Texelsche Courant van Zaterdag 28 Nov 1931 oeders, geeft Uw kinderen DERDE BLAD. Sunderklaas-Maskerade Texelsche Berichten swww 15! ij* j 50 35 40 ct. in de volgende drie weken eiken dag de kostelijke Quaker spijzen. U zult zien hoeveel krachtiger en flinker de kinderen worden. Want het hooge gehalte aan eiwit en koolhydraten in Quaker havermout, herstelt zeer ■nel de verbruikte krachten. minimin Muitatuii. "herv. gemeente." In de gisteravond ten raadhuize gehou den vergadering heeft burgemeester Oort, gehoord de besprekingen met de verte genwoordigers van vijftien vereenigingen, MET ALGEMEENE INSTEMMING be sloten de openbare viering van de 5e Dec. in de GEHEELE gemeente te verschui ven naar MAANDAG 7 Dec. met dien verstande, dat de maskerade op die dag UITSLUITEND zal worden toegestaan, aan KINDEREN en wel tot 's avonds ACHT UUR. Daarna zal in de café's te DEN BURG gelegenheid tot dansen wor den gegeven. BIJ GUNSTIG VERLOOP van deze feestviering zal het feest van 12 Dec. op de gebruikelijke wijze ook op de buitendorpen worden gevierd op ZEVENTIEN DECEMBER of later. H Niet alle voor dit nr. bestemde stuk- H ken konden worden opgenomen. Red. Dit spreekt boekdeelen. In dit nummer vindt ge meer adverten ties dan ooit te voren Te weten dat ze door een maximaal aantal Texelaars gelezen en herlezen worden, is bemoedi gend voor beide partijen. Een aange name Sunderklaas-verrassing. Kerknieuws. Gisteravond werden in de N.H. gemeen te herbenoemd tot leden van 't Kiescol lege de heeren Joh. Kikkert Pz. (Wes tergeest), C. Helsloot, A. Kalf en L. van Schaarenburg; tot opvolger van wij len de heer C. Moojen werd benoemd de heer W. N. Kelder; tot notabelen werden herkozen de heeren Douwe Dros, Joz. Hillen en C. Helsloot; tot kerkvoogd her benoemd de heeren P. Lieuwen en C. Bruin Pz. Sportnieuws. Men schrijft ons: Morgen Texel IHelder III. Door T. kan wel gewonnen worden. Op 6 Decem ber moet T. I op bezoek bij W. Waard 1. Wordt die wedstrijd gewonnen, dan is Texel vast en zeker kampioen. Voor sup porters gelegenheid om T. te vergezellen. Vertrek boot 8 uur. Opgaven bij A.Dros Az., Steenplaats. Retour 75 ct. (van den Helder.) o indien T. kampioen wordt, worden waarschijnlijk wedstrijden gespeeld tegen de andere kampioenen om het kampioen schap van de geheele Ie klas. Morgen speelt Texel I thuis tegen Helder" III met de gewone opstelling, n.l. Jb. Gras D. Zuidewind G.Pijpers J.Vroegen J.v.Reenen, N. de Graaf J.Kiljan, A.Stern, W.Winter, J.Gieles, André Ran. O Texel II gaat op bezoek bij H.R.C. IV., Opstelling waarschijnlijk als volgt: Bela D.Keijser Jb.Geus Jb.deVeij, M.Koorn, T.v.Heerwaarden v. Zutphen, A.Dros N.N. Keur Goddard o— Adspiranten: aanvang half elf: B tegen; C. Laat het een succesvolle dag worden! De speldjes voor de adsp. competitie zijn te bezichtigen In de etalage van Gebr. Dros. „Ze zien er schitterend uit." „Samenwerking in Zuivelbereiding." De commissie van onderzoek inzake iusie der Zuivelfabrieken „de Hoop" en „de Eendracht" is j.l. Dinsdag haar werk zaamheden begonnen. Zij hoopt binnen 14 dagen haar advies aan de fabrieken te kunnen voorleggen, zoodat een beslissing spoedig kan worden tegemoet gezien. De samenstelling der commissie is: G. Nobel, voorzitter; J. Dokter, secre taris; C. Kuip, C. Roeper Mz., C. Roe per Lz. en Joh. Roeper Jz., leden. Ouderavond School voor Chr. Volksonderwijs. Men schrijft ons: Woensdagavond 1.1. hield de School voor Chr. Volksonderwijs te den Burg1 een ouderavond, welke zeer goed ge slaagd mag heeten. De