TEXEL I KAMPIOEN. Alhoewel de competitie nog niet be ëindigd is, werd het pleit Zondag reeds beslist, daar Succes I toen met 1—5 van! N. Niedorp verloor. Zoo staat Texel nu zes punten bij zijn zwaarste concurrent op voor; ons elftal is nu zeker van de kampioensplaats. Onze felicitatie aan be stuur en leden, aan de spelers van T 1.' in het biezonder. Het moge een aan sporing tot nog grooter krachtsinspanning zijn. Het heeft onze S.V. inmiddels aan har telijke bewijzen van sympathie ter gele genheid van dit heuglijk feit niet ontbro ken. Van oud-speler Luijckx werd een te legram ontvangen en verder kwamen feli citaties binnen van scheidsrechter Dol en sportredacteur Jonker, van de Schager Or 1. We hebben eenige heeren, bestuurs- en oud-bestuursleden en eere-leden van S.V. Texel, uitgenoodigd een enkel woord aan het kampioenschap te willen wijden. Tot ons genoegen en dat van vele anderen zeker vonden we hen daartoe bereid: „Willen is kunnen". Zoo schrijft ons de heer D. Dapper, voorz. van de S.V. Texel: Met genoegen neem ik de gelegenheid te baat even een lettertje aan het pasbe- haalde kampioenschap te wijden: Nadat reeds tweemaal achtereen op het laatste Imoment de kans ons ontging, is nu op nieuw bewezen, dat de kracht van Texels elftal maar niet een toevallige is. Eerder kan gesproken worden van verwondering dat T I (nu pas kampioen is. Uit de resul taten blijkt voldoende de kracht van ons elftal. Zeker heeft het de productiefste samenstelling, die we ooit hadden. Geen elftal was zoo'n sluitend geheel als dit,, waartegen de concurrenten, gewoon spe lend, geen schijn van kans krijgen. Het is mij dan ook een genoegen ons Ie elftal hartelijk te feliciteeren met zijn succes, dat door „willen en kunnen" is verkregen. Zet de kroon op uw werk mannen .en zorgt ongeslagen het eindpunt te behalen, om daarmede te bewijzen, dat Texel I te groot geworden is voor de N.H..V.B. Dit is wel het mooiste cadeau, dat de Sport- ver. bij haar 20-jarig jubileum kan krij gen. Ik hoop dat de spelers als één man het bestuur zullen steunen bij de voorbe reiding voor d.e groote verhuizing naai de K.N.V.B. dat ze trouw blijven aan hun club en als sportmen de goede naam van S.V. Texel zullen blijven bevestigen. „Hulde aan onze jongens". De heer A. Dros Albz., secr. S.V. Texel schrijft ons: Na er drie jaar voor gestreden te heb ben en twee keer in de laatste wedstrijden gestruikeld te zijn, is het Texel 1 nu ge lukt, om het hoogste te behalen, dat er in de le klasse te behalen is: het kam pioenschap. Er staan nu nog op het pro gramma: de 2 uit- en thuiswedstrijden tegen de kampioenen van 1 A en 1B om liet kampioenschap van de geheele Ie klasse van de N.H.'V.B. Mocht dat be haald worden, dan is het toppunt in de le klasse bereikt. Nu moet T. I volgend seizoen uitko men in de 4e klasse K.NJV.B., hetgeen, voor T. I beteekent: verre reizen. Wij hopen daarbij op alle steun van donateurs en supporters. Steunt allen S.V. Texel. Geeft u op als lid of donateur;. Ik wil voorloopig langs deze weg de spelers van T. I dankzeggen voor de op offeringen, welke zij zich getroost heb ben. Hulde aan onze jongens! 