Ruwe Handen FRIS0- BAAI Als u goed gekleed wiit gaan HERMAN NIJPELS Sunderklaas- Maskers In Het Mém,Warmoesstr. Vossekop-verf SWANj Wf? seld Subsidie stoombootdienst Een betere boot gewenscht Regenjas, demi of winterjas NAAR MAAT ADVERTENTIES Aandeelhoudersvergadering N.V. Zuivelfabriek „de Hoop" 4 Voorstel tot samen voe ging met de Coöp. Zuivel fabriek De Eendracht. Notaris >1 nUier de boerenhofstede genaamd „Akyab", Notaris Mulder Adverteert in de Texelsche Courant. Let op het juiste adres Boterspsculaas ChocoiadeLetters en Figuren Marsepain M WITTE, Weverstraat 20 Bij de Shellwagen Kroon levertraan of Dn vindt u voor St. Nicolaas RINA SMIT. Koopt 'u goede Vulpenhouder Ruwe Huid-Schrale Lippen 7/weinig 30 35 40 ct. GEMAAKT (confectie) vanaf 15 tot 65 gld. Jongeheeren en Kinderkleedlng Overhemden, Hoeden, Handschoenen, Dassen, Ondergoederen, enz. Wegens vergevorderd seizoen opruiming v. dames- en kinderhoeden. jcói \Vu£pen \touderi Boekhandel Parkstraat. Sportnieuws. Overzidht voetbal le klasse. Texel blijft nog steeds winnen. Helder 3 werd met 11 1 verpletterd. Zooals de zaken nu staan, kan Texel morgen voor een St. Nicolaasverrassing zorgen. Door van W.Waard te winnen en als Succes tegen H.R.C. 3 een punt verspeelt, kan dan liet kampioenschap reeds beslist zijn En anders zal dit waarschijnlijk op 12 Dec. gebeuren, indien Texel dan ten minste speelt, want zij heeft nog slechts 3 punten noodig. B.K.C. bracht H.R.C. 3 een geweldige nederlaag toe. Racing brengt er evenals Helder 3 weinig van terecht. De Polder- schen hebben hun doelcijfers de laatste 2 Zondagen flink opgeknapt. Texel 11 10 1 0 48—12 21 Succes 1 10 7 1 2 34—12 15 Nieuwe Niedorp 10 6 1 3 37—24 13 B.K.C. 11 5 1 5 35-18 11 Wieringerwaard 8 4 0 4 18—27 8 H.R.C. 3 9 3 0 6 23—32 6 Helder 3 10 1 1 8 17—44 3 Succes 2 9 0 1 8 13—57 1 „Schager Courant". OUDESCHILD. Rijkswaterstaat. De heer F. B. Zeilstra, techn. ambte naar Rijkswaterstaat ter standplaats Dan Helder, werd bevorderd tot techn. hoofd ambtenaar. HYGIENE en VEILIGHEID. Tex-els Waterleiding. In zijn „Gezondheidsleer der Huisdie ren", schrijft Dr. Luxwolda: „Behalve dat het drinkwater in voldoende hoeveel heid beschikbaar moet zijn, dient het van goede kwaliteit te zijn. Het slootwater is, omdat het oppervlakte water is, altijd verontreinigd. Het bevat, evenals het water der kolken, meestal talrijke para sieten en schadelijke bacteriën, benevens rottende stoffen en is daardoor dikwijls oorzaak van het optreden van besmette lijke en parasitaire ziekten z.a. leverbot ziekte, longwormziekte, miltvuur, enz. Slootwater in zeepolders is dikwijls brak en geeft aanleiding tot diarrhee. Daarom zegt men van brak water wel, dat de inkomsten van de boer niet in de melkemmer, maajr over de grond spoelen. Ook putwater is dikwijls oppervlakte water en daarom verontreinigd. De Rijks- seruminrichting verricht jaarlijks hon derden onderzoekingen en vindt slechts in weinig gevallen goed water". Ook op Texel zal het bitter noodig zijn van alle boerderijen het drinkwater voor het vee te laten onderzoeken. Mocht het blijken, dat het ondeugdelijk is, dan moet naar verbetering worden gestreefd. Een afdoende verbetering zal geven de distri butie van de machtige hoeveelheid heerlijk duinwater, waarover Texel kan beschik ken. Wie er anders over denkt, mag het schrijven. A/DOP I H per'/2 pond. VLIELAND. Bij het onderzoek der Prov. begrooting van Noord-Holland, is hij de post: „Bij drage aan de stoombootdienst van Ter schelling en Vlieland naar Harlingen v.v.: tSOOO.deze vraag gesteld: „Is het aan Ged. Staten bekend, of er voor de verbinding met Vlieland reeds 'n betere boot in de vaart is gebracht?" Het antwoord kan luiden als volgt: 1. Het is aan Ged. Staten bekend, dat, tenz. een betere boot in de vaart is gebracht. en toch niet duur, dan is uw aangewezen adres Heerenkleeding en Modemagazijnen DEN HELDER vanaf 28 tot 75 gulden. Gemaakt op eigen atelier onder leiding van eigen coupeur. Speciaal gesorteerd in Bijzonder mooie keuze Vraagt reizigersbezoek (zonder verplichting tot koopen) 2. Het is aan Ged. St. niet bekend, of er enz. een betere boot in de vaart is ge bracht. 