bijeenkomst werd bijgewoond door een 30-tal ouders. Om acht uur werd de vergadering door de voorz. geopend, met het laten zingen van Psalm 84 vers 1 en 3, waarna werd ge- lezen de 43e Psalm. Spr. ging voor in' gebed. Vervolgens werden de aanwezi gen hartelijk welkom geheeten en sprak de voorz. zijn tevredenheid uit over de goede opkomst. Hij uitte de wensch,dat men een aangename avond zou mogen hebben. Hierna werd het woord gegeven aan het hoofd der schoiol, de heer WL Slort om te spreken over „Samenwerking tusschen School en huis" Spr. zette op duidelijke en prettige .ijze uiteen, .lat er samenwerking moet zijn en besj ak daarna de middelen, die daadoe kuiuen tnedewerken, n.l. 1. Alien i.J van de Schoolvereen worden, 2. Ouderavonden; 3e Huisbezoek; 4. Rapporten; 5. Ouder blad. Spr. vatte in 't kort samen, welke voor deden hieraan zijn verbonden. Intusschen was het al 0 uur geworden, waarom de voorz. aan de dames verzoclit een kopje thee te schenken en een koekje en sigaren te presenteeren. Onderwijl konden de ouders nadenken over de vragen, die zij ïuisschien nog aan inleider hadden te stellen. In de pauze kon 't werk in de school worden bezichtigd. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt en het bleek, dat de ouders zeer voldaan waren over hetgeen ze te zien kregen. Vooral het teeken- en schrijfwerk had de volle waar deering. Weer in de zaal teruggekeerd, werd nog eens opgestoken en inge schonken en een lied gezongen, waarop de rondvraag volgde. Hierbij werd ge sproken over een voorstel van de heer Roeper, om de school 's middags om één uur te doen beginnen. Overeenstemming kon hierover niet worden verkregen, zoo dat het bij 't oude blijft, n.l. half twee. Na het zingen van de Avondzang werd deze aangename avond door Ds. F. Vis ser. met dank aan God gesloten. B60 oer1/? oond. Werkloosheid. Op heden staan ter gemeente-secreta rie meer dan 50 ingezetenen als werk loos ingeschreven. Het zijn meest land arbeiders. De oogst is voorbij, het dor- schen gedaan, het meest noodzakelijke grondwerk verricht. Het ziet er niet be moedigend uit. Wieringermeerpolder. Het kan zijn nut hebben in dit verban|d de aandacht te vestigen op de mogelijk heid van plaatsing in de Wieringermeer polder. In de loop van 1932 zullen zich, daar 170 arbeidersgezinnen kunnen ves tigen. Vereischten zijn: geneesk. ver klaring, bekendheid met het gemengd landbouwbedrijf, leeftijd 3045 jaar, werktijd 44 uur per week ('s zomers 55 uur), enz. Huurprijs der woningen f3. tot f3.50 per week. Nadere inlichtingen ter gem.-secretarie. Aanneming der arbei ders geschiedt uitsluitend door de directie van voormelde polder. Allerlei. IJsclub Oost ontving in het afgeloopen jaar f 220,95 en gaf uit f24.48. Batig: saldo dus f 196.47. Zoo is het volgens Bartjes. (In het vorig Zaterdagnr. zat er in dit saldo een fout.) o Een Texelaar bekende ons onlangs: „Je staat met een mond vol tanden, als je ook de advertenties van het Texelsche Courantje niet goed leest: verkoopingen, verhuringen, uitvoeringen, „Biedt zich aan", „Gevraagd", „Verloren", „Gevon den", familie-adv., aanbestedingen, enz". De man had volkomen gelijk, vandaar dat „huis-aan-huis gelezen worden van de Texelsche Courant. OUDESCHILD. Veevervoer. Sinds onze laatste opgave zijn van Texel verzonden: 100 varkens, 14 kalveren, 8 koeien, 3 paaiden en 1 lam. Visscherij. De visscherij houdt nog steeds de lage kant. De garnalenprijzen blijven laag Prijsden de wulken eerst nogal aardig, thans gaan ook deze prijzen geducht