't Kampi oenschap is het mooiste cadeau ter ge legenheid van het 20-jarig jubileum. „Vuur en Samenwerking". De heer Niek de Graaf, aanvoerder van T. 1 en bestuurslid van S.V. Texel, schrijft ons: Als aanvoerder van T. 1 kan ik niet na laten, mijn dank te brengen aan alle leden die hebben meegewerkt tot het behalen van het kampioenschap. Ik hoop, dat wij met hetzelfde vuur en dezelfde samenwer king in de 4e klas K.N.V.B. eenzelfde resultaat mogen bereiken. „Volkomen voor zijn taak berekend". De heer D. E. W. C. Boswijk, oud-voorz. en eere-lid van S.V. Texel schrijft ons: Naar aanleiding van een uitnoodiging van de Redactie van de Texelsche Courant als eerelid van S.V. „Texel", een enkel woord te willen 'wijden aan het behaalde kam pioenschap, zal ik met genoegen hieraan gevolg geven. Vele sportliefhebbers zullen met mij ten zeerste ingenomen zijn met het behaalde resultaat. Al liet zich in de aanvang van het seizoen een dergelijk resultaat niet ver wachten, daar eenige goede krachten zich niet meer geregeld beschikbaar stelden, toch heeft men een elftal weten samen te stellen, dat volkomen voor zijn taak bere kend bleek te zijn. Van de thans gespeelde 12 wedstrijden werden er 11 gewonnen en bleef 1 onbeslist, zoodat de sportvereni ging neeft bewezen verre de meerdere te zijn van de overige deelnemende clubs: Er moeten nog slechts twee wedstrijden ge speeld worden, die echter van geen belang meer zijn, daar door het yer liezen van Succes 1, de concurrentie, de eerste plaats door 'deze club niet meer bereikt kan worden. Intusschen is S.V. Texel ver plicht zorg te dragen het kampioenschap ongeslagen te behalen.. Het zou een prachtig resultaat zijn, waardoor alle spelers hulde verdienen. Nu straks, indien mogelijke bezwaren opgeheven kunnen worden, opname in de K.N.V.B. Dat de spelers dan zorg 'dragen, hun supporters niet te leur te stellen, indien zij in deze nieuwe omgeving hun capaciteiten zul len moeten toonen. Ik wensch S.V. Texel veel goeds voor de toekomst en laat ik hopen, dat nog meerdere kampioenschappen mogen vol gen. Mijn welgemeende gelukwenschen met het fraaie succes en alle spelers lof voor de prestaties in dit seizoen. „Willen is hier kunnen". De heer D. Dros Az., oud-bestuurs lid en eere-lid van S.V. Texel, tevens consul van de N.H.V.B., schrijft ons: U wilde, nu Texel I kampioen is, eens weten, hoe zijn kans is in de 4e ld. K.Ti. V.B. Er zijn nog moeilijkheden, wan neer T. in „de Koriinkl. Bond" gaat '■spelen, b.v. wat betreft het vertrek uit den Helder. Texel moet straks ver van huis immers. Wanneer de haven gereed is, ligt het aan het bestuur van T.EjS.O., of het mee zal werken. Ik hoop het, daar de 'S.V. Texel toch een goede cliënt van de boot is. Verder moeten de spelers veel meer oefenen, minstens éénmaal per week. Daar is de Zaterdagmiddag geschikt voor. Zoo oefent men in iedere vereeniging Ook moeten zij zich sportief toonen en niet elkander de kans ontnemen om te doelpunten, doch samenspelen. Wie het puntje maakt, doet niet ter zake. Samen spel is eerste vereischte. T. I had al drie jaar geleden kampioen kunnen zijn,doch liet het telkens op de laatste wedstrijd zitten. WaaTdoor? Alleen doordat ze niet geregeld met hetzelfde elftal uitgin gen en zoo geen voldoende voorsprong konden krijgen. Dit jaar hebben ze er alles op gezet om te winnen. Ziehier het resultaat, waartoe ook de leerlingen van de Z.V.S. veel hebben bijgedragen. Wanneer de spelers deze wenschen ter harte nemen, zal T. I volgens mij in de 4e klas K..NV.B. geen slecht figuur ma ken. „Willen is hier kunnen".j Eindelijk kampioen. De heer A. C. Rab, oud-bestuurslid en eere-lid van onze S.V. Texel, schrijft ons onder bovenstaand opschrift: Door de uitslag van Zondag 13 Dec., Nieuwe-Niedorp—Succes I, door eerst genoemde met 51 gewonnen, is Texel I kampioen geworden, hoewel er nog twee wedstrijden moeten worden