3. Het is aan Ged. St. bekend, dat er een andere, maar niet, dat er een betere boot in de vaart is gebracht. 4. Het is aan Ged. St. niet bekend, dat er 'n betere boot in de vaart is gebracht. 5. Het is aan Ged. St. bekend, dat de betere boot weer uit de vaart is genomen. 6. Het is aan Ged. St. niet bekend, of de betere boot in de vaart is gebleven. Wellicht is dit half dozijn antwoorden, die alle juist zijn, nog wel met een aantal te vermeerderen. Wij veronderstellen, dat het Statenlid, dat de vraag stelde, geen ander doel heeft gehad, dan de zaak on der de aandacht van het Prov. bestuur te brengen, teneinde daardoor met mede werking der Prov. tot een oplossing te komen, waarnaar met smart wordt uitge zien. Bovengenoemde stoombootdienst werd vroeger geëxploiteerd door de fa. Zur- miihlen, later door de Alkmaar Packet en sedert eenige jaren door de rederij: G. Doeksen en Zonen. Voor het vervoer van de post betaalt Waterstaat (Posterijen) 'n vergoeding van vele duizenden gld. De Alk maar Packet ontving f9000. In art. 6 van het toenmalige contract stond bovendien „Zoolang de Provincie Noord-Holland per jaar f4000 subsidie verleent, mogen de tarieven voor personenvervoer niet hoo- ger zijn dan f 1.50 retour (een maand geldig)" Dit alles betreft Vlieland en Terschelling. Thans is de som van de post van f9000 zeker met de helft ver hoogd; de provincie N.-H. draagt f8000 bij en de vroegere retourprijs (le kajuit van f 1.50) is thans nog, als in oorlogs tijd, f4.—. Intussehen is het verkeer ge weldig toegenomen en worden aan de communicatiemiddelen hoogere en strenge eischen gesteld. De motorboot „Vlieland" hoe zeewaardig ook, is te klein en 'heeft te geringe voortstuwingskracht. In aller lei toonaarden wordt geijverd om tot ver betering te komen: in vergaderingen, in de gemeenteraad, in die pers, bij de reede- rij, bij de 2e Kamer, bij de Staten, alles zonder succes. Neen, niet geheel zonder succes. Per 1 Juli bracht de fa. Doeksen in de vaart, om de motorboot te vervan gen, het stoomschip „Stortemelk". Och menschen, wat waren die Vlielanders blij feestelijke ontvangst, toasten, muziek, Volkslied, hoera, hoera! Toen de vreugde roes voorbij was, bleek de „Stortemelk" toch ook nog niet het ideaal. Een sleep boot, weinig comfortabel, veel buiswater neen, groot was de verbetering nog niet. Maar de reederij beloofde de boot te ■zullen ombouwen tot een volwaardig pas sagiersschip. Als maar eerst de bewijzen geleverd waren, dat een grootene, snel lere boot niet langer gemist kon worden, dan zouden de Staten zeker door eea flinke subsidie de meerdere exploitatie kosten wel dekken. Maar evenwel nochtans en desalniettemin het subsidie bleef uit en de betere boot, waar boven genoemde vraagsteller naar informeert, verdween 1 Sept. weer. Zoo staat nu de zaak. Willen de Staten van N.-Holland de gemeente Vlieland steunen in haar ontwikkeling tot een bloeiende badplaats, dan kan een stevig subsidie niet uitblijven: het opnieuw in de vaart brengen van een inderdaad betere boot is daarvan afhankelijk. D. Illlll+llllll Wie in de eenzaamheid nog illlli+illlli voortgaat met zijn tegenstan- 111111+111111 ders te vechten, verspilt zijn llllll+llllll krachten. ZOO OUD, ALS GIJ U VOELT! 