S.V. „TEXEL" Vandaag naarde Oroeitenhal MELK. D. DROS C. W. Roeper Lz. Schipper BRUIN Versche Roomboter. de Nederlandsche Roomboter Boekhandel Parkstraat. Texel II - Helder IV vertrekt Donderdag naar Rotterdam. Prijs slechts 67'|2 cent per pond. Netjes verpakt. Geschenken voor ledereen. Op 16 en 17 December versch afgekalfde koe met stierkalf. hoog vetgehalte T.B.G.-vrije koeien Doopsgezinden van Gebr. RIJK, Waalderstr. Zondag 6 Dec Aanvang 12 uur. Entree 20 en 10 cent. Zitplaatsen 10 ct. mill min mm mm mm mm Kiest voor Diaken der DOOPSGEZINDE GEMEENTE DEN BURG: Vele Kiezers., VOOR DE JEUGD. miiiiuuiiiiiiuuiiiiiuiiiuiiuiiiiiiiiiuiiiiiimimmii Beste Jongens en Meisjes. Eerst de oplossingen der laatste 12 raadsels: 1. Wie eerst komt, eerst maalt. 2. IJsel. 3. Anjelier. 4. Quus en Kobus. 5. Kolk, klok. 6. Kool, school, vlas klas. 7„ Wageningen, Aardenburg. 8. Met Ro- meinsche cijfers: XI. 9. L-in-de. 10. Beide moeten worden afgehaald. 11. Sinterklaas. 12. Booten, boomen. Nieuwe raadsels. 1. Zet naast elkaar een voertuig, een klinker en een soort vlag. Samen iets dat door de woestijn trekt. 2. Zoek eens de naam van een groote rivier. Zet maar naast elkaar een Texelsch product en een, ander woord voor „loop". 3. Welke ap pels lust geen mensch? 4. Waardoor loo- pen we onze hakken scheef? (een grappig antwoord geven hoor!) De oplossingen inzenden na mo. 12. De zilveren sleutel. Een prachtig kunstje heb ik hier nog voor jullie: neem 'n sleutel en bedek die zoo goed mogelijk met roet, door hem b.v. in een brandende kaars of olievlam te houden. Laat het zwarte ding dan in een glas met water zakken en je zult zien, dat de doodgewone sleutel er heelemaal als van zilver uitziet. Een heel mooi kunstje, waarmee je anderen verwonderd kunt doen staan kijken. Mijn beste Sunderklaaswensch tot slot Veel plezier bij de maskerade op Maan dag a.s. Wie schrijft me daarvan eens in een aardig briefje? Wie dat doet, krijgt van mij een mooie kaart. Veel groeten van OOM KO aan allemaal i mm mm mm mm mm i Zondag 6 Dec. is Bosch en Duin GESLOTEN. mm min mm mm min a Nu de roomboter ongekend laag in prijs is, kan iedereen met 't meeste voordeel gebruiken. Dit geldt ook voor hen, die tot dusver Melange of Margarine gebruikten. KOOPT DAAROM NIET iets waarvan ge niet weet HOE en onder WELKE OMSTANDIGHEDEN (grondstof, hygiëne enz.) de bereiding plaats vindt. Vraagt uw leverancier. oor» Ansichtenalbums Platen-in-lijst Passerdoozen Borduurkaarten Brievenwegers Briefopeners Brievenstanders Breiboeken Bureau-artikelen Bouwplaten Bladwijzers Foto-albums Geduldspelen Houtsneden Haakboeken Inktkokers Inktlappen Knip-platen Kleurkrijt Kleurpotlooden Kleurboeken Kleurmappen Leien Lakcachetten (vooruit bestellen) Leesglazen Linialen Luxe notitieboekjes Luxe potlooden Luxe penhouders Luxe post Leerwaren Leesboeken Mappen postzegels Naamstempels Plakplaten Penteekeningen Presse-papiers Papiermanden Puntenslijpers Portretlijsten Bij afname van eenig kwantum door wederverkoopers of voor Sint-Nicolaas- en Kerstuitdeelingen hooge korting. Actentasschen Atlassen Prentenboeken Karton en linnen Poësie-albums Postzegelalbums Postzegeldoosjes Portemonnaie's Plateel-vaasjes Plateel-aschbakken Scheurkalenders Schoolagenda's Schoolétui's Schoolklokken Schooltasschen Souvenirs Stempeldoozen Stereoscopen Studieboeken Tijdschriften Teekenboeken Teekenpennen Teekeninkten. Tooverplaatjes Vulpenhouders Vulpotlooden Vertdoozen Visitekaarten Vloeidrukkers Vloeileggers Vlechtdoozen Verjaardagkalenders Verjaardag-albums Vergrootglazen Winteravondspelen Wandversiering Woordenboeken Zakscharen Zakmessen Zakportefeuilles Enz. Enz. Enz. zal de Kinderzangvereeniging „Op Hoop van Zegen" weer een uitvoering geven onder leiding van Mej. J. Grisnicht en de heer J. Visser. Er zullen verscheidene speel- liedjes worden gedaan. Verder 2- en 3-stemmige koorzang met pianobegeleiding. De opbrengst is bestemd VOOR DE AAN KOOP VAN EEN PIANO voor de Kinder zangvereeniging. TE KOOP K. EELMAN Az., de Waal. Wij verkoopen eerste kwaliteit gezonde melk met een van welke voortdurend onder controle staan van de veearts. Wij betrekken deze melk van de heeren A Keijser en T. Huisman. Beleefd aanbevelend, P. BOON. stemt aanstaande Zondag voor de Waal uit Tienhoven. Vele leden. daar kan U koopen Fijne Sinaasappelen. Mandarijnen van 7, 8 en 9 stuks 25 cent. Zoete en zure Appelen, Peren 6, 5 cn 4 pond 25 cent. Verder Busgroenten, Bananen en Groenten voor zeer lage prijzen. Pi-5 -g 2mL DE MOF. Meer en meer worden pogingen aangewend om de mof, een der be koorlijkste attributen van het dames toilet, weer in de mode te brengen. Haar doel is tweeledig; ze