gespeeld. Texel i is nog steeds ongeslagen, dus, jongens, houdt je goed en laat zien, wat jelui kunnen en willen. Probeert onge slagen kampioen te worden. Dan is het geheel volmaakt. Ik geloof, dat geen mooier cadeau denkbaar is voor het 20- jarig bestaan van S.V. Texel. Dan vol gend seizoen naar de 4e klas K.N.V.B. Ik denk, dat ik dit wel kan schrijven uit naam van alle Texelsche voetbalenthousi asten. Hartelijk gelukgewenscht, hoor 'n driewerf hoera!! ook voor 'tbestuur. Driemaal is scheepsrecht. De heer A. de Wilt, oud-voorz., laat zich aldus uit: In de eerste plaats mijn hartelijke ge lukwenschen met het eervolle resultaat. Dit is nu reeds de derde maal dat dit kampioenschap door Texel I wordt be haald. Laten wij hopen, dat Texel I nu in staat zal mogen zijn in de hoogere klasse uit te komen. Dat zij moreel en financieel door haar talrijke sportvrienden daartoe in staat zal kunnen worden ge steld, is, dunkt mij, het beste, wat Texel I kan worden toegewenscht. We kunnen hieraan nog toevoegen, dat het bestuur reeds definitief besloot in de le klas K.N.'V.B. uit te komen. In verband hiermee zal de terreinverbreeding ook haar beslag krijgen. Tevens wordt dan de ingang verplaatst en het speelveld van een nieuwe houten heining voorzien. T. 1 speelt Zondag as. te den Helder een vriendschappelijke wedstrijd tegen 'n elftal van „de Schorpioen" (Marine-op leidingsschip) aldaar. o Zondag a.s. half drie spelen de Texel- adsp. tegen U.L.O.-elftal Adsp. F. Kakzor Jac. Helsloot J. Sambeek Cor Ran A.Huizinga A.v.d.Slikke M.Bakker K.Kikkert G. Witvliet aanv. W.Vlas, W.Ran Res. T. Eelman en G. Coevert. P.Kikkert J.Bruin M.Vlaming W.Mulder P. Bruin Lap W.v.Zeijlen A. Pen D. Geense Th. J. Broekman Ulo Bela Res. D. Dros en Stand Texel Succes 1 Nieuwe Niedorp B.K.C. Wieringerwaard H.R.C. 3 Helder 3 Succes 2 12 12 11 12 10 10 12 9 B. Mulder, voetbalcompetitie. 11 1 0 54-15 23 38—17 17 15 13 42—25 38-18 29—34 10 23—35 6 1 10 18—55 3 1 8 13-57 1 „Schager Courant". Korfbaluitslagen van Zondag: U.D.I.—Verdo-Nigro: 1—4. H.K.C.—de Zwaluw: 11. Stand Korfbalcompetitie. punten gesp. gew. gel. verl. voor tegen stand VerdoNigro 10 6 4 29 9 16 U.D.I. 10 5 4 1 32 4 14 O.K.C. 9 2 6 1 10 7 10 S.E.O.L.T.O. 8 1 4 3 9 18 6 de Zwaluw 9 1 3 5 7 32 5 H.K.C. 10 5 5 10 24 5 Vcgclringen. In dank ontvingen wij wederom een paar vogelringen. We zonden ze naar 's Rijksmuseum voor Nat.-Historie en hopen spoedig omtrent de bijbehoorende vogels eenige interessante biezonderheden te kunnen meedeelen. Woningbouw. Dc heer C.BruinPz. zal aan de Wilhel- minaiaan drie woonhuizen laten bouwen. De heer Schermer zal het karwei Maan dag aanbesteden.(Zie adv.) ZIJT GE WERKLOOS Meld u aan. Namens de afd. Texel van de S.D.A.P. verzoekt men ons mede te deelen: De huish. vergadering der afd. Texel van de S.D.A.P. besprak Donderdag 1.1. het werkloosheidsvraagstuk. Zij was van imeening, dat het noodig is, dat ALLE werkloozen zich onmiddellijk laten in schrijven bij de arbeidsbeurs om een vol ledig beeld van de toestand te kunnen krijgen, waardoor de Soc.-Dem. raadsle den met des te meer klem op onmiddel lijk ingrijpen kunnen aandringen. Zij roept hierbij alle werkloozen op, om hieraan gevolg te geven. o Reeds 106 ingezetenen werkloos. Naar ons wordt meegedeeld, beloopt 't aantal ter gem.