naar beneden. OOSTEREND. Tooneelvereeniging „Texel". Hedenavond treedt in het „Wapen van Amsterdam" voor „Nut en Genoegen" op Tooneelvereen. „Texel" met een stuk, waarmee ze in den Burg vorig jaar veeL bijval oogstte. M Inhoud van de te genwoordige groote pakken 5 ons netto en bon voor /.waar verzilverd tafel gerei. Het echte Quaker kent U aan de geel blau w-roode originecle pakken. Nedcrlandsch Bijbelgenootschap. Inleiding ds. Groenenberg. Donderdag 19 Nov. kwam hier de afd. Texel van liet Ned. Bijbelgenootschap in de Geref. kerk in vergadering bijeen. Om acht uur opent ds. Groenenberg als voorz. de vergadering door te laten zin gen: Ps. 138:1. Gelezen wordt Handelin gen 8 vers 26 tot 39 en dan gaat ds. voor in gebed. Spr. heet de aanwezigen hartelijk welkom. Het doet hem genoegen, dat het gebouw zoo goed bezet is. Het bestuur is ook dankbaar voor het afstaan van het gebouw en.de medewerking van de zangvereeniging. Ds. Klinkenberg, Herst. Lvang. Luthersch predikant van Amsterdam, is bereid gevonden om hier deze avond Voor ons te spreken. De spreker wordt ook hartelijk welkom ge heeten. Het genootschap mag zich in ons aller samenwerking verheugen. Gij zult u hierover misschien wel verbazen, daar wij anders als domino's nogal eerr over geschillen bezig zijn, en nu broeder lijk samenkomen, en alle verschillen schij nen vergeten te zijn. Het is niiet, aldus, spr., dat wij hierdoor veranderd zijn, maar wij blijven in dit werk voor het ge nootschap, die wij zijn. Wij brengen niet door het genootschap de bijbel met onze opvatting, maar le bijbel, zooals hij is, zonder meer. Het genootschap doet hierin, zwijgend werk. De bijbel heeft voor ons allen een waarde, maar voor de een meer dan voor de ander, en ook in deze dagen van crisis zal de bijbel voor velen een licht zijn. Verder wijst spr. er op, dat voor het mooie werk van het genootschap veel geld noodig is. Spr. hoopt danook, dat deze avond velen zich zullen opgeven als lid. Ook za i,na afloop een col lecte bij de deur worden gehouden. Ook wijst spr. er op, dat in de advertentile abusievelijk \ermeld is, dat na afloop een ledenvergadering zal worden gehouden. Deze zal waarschijnlijk in Januari plaats hebben. Na deze inleiding geeft de zangveneeni- ging „De Lofstem" een drietal nummers ten beste, welke goed in de smaak vallen. (Slot volgt.) DE COCKSDORP- Vergadering „Groot-Ziekenfonds". Gisteravond vergaderde hier het „Groot Ziekenfonds" met 57 leden (plm. een der de, een vierde van alle leden woont in de C. en Eierland). Aan het financieel verslag van de penn. per 1 Nov. ontlee- nen we: Verplegingsfonds ontvangen f3000, uitgegeven f3750. Tekort dus f 750. Op heden is dit fonds al f 600 meer schuldig. Van het eigenlijke Ziekenfonds is 70 pet. voor de dokter. Van de rest 't z.g. „30 pet. fonds" moeten be taald worden operatiekosten, brillen en breukbanden, spécialité's, salarissen, enz. Hierop kwam men f250 te kort (ontv.. f4500, uitg. 4750) Ter bezuiniging zou 't bestuur geen brillen, breukbanden, enz. meer willen verschaffen. Beter vindt het echter verhooging contributie met 2ct. p. lid per week en ter dekking van het te kort 1931 een eenmalige extra heffing van 50 ct. per betalend lid. (De heer Van 't Noordeinde zou willen zien, dat de dok ters met 60 pet. genoegen namen.) Inge val het fonds niet versterkt wordt, moet het eind 1931 opgeheven worden. De heer Joh. de Graaf stelde voor over de contributieverhooging te stemmen, maar hier kwam niets van, want men zag wei' in, dat het fonds meer geld noodig had. Tot afgevaardigden naar de vergadering te den Burg werden benoemd de heeren J. van 't Noordeinde, A. van der Grijn en Joh. de Graaf. Voorgesteld werd nog - werkloozen van betaling van die extra, bijdrage vrij te stellen en hen voor te dragen bij 't Armbestuur. De heer C. de Graaf verwonderde zich er over, dat men wel lid van het fonds kan worden als men in Eierland bij de Eendenkooi woont, bij de Vuurtoren of in de Een dracht, maar NIET, wanneer men woont in Gerritsland, Mient of Mienterglop.