ï&eumee's 9 9 St. Nicolaas geschenken Winkel en Toonkamer Weverstraat 36. Tel. 99 Dros' Ing. Bureau en Auto-Centrale Adverteeren doet Verkoopen. Drogisterij „Birmenburg" St. Nicolaascadeaux in voorraad. AROMA KOFFIE heeft dit jaar een prachtcolietie 25 ct. in iihii min m Speciale aanbieding FEUILLETON m m ST. NICOLAASCADEAU Dessert-Goud Dessert-Zilver Geel Blauw Rood Bruin Groen Paars 65 60 55 50 45 40 35 30 60 ct. 55 50 45 40 35 32 28 COLUMBIA E1ERMEEL is samengesteld uit Tarwegrint, Rijstvoedermeel, Maisglutenfeed, Gerstemeel, Grond- notenmeel, Havermeel, Diermeel (70 pet. eiwit), Lucerne klavermeel, onuitgetrokken Gist, Eng. Vleeschbeenderenmeel, echte Kabeljauw Levertraan, Ph. Voederkalk, eigen fabrikaat Vischmee! van schol en meegevangen visch (waarvan de eiwitachtige stoffen voor 96 pet. verteerbaar zijn), volwaardig garnalenmeel. Verkrijgbaar bij P. KEIJSER den Burg H. v. HEERWAARDEN, Eierland M. BREMAN, Oosterend. P KOK Cz., den Hoorn. Wanneer u een passend cadeau wilt gaan koopen noodigen wij u beleefd uit tot een bezoek aan onze pas geopende Wij onderhouden.steeds een zeer ruime voorraad in Kitchenkook gasfornuizen en komforen All. American gashaarden Electrische waschmachines Radio toestellen en luidsprekers Electrische huiswatervoorzieningen Excelsior stofzuigers Electrische bak- en braadovens Electr. kook- en verwarmings apparaten en glazen Ornamenten, kronen, vloer en schemerlampjes, wandverlichtingen en plafonniers. Zijden lampen Modern Theelichtje met nikkel Electr. Alluminium bedkruik f 4,75 4,00 Afdeeling Electriciteit. m EEN DURE PLICHT. m jig (Een sensationeele historie.) gg 31 „Ik kan niet van de mij gegeven instruc ties afwijken," ging Kesteven verder. „Dat moet u begrijpen en eerbiedigen. Wat ik u in ieder geval wel kan en mag zeggen, is, dat de stukken voor u geen enkel nut hebben. Door ze onder uw berusting te houden loopt u allen ontzaglijke risico's, waarvoor u geen enkel voordeel, in welke zin ook dan, tegenover staat. Excuseer mij, dat ik het even aanroer, juffrouw Lo- rimer, maar uw vader heeft zeer onver standig gehandeld, er in toe te stemmen de papieren te bewaren. Laat al wat ge passeerd is u een vingerwijzing zijn om welke hoogst ernstige aangelegenheid het hier gaat en kiest eieren voor uw geld, nu het nog tijd is." „Als de zaak dan inderdaad van zooveel belang is, als u voorgeeft," nam Brenda het wporcl, „en als deze stukken werkelijk een nationaal belang vertegenwoordigen, waarom hebt u dan niet onmiddellijk de politie in de zaak betrokken?" Kesteven wreef langzaam de duimen over elkaar, terwijl hij antwoordde: „Ongetwijfeld neemt de politie een ge wichtige plaats in in het land en is zij voor haar taak berekend. Maar er zijn bepaalde dingen, laten we in dit geval zeggen„Staatsaangelegenheden", waar men haar beter buiten kan houden. Ver geet niet, dat de inhoud der stukken van strikt vertrouwelijke aard is." „Maar ongetwijfeld zou de regeering..." „Het spijt me zeer, juffrouw, dat ik daar niet op in kan gaan, ma'ar er zijn bepaalde redenen. Ik stond op. „Mijnheer Kesteven", zei ik, „de uitleg welke u ons verkiest te geven, is van die aard, dat deze ons allerminst bevredigen, laat staan overtuigen kan. Ik