-secretarie ingeschreven werkloozen thans reeds 106,. van wie er 55 gehuwd zijn. Wanneer straks ook de arbeid aan het Horntje en te Oudeschild wordt neergelegd, zal dat aantal nog wel grooter worden. We vertrouwen, dat tijdig maatregelen zullen worden ge nomen, om in hun behoeften te voorzien. Kerstvergaderingen S.D.A.P. De afd. Texel van de S.D.A.P. belegt op Donderdag 24 Dec. a.s. in café „Den Burg" (hotel "Texel" is dan niet dispo nibel) een Kerstvergadering waarin de heer Geert van Oorschot als spreker zal optreden met het onderwerp „Vrede ot Dood" Op Vrijdag le Kerstdag in de Bewaarschool te Oudeschild. Kerknieuws. Zondag weiden bij de diakenverkiezing in de Doopsgez. Gemeente de meeste stem men uitgebracht op de heeren A. Keijser R.Johz., den Burg, en J. List, Koogerweg. Ot a.s. Zondag een herstemming tus- schen beide heeren plaats heeft of bij eventueel bedanken een vrije stemming wordt Zaterdag per annonce bekend ge maakt. Advents-avond Ned. Herv. gemeente. Op Dinsdag a.s. belegt Ds. F. Visser in de Ned. Herv. Kerk alhier een Advents- avond, waaraan o.m. medewerking wordt verleend door het kerkkoor onder lei ding van mevr. Visser-Dewald en mej. Emy Dijt, celliste. Heden- en morgenavond Kinder zang in Eben Haezer. Iets voor schaatsrijders. IJsclub den Burg zal in haar vergade ring van morgen besprekingen houden over samenvoeging met ijsclub de Waal en het verkrijgen eener grootere ijsbaan. Laat het nu eens een goedbezochte ver gadering worden. T.E.M.-nieuws. De transformator aan de Witte Kruis- laan is gereedgekomen, zoodat den Burg thans, behalve over die ih de centrale, over twee transformatoren stroom ont vangt. In de omgeving van de Kooger straat is het licht ei" merkbaar beter door geworden. Bovendien heeft de bedrijfs zekerheid voor den Burg er op gewonnen. Heeren schilders maken we opmerk zaam op de annonce aanbesteding door de T.E.M. De „Marei" verbrand. Gistermorgen is te kwart voor vijf brand ontstaan op „de Marei", de kleine boerderij op Zuid-Haffel, eigendom van de lieer J. S. Dijt, alhier, 's zomers veelalj bewoond door de heer Jn. Drijver en familie; ook de heer Jn. P. Strijbos ver toefde er gaarne; het was zijn honk, wan neer hij Texel weer eens had uitgekozen als het terrein voor zijn ornithologische studie. Gewoonlijk stond „de Marei" 's winters leeg. Dit jaar echter werd het boerderijtje in Nov. betrokken door de heer W. Timmer, met vrouw en drie kin deren, uit N.-Pekela, (Groningen). Maan dag heeft de vrouw met het jongste kind het eiland verlaten. De man bevond zich dus met de kinderen alleen in huis, toen hij gistermorgen om vijf uur door het ge schreeuw van het 11-jarig meisje -wakker werd. Met moeite kon hij beide kinderen van hun legerstee halen en door het ka- potslaan van een raam in veiligheid bren gen. Bij de fam. Jac. Kok vonden zij een gastvrij onderkomen. De heer Timmer heeft nog getracht eenig goed te redden, maar een paar oude schoenen, een fiets en wat oude kleedingstukken alleen kon hij uit de vuurpoel redden. Inmiddels had de heer Jac. Kok politie en brandweer gewaarschuwd. De spuit rukte uit, maar behoefde geen dienst te doen, daar aan blusschen niet te denken viel en gevaar voor de omgeving niet aanwezig was Volgens de heer Timmer is de brand in een der twee schuren ontstaan. Omtrent de oorzaak tast men in het duister, doch/ politiedienaar Goënga stelt ijverig een uitgebreid onderzoek in. Boerderij en inboedel waren niet ver zekerd; de .gereedschappen, in de boerde rij ondergebracht, welke het eigendom wa ren van de heer H. Dijt, waren wel ver zekerd. Auto in brand gevlogen. Gisteravond omstreeks zes uur is de vrachtauto van de heer C. Boon bij de „Kamp" bij het aanslaan van de motor in brand