is een Fototasch Ze zien er mooi nit LetterweeSc. Boterletters 90 et. perpand Banketstukjss 80 ct. Si Nicolaas Een nuttig cadeau en t, Stofzuigers van f 115 thans f 85 VOETBALLEN r. Hallo, hier radio Budapest ERRES K.Y. Uw zenuwen advërtentiën" Er is maar 1 recept! Een fototoestel i$ een geschenk met een toekomst Vossekop-verf 5 pet korfing. Plaatsman St. Nicolaas geschenken Alle Sportartikelen j Versche prima Roomboter. Nederlandsche Natuurboter Geen nuttiger St. Nicolaascadeau's waschtafel N DE GRAAF, Chocolade, Marsepain, Sui kerwerk, Taai en Speculaas. H.H Veehouders. Fruit geneest alles Denkt om uw Fruitmand. Houthandel 8. KR1J8LH Hz. Chocoladesite rs 0 HUISMAN, J. A. DROS Bij de Shellwagen Kroon-Severtraan of Druivenborsthoning, K N 0 P P E HTS, Nie u wstraat vertrekt Dinsdag van Rotterdam. Kadiohaudel M. VONK, den Burg. Tel. 78 komen tot rust; slaap, kalmte, zelfbeheer- sching, arbeidslust en levensvreugde kee- ren weer door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. men een doosje zalf, voldoende om min stens 10 koelen mee te behandelen. Krach tig komt ook de heer H .(Klimp hiervoor op. Hij wil in samenwerking met afd. Eierland en L.'T.B. ide koe eens flink bij de harens pakken (figuurlijk). Een veehouder met verstand heeft aan horzels het land en zet zijn bezwaren we gens dat dubbeltje per koe (waarvoor het beest tweemaal behandeld wordt) aan kant. Suikerbieten;. Mededing wondt gedaan van ©en adres van de Akkerbouw-Comm. der H.M., waarin een lans wordt gebroken voor een redelijke suikerbietenprijs: f 15.70. Mede is ontvangen het rapport van de Zuivel- comm., dat reeds in het orgaan verscheen. Een Zuid-Afdka-film. Het bestuur kreeg een aanbieding van de Zuidafrikaansche vereeniging, welke voor f 40..plus reis- en verblijfkosten een film over Zuid-Afrika wil doen ver toornen. De film is leerrijk en moet mooie natuurtafereelen te aanschouwen geven. Overwogen wordt in samenwerking met afd. Eierland en L.T.B. zoo'n filmavond te geven en eventueel 25 ct. enftree te hef ten. De kosten worden in totaal op f80 begroot. Bestuursverkiezing!-! In plaats van de heeren IJ. Lap en M. Zuidewind, aftredend en niet-herkiesbaar, worden benoemd de heeren Jb. Roeper (Koogerstraat) en Jb. Lap (den Hoorn) piet resp. 15 en 11 van de 17 stemmein. De voorz. feliciteert de vergadering met de keuze van deze heeren. in de plaats van de lieer P. Bakker Az., die wegens, drukke administratieve bezigheden be dankt, wordt met 14 van de 17 stemmen, de heer Alb. Keijser RJz. tot secr. be noemd. De heer Keijser zal met zijn be noeming in kennis wonden gesteld. De heer P. Bakker Az., aftredend lid van het bestuur der L. Landbouwschool wordt bij acclamatie herbenoemd. De voorz. brengt dank aan de aftredendenig Hooge kosten. De lieer IJ. Lap brengt de hooge kos ten ter sprake, welke met de fokveedagen gepaard gaan, naar aanleiding waar van de voorz. meedeelt, dat die voort spruiten uit de hooge kosten van het programma (door het opnemen van de melklijsten der ingezonden runderen) en de uit te betalen prijzen. Voorgesteld wordt geen geldprijzen meer uit te be telen. Wanneer liet vee bekroond wordt is dat al mooi genqeg. Het gaat toch om de eer en bovendien maak je voor zoo'n bekroonde koe of ram bly. .altijd een betere prijs. Afschaffen doen we de fok- veedag niet; we kunnen hem niet meer missen. Maar bezuinigen op de uitgaven moeten we wel. Dit wordt beter geoor deeld dan b.v. een verhooging van het inleggeld. Buiten de prijzen om dekken inkomsten en uitgaven elkaar zoowat. In die richting moet dus gezocht worden. Schagen trekt op zijn begrooting f 10Q.