Huiduitslag. wankelde Gulden. BB BB bb m ffiffiffiffiffiEBfflfflffiffi y EBfflfflfflfflfflfflffiBBffi 94 90-260 96-305 134-355 werkt wordt, waarbij nog komt, aldus opzichter J. van der Pijl, dat zonder deze machine dit graafwerk niet zou kunnen worden ondernomen. De Aye-sloot kan immers niet worden afgedamd. Thans rolt de machine op rails langs de uit te die pen sloot, terwijl vijf personen daarbij te werk zijn gesteld. Het is de eerste excavateur van dit type, welke in Nederland bij een water schap in gebruik is. Donderdagmorgen heeft het dagelijksoh bestuur van het waterschap zich van de vlotte gang van zaken kunnen overtuigen. We teekenien hierbij ten slotte nog aan, dat de machine, die reeds zulk mooi werk verrichtte aan de Zaandammerdijk, bere kend is voor het uitdiepen van slooten ter breedte van 48 M. en tot iedere, in de practijk gewenschte, diepte. Wanneer we weer eens op de schaats, raken en dan op de Aye-sloot verzeilen, zullen we voortaan moeten oppassen. Een diepte van 2.20 M. is niet voor de poes. Een tweede Witte-Kruis-Ziekenauto? Als het ons even mogelijk is, zoo ver telde ons de beer Pisart, de beheerder van het welbekend Witte-Kruis-Zieken- autofonds, zouden we gaarne tot aan schaffing van een nieuwe auto overgaan, zoo mogelijk een „Studebaker", speciaal voor ziekenvervoer ingericht, 't Ligt dan de bedoeling de thans in gebruik zijnde wagen uitsluitend te bestemmen voor het transport van lijders aan een besmette lijke ziekte. Daartoe uitgenoodigd, hebben we deze week de eventueel aan te koopen zieken auto, door de vertegenwoordiger van de Studebaker Mij. voor eenige bestuursle den van het Witte Kruis persoonlijk ge demonstreerd, reeds bezichtigd. Ze is op speciaal chassis in het biezonder voor ziekenvervoer dienstbaar gemaakt, voor zien van electrische ventilator, verwar mingsinrichting, etc. Schokbrekers zijn overbodig. Daarvan heeft dokter Boswijk, die een proefrit maakte, zich kunnen overtuigen. De auto is van binnen geheel met hout betimmerd en laat zich gemak kelijk reinigen. Uitlaatgassen en benzine dampen worden onder de auto gezogen. De ruimte voor de patiënt is toegankelijk door twee groote zij portieren en 'n groote deur achter. Tientallen auto's van dit type zoo verzekerde ons de vertegenwoordiger, zijn elders in ons land tot groote tevre denheid reeds in gebruik. Alvorens Texel over een zoo goede en zoo kostbare auto zal kunnen beschikken zal het ziekenautofonds nog wat moeten groeien. Wie komt er eens over de brug? Doopsgezinde Gemeente. Daar de heeren Alb. Keijser en J. List voor 'n benoeming tot diaken niet in aan merking wenschten te komen, heeft mor gen een vrije stemming plaats. (Zie adv.) Examens. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. de Roos, thans te Amsterdam, slaagde een dezer dagen aldaar voor het Praktijk examen Boekhouden. Giften Algemeene Wijkverpleging. Legaat j. Kuiper f200.—. N.N. den Burg f4.—. Naar we vernemen zal vermoedelijk op Ouwe Sunderklaas ten behoeve van de Wijkverpleging worden gecollecteerd. Moge de oogst een rijke zijn. De Wijk verpleging moet ook offeren aan de Ziekteverzekeringswet, hetgeen haar op kosten brengt, waarop niet was gerekend. Laat ons door milde giften trachten haar schadeloos te stellen. Schoolnleuws, Door reorganisatie van het onderwijs te Weesp ook al in verband met de crisis zal de heer J. W. F. Usi, onder wijzer aan de o.l. school, daar niet in dienst treden. B. en W. stellen daarom, voor het hem verleend eervol ontslag als; niet gegeven te willen beschouwen. Illlll+llllll