gevlogen. De heer Boon bekwam geen letsel. Tevergeefs trachtte hij het vuur met een paar bussen melk te bestrij den; de cabine brandde geheel uit. Naar men ons meedeelt: zou de motor weinig schade hebben opgeloopen. De heer B„ was voor brand - en explosieschade ver zekerd. Uitslag verhuring. Gisteravond werden door notaris Mul der in hotel Texel onder vrij groote be langstelling voor het Alg. Weeshuis pu bliek verhuurd: a. 1,49,00 H.A. weiland Weezenland bij den Burg voor f85 dan KL Lips (was voor drie jaar voor f 255 verhuurd) b. 4,12,00 H.A. Weezenboet bij den Burg voor f385 aan H. Boon, te Spang, (was f 600). c. 8,50,00 weiland Weezenspijk aan de Hoornderweg voor f430 aan A. Comman deur, te den Hoorn, (was f 1000). d. 0,65,90 H.A. weiland Dijk van het Weezenspijk voor f25 aan G. Witte Pz., te den Burg (was f 35). Ziekenfonds Texel". De aandacht van onze lezers in de Dennen, in Gerritsland, Mienterglop en Koogerveld wordt gevestigd op een be langrijke advertentie van het Ziekenfonds in dit nummer. Ook anderen kunnen er hun voordeel mee doen. OOSTEREND. Kerknieuws. Ds. M. Groenenberg, Ned. Herv. predi kant alhier, heeft het beroep naar Bols- ward (Evang.) niet aangenomen. DEN HOORN. Heemraad Dertig Polders. Met ingang van de eerste Woensdag in December is bij Kon. Besluit tot heem raad van het waterschap de Dertig Ge- meensch. Polders benoemd de heer W. J. Bakker Cz., alhier. Dertig jaar heemraad! De heer Bakker volgt de heer G. Witte Pz., te den Burg, op, die daar hij bijkans zeventig is voor een herbe noeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. De heer Witte heeft van Dee 1901 af onafgebroken zitting gehad in het bestuur van het waterschap. Hij heeft die dertig jaren lang de belangen der Dertig Pol ders met lust en ijver gediend. Noode staat hij zijn zetel af, doch hij heeft alle reden met voldoening neer te zien op wat hij deed. (We komen hierop nader terug. Red.) OUDESCHILD. Door een auto aangereden. Zaterdagmiddag werd bakker C.A.Kac- zor aangereden door de tankauto, hier in dienst van de aannemersfirma van Hattem en Blankevoort. Het ongeval had plaats bij de overtoom van de Waalder- weg. Kaczor stond met zijn kar op de berm van de weg. De wagen werd door de tankauto gegrepen en K. raakte met kar en al van de dijk. E>e inhoud stortte over de grond en Kaczor bekwam eenige in wendige kneuzingen. Voor de Bewaarschoolkas. Behoudens goedkeuring zal het clubje Oudeschilders, dat onlangs aan den Burg heeft gezongen ten bate van de Bewaar schoolkas, dit a.s. Zaterdag aan Ooster end herhalen en Maandagavond te Oude schild. Motorschip „IJstroom". Maandag arriveerde in de haven het nieuwe motorschip „IJstroom" van schip- J.Zuidewind. Het schip maakt een goede indruk. Zijn 80 P.K. motor geeft het een flink gangetje. (In 'n eerder verschenen nr. namen we reeds een beschrijving van het schip op. Red.) Kerstviering Soc.-Dem. Vrouwenclub. De Soc.-Dem. Vrouwenclub viert op 2e Kerstdag in de Bewaarschool alhier haar kerstfeest. Er zal een mooie kerst- boom worden opgericht en met zorg ge kozen zang en muziek zullen ten gehoore worden gebracht. Als spreekster zal op treden mej. Krul, uit Schagerbrug, Afsluiting Rijweg. De hoofding.-directeur van de Rijks waterstaat deelt ons mee, dat de rijweg op en langs de kruin van de rijkszeewe ring langs het dorp Oudeschild nog tot 1 April 1932 of zooveel korter of langer als noodig mocht blijken, voor alle rij- verkeer afgesloten zal zijn.

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 2