ongelukken. Onze lezers zullen evenwel zeggen, al les electrisch is wel mooi, maar wat kost me dat? Het zal u meevallen. Verbruikt werden voor het: opjagen van 365 voeren hooi van plm. 150 Kg. 15 K.W.U.; snijden van 2 balen stroo a 64 Kg; met de kleine L.A.W. motor 0.7 K.W.U.; breken van 4950 Kg. veekoeken 6.3 K. W.U.; snijden van 20.000 Kg. bieten 6.4 K. W.U.; knippen van 31 schapen 1.4 K.W.U.; knippen van 46 koeien 1.7 K.W.U. Het aantal koeien, dat gemolken werd, varieerde van 21 tot 33. Met de pneumatische Alfa Laval melk machine (waarbij de pulsator door lucht druk wordt bewogen) bedroeg 't stroom verbruik per 100 liter melk 1.224 KWU, d.i. per koe per dag 0.19 KWU. Tegenwoordig wordt met een nieuwe Alfa Laval melkmachine (waarbij de pul sator electro-magnetisch wordt bewogen) gemolken, bij onderzoek gedurende eenige maanden bleek het stroomverbruik aan merkelijk lager, n.l. 0.59 KWU per 100 L. melk of 0.052 KWU per koe per dag. VOOR DE JEUGD, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Beste Jongens en Meisjes. Hier zijn de raadseloplossingen: 1Hol; 2. Rok, kok; jekker, dekker; 3. Karton; 4. Bedrog; 5. Het oog van de meester maakt het paard vet; 6. Metselaar; 7. Egel; 8. Muil; 9. Ezel; 10. Speer; 11. Gieter, Gieten; Emmer, Emmen; 12. Vos, Os. Voor het prijsje is nu in aanmerking gekomen Anneke Langeveld, Parkstraat. Een goede kans maakten Loe Schot, Guurtje en Piet v.d. Werf, en Cor Vonk. Anneke alleen had alle raadsels goed op gelost. Er waren verder nog veel brief jes met veel 'fouten. Ik ga de raadsels wat makkelijker maken, hoor! Volgende week beginnen we weer. Anneke mag haar prijsje komen halen. De beste groeten van OOM KO. UIT DE OUDE DOOS. Redding op onze kust in Octobermaanden. Op 26 October 1852 redde de beman ning van de reddingboot van Texel 9 man van „De Hopende Zeeman". Op 26 October 1917 redde de beman ning van de reddingboot van de Cocks- dorp op Texel 7 man van het Engelsche s.s. „Tengoy", gestrand in de Eierland- sche gronden. Er woei een storm uit het Westnoordwesten. De bemanning zat in het want o Sedert 11 Nov. 1824, dus 107 jaren, wordt het reddingswerk op de Holland- sche kust verricht door de N. Z. H. R. M. Meer dan 5500 menschenlevens werden, gered. Helpt mee tot de instandhou ding van deze Maatschappij, die uitslui tend wordt ondersteund door vrijwillige bijdragen. De Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij is gevestigd te Am sterdam, Mauritskade 63. Postgiro 26363. Gij kunt dit werk steunen met een gift in eens ot een vaste jaarlijksche bijdrage. Aan ulling Predikbeurten. Ned. Herv. Gern. te de Waal. Zondag avond 7 uur as. v 't Hooft H. Avondmaal. BURGERLIJKE STAND DER H GEMEENTE TEXEL. 3 van 28 tot en met 30 Oct. 1931. GEBORENNelly, d. v. Jacob Kiljan en Marretje Vlas. GETROUWD: Douwe Aris Helman en Marretje Kikkert. GEVONDEN VOORWERPEN. lü£ (Gedeponeerd ten Raadhuize.) 2 alpino's, I zilv. halsketting, I auto-cick, De ondergeteekende beveelt zich aan K. VERMEULEN, Zuid-Haffel. Steeds voorradig aan pakhuis haven n Burg ren concurreenende prijzen. Aanbevelend Ter overname aangeboden: Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. OEVRAAGD Brieven onder No. 653 aan het bureau van dit blad. Vrijblijvend per 100 KG af Oudeschild Laplata mais 4,50 Chevaliergerst 7,— Prima BI. gerst gezuiverd 64 65 Kg. 5,75 Gemengd kippenvoer 6,75 Kunstkorrels Bertels le soort 11,25 Ochtend voer' 10,— Inl. Haver 7,25 Tarwe witte 7,- Tarwe roode 6,25 Tarwe Donau 5,50 Witte Erwten 7,25 Voorslaglijnkoeken 8, Amerik Lijnkoek 8,25 Sesamkoek 8,25 Grondnotenkoek 60 pCt. eiwit en vet 8,— Murwe lijnkoek W.L. 10,25 Lijnzaadschilfers 8,50 Cocoskoek 8,— Bertels Suikerkoekjes 9,75 Tarwegrint 5,25 Delftsche Phosphorzure kalk 10,— Carnarina vleesch-diernieel ii.s. 16 25 Vischmeel 16,50 Turfstrooisel fijn 1,90 Den Burg, Texel 2 Nov. 1931 KIPPENGRIT f 1,50 per 100 KG. incl. Meest gesorteerd adres voor handwerken en benoodigdheden. Wol met zijde in moderne tinten 35 ct. Beleefd aanbevelend, TEEKENBEHOEFTEN. Zeer goedkoop. BOEKHANDEL PARKSTRAAT Beleefd aanbevelend. Over veel gevallen is ons oor- Het ware te wenschen, dat het ||j||i*«K deel als over een auto: 't is jillij+,«£; geluk van anderen ons even lillik* maar de vraag, of wij inzitten- j!jj||4*P; koud liet als hun ongeluk dat den dan wel toeschouwers zijn. iiilii^^ meestal doet. (Slot.) lillllllilllllllllhl van Vraagt onze ltnnM'

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 3