172 Het leven is een genot, zelfs als gij 80 jaar zijt, mits gij u maar jong voelt. Natuurlijk zijt gij niet meer zoo sterk, doch vele kwalen van den ouden dag kunnen voorkomen worden door de organen gezond te houden. Pijn in de lendenen, stijve en pijnlijke ge wrichten en spieren, urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid en soortgelijke klachten zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Draag zorg dat urinezuur en andere vergiftige onzuiver heden behoorlijk uit het bloed gefiltreerd wor den - dan bestaat geen gevaar voor rugpijn, rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking of waterzucht. Neem zonder uitstel Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden dankbare gebruikers gelukkig gemaakt, frisch, gezond en opgewekt. Volg hun voorbeeld en gebruik Foster's Pillen Bij alle drogisten enz. 4 f 1.75 per flacon. H. BRUIJN en M, N. RAB hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de vol trekking zal plaats hebben op !9 Dec. a s. Schildereind 20. Binnenburg 13. Den Burg, Texel, 4 Dec. '31. Heden overleed zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, MARRETJE DAALDER, Wed. v. Willem Dalmeijer, in den ouderdom van 86 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, R. DALMEIJER. De Koog-Texel, 2 Dec. 1931. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alg. Begraafplaats te den Burg op Zaterdag 5 Dec. a.s., nam. 2 uur. Geen bloemen. te de Waal OP MAANDAG 7 DEC. nam. 2 uur in café „Believtie". Agenda 1 Opening 2 Notulen 3 Verslag onderzoek Dokter 5. Rondvraag. 6 Sluiting. HET BESTUUR. zal op Dinsdag 8 December a.s. voor middags elf uur in het café „den Burg" PUBLIEK VERKOOPEN: voor de erven van de lieer Th. Tho massen met sdhuur, arbeiderswoning, benevens diverse perceelen land en duinen, alsmede DE EENDENKOOI, alles te EIerland op Texel, kad. bekend gemeente Texel, sectie A., nos. 441, 961, 963, 964, 967, 969, 1208 en 1209 en sectie H. no. 139, 981 en 983, te zamen groot 48,31,68 H,A. Te veilen in 2 perceelen en gecombi neerd. Betaling kooppenningen 8 Januari 1932. Te aanvaarden: het land, duinen en eendenkooi 8 Januari a.s., de woningen met schuur 1 Maart a.s. Veilingkaartjes verkrijgbaar. Gegadigden gelieven zich met het oog op de eendenkooi, voor de bezichtiging te vervoegen bij den heer Jan Thomassen. zal op Woensdag 9 December a.s. voor middags 10 uur, bij de boerenhofstede „Akyab" in den polder Eierland PUBLIEK VERKOOPEN: voor de erven van de heer Th. Tho massen: 2 melkkoeien, 1 2-jarig schet, 2 jarige schetters, 3 kalveren, 3 paarden, 87 lam- schapen, 25 enterlingen, 1 ram, 2 var kens, plm. 90 kippen, alsmede diverse landbouwwerktuigen, waaronder: maai- machine, hooischop, boerenwagen, drie- wielde kar, dresseerkar, tentwagen, platte wagen met hekken, kribben, ruiven, voer bakken, partij hooi, partij stroo, partij knollen, ploegen, eggen, bollenkisten, slijpsteen, etc. Betaling kooppenningen 24 Juni 1932. N.B. Ieder kooper moet 2 gegoede bor gen stellen. MUTSEN, GUIRLANDES, RATELS en andere Feestartikelen in ruime sorteering voorhanden in BOEKHANDEL PARKSTRAAT voor Reclame Speculaas poppen vanaf 15 cent per stuk. Dikke Taai-taai poppen vanaf lOcent per stuk. Verder in verschillende grootte. Uw aangewezen adres voor verzendingen buiten Texel. Aan onbekenden onder rembours. Wij zijn ruim gesorteerd in Uitsluitend eigen werk. Beleefd aanbevelend, Op bestelling Banketletters, Stukjes, enz EEN GOED BOEK is veelal een welkom cadeau. Komt bij ons eens kijken. Kijken kost niets. BOEKHANDEL PARKSTRAAT wederom verkrijgbaar koud en warm. Speciaal voor Wollen Goederen. o Hebt ge behoefte aan vraagt aar. de Sheil-wagen Steeds voorradig Witte en gekl. kleedjes Babyjurkjes en pakjes Buffet en Dressoirloopers Babymantels Wantjes Mutsen I|smutsen Zakdoeken Kousen Nappa handschoenen Skisokjes Tricot Slobkousen Gebreide Kraagjes Eau de Cologe p. fl. Zijden sjaals en lavalieresenz. en p. maat Nog voorradig een prachtcoll. bontkragen met 10 pet. korting. Dan is liet schrijven een genot. Ge zijt er dan klaar mee. Wij toon.n ze u gaarne en geven bii koop volle garantie. Ook goedkoope merken voorranig. Prijzen f0,78, f 1.75, f 1,90, f 2.25, f 3 50, f5.25, enz. tot f25.-

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2