kan u der halve mededeelen, dat wij allerminst van plan zijn ons door uw wel wat zwakke en doorzichtige argumenten te laten inti- mideeren en hier het veld te ruimen. Wij zullen alles in het werk stellen om de pa pieren te bemachtigen en mocht ons dit inderdaad gelukken, dan zullen wij er mede handelen, zooals ons dat goeddunkt. En mocht u eventueel plannen hebben om ons hierin te dwarsboomen, dan zullen wij ten opzichte van u handelen, zooals wij dat noodig achten." Hij schudde het hoofd: „Mijn beste jongen, hoe haalt u het nu eigenlijk in uw hoofd, te denken, ooit de stukken nog te zullen vinden. U hebt AWZ. Winkelprijs Nikkel 10.50 Verchroomd fji f 11, Firma ALBERT WIJNBERG, Zaandam. al llllll III SI rv verlaagd van GrijS (goedkope "Koffie) tot immers niet de geringste aanwijzing en Hij zweeg, terwijl er in zijn oogen een nieuwsgierig licht flikkerde. Ik liep echter niet in de val. „Ik geloof", antwoordde ik, „dat wij nochtans wel over zooveel gezond ver stand beschikken, om te weten, hoe wij de kansen moeten waarnemen, welke te onzer beschikking staan." Tegelijkertijd gaf ik Rattigan een wenk, die onmiddel lijk de deur opende. Kesteven echter deed alsof hij niets merkte. „Het is een mooie avond voor een ge zonde wandeling", zei ik. „Ratti, waar is de hoed van mijnheer?" Kesteven stond langzaam op. „Kapitein Carmichael", zei hij' „het zou verstandiger van u zijn, wanneer u ging en mij hier achterliet." Op dat oogenblik stond Brenda op en ik hoorde, hoe er iets in haar toon trilde, toen zij zei: „Mijnheer Kesteven, wij hebben immer de naam gehad gastvrije menschen te zijn. Op het oogenblfk bent u mijn gast en ik denk er niet aan u in het holle van de nacht te laten vertrekken. De heeren hier hadden er natuurlijk een reden voor, uw woorden een oogenblik in twijfel te trekken. Dit is voor mij echter geen re den om de roep van gastvrijheid, welke ons huis steeds genoot, op het spel te zetten. Ik stel derhalve voor, dat u de nacht bij ons doorbrengt. Ik vermoed, dat u nog niet gedineerd hebt, mag ik u dan voorstellen onze gast te zijn?,, „Ik dank u", was zijn antwoord, „ik heb reeds gedineerd." „Maar dan zult u toch niet weigeren, met ons een koele dronk te gebruiken Oom Jack, wilt u eens even kijken, wat er alzoo onder de kurk is. Ik zal in die tusschentijd een kamer voor mijnheer Ke steven gereed maken." Ik voelde waar zij heen wilde en ging naar de hal, terwijl Rattigan mij volgde en de deur achter zich sloot.' „Zeg", fluisterde hij mij toe, „wat is zij eensklaps van plan?" „Nou, precies weet ik het natuurlijk ook niet. Maar laat Branda haar gangetje maar gaan. Denk maar eens even na over het volgende. Waarschijnlijk wil ze hem een kansje geven, vannacht het huis door te snuffelen, en wie zegt, dat Keste ven, de andere helft van het briefje, van, het spoor, dat wij aan de hand daarvan volgen, niet in zijn zak heeft? Gesteld eens, dat ik dat te pakken kon krijgen." Rattigan's oogen werden zoo rond als knikkers. „Wat is ze handig," riep hij uit. „Laat ik je vertellen, waarde heer, dat zij meer hersens heeft in haar pink, dan wij beiden in ons heele corpus." (Wordt vervolgd.) hlaJ v I

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 4