- Als de dokters van den Burg het te druk hebben, vroeg hij, kan dokter West broek die route er dan niet bijnemen De voorz. zei, dat de beoordeelmg hier van niet aan het bestuur staat. De heer Van der Grijn bracht het bestuur nog dank voor zijn goede zorgen (Onze corr. komt in het volgend nr. op een en anden terug. Red.) DE WAAL. Onder een auto geraakt. Woensdagavond omstreeks half zes ge raakte het dochtertje van de heer R. Yska, in de dorpsstraat onder uauto van de heer J. Boon, uit den Burg. De bestuur der Boon stopte oo ;enbi Ideelijk. Het mag ecu wonder heeten, dat de kleine er me)t lichte kneuzingen afgekomen is. Volgens ooggetuigen tref. Je bestuurder geen schuld. Ouders, maakt uw kindereu attent op 'f gevaar, dat bij het toenemend snelverkeer m tie nauwe dorpsstraten dreigt. DE KOOG. Kerknieuws. In de Ned. Herv. Gemeente alhier wer den Woensdag herkozen als ouderling A.Doorn, als diaken J.Kclderhuis en als notabel P. Bakker. Allen hebben hun be noeming aangenomen. De verkiezing van een kerkvoogd zal op nader te bepalen datum plaats hebben. Illlll+llllll Wie me wat nadoet, is dik- llllll+llllll wijls mijn vijand, meestal ver- IIIIII4IIIIII velend en altijd dwaas. VOOR DE JEUGD. Beste Jongens en Meisjes. Het prijsje voor de goed opgeloste raadsels is ditmaal bij loting ten deel ge vallen aan Simon Dogger Pz., (13j.) te Oost. Een Troostprijsje krijgt Cor Vonk Jz. 19 j.) te Oost. In de loop vain de volgeniae week zal ik de prijsjes ver zenden. Omdat ik vandaag maar weinig ruimte heb, komen de oplossingen de volgende keer, gelijk met de nieuwe raad sels. Allemaal gegroet van OOM Ko. BH BURGERLIJKE STAND DER E9 GEMEENTE TEXEL. jfl van 25 tot en met 27 Nov. 1931. GEBOREN: Christina, dv Cornelis Dirk Bremer en Christina van Oosten- brugge; Janna, dv Dirk Vermeulen en Trijntje Martina Houtwipper. OVERLEDEN: Cornelia Johanna de Rid der, 41 jaar, geh. m. Klaas Vermeulen BH GEVONDEN VOORWERPEN. BH B3i (Gedeponeerd ten Raadhuize.) BH een rozenkrans. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Nove aber Burg 's av 7 uur Ds. Visser. Vrijdagavond a.s. 's av. 8 uur Stemming kiescollege. Oudeschild, vin half 11 ds. v. d. Poel van den Helder Waal. vm 10 uur Ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, vm 10 uur ds. Visser Maandcollecte. Oosterend, vm 10 uur ds. Groenenberg Cocksdorp, vm 10 uur ds Plug. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur Ds. v.d. Leer. nm. 3 uur dezelfde Biddag voor de nood der tijden. Burg, 's av 7,30 uur dezelfde. gebouw Tex. Fanfare. Biddag voor de nood der tijden. GEREF. KERK (H.V.) Oosterend, vm 10 uur Preeklezen. nm. 3 uur Preeklezen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm 10 uur ds. Vis HERV. GEMEENTE. Donderdag 3 December. Oosterend, 's avonds half 8 Bijbellezing. Onderwerp: De Openbaring van |oh. GEREF. KERK (H.V.) Vrijdag 4 December Oosterend, 's avonds 8 uur Ds. Buskes spreekt over „Wereldcrisis en Evangelie." I

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 9