- subsidie voor de fokveeaag uit. Zou Texel dat ook niet kunnen doen De heer J. Keijser Az. verwacht van een des betreffend verzoek weinig heil. RÖTKREUPEL. De heer Noordijk verzoekt ons de vee houders nog eens op het hart te drukken van rotkreupel vooral meteen aangifte te willen doen. Zij brengen niet alleen hun veestapel en portemonnaie maar ook Texels naam in gevaar. Het gebeurt wel, dat een boer zijn vee zelf behandelt en maar geen aangifte doet. Dit mag niet. Hij is zedelijk verplicht aangifte te doen. Dan komt de veearts en dit bezoek kost hem geen cent. De voorz spreekt van een merkwaardig geval van „rotkreupel". Een boer uit de Beemster kocht te Purmerend lammeren De dieren waren per as vervoerd en waren blijkens rapport van de veearts hier vrij van rotkreupel. De veehouder in de Beemster dacht daar anders over, waarop de man de lammeren naar Texel terug zond met de boodschap er bij „Houdt ze maar, want ze hebben rotkreupel." Wie beschrijft echter de verbazing van veearts en verkooper, toen bij onderzoek hier wederom bleek, dat bij de dieren van rot kreupel geen spoor viel te bekennen? Praatavond. Afgesproken wordt, dat de heer H. Klimp op nader te bepalen datum in Januari a.s. een „praatavond" zal in leiden. Kermis. Bij de rondvraag komt nog de kermis ter sprake. De heer H.Klimp is sterk voor afschaffing. Hij acht haar overbodig en het geld, daar besteed, onnut besteed. Het meerendeel der vergadering blijkt voor afschaffing weinig te gevoelen. Invoer DeensCh vleesch. De heer S.Kuiper stelt de vraag, of de afd. ook vertegenwoordigd was op de vergadering, waarin tegen de invoer van Deensch vleesch werd geprotesteerd. De voorzitter antwoordt ontkennend en licht aldus toe: Er gaan vrij veel vette lammeren naar Denemarken, welke export gevaar loopt, wanneer wij tegen de invoer van Deensch vleesch opkomen. T.b.c.-bestrijding. Kunnen de zuivelfabrieken haar leve ranciers niet verplichten deel te nemen aan de rundvee-tJb.c.-bestrijding. Kun nen de slijters dat niet van de boeren ver- mill min mm mm mm mm Het beschermt het toestel. FOTO-ALBUMS in groote keuze Verder alle Amateurs-benoodigdheden zooals: Statieven Foudralen Don- kere-kamerlampen Snijmachines, enz. Aanbevelend, WED. D. SCHUMAKER. Weverstraat 98, hoek Warmoesstraat. mtii mm mm. mm mm mm mm mm mm mm langen? Moesten de consumenten niet weigeren melk te betrekken van slijters, die niet kunnen garandeeren t.b.c.-vrije melk te verkoopen Breedvoerig wordt hierover gedelibereerd. De ledenvergade ring der fabrieken zou 'n besluit in die rich ting moeten nemen. De vergadering verwacht van gedwongen t.b.c.-bestrijding weinig resultaat. Het komt hierbij juist op volle medewerking aan. Neen beter is de wei te pasteuriseeren,. De heer IJ. Lap merkt op, dat dr. Schey het besmet tingsgevaar eerder in de karnemelk zoekt. De lieer Joh. Roeper betoogt, dat wan neer de Texelsche fabrieken één werden het pasteuriseeren van wei en karnemelk geen bezwaar zou kunnen zijn. De heer Noordijk betreurt, dat er nog veehouders zijn, die aan deze bestrijding niet meedoen: 20 pet. koeien op Texel is niet vrij van t.b.c. Op Terschelling iser niet één koe mee behept. Daar mogen ook geen reactiedieren worden ingevoerd. Wat weerhoudt de Texelsche boer? Pas heeft de eigenjaar van een flinke stal nog voor het lidmaatschap bedankt. Niet alleen om het kwartje kosten per koe, maar omdat hij kans zou loopen, dat het vol- 'gend jaar een beste koe (dan drie jaar, oud) een gat in 'de ooien zou krijgen,, het kenmerk van een reactie-dier, het welk het dier in waarde zou doen dalen. Spr. raadt met klem die bezwaren te over winnen. Bestrijding is verplicht. Aange toond is, dat 20 pet. van de t.b.c. bij kin deren tot een zekere leeftijd het gevolg is van met t.b.c. besmette melk. Wie dit bedenkt, laat zich vandaag nog als lid inschrijven. Texels Waterleiding. Tenslotte wordt lang en breed gespro ken over het nut en de eventueel© kosten van een waterleiding op Texel. De heer H.Klimp deed zich als enthousiast voor stander