Een fout maken bij bezuini- llllll+llllll gen kan noodlottiger gevolgen llilll+llllll hebben dan ongemotiveerde uit- iiiiii+iiiiii gaven. Er is storm over Nederland, EB Ons volk staat in de nacht ejn ffi moet de buien trotseeren. Maar jg Eg als het water stijgt is onze volks- ES EB kracht op haar best. Dat heeft de EB ES historie ons al vele malen bewe- ES 13 zen. Wij mogen daaruit vertrou- |g IS wen putten. ES 11 En wij twijfelen geen oogenblik ES ES dat ook nu weer de Nederlandsche EB BB natie en Texel in het biezonder BS li datgene zal weten te doen, wat EB IB noodig is om de zwakke plekken ES ES in de romp van het schip; te ster- ES II ken, en om zichzelf in al haar le- ffl IB den te handhaven. ES IB Er is storm over Nederland. @g EB En het wachtwoord luidt: „Houdt ES EB stand!" ES £B Steunt Texels BB EB Crisis-Comité. EB Van komen en gaan. Ingekomen gedurende maand Nov.'31. J.Jansen, machinist, den Burg, Schilder- eind 81, m. gezin, v. den Helder; C. Ho- man, hulp i.d. huish., den Hoorn 10S, van Hoorn; P. Dam, winkelbediende, den Burg Weverstr. 39, van Schagen; H. Schilpzand, bloemist, den Burg, Weverstr. 30, m.gezin v. Hillegom; A. Dusak, dienstb., den Burg Parkstr. 11, v. Duitschlamd; Welles, dienstb., Oudeschild 155, v. Aengwirden; J. de Keizer, marinier, n.b. Oosterend O 24, m. gezin v. den Helder; H. Maas, transp. arb., Oudeschild 233, m. gezin v. Amsterdam; P.Roemer, dienstb., Kerke- plaats S 32, v. Houthem; C.J.v.d. Kooi, planter, de Cocksdorp 50, v. N.O. Indië; R. Schrage, dienstb., Schilderweg B 29 v. Bloemendaal; C. M. Plomp, hoofd der school, Z.-Eierland, E 38, v. Rotterdam; M. den Hartog, bakkerskn., den Burg, Koogerstr. 44, v. Schoonrewoerd; R. Fer- werda, idem, van Steemvijk; JohannStam- tort, schoenmaker, den Burg, Schilder- eind 8 v. Duitschland; J. Snieder, meubel maker, Oudeschild, 263, v. den Helder; O. Grin, hulp i.d. huish., den Burg, We verstr. 15, v. Alkmaar; F. Eickelmann, vormer, den Burg, Weverstr. 58, van Duitschland; Th. Noll, schoenmaker, den Burg, Warmoesstr. 21, v. Eindhoven; G. Noll, z.b., idem; P. Fankhanel, schoen maker, idem; M. Levy, godsdienstonder wijzeres, den Burg, Ëmmalaan 2 v. Am sterdam; R. Du inker, buitengew. opzichter Oudeschild 109, v. den Helder; J. W. v. Petegem, predikant den Hoorn 85, m. gezin van Dinxperloo; Vertrokken A.M.Bakker ,z.b., n. Bloemendaal, Aer- den hout; J. P. Decker, kappersbed., n. Voorburg Kon. Wilhelminalaan 230; G. v. d. Veen, timmerman, m.gezin n. Delfzijl, Spoorstr.; A. Bisschop Wijnveldt, z. b., n. 's Gravenhage, Laan v. Meerdervoort 763; J. van der Velde, landarb., n. Stekene België; P. Smit, onderwijzer, n. Oudorp N.-H.; H.L.J.Swaab, v. Vliegkamp naar 's Gravenhage, Amberboomstr. 6; H. Monning, landarb., n. Duitschland; L. J. Fritz, v. Vliegkamp n. Amsterdam, Am- stellaan 1 II; M.Schoo, idem,n. Ned.-Indië; H. L. A. van der Kroef, id., n. .den Helder, Binnenhaven 38; A. J. Wagema- kers, id. n. Wachtschip; C. L. Baan, Jb. Klant, en C. P. Steenwinkel, v. Vlieg kamp, n. den Helder Heemskerck; E. Bak ker, W. v. Lier, M. C. Offringa, J. J. Spoor, C. W. Haak, L. van Schaik, van Vliegkamp n. den Helder, de Kooy; J.van Goinga, grondw., n. Vlagtwedde Kuilen B 526; J. Nellenstein, z.b., n. Apeldoorn, Jan Steenlaan 26; J. W. M. Franssen, ma chinist, m.gezin n. Velzen, Gerand Douw- straat 59; C. W. de Vries, z.b., n. Zeist, L. v. Beek en Rooijen 43bis; B. Kooistra,, landarb., n. Dantumadeel, Zwaag West einde; H. de Groot, grondw., n. Belling- wolde Oude Schans G. 28, m. gezin C. N. Bakker, landarb., n. den Heldei' Rijksweg; E. Oostra, winkelbediende, n. Amsterdam, Blasiusstr. 