dient om de verkleumde vingertoppen te ver warmen, maar is ook een heerlijke bergplaats, indien ze tenminste groot genoeg is. Sedert haar ontstaan heeft de mof al verscheidene veranderingen onder gaan. Nu eens zag men ze in reusach tige afmetingen, waarin de draagster behalve hare handen, ook nog haar schoothondje in mee kon dragen, dan weer waren de gangbare modellen lang en nauw als een kokertje of wèl rond en wijd als een tonnetje. Men verhaalt, dat men ten tijde van de overdreven wijde japonnen in Pa rijs pogingen in het werk stelde om bonten moffen af te schaffen en ze te maken van fluweel, brocaat, laken of zijde. De wanhoop van de zijde der bont handelaren was groot en zij belegden een vergadering, waar zij besloten den beul op het schavot te laten verschij nen met zijn handen in een laken mof; dit hielp en uit de gegoede kringen verdween de mof. De bonthandelaren behaalden de overwinning en van dat oogenblik af werden zeer kostbare bontsoorten als hermelijn en sabel gekozen. Tegen het einde der 18e eeuw viel de mode in een ander uiterste en werd de mof onpractisch klein, maar on danks al de veranderingen, die ze on derging, bleef ze steeds in overeen stemming met de kleeding. Vreemd genoeg, verviel de mof weer in belachelijke uitersten. Ook werd ze een tijd lang door mannen gedragen. In vroegere eeuwen werden er zelfs strenge wetten gesteld wat betreft het dragen van moffen en waren de niet- adelijken verplicht slechts een mof van honden- of kattenvel te dragen, ter wijl men de adellijken de vrije keus in de bontsoorten liet. SINTER-KLAAS-LEKKERS. Sint-Nicolaas-avond, avond van sur prises, avond van snoeperijtjes ook. En hoe heerlijk zijn deze snoeperijtjes als ze door de huisvrouw zelf gemaakt zijn! De lekkernijen zullen dubbel lek ker smaken, als ze door de gastvrouw zelf gemaakt zijn. Wij laten enkele recepten voor De- cember-lekkernijen volgen: Borstplaat. Ingrediënten: 150 gr. suiker, 3 eet lepels water, 1 theelepel borstplaat essence (bij drogist of apotheker te krijgen) of twee lepels koffie-extract of Y2 eetlepel cacao. Voor roomborstplaat worden inplaats van 3 lepels water, 2 lepels room en 1 lepel water gebruikt Breng het water met de suiker aan de kook, laat die doorkoken tot de laatste druppel, die van de lepel valt, in een draadje trekt. Voor koffie-borstplaat wordt de massa nog iets meer inge kookt. Voeg essence of koffie toe, nadat het pannetje van het vuui af is. Laat het stroopje onder goed roeren zoover afkoelen, totdat de suikermassa on doorschijnend is geworden. Giet ze daarna vlug in de daarvoor bestemde (heel goedkoope) borstplaatvormen, ":e voor ongeveer de helft gevuld moeten zijn, en op een steenen aanrecht moeten staan. Laat de massa afkoelen, zet de vormen daarna op hun kant, zoodat de onderkant kan drogen. Haal daarna de borstplaat voorzichtig uit den vorm. Voor chocolade-borstplaat moet de cacao direct worden meegekookt. Marsepeinkoekjes. Benoodigd zijn 3 ons zoete, ons bittere amandelen. Als men ze even in warm water legt, kan men ze makke lijk pellen. Daarna drogen, enkele druppels rozenwater toevoegen en dan fijn stampen of malen. Drie ons suiker er doorheen. Daarna op een matig vuurtje roeren, totdat niets meer aan pan of lepel blijft kleven Vervolgens uitstooten op een met meel bestrooide deegplank en de massa tot dikke sta ven rollen. Deze tot schijfjes snijden Op een met bloem bestrooid bakblik een paar uur in den buitenlucht; daar na in een zwak verwarmden oven ge heel droog laten worden. Appelbeignets. Benoodigd zijn: 250 gr. bloem, een half fleschje bier, 5 gr. zout, 10 zure ppelen; van 250 gr. bloem en d.L. bier een beslag maken, dan de rest van 't bier en zout toevoegen. De appels boren en aan plakjes snijden. Deze in het beslag doopen en daarna in een pannetje met heete reuzel of sla-olie. Licht bruin laten worden. De beignets laten uitlekken op grauw pa pier, ze op een verwarmden schotel leggen en met poedersuiker bestrooien. BONT ALLERLEI. Geparfumeerde poeder kieze men steeds zeer voorzichtig; te sterke parfum getuigt noch van goe den smaak, noch van innerlijke bescha ving. Onderzoek vóór het huwelijk. Het Parlement in Turkije heeft on langs een wet uitgevaardigd, waarbij geneeskundig onderzoek vóór het hu welijk tusschen Turksche mannen en vrouwen geboden is; deze wettelijke bepaling strekt zich over het geheele rijk uit. odwollen japon mét als eenige garneering kleine ingestikte plooitjes Ensemble van zwart wollen sto[ met hermelijn kraag en manchetten. Hieronder woedt een wit crêpe de chine blouse gedragen. IMII— \\B| i iwB jêbj JJy wi,; (jn-

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 8