kennen en toonde de groote be- teekenis van goed drinkwater voor de gezondheid van mensch en dier zoo dui delijk mogelijk aan. Verscheiden leden voelden er nochtans weinig voor, spraken van hoogbejaarden, die nimmer leiding water gebruikten, van niet te betalen kos ten en bleven hun wel- en regenput trouw. We zullen nog voldoende gelegenheid hebben hierover een woordje te schrijven en te doen schrijven. We besluiten hiermee ons verslag. De heer Keijser deed het de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en prettige wijze, waarop van gedachten was gewisseld. dan een moderne Emaille HANDDOEKREKJES, POMPJE op de aanrecht, enz. enz. Beleefd aanbevelend, Loodgieter, (Raadhuis.) Wederom zijn wij ruim voorzien van Beleefd aanbevelend, W. LE NOBLE en ZOON, den Hoom. De ondergeteekende biedt zich aan voor inwonende BOERENKNECHT. B. GALEMA, p.a. K. Tjepkema, de Kamp. Onze Damborden en Damsteenen. Onze Schaakborden en Schaaksteenen. En toch niet hoog in prijsj Loop even naar BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Geen goede spijsvertering? FRUIT! Uw maag van streek? FRUIT! Voor u naar bed gaat? FRUIT! Geen eetlust? FRUIT! Heeft u griep? FRUIT! Een adres is M. S. LANGEVELD en Zoo? Levert Voerbakken, Kribben, Ruiven, Schuilen, Loodsjes en Kippenhokken in iedere grootte Onze prijzen zijn scherp gesteld ook voor Bestekiiout en van onze prima Asbestplaten. Ruime keuze voorradig. Aanbevelend, WED. D. SCHUMAKER. Weverstraat 98, hoek Warmoesstraat. Heden ontvangen een groote gartij welke tegen zeer concurreerende prijzen worden verkocht ALS RECLAME bij minstens een gulden aan letters 10 pet. KORTING. Tevens ruim gesorteerd in luxe doozen Bonbons in prijzen vanaf 25 ct. Voorts ruim gesorteerd in luxe doozen zeep en odeurs enz. enz. Beleefd aanbevelend, Weverstraat 39. Beleefd aanbevelend, Bakkerij, Den Hoorn. wederom verkrijgbaar koud en warm. Speciaal voor Wollen Goederen. o Hebt ge behoeite aan vraagt aan de Shell-wagen. Steeds voorradig Bovendien geven wij op alle electrische artikelen, niettegenstaande onze bekende concurreerende prijzen, tot 6 Dec. bij con tante betaling Enorme keus in lampen, kronen, bed warmers bedkruiken, voetenstoven, haar drogers, broodroosters, waterketels, melkkokers, enz. Electr. Godslampjes. Aanbevelend, linn min mm in alle maten. voor Korfbal Voetbal Hockey Tennis Gymnastiek en Athletiek. Ping-Pong-spelen Sjoelbakken en Croquetspelen. Aanbevelend, WED. D. SCHUMAKER. Weverstraat 98, hoek Warmoesstraat. Niettegenstaande de lage prijzen der alom gewaardeerde bereid in modern ingerichte zuivelfabrieken en ondertoezicht der controlestations geven vele huismoeders wegens de nog lagere aanbiedingen, de voorkeur aan Buitenlandsche merken. Waai' Nederland zelf met dit artikel voor een groot deel der productie op export is aangewezen en 't buitenland door hooge invoerrechten, contingenteering of invoerverboden onze veehouders in ernstige moeilijkheden brengt, doen we een beroep op de Consumenten zoo mogelijk het binnenland te steunen. Vraagt daarom uitsluitend VERSCHE ROOMBOTER, waarvan echtheid en kwaliteit u ten volle gegarandeerd worden Verkrijgbaar bij bijna alle wederverkoopers. Londen Hamburg Brussel Rome Langenberg <3 Hilversum Huizen Kopenhagen Daventry en nog tientallen andere stations ontvangt u met dit „Erres" toestel ongestoord. Dit „Erres" ontvangtoestel met ingebouwde electro-magnetische luidspreker paart een buitengewone selectiviteit aan een krachtige en heldere weergave, en is dan ook het allerbeste radiotoestel voor plaatsen waar nog geen electrisch licht is. Langdurige fabrieksgarantie. Compleet geplaatst met Varta anodeaccu en gloeistroomaccu. Prijs f 192,50. DEN BURG. TEXEL Groote voorraad p. Z5CI1V (toLOi -^OC.U.1 GK- TTTTT" Parijs

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 6