37 III; Th. A. J. Slendebroek, opz. teekenaar, n. Arnhem:, Hommelsche weg 87; L. Stroband, van Vliegkamp, n. den Helder, Binnenhaven 38; P. Moerenhout, grondw., m.gezin n. Terheijden N.Br., Wagenberg B 266; A.J. Lijnberg, v. Vliegkamp n. den Helder a.b. Van Speijk. Ingeschreven werkloozen. Tot heden zijn ter secretarie als werk loos ingeschreven: 62 gehuwden en kost winners en 49 or.gehuwden. Wascli de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoecer Herhaal dit eiken dag. zoolang 't noodig is Uitslag verhuring. Gistermorgen werden door notaris Mul der onder zeer groote belangstelling in hotel Texel voor de Doopsgez. gemeente Burg—Waal—Oosterend de navolgende perceelen wei- en bouwland publiek ver huurd. Om eenig idee te geven van de prijzen, die thans bedongen konden worden, ne- we de uitslag in zijn geheel eens op met daarnaast de bedragen, die vóór zes jaar werden besteed, (door elkaar 60 pet. hoo- ger)- Weiland: H.A.C. 4,47,76 Hooge Boet met Boetstuk annex Tuinstukje en Groote Stuk in Noordhaf fel. 185-515 I,44,60 Voorste Hollewal in Hollewal. 134-194 0.81.10 Achter tuinen, aldaar. 50-162 1,02,20 Koeienweid, aldaar 70-175 0,58,10 Gouden Boltje, aldaar 40-110 2,16,— Sluisweid en Hoekstuk, aldaar 120-232 0,67,80 Aafleeg n.b. den Burg 70-165 3,33,76 Wiekenberg en Boet en boetstuk, n.b. de Waal. 230-575 1,92,50 Plaatsjesland, aldaar 110 1,75,58 Enterlingenweid, aldaar (voor zes jaar laatste twee samen 505) 2,88,20 Langeland en Driekant in Spang 160-400 2,47,Aandel, aldaar 110-340 1,62,90 Kamp bij Kikkertschuil, aldaar 1,21,80 Barre Meijertsland, aldaar 60-230 0,43,20 Spang, aldaar 27 0,67,70 Bij het Hooge, aldaar 47-126 1,33,70 Kaapsveld, in polder Oosterend 110-220 1,30,40 de Hammer, aldaar 102-222 1,84,30 het Noordveld, aldaar 0.38.78 Slijkgeest, aldaar 35-82 plm. 2,90,83 woonhuis, met tuin en land, Huiskoog en Brugstuk in Tienhoven. 215-655 1,06,70 Geest, aldaar 40-115 plm. 1,60,10 Koeienweid, aldaar 78-245 1,—,30 Huiskoogje, aldaar 58-130 2,36,— Hooge Simonsland en Lage Si- monsland, aldaar 0,66,90 Zeedijkje, aldaar 41-108 2,19,90 Hoogeweid en Langeland, aldaar 100-272 0,62,20 Driehoekje, aldaar 30-104 1,49,10 Reijerskoog, aldaar 66-146 0.59.40 Hengstenweidje, aldaar 20-74 1,29,80 Pieter Oomslangwaal, aldaar 78-212 1,—,09 Noordstar bij de Waal (mag ook gehooid worden) 17 plm. 0.50,De Westen, in de Westen 31 2,95,— Achter de Kooi (bij C. Hin) 155 1,97,— Groote Spreeuwtjes 102 0,95,Kleine Spreeuwtjes 54 0,24,80 De Broeken (bij Oosterend) 13 1,08,30 De Ommegom, aldaar 98 (laatste 7 perceelen werden voor zes jaar niet verhuurd.) 1,50,De Hammer, in Ongeren 92-195 Bouwland 0,45,— Kamp in 5 perceelen 33-171 0.21,40 Groote Hoek (bij de Kamp) 0,12,60 Kleine Hoek, aldaar (laatste twee perceelen werden niet verhuurd.) Sportnieuws. Verdo-Nigro kampioen. Naar men ons meedeelt is Verdo-Nigro er in geslaagd in de korfbalcompetitie welke nog niet ten eind is gespeeld beslag te leggen op de kampioenstitel. Een mooie prestatie,' dames en hceren - korfbalenthousiasten. Geluk er mee, van harte. Ter herinnering. Ter voorkoming van noodelooze corres pondentie herhalen we hier nog eens, dat ons blad in plaats van op Woensdag a.s. op Donderdag a.s. verschijnt. is ook voor U misschien des Gemeente ontvangers „Waarschuwing", voorkomen de in dit nummer, bestemd Hebt ge reeds een Nieuwjaarsgroet voor de krant van Donderdag 31 Dec. opgegeven Die kost U maar 45 ct. Hebt ge uw oude guldens al opge ruimd Niet Doe het dan vandaag nog, anders zit ge op Nieuwjaarsdag met de gebakken peren en dat is een slecht begin. Zakenmenschen, weest bij de hand en adverteert; doe het vooral ook in het Kerstnummer van de Texelsche Courant. Voorzien van plm. vijftig foto's, waaron der ook Texelsche, en met zorg gekozen verdere inhoud, zenden we het toe aan AL onze abonnees (MEER dan 2300). Tentoonstelling „Eben Haezer". Gisteravond werden in „Eben Haezer" de diverse kleedingstukken tentoonge steld, welke in de loop van het jaar wer den vervaardigd door de Zusterkring Dor cas en de Meisjesvereenigingen Dient den Heer, alles bestemd voor de kerstuitdee- ling. Er was velerlei, in luxe en eenvoudi ge uitvoering. Er was veel en zeker meer dan het vorige jaar door toename van het aantal leden. Ook de kersttafel met pre sentjes voor de jeugd was ruim voorzien. Feestelijk getooide kersboomen brach ten mede in het zaaltje een prettige sfeer. Tevens was er te vinden een stand van het Ned. Bijbelgenootschap met een groo te verscheidenheid bijbels, groot en klein, en ook als curiositeiten exemplaren van jaren her, bijbels in het Hebreeuwsch, die je van achter naar voren zou moeten le zen, als je 't Hebreeuwsch machtig was, Vooral ook voor deze af deeling legden de talrijke bezoekers (meest -„sters") veel belangstelling aan de dag. Voorschot Landarbeiderswet. Aan onze gemeente is uit 's Rijks kas een voorschot van hoogstens f2200 ver leend ter uitbetaling van het door de land -arbeider Kersemaker, alhier, benoodigd bedrag voor het verkrijgen van 'n plaats je. OUDESCHILD. Lezing in de R.K. Volksbond. i Hedenavond treedt in de R.K. Volks bond alhier de heer Van Slingeland, van Alkmaar, op. (Zie adv.) DE COCKSDORP. De aangespoelde reddingboei. In aansluiting op ons bericht omtrent een hier aangespoelde reddingboei van de „Eduard Geiss" kunnen we thans mee- deelen, dat gebleken is, dat deze boei afkomstig is van het Duitsche stoom schip van die naam, dat vorige week van Rotterdam te Stolpmünde binnenliep. Baldadige j'eugd. E>e baldadigheid der jeugd begint hier steeds grootere afmeting aan te nemen. Werden reeds geruime tijd de gelukkige bezitters van een deurbel herhaaldelijk opgeschrikt door een heftige ruk aan bovengenoemd instrument, of werden bij anderen de voordeuren opengesmeten, Donderdag werd 'n oude weduwe, die zich reeds ter ruste had begeven, hevig opgeschrikt, doordat een ruit in haar slaapkamer werd ingeworpen. Loopt dit niet de spuigaten uit en wordt het niet hoog tijd, dat hieraan eens een einde wordt gemaakt? Er zijn nog meer staaltjes van ergerlijk optreden der jeugd te noemen. Zoo vernamen we, dat iemand, die dezer dagen op de fiets huiswaarts reed, in de nabijheid van het dorp van achter een garage door eenige jongens met handenvol fijn grint in het gelaat werd geworpen. We hopen, dat een be roep, dat we bij dezen op de ouders doen, mag helpen, of dat scherp politietoezicht verbetering brenge. DE KOOG. Extra busdiensten. Op verzoek deelen wij mee, dat gedu rende het winterseizoen een autobus rijdt ten behoeve van leden der Doopsgezinde Gemeente van hier naar den Burg. Al léén zij, die in het bezit van een speciaal kaartje zijn, kunnen van deze bus gebruik maken. Sinds eenige weken wordt de post de Koogden Burg v.v. bij ongunstig weer per auto vervoerd. DEN HOORN. Fanfarecorps „D.E.K." Donderdagavond vergaderde hier Fan farecorps D.E.K., onder voorzitterschap van de heer P. Drijver Dz. De voorz. ver zocht de leden in zijn openingswoord de

Texelsche Courant | 1931 | | pagina 6